Sieťové úložisko (NAS) je inteligentné úložné zariadenie, ktoré sa pripája priamo na internetový smerovač alebo sieť Wi-Fi. Domáci server NAS má zvyčajne jednu až štyri polia, ale malé podniky sa môžu rozhodnúť nainštalovať systém s ôsmimi poliami.

NAS je užitočný, pretože vytvára osobný cloud, kde môžete zálohovať údaje na bezpečnom a prístupnom mieste, ktoré poskytuje super rýchly prístup k vašim údajom. Jednotlivci aj firmy používajú systém NAS na zálohovanie citlivých súborov, ktoré si nemôžu dovoliť stratiť, na chybu disku.

NAS boxy môžu byť tiež nastavené tak, aby sa automaticky zálohovali do cloudu, aby ste mohli synchronizovať svoje údaje so službami ako Dropbox, Disk Google a Box. To zaisťuje, že vaše údaje zostanú konzistentné na všetkých platformách. Pre používateľov NAS, ktorí nemajú čas šetriť, sme prišli s týmto užitočným zoznamom 5 najlepších záloh NAS pre rok 2018..

Zoznam uvedený nižšie sa týka predovšetkým poskytovateľov záloh, ktorí majú natívne aplikácie pre komerčné zariadenia NAS priemyselnými gigantmi QNAP, Synology a Netgear. Zahrnuli sme však aj informácie o poskytovateľoch, ktoré vám umožňujú spúšťať zálohy NAS pomocou prístupu DIY.

5 najlepších záloh NAS

Nižšie uvádzame najlepšie zálohy NAS. Prejdite nižšie na zhrnutie každej služby alebo kliknite na webovú stránku poskytovateľa, kde nájdete ďalšie informácie.


 1. ElephantDrive

 2. Šoférujem

 3. CrashPlan

 4. moruška

 5. Dropbox

Najlepšie zálohy NAS - Zhrnutia

1. ElephantDrive

 • stanovenie ceny

  z $ 10.00
  / mesiac

ElephantDrive je naše najlepšie odporúčanie, pretože je venované NAS. Okrem poskytovania celej škály funkcií zálohovania vrátane možností synchronizácie a zdieľania, automatických záloh a archivácie poskytuje ElephantDrive všetko, čo potrebujete pre zálohy NAS.

Aplikácie ElephantDrive sú dostupné od QNAP, Netgear a Synology, ale tiež od spoločností Western Digital, Drobo, Vault D-Link, Thecus a Seagate - a ElephantDrive poskytuje podporu pre všetky z nich. Vďaka tomu je ElephantDrive jedným z najprijateľnejších pre zálohovanie NAS. Je ideálny pre začiatočníkov, pretože všetko je automatizované a má vynikajúcu zákaznícku podporu pripravenú na vyriešenie akýchkoľvek problémov.

to’Je tiež kompatibilný s veľkým počtom domácich zariadení, čo znamená, že ho môžete použiť na zálohovanie z domácich NAS, ako aj na podnikové zálohy. ElephantDrive má plány predplatného, ​​ktoré začínajú na 10 USD mesačne na 1 TB úložného priestoru a tam’je bezplatná skúšobná verzia dostupná pre každého, kto ju chce dať bez rizika.

2. IDrive

 • stanovenie ceny

  z $ 17,38
  za rok

IDrive je jednou z našich obľúbených služieb zálohovania v cloude a pre používateľov NAS je vlastne celkom úžasná. Táto plne vybavená služba umožňuje používateľom zálohovať sa z mapovaných jednotiek a tiež poskytuje aplikácie pre Synology, QNAP a Netgear ReadyNAS. IDrive má vynikajúcu zákaznícku podporu, ktorá je vždy pripravená pomôcť vám s otázkami súvisiacimi s NAS, a tiež poskytuje sprievodcov v častých otázkach, ktoré vám pomôžu získať všetko nastavené.

IDrive tiež ponúka hodnotu za peniaze. 1 TB úložného priestoru online stojí iba 3,71 dolárov mesačne (platí sa ročne na jednom mieste). Je však potrebné poznamenať, že cena, keď dosiahnete druhý rok, vyskočí na 4,95 dolárov mesačne.

Odberatelia tiež dostanú flexibilné možnosti zálohovania a obnovy vyvolané, okrem synchronizácie a zdieľania funkcií a možnosti zálohovania z neobmedzeného počtu zariadení. Vďaka bezplatnému účtu s kapacitou 5 GB si môžete túto službu vyskúšať a zistiť, aké to je.

3. CrashPlan

 • stanovenie ceny

  z $ 10.00
  / mesiac

CrashPlan je vynikajúca služba zálohovania, ktorá poskytuje neobmedzený úložný priestor a robustné zabezpečenie za veľmi prijateľnú cenu. Napriek tomu, že má dobrý softvér, ktorý je zábavný na používanie, jeho možnosti NAS sú neotrasiteľné (v porovnaní s možnosťami uvedenými vyššie v tomto zozname)..

Používatelia QNAP sa s tým pravdepodobne najlepšie spoja, pretože dobre funguje so špecializovanou aplikáciou tretej strany (ktorá je k dispozícii). Mac a Linux by tiež mali dobre fungovať, pretože je možné ľahko zálohovať z pripojených jednotiek.

Na druhej strane používatelia Windows môžu chcieť nakupovať inde. Obmedzenia zabudované do systému Windows znamenajú, že program CrashPlan nefunguje’• podpora zálohovania z pripojených jednotiek.

Poskytuje však užitočný zoznam neoficiálnych metód montáže pre technických používateľov, ktorí sa chcú učiť. A je to jedna z najdostupnejších možností na trhu; je to dobrá voľba pre tých, ktorí sa môžu obťažovať učiť sa.

4. CloudBerry

 • stanovenie ceny

  z $ 49.99
  za rok

CloudBerry sa mierne líši od ostatných služieb v tomto článku, pretože sám neposkytuje služby cloudového ukladania. Namiesto toho je to služba na správu záloh na existujúce cloudové služby ako Amazon S3, Disk Google, OneDrive, Oracle Cloud, Rackspace a Microsoft Azure. Rozhodli sme sa však zahrnúť ho, pretože je mimoriadne dobre zaoblený, pokiaľ ide nielen o NAS, ale aj o ďalšie užitočné funkcie zálohovania.

CloudBerry prichádza s bezplatnými aplikáciami pre populárnych poskytovateľov NAS QNAP a Synology. Tieto aplikácie umožňujú používateľom zálohovať údaje z úložného priestoru NAS do cloudovej úložnej služby podľa vlastného výberu. Umožňuje im tiež obnovovať súbory NAS pomocou desktopového klienta CloudBerry.

CloudBerry má okrem toho kombináciu užitočných funkcií vrátane zálohovania z cloudu na cloud, neobmedzeného vytvárania verzií súborov, kompresie a voliteľného 256-bitového šifrovania AES. To je pôsobivé vzhľadom na to, že začína už od 10,00 $ mesačne. Ideálne, ak už máte úložný priestor v cloude, s ktorým chcete synchronizovať svoj NAS.

5. DropBox

 • stanovenie ceny

  z $ 0.00
  / mesiac

Dropbox nie je’• presne porovnateľné s vyššie uvedenými poskytovateľmi záloh. Namiesto tradičnej online zálohovacej služby, ktorá sa zameriava na ukladanie vašich údajov na obnovenie počas mimoriadnych udalostí, je to služba úložiska cloud, ktorá tiež umožňuje zdieľanie súborov a vzdialený prístup k súborom.

Ako to teda funguje s NAS? Dropbox poskytuje aplikácie, ktoré vám umožnia synchronizovať súbory uložené v NAS na servery úložiska Cloud. Takto skončíte s niečím ako správcom úložiska cloudu - centralizovanou službou, ktorá udržuje všetky vaše súbory usporiadané a aktuálne. Výsledkom je, že Dropbox je vynikajúcou možnosťou, ktorú môžete použiť na zaistenie bezpečnosti a zabezpečenia vašich údajov na miestnej aj online úrovni.

obchodné & Enterprise Users

NAS je masívne populárne úložné riešenie pre malé podniky. Výsledkom je, že QNAP, Synology a Netgear ponúkajú veľa aplikácií pre zálohy NAS zamerané na populárne riešenia podnikového úložiska..

nas

Microsoft Azure, Amazon Glacier, Google Cloud Storage a Symform sú všetci kompatibilní s poskytovateľmi NAS - spoločnostiam je jednoduché zálohovať svoje dáta bezpečne na lokálnej aj online stránke.

DIY NAS zálohy

Každý, kto si chce vytvoriť vlastný NAS a nie platiť za NAS box, si musí byť vedomý, že nebude mať prístup k aplikáciám. Stále však existuje množstvo metód na ukladanie údajov online.

Poskytovatelia ako SOS, Acronis, JustCloud, BackupGenie a ZipCloud vám umožňujú zálohovať zo zariadenia NAS jednoduchým výberom umiestnenia súboru. Niektorí poskytovatelia vám však môžu toto privilégium účtovať ročne.

Okrem toho môžete tiež vytvárať zálohy sieťových diskov pomocou programov SpiderOak, Memopal a LiveDrive, ktoré umožňujú mapovať jednotku tak, aby sa dala rozpoznať. Našťastie je tento proces jednoduchý a sú k dispozícii návody na použitie, ktoré vám pomôžu s ich nastavením.

Záver zálohovania NAS

Zálohy NAS sú vynikajúcim spôsobom, ako zaistiť ochranu vašich údajov nielen v miestnom cloude, ale aj online. Či už chcete špecializovanú aplikáciu, ktorá pre vás robí ťažkú ​​prácu - alebo radšej sami nastavíte server NAS, v tomto článku je poskytovateľ online zálohovania, ktorý je pre vás ideálny.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me