Je Facebook blokovaný tam, kde žijete? Máte obavy z používania Facebooku, pretože niekto by to mohol zistiť a mohli by ste sa dostať do problémov? S VPN pre Facebook môžete bezpečne odblokovať Facebook odkiaľkoľvek. Na odblokovanie Facebooku v Číne, Iráne alebo v práci v USA použite sieť VPN VPN Facebook. Najlepšie zo všetkého je, že môžete používať Facebook bez vášho poskytovateľa internetových služieb, vlády, prenajímateľa, školy alebo zamestnávateľa s vedomím, že ste tak urobili. Sieť VPN vám poskytuje digitálne súkromie na odblokovanie služby Facebook Messenger.


V zhone? V nasledujúcej tabuľke si pozrite, ktorých poskytovatelia VPN naši odborníci umiestnili svojich päť najlepších na Facebooku. Chcete viac informácií? Prejdite hĺbkovú analýzu.

Zhrnutia siete VPN VPN Facebook:

 1. ExpressVPN

  - Najrýchlejšia VPN, ktorú testujeme, odblokuje všetko a poskytuje úžasné služby všade

 2. NordVPN

  - Veľká značka s veľmi dobrou hodnotou a lacnou cenou

 3. CyberGhost VPN

  - Dlhodobo špičková sieť VPN s vynikajúcou cenou a rýchlosťou

 4. VPNArea

 5. PrivateVPN

  - Jedna z najlacnejších VPN tam, ale stále dobrá služba

Čo je to VPN pre Facebook?

VPN je online služba, ktorá umožňuje účastníkom robiť dve veci. Po prvé, služba VPN umožňuje komukoľvek predstierať, že je v inej krajine. Toto umožní predplatiteľom VPN prístup na Facebook (a Facebook Messenger), aj keď je blokovaný vládou.

Po druhé, VPN poskytuje vojenské šifrovanie. Poskytovatelia internetových služieb - a správcovia miestnej siete - tak nebudú môcť povedať, čo robí užívateľ VPN online. Toto vodotesné digitálne súkromie umožňuje komukoľvek a kdekoľvek používať Facebook bez toho, aby sa o tom dozvedelo paranoidne.

Odblokovanie služby Facebook počas cestovania

Ďalším dôvodom, prečo si ľudia môžu želať VPN VPN Facebook, je to, že sa chystajú cestovať. Ľudia, ktorí cestujú do krajín ako Turecko, Rusko, Čína, Spojené arabské emiráty, Saudská Arábia, Irán - a mnoho ďalších - nebudú mať prístup k svojmu účtu Facebook, keď sú preč. VPN umožňuje odblokovať Facebook bez ohľadu na to, kde sa práve nachádzate. Viac informácií o používaní sietí VPN pri cestovaní nájdete na našej stránke 5 najlepších sietí VPN pre cestovanie. Je dôležité si uvedomiť, že pri používaní siete VPN pre Spojené arabské emiráty alebo siete VPN v Číne a ďalších krajinách uvedených vyššie musíte byť opatrní..

Používanie Facebooku doma bez Paranoia

Ak je vo vašej krajine Facebook zakázaný, možno sa budete báť používať Facebook doma, najmä ak ste v zdieľanom ubytovaní alebo si prenajímate nehnuteľnosť od zvedavého majiteľa. Dobrou správou je, že šifrovanie, ktoré VPN poskytuje, zastaví každého, že vie, že ste Facebook používali doma. VPN tiež zabraňuje tomu, aby bola vaša domáca adresa IP označená pre použitie na Facebooku.

Pamätajte, že keď používate Facebook, bude stále vedieť, kto ste, pretože sa do služby prihlasujete pomocou svojho skutočného mena. VPN však bude oklamať Facebook, aby si myslel, že ste na inom mieste. Ak požadujete, aby bol účet Facebook tiež anonymný, budete musieť na ochranu súkromia používať sieť VPN a zaregistrovať sa pod falošným menom. Bude to ťažké dosiahnuť. Teoreticky však, ak Facebooku nikdy nedávate žiadne skutočné informácie o sebe, ani mu nedáte žiadne skutočné fotografie - pomocou VPN by nemal vedieť, kde alebo kým skutočne ste.

Odblokovanie služby Facebook v práci alebo v škole

Facebook môže byť morom produktivity. Je známe, že zamestnanci a študenti majú závislosť od sociálnych médií, ktorá im môže zabrániť v práci. Väčšina zamestnávateľov a vzdelávacích inštitúcií - vrátane škôl, vysokých škôl a univerzít - žiada miestneho správcu siete, aby zablokoval prístup na Facebook. Dobrou správou je, že s VPN pre Facebook je možné získať prístup k Facebooku, aj keď je blokovaný. Jednoducho sa pripojte k serveru VPN a zdá sa, že už nie ste v škole; to isté platí aj pre prácu.

Tiež úžasné: šifrovanie VPN neumožňuje zamestnávateľovi alebo správcovi školskej siete povedať, čo robíte online. Šifrovanie VPN znamená, že jediný spôsob, ako sa dostať do problémov s používaním Facebooku v škole alebo v práci, je, keď niekto za vami príde a chytí vás pomocou služby..

Je potrebné poznamenať, že čoraz viac inštitúcií sa pripravuje na siete VPN a stále častejšie je blokovanie sietí VPN. Informácie o obídení blokov VPN nájdete v príručke Ako obísť bloky VPN.

Ako používať VPN na odblokovanie Facebooku

Odblokovanie služby Facebook z miesta, kde je blokovaný (škola, pracovisko alebo krajina), je veľmi ľahké. Postupujte podľa týchto jednoduchých krokov:

 1. Vyberte sieť VPN pre Facebook. Na odblokovanie Facebooku odporúčame VyprVPN
  pretože je to bezpečný a spoľahlivý poskytovateľ, ktorý má všetko, čo potrebujete na odblokovanie Facebooku. Patria sem tajné režimy na odblokovanie Facebooku, aj keď sú blokované aj VPN. Ktorákoľvek z VPN v tejto príručke je však vynikajúcou možnosťou, preto si pozrite každé zhrnutie a zistite, či je pre vás vhodné.
 2. Preklikajte sa na svoju obľúbenú sieť VPN pre Facebook. Keď sa rozhodnete pre VPN, môžete prejsť na webovú stránku a prihlásiť sa na odber VPN
 3. Po prihlásení sa na odber môžete prihláste sa na webovú stránku VPN a stiahnite si softvér VPN (známy ako "VPN klient").
 4. Nezabudnite si zaobstarať správny softvér pre svoje zariadenie. VyprVPN vám umožňuje nainštalovať a používať sieť VPN na piatich zariadeniach. môžete sa pripojiť k sieti VPN a používať Facebook na všetkých týchto zariadeniach súčasne!
 5. Vyberte šifrovanie OpenVPN. Toto je najsilnejšie a najspoľahlivejšie šifrovanie VPN, preto ho prosím použite.
 6. Zapnite maskovanie VPN (tiež vie ako "Stealth režim VPN" a "Technológia zmätenia VPN"). Ak žijete v mieste, kde je blokované používanie VPN - alebo ak sú VPN blokované správcom miestnej siete - budete musieť použiť maskovanie VPN. VyprVPN
  , ExpressVPN
  a Torguard
  všetky majú vynikajúce maskovacie vlastnosti.
 7. Zapnite ochranu pred únikom Killswitch a DNS (bezpečnostné funkcie na zabránenie tomu, aby niekto zistil, že ste použili Facebook).
 8. Vyberte server VPN zo zoznamu. nezabudnite si vybrať miesto, kde je povolený Facebook. Server bližšie k vám zaistí vyššiu rýchlosť.
 9. Kliknite na tlačidlo Pripojiť.
 10. Akonáhle sa VPN pripojí, môžete zamierte na Facebook a pripojte sa. Na pripojenie k Facebooku budete potrebovať e-mailový účet a z dôvodu ochrany osobných údajov pravdepodobne nebudete chcieť používať svoju bežnú e-mailovú adresu.
 11. Po prihlásení na odber nezabudnite pripojte sa k sieti VPN vždy, keď používate Facebook. Zapnite funkciu Killswitch, aby ste predišli úniku údajov do vášho poskytovateľa internetových služieb (čo by mohlo odhaliť, že používate Facebook)..

VPN pre Facebook: bezpečnostné hľadiská

Na trhu je viac ako 850 VPN a veľká väčšina z nich nie je spoľahlivá. Pri používaní Facebooku v krajine, kde je blokovaná vládou, je spoľahlivosť mimoriadne dôležitá. Preto je veľmi dôležité, aby sa nešlo o neistú službu.

Niektoré siete VPN, napríklad naša najlacnejšia sieť VPN (PureVPN), sú skvelé na odblokovanie streamovaného obsahu online. PureVPN sa však nepovažuje za dostatočne bezpečný na to, aby vás ochránil v krajine, kde je blokovaný Facebook. Preto je životne dôležité zvoliť sieť VPN, ktorá sa odporúča pre Facebook - a nielen starú službu VPN!

Na zabezpečenie vášho súkromia pri používaní siete Facebook VPN by ste mali používať aj nasledujúce funkcie:

 • Ochrana proti úniku DNS. Tým sa zabráni úniku DNS požiadaviek na vášho ISP. Únik DNS by mohol odhaliť, že ste použili Facebook, takže zapnite ochranu proti úniku DNS.
 • Hlavný vypínač. táto funkcia zabráni úniku akejkoľvek komunikácie s poskytovateľom internetových služieb, ktorá by mohla odhaliť prístup na Facebook.
 • Automatické pripojenie. Ak dôjde k výpadku pripojenia, táto funkcia opätovne pripojí sieť VPN.
 • Stealth režim alebo "maskovanie". Toto zakrýva použitie VPN a umožňuje ľuďom používať VPN na miestach, ktoré blokujú pripojenia VPN.

Ako funguje Facebook VPN

Spravidla sa pri pripojení na internet najprv pripojíte k poskytovateľovi internetových služieb (ISP), ktorý vás potom pripojí k Facebooku (napríklad). Všetka vaša internetová prevádzka prechádza servermi vášho ISP a môže ich zobraziť váš ISP.

Pri používaní siete VPN sa však pripájate k serveru prevádzkovanému poskytovateľom VPN (ďalej len „server VPN“) prostredníctvom šifrovaného pripojenia (niekedy sa označuje aj ako „tunel VPN“). To znamená, že všetky údaje, ktoré cestujú medzi vaším počítačom a serverom VPN, sú šifrované, takže ich vidíte iba vy a server VPN..

Váš poskytovateľ internetových služieb ani nikto iný, kto monitoruje prenos medzi vašim počítačom (alebo tabletom alebo smartfónom) a internetom, tak nemôže vidieť, na čo sa chystáte online. To zahŕňa návštevu Facebooku.

Kde je blokovaný Facebook?

Mnoho vlád blokuje Facebook, pretože sa im nepáči, ako Facebook umožňuje občanom diskutovať o nesúhlasných názoroch a nápadoch s ľuďmi z celého sveta. Vlády vidia Facebook ako hrozbu pre svoju moc. Nasledujúce krajiny cenzurujú prístup na Facebook. Upozorňujeme, že tieto informácie sa môžu zmeniť.

Odblokujte Facebook v Číne

Facebook je v Číne úplne zablokovaný. Alebo aspoň to je teória. Nezrovnalosti v implementácii Veľkého Firewallu v skutočnosti znamenajú, že v praxi by mohol byť dostupný na niektorých miestach av rôznych časoch. Pre veľkú väčšinu čínskych občanov to nie je zásadný problém, pretože domáce siete 51.com, renomované a 开心 网 (Kaixin001) sociálne siete sú oveľa populárnejšie..

Odhaduje sa však, že v Číne sa odhaduje pol milióna používateľov Facebooku. A vysťahovalci a návštevníci Číny majú zvyčajne záujem o prístup k službám sociálnych médií. Podrobnejšie informácie o tom, ako získať prístup na Facebook z Číny, nájdete v našej príručke Najlepší VPN pre Čínu. Je tiež potrebné poznamenať, že Facebook nie je v Hongkongu cenzurovaný.

Odblokujte Facebook v Iráne

Facebook je v Iráne zakázaný. Okrem toho iránska vláda používa špeciálne vyškolené „kybernetické jednotky“" poverený sledovaním návštevníkov na zakázaných webových stránkach vrátane Facebooku. Počuli sme správy o tom, že sa zúfalí Iránci obracajú na miestnych poskytovateľov VPN, aby skryli svoje online aktivity. Bohužiaľ, aj keď sú lacné, zdá sa, že veľa z nich sú vládne včely.

Ľudia chytení, ktorí sa pokúšali vyhnúť vládnym zákazom, čelia zatýkaniu, výsluchom, mučeniu, väzeniu a dokonca smrti. Aj keď sa mi zvyčajne nepáči zastrašovanie, dôrazne odporúčam, aby ktokoľvek v Iráne dôkladne premyslel pred použitím siete VPN (alebo inej metódy) prístup k zakázanému obsahu..

Ak sa domnievate, že riziko stojí za to podstúpiť, použite zahraničného poskytovateľa VPN (poskytovateľ so sídlom v Európe je pravdepodobne najlepšia voľba) a použite zahraničné servery VPN. Tiež sa uistite, že používate Všetky dostupné funkcie zabezpečenia VPN.

facebook-khameni

Ajatolláh Ali Khamenei vzhľadom na situáciu len zriedka používa Facebook sám, ale od roku 2012 prevádzkuje svoju vlastnú stránku Facebook! V čase písania tejto stránky prilákala jeho stránka okolo 150 000 Páči sa

Odblokujte Facebook v Severnej Kórei

Vo svete plnom represívnych režimov je Severná Kórea naj represívnejšou zo všetkých. Prevažná väčšina obyvateľstva nemá prístup na internet vôbec. Čína dodáva niektoré širokopásmové linky do Severnej Kórey, takže niektorí vybraní predstavitelia vlád a strán pravdepodobne majú obmedzený prístup na internet. Je však veľmi nepravdepodobné, že by títo používatelia mohli používať tento prístup na prezeranie Facebooku.

Odblokujte Facebook v Sýrii

Fcebook je blokovaný na mnohých miestach kvôli vláde aj ISIS, VPN je fantastické riešenie. Vyžaduje sa však veľká opatrnosť v súvislosti s politickou situáciou prebiehajúcej vojny.

Odblokujte Facebook vo Vietname

Facebook je „neoficiálne“ zakázaný, zdá sa však, že je pre domácich používateľov široko dostupný. Pravdepodobne to spôsobuje skutočnosť, že napriek zákazu používa Facebook Facebook 13,5 milióna Vietnamcov (približne 15% obyvateľstva).

Mnoho hotelov a internetových kaviarní má nainštalovaný softvér VPN na obídenie zákazu. Návštevníci by si však mali byť vedomí skutočnosti, že tieto počítače sú často silne napadnuté vírusmi a iným škodlivým softvérom. Pozrite si 5 najlepších sietí VPN pre Vietnam, kde nájdete ďalšiu diskusiu na túto tému.

VPN pre Facebook Messenger

Služba Facebook Messenger je v niektorých krajinách zakázaná. Čína, Irán a Severná Kórea majú trvalý zákaz služby Facebook a Messenger. Mnoho ďalších krajín vrátane Bangladéša, Sýrie, Egypta a Turecka však niekedy zatemňuje stránky sociálnych médií a poslov - zvyčajne počas politicky citlivých udalostí, ako sú protesty. Saudská Arábia má trvalý zákaz služby Facebook Messenger, ale nie služby Facebook. Tento zákaz má chrániť príjmy saudskej štátnej telekomunikačnej spoločnosti.

Facebook Messenger tiež teraz obsahuje "Tajné konverzácie" v októbri 2016. Táto služba pridá ku konverzáciám medzi koncovými bodmi protokol Signal. Z tohto dôvodu môžete očakávať, že prístup k službe Facebook Messenger bude zložitejší v rastúcom počte krajín sveta. Našťastie máte prístup k Messengeru Facebook odkiaľkoľvek pomocou virtuálnej súkromnej siete (VPN)..

VPN pre Facebook: Záver

Facebook je zablokovaný v mnohých krajinách po celom svete. Dokonca aj v krajinách, kde je povolený Facebook, pracoviská a školy Facebook často blokujú. V tomto článku sme vysvetlili všetko, čo potrebujete vedieť o výbere siete VPN pre Facebook. V tejto príručke je pre vás podľa vašich konkrétnych potrieb ideálna sieť VPN pre Facebook. Pred prečítaním súhrnov VPN si preto nezabudnite prečítať všetky časti tohto článku a porozumieť im.

Avšak, ak ste v zhone a chcete to najlepšie VPN pre Facebook, potom VyprVPN
je perfektná a vynikajúca hodnota. Vďaka tomu budú všetky siete VPN v tejto príručke prvotriedne, takže sa oplatí zvážiť podľa vašich potrieb. Ak máte akékoľvek otázky pri výbere siete VPN, zanechajte nám správu: vždy vám radi pomôžeme.

 1. ExpressVPN

  - Najrýchlejšia VPN, ktorú testujeme, odblokuje všetko a poskytuje úžasné služby všade

 2. NordVPN

  - Veľká značka s veľmi dobrou hodnotou a lacnou cenou

 3. CyberGhost VPN

  - Dlhodobo špičková sieť VPN s vynikajúcou cenou a rýchlosťou

 4. VPNArea

 5. PrivateVPN

  - Jedna z najlacnejších VPN tam, ale stále dobrá služba

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me