Windows 10 Mobile je najnovšia a prvá mobilná verzia systému Windows, ktorá spája svoju pracovnú plochu, tablet a telefón do jedného operačného systému. Z tohto dôvodu zdieľa viac so svojím počítačovým partnerom, ale z tohto dôvodu nebude každá služba VPN na platforme fungovať dobre. V tomto článku sme starostlivo vybrali päť najlepších sietí VPN pre telefón so systémom Windows.

Ak ste v oblasti sietí VPN nový, môžeme vám pomôcť pomocou našich užitočných sprievodcov:

 • Čo sú to VPN? Netechnický sprievodca
 • Sú VPN legálne?
 • 5 najlepších aplikácií VPN pre Android
 • 5 najlepších sietí VPN pre iOS

Aké sú najlepšie VPN pre Windows Phone? - Porovnanie

V zozname nižšie nájdete, čo naši odborníci ohodnotili ako najlepší VPN pre Windows Phone.

 1. ExpressVPN


  - Blesk rýchlo | Aplikácie pre všetky platformy Podpora nepretržitého živého rozhovoru 24/7

 2. NordVPN

  - Jednoduché použitie Plne vybavený Servery vo viac ako 60 krajinách

 3. CyberGhost VPN

  - lacné ceny Jednoduché použitie | Servery v 90 krajinách

 4. VPNArea

 5. PrivateVPN

  - Silné šifrovanie Žiadne protokoly | Podpora live chatu

5 Služby Windows Phone VPN - Podrobné zobrazenie

Podrobnejšie informácie o najlepších službách VPN pre telefón v systéme Windows nájdete nižšie. Ak potrebujete viac informácií o službách, ktoré sme uviedli, ďalšie informácie o týchto službách nájdete v podrobných recenziách VPN.

Prečo potrebujem sieť VPN pre Windows Phone?

VPN sú mimoriadne populárne a sú čoraz rozšírenejšie. Ich schopnosť poskytovať súkromie a bezpečnosť prostredníctvom šifrovania ich vyhlasuje do hlavného prúdu.

Je smutné, že veľká väčšina týchto stoviek služieb má zlé zásady ochrany osobných údajov, nezabezpečené siete a zle implementované alebo zastarané šifrovacie protokoly. Sieť VPN vás má udržiavať v bezpečí, ale s toľkými úlohami, ktoré robia takú mizernú prácu, môže byť skutočnou bolesťou hlavy, ktorú si musíte vybrať..

Všetky VPNS uvedené v tejto príručke vám poskytujú nasledujúce výhody:

 • Ochrana pred padaním vlád a hackerov na verejných WiFi hotspotoch. Ďalšie informácie nájdete v našich sieťach VPN vo verejnom sprievodcovi WiFi.
 • Šifrujte svoje údaje, aby poskytovatelia internetových služieb nevideli, čo máte na internete k dispozícii. Viac informácií o šifrovaní VPN získate kliknutím na odkaz.
 • Vylepšite svoju anonymitu pri torrentingu. Viac informácií nájdete v našich sieťach VPN pre sprievodcu torrentingom.
 • Umožňuje zmeniť svoju polohu pomocou „spoofingu“ svojej adresy IP na vzdialené miesto
 • Schopnosť obísť cenzúru a geografické obmedzenia, napríklad odblokovať BBC iPlayer mimo Veľkej Británie

Prehľad a úvahy pre mobilnú VPN so systémom Windows 10

Windows 10 Mobile je veľmi podobný počítačovej verzii. Má mnoho rovnakých funkcií, vrátane rovnakých nastavení, ponúk, jadra, prvkov používateľského rozhrania a dokonca zabudovaných vo funkcii Cortana. Na niektorých novších telefónoch (napríklad Lumia 950 alebo 950 XL) dokonca umožňuje priame pripojenie externého monitora, vďaka čomu sa telefón správa ako počítač.

Je smutné, že používatelia telefónov so systémom Windows - a napriek mnohým požiadavkám od nich - nie sú na platforme Windows 10 Mobile k dispozícii OpenVPN. Toto je skutočná škoda, pretože OpenVPN sa všeobecne považuje za najbezpečnejší šifrovací protokol pre internetové pripojenie. To znamená, že používatelia sú obmedzení na PPTP alebo L2TP. Z týchto dvoch šifrovacích protokolov je L2TP / IPSec zďaleka najlepšou voľbou, preto prosím použite tento.

Nájdite všetko, čo potrebujete vedieť o šifrovaní, pomocou nášho kompletného sprievodcu šifrovaním VPN.

Nastavenie mobilnej VPN so systémom Windows 10

Vzhľadom na to, že operačný systém Windows pre telefóny so systémom Windows je komplikovaný (a služba VPN vyžaduje oveľa väčšiu integráciu do operačného systému ako bežné aplikácie pre stolné počítače), VPN sa nepodarilo vytvoriť vlastných klientov pre systém Windows 10 Mobile. To isté platí pre GUI OpenVPN. Z tohto dôvodu budete musieť sieť VPN nakonfigurovať manuálne na zariadení Windows Mobile.

Ručné nastavenie nie je obzvlášť zložité. Všetky siete VPN v tejto príručke majú pokyny na manuálne pripojenie k ich sieti. Aby sme vám však pomohli, zahrnuli sme sprievodcu krok za krokom, ktorý môžete sledovať aj tu:

Ako ručne nastaviť VPN na telefónoch so systémom Windows

Podľa pokynov uvedených nižšie nastavte svoju VPN v telefóne so systémom Windows:

 1. Ak chcete zobraziť ponuku, vytvorte nové pripojenie VPN potiahnutím prstom po telefóne z horného okraja obrazovky nadol. Teraz kliknite na VPN.
 2. Po otvorení ponuky možností VPN kliknite na ikonu + vedľa položky Pridať pripojenie VPN.
 3. Nastavte pripojenie L2TP (najbezpečnejšie dostupné) kontaktovaním zvolenej siete VPN, aby ste získali adresu servera a zdieľaný kľúč IPSec..
 4. Teraz, keď máte podrobnosti, ktoré potrebujete od poskytovateľa VPN, prejdite späť do ponuky Pridať pripojenie VPN a vyplňte nasledujúce podrobnosti:
  • Poskytovateľ VPN: Windows (vstavaný)
  • Názov pripojenia: Vyberte názov podľa vášho výberu, napríklad „MyVPN“ alebo meno vášho poskytovateľa
  • Názov alebo adresa servera: Adresa servera VPN poskytnutá vašou sieťou VPN
  • Typ VPN: L2TP / IPsec s vopred zdieľaným kľúčom
  • Predzdieľaný kľúč:Predzdieľaný kľúč IPSec, ktorý ste dostali od poskytovateľa VPN
  • Typ prihlasovacej informácie: Používateľské meno a heslo
  • Užívateľské meno: Vaše používateľské meno VPN od prihlásenia
  • heslo: Heslo VPN ste od prihlásenia na odber
 5. Nakoniec sa uistite, že ste klikli na Zapamätať si moje prihlasovacie informácie, a potom na tlačidlo Uložiť.

Riešenie problémov s inštaláciou VPN systému Windows Phone

Niekedy sa vyskytnú problémy s vopred zdieľaným kľúčom IPSec. Ak chcete tento problém vyriešiť, postupujte takto:

 1. V ponuke VPN vyberte „MyVPN“ (alebo čokoľvek, čo ste sa rozhodli zavolať na svoje manuálne nakonfigurované pripojenie VPN.
 2. Teraz kliknite na Vlastnosti.
 3. V ponuke Vlastnosti kliknite na Upraviť.
 4. Po otvorení ponuky Upraviť znova zadajte predzdieľaný kľúč, ktorý ste zadali pri manuálnom nastavovaní pripojenia VPN. Kliknite na tlačidlo Uložiť. Týmto sa problém vyrieši a budete sa môcť bez problémov pripojiť k sieti VPN.

SSTP na telefónoch so systémom Windows

Do systému Windows 10 Mobile bola pridaná funkcia SSTP. Na to, aby toto fungovalo, budete musieť hovoriť priamo s poskytovateľom VPN, ktorý vás zaujíma. Pokiaľ však vieme, žiadny z poskytovateľov VPN ešte túto funkciu neuviedol do prevádzky.

záver

Tu na ProPrivacy.com sme v popredí znalostí o odvetví VPN. Byť v nepretržitej komunikácii s poskytovateľmi VPN a neustále skúmať služby VPN z celého sveta nám poskytuje jedinečnú schopnosť odporučiť tie najlepšie služby VPN. Chápeme tiež, aké veľké sklamanie môže byť striekanie na VPN, ktoré by sa malo znížiť kvôli nízkej rýchlosti pripojenia. Alebo ešte horšie, pretože je narušená naša dôvera a ohrozené naše súkromie a bezpečnosť.

S ohľadom na to bol tento článok vypracovaný dôkladne, takže môžete bez námahy získať prístup k dôležitým informáciám, ktoré potrebujete. Pokračujte a s dôverou vyberte sieť VPN pre Windows Mobile. Uisťujeme vás, že ktorákoľvek z možností v tomto zozname je úplne úžasná voľba a poskytne vám vynikajúci zážitok z VPN.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me