Router VPN je najlepším spôsobom ochrany viacerých zariadení vo vašej domácej sieti. S VPN na úrovni smerovača môžete chrániť všetky zariadenia vo vašej sieti bez potreby inštalácie VPN na jednotlivé počítače.


smerovač

Najlepšie VPN router v roku 2020: Zhrnutie

Nižšie nájdete naše odporúčané smerovače VPN. Ak chcete získať podrobné informácie o ktoromkoľvek z modelov, posúvajte sa ďalej.

 1. Linksys WRT3200ACM
  - Toto je považované za najlepší celkovo smerovač VPN.
 2. Asus RT-AC5300
  - Jedná sa o mimoriadne výkonný smerovač, ktorý sa najviac hodí pre ľudí s veľkými domácnosťami alebo veľkým počtom zariadení.
 3. Netgear R6400
  - Stabilný smerovač, ktorý je ideálny pre ľudí, ktorí si želajú výnimočnú hodnotu za peniaze.
 4. Linksys WRT1900ACS
  - Ďalšia skvelá voľba pre ľudí, ktorí majú väčší rozpočet.
 5. Netgear R7800 X4S
  - Ideálne pre stredné domácnosti, ale o niečo drahšie v porovnaní s požadovanou cenou na Amazone (bez blesku).

Čo je to smerovač VPN?

VPN router je router s VPN nainštalovanou priamo na ňom. Ak máte smerovač VPN, všetky pripojenia k serverom VPN sa spravujú v smerovači.

Klient VPN sa zvyčajne inštaluje na jednotlivé zariadenia, ako sú smartphony a stolné počítače. Tento softvér spája každé jednotlivé zariadenie priamo s VPN, aby ho chránil. Na druhej strane VPN router chráni všetky zariadenia v sieti; bez potreby inštalovať softvér na každý z nich.

VPN je možné nainštalovať iba na konkrétne smerovače s firmvérom, ktorý dokáže spracovať pripojenia VPN. Nie každý router môže byť routerom VPN.

Najlepšie VPN routery

Náš podrobný zoznam odporúčaných VPN smerovačov vám pomôže vybrať si ten, ktorý vám vyhovuje:

Linksys WRT3200ACM (najlepší celkový VPN smerovač)

Linksy wrt3200 vpn router

 • 4 Externé antény
 • Dual Band až AC3200 Mbps

Odporúčané použitie: stredné domácnosti / zariadenia 6-10

Na prvom mieste je tento vynikajúci router Linksys. Len za 249 dolárov je cenovo dostupný a vzhľadom na výkon, ktorý sa nachádza pod kapotou, je to najuniverzálnejší a najvhodnejší smerovač VPN, ktorý je dnes na trhu k dispozícii. Tento smerovač má procesor s dvojjadrovým procesorom ARM 1,8 GHz a je jedným z prvých smerovačov VPN, ktorý používa čipovú sadu Marvell. Každému, kto potrebuje výkonný smerovač na hranie hier, streamovanie, videohovory alebo iné úlohy náročné na údaje, sa dôrazne odporúča tento smerovač.
Myslíme si, že skutočnosť, že ju môžete získať s podporou, a záruka - úplne zabalená a pripravená na použitie s vašou obľúbenou sieťou VPN - za pouhých 50 dolárov nad normálnu požadovanú cenu, je absolútnym krádežou.!
Dostupnosť:

 1. FlashRouters (vopred zabalené, súčasťou aplikácie na ochranu súkromia VPN): 249 USD

 2. Amazon (predzáblesk, bez aplikácií, bez podpory VPN): 199 dolárov

Asus RT-AC5300 (najlepšie pre výkonných používateľov)

smerovač asus rt-ac5300 vpn

 • Vonkajšie antény
 • Tri pásmo Až 5300 Mbps

Odporúčané použitie: Veľké domáce / 10+ zariadenia

Jedná sa o mimoriadne výkonný smerovač, ktorý sa dokonale hodí pre veľké domácnosti a malé podniky. Môže pohodlne podporovať až 10 zariadení a vďaka ôsmim externým anténam (ktoré poskytujú trojpásmové Wi-Fi) dokáže poskytovať WiFi na väčšiu plochu. Jeho procesor 1,4 GHz z neho robí vlajkový smerovač pre hranie bez oneskorenia a vysoko kvalitné streamovanie 4K. Táto VPN je nákladná, ale dostanete to, za čo platíte; špičkový smerovač so všetkými najnovšími funkciami. Ak potrebujete energiu, už nehľadajte!

Dostupnosť:

 1. FlashRouters (vopred zablikané, súčasťou aplikácie na ochranu súkromia VPN): 479 USD
 2. Amazon (bez predzáblesku, bez aplikácií, bez podpory VPN): 350 USD

Netgear R6400 (VPN router s najlepšou hodnotou)

Netgear r6400 vpn router

 • Gigabitové rýchlosti ethernetu
 • Externá anténa

Odporúčané použitie: Malý dom / až 5 zariadení.

Router Netgear je vynikajúcou voľbou pre každého, kto potrebuje niečo praktického, ktoré je tiež lacné. Smerovač je v budúcnosti testovaný na štandardy Wireless-AC a zároveň poskytuje plnú podporu pre zariadenia Wireless-G a Wireless-N. R6400 obsahuje výkonný interný procesor Broadcom CPU s procesorom Dual Core 1 GHz, takže je dostatočne výkonný na to, aby zvládol až 5 zariadení. A ak sa obávate možnosti streamovania; táto VPN zvládne bez problémov 4 kB.

Dostupnosť:

 1. Smerovače typu Flash (vopred zabalené, súčasťou aplikácie na ochranu súkromia VPN) 179 USD
 2. Amazon (predzáblesk, bez aplikácií, bez podpory VPN): neuvádza sa

Linksys WRT1900ACS

prepojený router 1900 vpn

 • Dvojjadrové jadro 1,6 GHz
 • 4 externé antény

Odporúčané použitie: Malé kancelárske / stredné domácnosti / 4-7 zariadenia

Táto VPN má mimoriadnu hodnotu za peniaze vzhľadom na to, že je iba o 55 dolárov vyššia ako štandardná požadovaná cena, aby bola úplne nabitá a pripravená na použitie. Na základe skúseností z predchádzajúcich modelov je WRT1900ACS od spoločnosti Linksys výkonný smerovač so štyrmi vonkajšími anténami. Procesor ARM s dvojjadrovým procesorom 1,6 GHz ho robí perfektným pre tých, ktorí hľadajú sieť VPN VPN pre hranie hier, streamovanie, videohovory alebo dátovo náročné. úloh. Navyše, pretože bol aktualizovaný na DD-WRT WRT1900ACv2, umožňuje pripojenia OpenVPN.

Dostupnosť:

 1. Flash routery (nainštalované DD-WRT, zahrnutá aplikácia na ochranu súkromia VPN, záruka + podpora): 249 USD
 2. Amazon (predzáblesk, bez aplikácií, bez podpory VPN): 195 dolárov

Netgear R7800 X4S

Netgear r7800 vpn router

 • 4 externé antény
 • MU-MIMO a Quad Stream technológia

Odporúčané použitie: Veľký apartmán / stredný dom / 5-9 zariadenia

Tento smerovač Netgear je medzi spotrebiteľmi veľmi obľúbený. Je to hardcore veľký brat populárneho routerového modelu R7000 Nighthawk. R7800 poskytuje vylepšené káblové pripojenie a je považovaný za odolný do budúcnosti. Router má 4 výkonné externé antény a dvojjadrový procesor 1,7 GHz - takže je dostatočne výkonný na to, aby zvládol čokoľvek, na čo ho zahodíte.

Dostupnosť:

 1. FlashRouters (nainštalované DD-WRT, súčasťou aplikácie na ochranu súkromia VPN, záruka + podpora): 349 USD
 2. Amazon (predzáblesk, bez aplikácií, bez podpory VPN): 175 dolárov

Ako nainštalovať VPN na router

Inštalácia VPN na router sa líši v závislosti od modelu. Základný prehľad je však nasledovný:

 1. Získajte prístup k ovládaciemu panelu smerovača podľa pokynov výrobcu.
 2. Prejdite na klienta VPN smerovača a pridajte podrobnosti o serveri vášho poskytovateľa a ďalšie potrebné podrobnosti o pripojení. Na webe vašej siete VPN budú k dispozícii sprievodcovia.
 3. Iniciujte pripojenie VPN k požadovanému serveru VPN
 4. Po pripojení smerovača k serveru VPN sa všetky zariadenia vo vašej domácnosti zdajú byť na tomto mieste. Okrem toho sú všetky chránené šifrovaním, aby vám poskytli digitálne súkromie.

Konfigurácia VPN smerovača

Takmer všetky súbory podporujúce VPN s podporou DD-WRT používajú protokol PPTP. To však nie je príliš bezpečné a vo všeobecnosti je lepšie používať OpenVPN. Základný rámec pre DD-WRT podporuje OpenVPN, ale nie všetky podporované verzie smerovačov. Preto je vždy najlepšie skontrolovať pred nákupom, či je to pre vás dôležité.

Mnoho poskytovateľov VPN poskytuje sprievodcov nastavením pre smerovače, hoci niektorí poskytujú iba podporu pre PPTP.

Tip: Najjednoduchší spôsob, ako získať router VPN, je kúpiť si jeden vopred zabalený!

Rôzne typy VPN smerovača

DD-WRT

DD-WRT je projekt s otvoreným zdrojovým kódom, ktorého cieľom je vývoj firmvérového riešenia založeného na Linuxe, ktoré odstraňuje obmedzenia zavedené na smerovačoch podľa predvoleného programovania..

Inštaláciou DD-WRT na smerovač získate úplnú funkčnosť podnikového smerovača, ale bez nákladov. Úplný zoznam všetkých výhod je pre tento článok príliš dlhý. Viac informácií nájdete na stránke smerovača DD-WRT.

Paradajka

Tomato je alternatívny firmvérový balík založený na Linuxe pre smerovače, najvýznamnejšie smerovače paradajok sú; Linksys WRT54G / GL / GS, Buffalo WHR-G54S / WHR-HP-G54 a ďalšie smerovače založené na Broadcom. Podobne ako DD-WRT sa dá použiť na blikanie kompatibilného smerovača. To umožňuje použitie ako brána VPN, ako aj poskytovanie podobných funkcií ako smerovač DD-WRT s bleskom.

DD-WRT je kompatibilný s viacerými smerovačmi a vo všeobecnosti sa počíta s lepším prístupom pre nováčikov. Mnoho ľudí však uprednostňuje rozhranie Tomato a vynikajúce možnosti monitorovania siete v reálnom čase..

Prečo získať router VPN?

Či už potrebujete VPN pre mobilné zariadenie, prenosný počítač alebo stolný počítač; VPN router môže pomôcť.

Smerovače VPN sú nastavené na pripojenie k službe VPN. Tieto smerovače sa dajú nastaviť na pripojenie k väčšine služieb VPN, čo znamená, že sa môžete stále prihlásiť na odber uprednostňovanej služby.

Je možné tiež smerovať smerovače pomocou firmvéru tretích strán, ako sú DD-WRT a Tomato. Niektorí poskytovatelia dokonca ponúkajú vopred smerované smerovače, ktoré boli predkonfigurované na svoju službu. Tieto je možné zakúpiť buď priamo z VPN alebo prostredníctvom internetového obchodu, ako je napr FlashRouters.com

Routery VPN - výhody

 • Každé zariadenie, ktoré sa pripája k smerovaču, je chránené VPN.
 • Patria sem zariadenia, ktoré samotné nemôžu spúšťať softvér VPN, ako napríklad inteligentné televízory, herné konzoly a schránky Roku.
 • Pokiaľ ide o vášho poskytovateľa, router počíta iba ako jedno pripojenie VPN. To znamená, že k smerovaču VPN môžete naraz pripojiť neobmedzený počet zariadení naraz.

VPN routery - Nevýhody

Hlavnou nevýhodou je, že šifrovanie a dešifrovanie údajov VPN je mimoriadne náročné na procesor (najmä pri použití OpenVPN). Väčšina smerovačov zápasí, čo môže mať za následok nízku rýchlosť internetového pripojenia.

Z tohto dôvodu je dôležité zvoliť si router, ktorý je skutočne výkonný na to, aby sa dokázal vyrovnať. Vo všeobecnosti to znamená, že budete musieť investovať primerané množstvo peňazí, aby ste dostali to, čo potrebujete.

VPN routery pre malé podniky

Ak hľadáte smerovač VPN pre malú firmu, chránite všetkých svojich zamestnancov naraz digitálnym súkromím; odporúčame vám zvoliť si VPN, ktorá je na druhom mieste. Asus RT-AC5300 DD-WRT je určený pre „mocných používateľov“. Obsahuje všetko, čo potrebujete na bezpečné spustenie desiatich alebo viacerých zariadení do VPN bez toho, aby ste museli trpieť pomalým pripojením.

Viac informácií nájdete na stránke VPN pre malé podniky.

Najčastejšie otázky

Pokúsili sme sa pokryť všetky dôležité body tohto článku. Ak vás však niečo o smerovačoch VPN stále mätú, pravdepodobne vám môže pomôcť táto časť Často kladené otázky!

Funguje VPN na WIFI?

S routerom VPN je chránené každé zariadenie vo vašej miestnej sieti. Ak však opustíte svoj domov a používate verejné WiFi - budete sa musieť pripojiť k VPN pomocou mobilného zariadenia alebo prenosného počítača nainštalovaním klienta VPN priamo do svojho zariadenia.

Môžem pre router použiť bezplatnú sieť VPN?

Väčšina ľudí nepoužíva bezplatnú sieť VPN na smerovači. Aj keď to nie je úplne nemožné, bezplatné VPN majú obmedzenia použitia, vďaka ktorým sú nevhodné na použitie na routeri.

Sú VPN legálne?

Áno, VPN sú legálne na väčšine miest po celom svete. A dokonca aj v krajinách, kde je používanie VPN nezákonné, je nezákonný akt odblokovania cenzurovaných webových stránok (nielen samotnej VPN), ktorý je nezákonný.

Ktoré smerovače sú kompatibilné s DD-WRT

Veľký počet smerovačov je kompatibilných s DD-WRT (príliš veľa na pomenovanie tu). Skontrolujte kompatibilitu každého modelu. Viac informácií nájdete v článku DD-WRT VPN.

Prečo by som mal používať sieť VPN doma?

VPN poskytuje digitálne súkromie šifrovaním vašich údajov. Toto zabráni vášmu poskytovateľovi internetových služieb a vláde, aby sa na vás plížil. Okrem toho vám VPN umožňuje prechod na digitálne zemegule; predstieraním, že ste kdekoľvek na svete, môžete obísť miestne obmedzenia a získať prístup k geoobmedzenému obsahu a službám.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me