Malo by sa niekto obávať obmedzení internetu v Nórsku? Reportéri bez hraníc si to nemyslia. Skupiny, ktoré vyvíjajú tlak na slobodu prejavu, ako napríklad Freedom House, sa nemusia báť. Nórsko je inkluzívna spoločnosť s populárnou ústavnou monarchiou a citlivou politickou triedou.

V tejto šťastnej krajine neexistuje žiadna z klasických príčin represie na internete.Nórsko VPN

Napriek opakovaným hlasovaniam proti členstvu v EÚ sa na nórskych občanov vzťahuje právo EÚ. Je to preto, že nórska vláda vykonáva smernice EÚ. Smernica EÚ o uchovávaní údajov a rozhodnutia o vymáhaní autorských práv robia sťahovanie s torrentmi nebezpečným zvykom. Obidve sa stali súčasťou nórskeho práva.

Je to tiež ťažko dostupné služby streamovania napríklad Netflix z dôvodu miestnych licenčných a autorských zmlúv.


Tu je náš výber piatich sietí VPN pre Nórsko, ktoré sú vysoko odporúčané a ktoré vám pomôžu obísť vyššie uvedené problémy v Nórsku!

Najlepšie Nórsko VPN služby

Tu sú najlepšie služby Nórska VPN - alebo, ako by povedali Nóri "Norsk VPN".

 1. ExpressVPN

  - Najrýchlejšia VPN, ktorú testujeme, odblokuje všetko a poskytuje úžasné služby všade

 2. NordVPN

  - Veľká značka s veľmi dobrou hodnotou a lacnou cenou

 3. CyberGhost VPN

  - Dlhodobo špičková sieť VPN s vynikajúcou cenou a rýchlosťou

 4. VPNArea

 5. PrivateVPN

  - Jedna z najlacnejších VPN tam, ale stále dobrá služba

VPN Nórsko - úvahy

V nasledujúcom texte si môžete prečítať podrobnejšie informácie o dôvodoch používania siete VPN v Nórsku a tiež o tom, čo musíte zvážiť pri výbere siete VPN..

Streamovanie a torrent v Nórsku

Dva problémy s internetom, ktorým v Nórsku čelíte, sú nezákonnosť sťahovania torrentov a nemožnosť dostať sa do zahraničných streamingových služieb. S VPN môžete získať službu American Netflix Unblocked a celý rad ďalších služieb, ktoré nie sú v Nórsku bežne dostupné..Streamovacie služby

Tieto dva problémy je možné vyriešiť pomocou virtuálnej súkromnej siete (VPN).. VPN vás predstavuje vo všetkom, čo robíte na internete. Chráni prenos, ktorý prechádza medzi počítačom a serverom VPN. Váš poskytovateľ internetových služieb (ISP) preto nemôže vidieť, že ste pristupovali k adresárom torrentov alebo ste sa zapojili do sťahovania typu peer-to-peer (P2P)..

Ak ste nováčikom v oblasti sietí VPN a chcete vedieť viac, prečítajte si nášho sprievodcu pre začiatočníkov k sieti VPN, kde nájdete všetky potrebné informácie v jednom praktickom sprievodcovi..

Vďaka VPN sa zdá, že sa nachádzate v rovnakej krajine ako server, ktorý ste vybrali pri zapnutí klienta VPN. Umožňuje vám pristupovať k streamovacím službám obmedzenia prístupu na geografickú polohu.

Pri hľadaní VPN pre Nórsko musíte zabezpečiť, aby si poskytovateľ, ktorého ste vybrali, mal servery v krajinách, z ktorých chcete získať prístup k streamovanému videu. Musíte sa tiež uistiť, že sieť VPN, ktorú používate, neuchováva žiadne denníky aktivity. To vás ochráni pred právnikmi zaoberajúcimi sa autorskými právami, ktorí vás sledujú, keď sa snažia vystopovať torrent downloaderov. Viac informácií o zabezpečení počas torrentingu nájdete v našej najlepšej príručke VPN pre Torrenting.

Ako získať American Netflix v Nórsku

Ako ste už asi uhádli, sieť VPN vám tiež umožní dostať sa na sieť American Netflix v Nórsku. Všetko, čo musíte urobiť, je vybrať jedného z vyššie uvedených poskytovateľov VPN. Potom sa pripojte k americkému serveru a mali by ste mať k svojmu potešeniu prístup k službe Netflix. Viac informácií nájdete v našom sprievodcovi sieťou Netflix VPN.

Sťahovanie P2P v Nórsku

Prvá prekážka, ktorej čelíte pri pokuse o stiahnutie pomocou torrentov v Nórsku, je táto krajina blokuje väčšinu stránok adresárov torrentu. Nórsky súd v rozhodnutí z septembra 2015 zablokoval prístup k siedmim torrentovým serverom. Poskytovatelia internetových služieb odstránia adresy týchto serverov zo svojich serverov doménových mien, aby implementovali zákaz.

torrenting

DNS (Domain Name System) je vyhľadávacia tabuľka, ktorá prekladá medzi webovými adresami, ktoré ľudia zadávajú do svojich prehľadávačov, a skutočnými internetovými adresami (nazývanými „IP adresy“) počítačov, ktoré tieto stránky ukladajú. Ak váš prehliadač nemôže získať adresu počítača, ktorý je hostiteľom webových stránok, nemôže od neho požadovať žiadne stránky. VPN poskytujú svoje servery DNS na prekonanie tejto prekážky. Po zapnutí siete VPN váš počítač presmeruje všetok internetový prenos cez server VPN. To zahŕňa aj požiadavky DNS.

Ďalším trikom, ktorý poskytovatelia internetových služieb na celom svete praktizujú k únosom sťahovania P2P, je zatvorenie spojení, ktoré váš klient BitTorrent vytvára s kolegami. Keď poskytovateľ internetových služieb zistí tok torrentu prechádzajúci do vášho počítača, odošle príkazu reset na partnera, z ktorého sťahujete. Reset reset preruší spojenie, takže zistíte, že nie je možné nič stiahnuť.

Ak sa pripojíte k roju, keď je na vašom počítači spustená sieť VPN, všetka prevádzka, ktorá opustí počítač, prechádza na server VPN v šifrovanom stave. To znemožňuje softvéru ISP zisťovať signály protokolu BitTorrent. Ak počítače poskytovateľa internetových služieb nedokážu zistiť aktivitu P2P, nemôžu odosielať resetovacie príkazy. Preto bude sťahovanie pokračovať.

Viac informácií o šifrovaní VPN a o tom, ako to funguje, nájdete v našej najlepšej online príručke na ochranu osobných údajov.

Smernica EÚ o uchovávaní údajov

EÚ navrhla svoju smernicu o uchovávaní údajov tak, aby: pomáhať právnikom v oblasti autorských práv. Právnikom môže chvíľu trvať, kým vystopujú ľudí, ktorí si stiahli konkrétny súbor. Ak poskytovatelia internetových služieb neuchovávajú záznamy o pripojeniach, ktoré zákazníci vytvárajú, môžu právnici sledovať iba živé stiahnutia. Výrazne by sa tým znížil počet ľudí, ktorých by mohli sledovať. V Nórsku sú poskytovatelia internetových služieb povinní viesť záznamy o činnosti počas šiestich mesiacov. To predstavuje pre právnikov v oblasti autorských práv príležitosť na získanie súdneho príkazu na prístup k týmto záznamom.Smernica EÚ o uchovávaní údajov

Denníky aktivít zobrazujú všetky vaše pripojenia - kam smerovali, aké žiadosti o pripojenie prišli a akékoľvek vlastnosti pripojenia, napríklad použitý sieťový protokol. Tieto informácie môžu identifikovať stiahnutie konkrétneho súboru. Keďže všetka komunikácia cez internet obsahuje adresu „od“ a „do“, právnici autorských práv vás môžu sledovať prostredníctvom záznamov o účtoch poskytovateľa internetových služieb..

Ďalším nedostatkom v ochrane osobných údajov systém BitTorrent môže odhaliť vašu identitu. Je to karta Peers takmer vo všetkých dostupných variantoch klienta BitTorrent. Ktokoľvek v roji uvidí IP adresy všetkých rovesníkov. Z tohto dôvodu je potrebné, aby všetky firmy, ktoré sa zaoberajú autorskými právami, stiahli súbory torrent a zaznamenali si adresy kolegov. Advokáti potom potrebujú súdny príkaz, ktorý prinúti poskytovateľa internetových služieb podrobne uviesť, ktorí zákazníci v tom čase používali zaznamenané adresy.

Najlepšie VPN, ktoré sa majú použiť v Nórsku: Záver

VPN Nórsko

VPN vám ponúkajú úhľadný trik, vďaka ktorému sa zdáte, že ste na inom mieste. Vďaka tejto službe sa môžete zdať, že sa nachádzate v inej krajine a máte prístup k streamovacím službám, ktoré odmietajú dodávať videá na zahraničné spojenia. Webové stránky na streamovanie videa zisťujú požiadavky na vlastnosti VPN. Blokujú všetko, čo zistia. Nie všetky siete VPN preto môžu získať vaše videostreamy zo zahraničia. Služby v tomto zozname piatich najlepších sietí VPN pre Nórsko patria k najlepším na svete a získate cezhraničný prístup k videám.

Ak ste v Nórsku, môžete skóre dokonca trochu zvýšiť a obísť internetové bloky a obmedzenia pomocou VPN. Chráňte sa pred vystopovaním na internete a zabrániť tomu, aby vás právnici sledovali. Použite VPN pre prístup na internet v Nórsku a naďalej si užívajte to najlepšie zo siete ‘.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me