Použitie správcu hesiel pre počítače Mac zabezpečí, že vaše účty online budú chránené a súkromné. To, čo by malo byť príšerné porušenie údajov, sa stalo tak bežným, že stratili svoju schopnosť šokovať, ale naďalej vážne ohrozujú vaše súkromie..

Najdôležitejšou obhajobou vašich údajov je použitie odlišného silného hesla pre každú navštívenú webovú stránku. A „silným“ máme na mysli niečo ako vE} [chránený e-mailom] ~ 9VuW]) C + [8 - nie názov vašej mačky!

Jednoducho neexistuje spôsob, ako si chudobní pamätať jedno také bezpečné heslo, nieto desiatky z nich. Ale našťastie nemusíme. Namiesto toho môžeme nechať počítačové programy, aby za nás urobili ťažkú ​​prácu.

Správcovia hesiel môžu generovať skutočne bezpečné heslá pre každú webovú stránku, aplikáciu a online službu, ktorú používate, zapamätajú si ich a automaticky ich doplnia pri každom použití tejto služby. Preto by sa mali správne považovať za najdôležitejší nástroj zbrojnice na ochranu osobných údajov. Ak používate iba jeden nástroj na ochranu osobných údajov, mal by to byť dobrý správca hesiel.


Najlepšie Password Managers pre Mac

Po mnohých prieskumoch sme schopní uviesť päť najlepších správcov hesiel pre počítače Mac. Ak potrebujete viac informácií o niektorej zo služieb uvedených nižšie, kliknite na odkazy nižšie alebo prejdite pod týmto zoznamom a prečítajte si, čo robí tieto služby skvelými.

 1. Bitwarden

  - Mac je najviac užívateľsky prívetivý správca hesiel

 2. KeepassXC

  - Správca hesiel s otvoreným zdrojom, ktorý chráni všetky vaše účty Apple

 3. RoboForm

  - Má neuveriteľne robustné funkcie, ktoré dopĺňajú MacOS

 4. prístup na kľúče macOS

  - vstavané riešenie správy hesiel pre MacOS

 5. Passbolt

  - Overenie treťou stranou znamená, že toto je správca hesiel, ktorému môžete veriť

Najlepšie Mac Password Manager

Nižšie sme sa podrobnejšie venovali najlepším správcom hesiel pre počítače Mac.

1. Bitwarden

Chráňte svoje účty pomocou Bitwardenu - najdostupnejšieho a najprijateľnejšieho správcu hesiel pre počítače Mac!

 • stanovenie ceny

  z $ 0.00
  / mesiac

 • Podporované platformy


  • windows

  • linux

Bitwarden je správca hesiel pre rôzne platformy. Všetky jeho základné funkcie sú zadarmo, aj keď mesačná podpora pomáha vývojárovi a poskytuje niekoľko pekných (ale nepodstatných) doplnkov. Medzi ne patrí schopnosť samohostenia, čo je skvelá voľba pre fanatikov súkromia.

Bitwarden’s Hlavným ťahom je, že je to (do veľkej miery) bezplatný správca hesiel s otvoreným zdrojovým kódom, ktorý vyzerá pekne a ľahko sa používa ako jeho veľkí komerční konkurenti. Doplnky prehliadača pre Safari, Chrome, Firefox, Vivaldi, Opera a Brave umožňujú jednoduché a pohodlné automatické dopĺňanie v systéme MacOS..

Jeho kód je teraz plne auditovaný produktom Cure53, používa silné šifrovanie end-to-end a podporuje rôzne formy dvojfaktorovej autentifikácie..

2. KeepassXC

Upravený z KeePass pre Windows, KeePassXC prekračuje svojho predchodcu niekoľkými spôsobmi.

 • stanovenie ceny

  z $ 0.00
  / mesiac

 • Podporované platformy


  • windows

  • linux

KeePassXC je neoficiálny multiplatformový port vynikajúceho správcu hesiel KeePass pre Windows. Teraz je možné nainštalovať originálny KeePass na váš Mac pomocou Mono, ale KeePassXC vyzerá oveľa krajšie a viac “rodák” na MacOS.

KeePassXC je plne interoperabilný so všetkými ostatnými verziami a vidlicami KeePass a bez problémov sa synchronizuje naprieč platformami jednoduchým uložením vašich kontajnerov .kbdx do cloudovej služby podľa vášho výberu. Tieto kontajnery sú veľmi bezpečné a sú dešifrované iba lokálne na úplné šifrovanie end-to-end, takže nezáleží na tom, či ich synchronizujete pomocou nezabezpečenej platformy (napríklad Dropbox)..

Doplnkový doplnok prehliadača pre Firefox a Chrome (aj keď nie pre Safari) by mal v týchto prehliadačoch umožňovať ľahké automatické dopĺňanie, ale momentálne s ním máme problémy. Aj keď je doplnok KeePassHttp-Connector oficiálne znehodnotený, naďalej funguje dobre, avšak.

KeePassXC nie je taký pekný alebo užívateľsky prívetivý ako Bitwarden a jeho nedostatočná podpora pre doplnky KeePass ho robí menej flexibilnou ako jeho rodičovský program. Ale pre bezplatnú, ľahkú a vysoko bezpečnú správu hesiel naprieč platformami a synchronizáciu pomocou populárneho formátu súborov KeePass s otvoreným zdrojovým kódom .kbdx, je to skvelé.

3. RoboForm

Štýlový prístup RoboFormu pekne zapadá do estetiky spoločnosti Apple - zamykanie hesiel nadol!

 • stanovenie ceny

  z $ 1,79
  / mesiac

 • Podporované platformy


  • windows

  • linux

V spoločnosti ProPrivacy sme veľkými fanúšikmi bezplatného softvéru s otvoreným zdrojovým kódom, ale keď ho vidíme, uznávame excelentnosť. RoboForm je elegantný a štýlový cross-platformový správca hesiel, ktorý robí všetko, čo by ste mohli chcieť, aby správca hesiel urobil.

To zahŕňa synchronizáciu hesiel medzi platformami a prehliadačmi, zabezpečené poznámky, záložky, viacnásobné “identity” na pokročilé vypĺňanie formulárov, bezpečné odosielanie a synchronizáciu hesiel a ďalšie. K dispozícii je bezplatná verzia, ale pravdepodobne stojí za to vyhadzovať 2 doláre mesačne iba za synchronizačné funkcie.

Okrem plného Macu “Centrum zabezpečenia” do aplikácie, ku všetkým kľúčovým funkciám RoboFormu získate prístup pomocou doplnkov prehliadača pre Safari, Firefox a Chrome. K dispozícii je dokonca aj aplikácia pre Apple Watch!

RoboForm je uzavretý zdroj a je prevádzkovaný americkou spoločnosťou, ale skutočnosť, že používa silné šifrovanie typu end-to-end, by tieto body mala urobiť akademickou. Ak dokážete žiť s tým, že RoboForm je patentovaný produkt, je to jeden z najpôsobivejších správcov hesiel, ktorý sme preskúmali.

4. MacOS Keychain Access

Prístup ku kľúčovým slovám pre macOS nie je taký funkčný ako konkurencia, ale je vysoko prístupný a pripravený na použitie!

 • stanovenie ceny

  z $ 0.00
  / mesiac

Ak vlastníte počítač Mac, už máte slušného (ak trochu obmedzeného) správcu hesiel - prístup ku kľúčovým slovám v systéme MacOS. Je to skvelá práca, keď si zapamätáte heslá, keď ich zadávate do väčšiny aplikácií pre Mac a prihlasovacích formulárov Safari, a neskôr ich podľa potreby automaticky plníte..

Automaticky sa synchronizuje s telefónom iPhone a iPad a integruje sa do rámca iOS 12+ Authentication Services Framework pre bezproblémové automatické dopĺňanie na novších zariadeniach iOS vo väčšine prehliadačov a mnohých aplikáciách..

Ak ste vyhradeným používateľom spoločnosti Apple, program MacOS Keychain Access môže spĺňať všetky vaše požiadavky na heslo. Ak však chcete synchronizovať so zariadeniami, ktoré nepochádzajú od spoločnosti Apple, budete musieť použiť alternatívu tretej strany.

Druhá vec, ktorú treba poznamenať, je, že služba Keychain Access sa zaoberá iba prihlásením do používateľského mena a hesla. Nenaplňuje komplexnejšie formuláre, neukladá vaše bankové údaje, neumožňuje priložiť súbory alebo poznámky k vašim heslám alebo k niektorým z ďalších vecí, dokonca aj k najzákladnejším riešeniam tretích strán..

5. Passbolt

Passbolt, pôvodne podnikovo zameraný poskytovateľ, má silné riešenia na správu hesiel pre každého

 • stanovenie ceny

  z $ 0.00
  / mesiac

 • Podporované platformy


  • windows

  • linux

Trh správcov hesiel je v súčasnosti smiešne konkurencieschopný. Namiesto toho, aby ste išli s obvyklými odporúčaniami LastPass alebo 1Password (ktoré sú v prípade systému MaOS v poriadku, ak ich nemáte)’V prípade vysoko komerčných produktov s uzavretým zdrojom, ktoré však nemáme pocit lepšieho ako Bitwarden), naše posledné odporúčanie je pre niečo trochu iné.

Passbolt je správca hesiel pre otvorené tímy. Zameriava sa hlavne na podniky, ale funguje úplne dobre na osobné alebo rodinné použitie. K dispozícii sú platené programy hosťované, ale základná komunitná edícia programu je 100% zadarmo a môže byť hostená na vašom vlastnom hardvéri Mac (vo virtuálnom počítači) alebo na nezávisle prenajatom serverovom priestore..

Celý kód, ktorý používa Passbolt, je open-source a musí byť nezávisle overený tretími stranami. Aj keď, ako hovorí Passbolt sám, “práca na kontrole kódu nebude nikdy vykonaná,” väčšina z nich bola v skutočnosti dôkladne preskúmaná a podrobená auditu - čo je skvelé.

Heslá sú spravované cez webové rozhranie, vďaka čomu je Passbolt do veľkej miery agnostický. Integrácia prehliadača sa dosiahne pomocou doplnkov pre prehliadače Chrome a Firefox, hoci to bohužiaľ nie je Safari. Ak potrebujete správcu hesiel pre tím s otvoreným zdrojovým kódom, ktorý funguje dobre na všetkých platformách pre stolné počítače, potom je ťažké poraziť Passbolt.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me