Ak sa vám program Spotify páči, budete pravdepodobne naštvaní, keď zistíte, že ho nemôžete vyzdvihnúť mimo svojej domovskej krajiny. Dôvodom je skutočnosť, že služba Spotify má licenciu na prehrávanie hudby iba v konkrétnych krajinách. Ako také vynucuje regionálne obmedzenia s cieľom dodržať zmluvné podmienky s držiteľmi hudobných autorských práv.

Môžete sa zapojiť do zábavy Spotify z krajiny, ktorá nemá pokrytie - stačí podviesť streamingové servery, aby ste uverili, že ste niekde inde. Tento trik je jednou z hlavných funkcií virtuálnej súkromnej siete (VPN). Po celom svete je k dispozícii veľa služieb VPN, ale nie všetky sú si rovnaké. Táto recenzia zužuje váš výber na tie služby VPN, ktoré naši odborníci vyhodnotili ako päť najlepších VPN pre Spotify.

Viac informácií o Spotify si môžete prečítať ďalej v tejto recenzii. Najprv sa však pozrieme na náš zoznam najlepších sietí VPN pre Spotify. Tieto VPN majú dobrú rýchlosť, servery v krajinách Spotify a schopnosť obísť regionálne obmedzenia.

 1. ExpressVPN

  - Najrýchlejšia VPN, ktorú testujeme, odblokuje všetko a poskytuje úžasné služby všade

 2. NordVPN


  - Veľká značka s veľmi dobrou hodnotou a lacnou cenou

 3. CyberGhost VPN

  - Dlhodobo špičková sieť VPN s vynikajúcou cenou a rýchlosťou

 4. VPNArea

 5. PrivateVPN

  - Jedna z najlacnejších VPN tam, ale stále dobrá služba

Úvahy týkajúce sa sietí VPN Spotify

Ako funguje Spotify Regional Restrictions

Keď sa aplikácia Spotify v telefóne alebo webový prehľadávač počítača pripojí k serveru Spotify, odošle komunikáciu cez internet. Jediným spôsobom, ako sa dá nadviazať kontakt, je označovanie adries správami, ktoré sa pohybujú tam a späť medzi zariadením a serverom Spotify. Každá žiadosť, ktorá opustí vaše zariadenie, má na ňom adresu servera Spotify a tiež internetovú adresu vášho zariadenia.

Adresy zariadení, ktoré sú pripojené na internet, sa nazývajú IP adresy. Môžu byť sledované na konkrétne miesto. Takto dokáže server Spotify zistiť, ktoré požiadavky potrebuje blokovať.

Po zapnutí softvéru VPN musíte vybrať server zo zoznamu umiestnení. Ak vyberiete server VPN v rovnakej krajine ako váš účet Spotify, server Spotify vám umožní počúvať hudbu, pričom si neuvedomuje, že sa vaše servery skutočne nachádzajú mimo dosahu služby. Je to tak preto, že server VPN neprechádza iba vašou požiadavkou - ako zdroj požiadavky uvádza svoju vlastnú IP adresu.

Server Spotify pošle späť hudobný tok späť na návratovú adresu na základe prijatej žiadosti. Keď táto požiadavka príde zo servera VPN, presunie sa tam hudobný tok. VPN server sleduje, pre koho zákazníka poslal každú požiadavku. Keď príde odpoveď, VPN ju odovzdá správnemu zákazníkovi. Tento proces prebieha tak rýchlo, že by ste nemali zažiť žiadne spomalenie spojenia.

Vyhľadajte krajiny

Ak nežijete v krajine, na ktorú sa vzťahuje služba Spotify, pravdepodobne by ste zabudli zaregistrovať sa na platenú službu. Je to preto, že bankový účet, ktorý používate na zaplatenie za službu, rozdá vašu skutočnú polohu. Na zriadenie bezplatného účtu však nemusíte zadávať žiadne osobné údaje. Tu je mapa krajín, ktoré spoločnosť Spotify momentálne pokrýva:

Zistite oblasť servisu

Pred prvým prístupom k službe Spotify by ste mali vybrať server VPN v jednej z krajín, do ktorej program Spotify vysiela. Budete musieť uviesť skutočnú e-mailovú adresu, na ktorú máte prístup. Ak nechcete uviesť svoju bežnú e-mailovú adresu, môžete si nastaviť webovú adresu horáka. Ak však chcete získať svoje prihlasovacie údaje, musíte mať prístup k e-mailu, preto nevytvárajte falošnú adresu.

Najlepšie VPN pre Spotify: Záver

Spotify je skvelá služba. Odstraňuje potrebu sťahovania hudobných súborov, ktoré zapĺňajú váš pevný disk. Ak chcete počúvať na mobilnom zariadení, váš úložný priestor sa čoskoro môže zaplniť, ak si musíte skladby ponechať. Spotify sa tomu vyhýba.

Spotify stále rozširuje svoj dosah. Krajiny, ktoré v súčasnosti nemajú službu Spotify, môžu byť nakoniec súčasťou strany. Medzitým inštalácia VPN vyrieši všetky vaše problémy a získa prístup k službe Spotify. Ktorákoľvek z sietí VPN v našom zozname bude fungovať dobre. Vďaka službe Spotify VPN si môžete vychutnať Spotify kdekoľvek na svete.

Spotify VPN: Porovnanie vedľa seba

 1. ExpressVPN

  - Najrýchlejšia VPN, ktorú testujeme, odblokuje všetko a poskytuje úžasné služby všade

 2. NordVPN

  - Veľká značka s veľmi dobrou hodnotou a lacnou cenou

 3. CyberGhost VPN

  - Dlhodobo špičková sieť VPN s vynikajúcou cenou a rýchlosťou

 4. VPNArea

 5. PrivateVPN

  - Jedna z najlacnejších VPN tam, ale stále dobrá služba

OBRAZY OBRÁZKOV:

Logo Spotify, Public Domain

Danindub, Dostupnosť Spotify vo svete, CC BY-SA 3.0

Wikimedia Commons, Public Domain

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me