Virtuálna súkromná sieť (VPN) poskytuje ľuďom digitálne súkromie, keď sa pripájajú k internetu. Umožňuje im tiež predstierať, že kdekoľvek na svete odblokujú obsah a služby webových stránok. S routerom typu „blikajúci“ VPN je možné, aby sa každé zariadenie v domácnosti mohlo pripojiť k internetu prostredníctvom siete VPN - stále!


Na smerovače je možné nainštalovať softvér s otvoreným zdrojovým kódom známy ako DD-WRT. Bez ohľadu na to, či si zakúpite router s bleskom DD-WRT vopred alebo sami softvér nainštalujete, môžete si službu DD-WRT VPN nainštalovať priamo na smerovač. Tento firmvér DD-WRT poskytuje prístup k vnútorným nastaveniam smerovača, čo používateľom umožňuje chrániť všetku svoju webovú komunikáciu pomocou VPN.

Najlepšie DD-WRT routery

Inštalácia klienta VPN na routeri DD-WRT je nesmierne výhodná. To znamená, že každé zariadenie pripojené prostredníctvom WiFi k routeru je chránené šifrovaním VPN. Spravidla musí byť VPN nainštalovaná priamo na každé zariadenie, ktoré chcete chrániť. DD-WRT VPN znamená, že sa nemusíte starať o získanie VPN, ktorá umožňuje mnoho súčasných pripojení. Z tohto dôvodu je služba DD-WRT VPN ideálna pre veľké rodiny.

Okrem toho s DD-WRT VPN všetci, ktorí sú pripojení k sieti WiFi, skrývajú svoju skutočnú IP adresu. To znamená, že všetci môžu prekonať cenzúru a geografické obmedzenia prístupu k medzinárodnému obsahu, ako sú Netflix USA, BBC iPlayer a Hulu..

Pre ľudí, ktorí chcú blikať smerovač so samotným DD-WRT, je v tomto článku sprievodca ďalej. Pre všetkých ostatných, najlepšia DD-WRT VPN (ExpressVPN)
predáva vopred smerovaný smerovač. Ak chcete viac možností smerovača, pozrite si náš 5 najlepších článkov o smerovačoch DD-WRT.

Najlepšie DD-WRT routery?

Nižšie nájdete podrobnú analýzu našich obľúbených smerovačov DD-WRT;

Asus RT-AC5300

(Amazonka: 399,99 dolárov, FlashRouters: 599,99 USD)

Asus AC5300

Asus RT-AC5300 je Death Star bezdrôtových smerovačov. Aj keď je model AC88U o niečo lepší, pokiaľ ide o technické špecifikácie, model AC5300 vyhráva vždy, keď ide o výkon. Je to čiastočne vďaka ôsmim externým anténam, ktoré sú usporiadané v štvorprenosovej, štvorprijímacej (4T4R) konfigurácii a poskytujú jej fantastický dosah. 4T4R tiež pomáha predchádzať rušeniu medzi zariadeniami, a tým zvyšuje prenosové rýchlosti. Router tiež umožňuje používateľom vytvárať dve skutočné siete 5GHz.

Okrem toho je router nabitý technológiou MU-MIMO (Multi User - Multiple Input Multiple Output), ako aj špecializovanou hernou technológiou na ďalšie posilnenie tejto úžasnej bezdrôtovej technológie..

Celkovo, ak sa chystáte vysunúť svoj dom alebo kanceláriu pomocou smerovača, ktorý bude podporovať vaše streamovanie videa vo formáte 4 000, a nekonečných bezdrôtových zariadení, potom je tento Asus najlepším pre vás DD-WRT router!

Technické špecifikácie Asus RT-AC5300

CPU: 1400 MHz dvojjadrový
Ram: 256 MB
Flash: 128 MB
Antény: 8 vonkajších
USB: USB 2.0, USB 3.0
Prenosové rýchlosti: 1 000 Mbps 2,4 GHz, 2x 2167 Mbps 5 GHz

WRT3200ACM

(Amazonka: 248,99 dolárov, FlashRouters: 499,99 USD - predajná cena 349 USD)

Štyri antény dávajú tomuto smerovaču fantastický rozsah a router funguje dobre na kanáloch 2,4 GHz aj 5 GHz. Nezabúdajte, že napriek tomu, že sa účtuje ako smerovač Tri-Stream, táto funkčnosť sa v skutočnosti stratí, keď bliká pomocou DD-WRT - takže táto technológia sa nevzťahuje na DD-WRT. To isté platí pre MU-MIMO. MU-MIMO umožňuje routeru komunikovať s viacerými zariadeniami súčasne, čím sa zvyšuje rýchlosť siete WiFi (odstránením interferencie medzi zariadeniami). Nie každá sieť VPN však bude nevyhnutne kompatibilná.Linksys Router

Napriek tomu je WRT3200ACM fantastický router, ktorý pri použití blesku DD-WRT funguje na vynikajúcich úrovniach. Vďaka čipovej sade Marvell je ideálny pre náročné úlohy, ako sú hranie hier, streamovanie, videohovory alebo používanie vysokorýchlostnej siete VPN..

Linksys WRT3200ACM DD-WRT Technické špecifikácie

CPU: 1,8 GHz dvojjadrový procesor
Ram: 512 MB
Flash: 256 MB
Antény: 4 vonkajšie
USB: USB 2.0, USB 3.0
Prenosové rýchlosti: 600Mbps (maximum) 2,4 GHz, 2600Mbps 5GHz

Netgear R7000

(Amazonka: 249,99 dolárov, FlashRouters: 349,99 dolárov)

Netgear R7000

Netgear R7000 bol minulý rok víťazom, ale kvôli množstvu nových vydaní klesol na tretie miesto. Tento smerovač je však stále absolútne veľkolepou možnosťou.

R7000 je schopný streamovať videá, vylepšovať vaše online hry a ešte oveľa viac. Aj keď mu chýbajú sily a prenosové rýchlosti vyššie uvedených dvoch, všetky podporujú zostavenie DD-WRT MEGA, takže môžete dosiahnuť rovnakú úroveň funkčnosti. Ak máte záujem o spustenie DD-WRT na vašom routeri Netgear, mali by ste navštíviť aj MyOpenRouter, komunitu s otvoreným zdrojom Netgear..

Technické špecifikácie Netgear R7000

CPU: 1000MHz dual-core
Ram: 256 MB
Flash: 128 MB
Antény: 3 vonkajšie
USB: USB 2.0, USB 3.0
Prenosové rýchlosti: 600Mbps 2,4GHz, 1300Mbps 5GHz

Asus RT-AC56U

(Amazonka: 101,99 dolárov, FlashRouters: 249,99 USD)

Asus AC56U

RT-AC56U je veľmi obľúbený smerovač pre domáce použitie. Asus dosiahol úhľadný dizajn, ktorý mu umožňuje zastrčiť sa do rohu, bez toho, aby to príliš ovplyvnilo jeho výkon.

Spoločnosť tiež do smerovača zahrnula dva moduly USB, vďaka čomu môžete pripojiť pevný disk a efektívne zdieľať rodinu a kolegov. Ak hľadáte lacný smerovač s veľkým úderom, potom je to vynikajúce riešenie. Prečítajte si nášho definitívneho sprievodcu DD-WRT, aby ste zistili, čo sa dá s týmto routerom DD-WRT urobiť (a akýmkoľvek iným routerom DD-WRT).

Technické špecifikácie Asus RT-AC56U

CPU: 800MHz dual-core
Ram: 256 MB
Flash: 128 MB
Antény: 3 vnútorné
USB: USB 2.0, USB 3.0
Prenosové rýchlosti: 300Mbps 2,4 GHz, 867Mbps 5GHz

Linksys WRT1200AC

(Amazonka: 99 dolárov, FlashRouters: 299 - 199 dolárov v predaji)

Linksys Router 2

Linksys WRT1200AC je vynikajúci router, aj keď možno len trochu drahý za to, čo dostanete. Napriek tomu sa jedná o populárny smerovač, ktorý sa osvedčil tak, aby poskytoval dobrý dosah aj pre svoj špecifický výkon a opäť skvelý výkon (opäť pre svoj výkon). Skvelá správa je, že program FlashRouters poskytuje tento smerovač predblikaný na použitie s obrovským počtom rôznych sietí VPN. Ide o rýchlu a jednoduchú možnosť, ktorá poskytuje viac ako dostatok energie potrebám väčšiny ľudí.

Tam, kde tento smerovač skutočne funguje, je kvôli jeho zahrnutiu ako USB 2.0, tak aj USB 3.0. To umožňuje pripojenie pevného disku priamo k smerovaču prostredníctvom gigabitového pripojenia a umožňuje jeho použitie ako servera rýchlej sieťovej pamäte (bez nutnosti kupovať server NAS).

Linksys WRT1200AC Technické špecifikácie

CPU: 1,3 GHz dvojjadrový procesor
Ram: 256 MB systémovej pamäte DDR3
Flash: 128 MB
Antény: 2 vonkajšie
USB: USB 2.0, USB 3.0
Prenosové rýchlosti: 400Mbps 2,4 GHz, 867Mbps 5GHz

Najčastejšie otázky o DD-WRT routeri

Čo je DD-WRT smerovač?

Smerovač DD-WRT je smerovač, ktorý má nainštalovaný špeciálny softvér (firmvér) nazývaný DD-WRT. Zatiaľ čo väčšina smerovačov (ako je tá, ktorú získate od poskytovateľa internetových služieb pri nákupe širokopásmovej zmluvy), má veľmi málo funkcií: smerovače DD-WRT umožňujú svojim používateľom ovládať mnoho pokročilých funkcií. Umožňujú tiež používateľom inštalovať ďalší softvér priamo do pamäte routera. To umožňuje vlastníkovi smerovača DD-WRT nainštalovať VPN priamo do nej.

Výber smerovača DD-WRT a VPN

Blikanie routeru pomocou DD-WRT je zložité, a preto sa väčšina ľudí rozhodne kúpiť si predbleskovaný router. Ak nie ste špeciálne technický človek, najlepším riešením je smerovač s predbleskom. Pre ľudí, ktorí majú odborné znalosti (alebo trpezlivosť sa učiť) - je možné dosiahnuť blikanie a inštaláciu VPN na router. Nezabúdajte však, že nie každý router môže byť bleskom DD-WRT.

Jedna vec, ktorú treba mať na pamäti je, že hoci blikajúci smerovač DD-WRT chráni všetky vaše zariadenia, ochrana všetkých týchto zariadení bude obmedzená kvalitou vybranej služby VPN. Z tohto dôvodu je nevyhnutné zabezpečiť, aby ste na routeri DD-WRT nainštalovali spoľahlivú a dôveryhodnú službu VPN. Ak tak neurobíte, všetky vaše zariadenia budú mať rovnakú neštandardnú službu VPN.

Pri výbere VPN pre DD-WRT platia rovnaké zásady VPN ako pri výbere VPN na priame použitie na nezávislých zariadeniach. Šifrovanie musí byť silné a musí byť implementované na vysokej úrovni. Servery sa musia nachádzať na dobrom mieste a tieto servery musia poskytovať vysoké rýchlosti na používanie internetu. Okrem toho by ste mali zvážiť odbornosť služieb zákazníkom a profesionality poskytovateľa VPN, aby ste mohli rýchlo vyriešiť akékoľvek problémy.

Ochrana osobných údajov DD-WRT

Ak sa chystáte na problém s inštaláciou VPN na blikajúcom routeri DD-WRT, je nevyhnutné, aby VPN bola prvotriedna. Z tohto dôvodu poskytujú všetky VPN v tejto príručke to najlepšie šifrovanie, ktoré je na trhu k dispozícii (šifrovanie OpenVPN). Okrem toho majú preukázané skúsenosti s poskytovaním ochrany súkromia pre svojich predplatiteľov. Tiež majú vodotesné zásady ochrany osobných údajov, čo znamená, že vaše údaje zostanú vždy súkromné: na všetkých vašich zariadeniach.

Rýchlosti pripojenia DD-WRT

Jednou z hlavných výhod VPN je to, že účastníci môžu prekonať cenzúru a geografické obmedzenia. Napríklad pripojenie k serveru VPN v USA alebo Veľkej Británii znamená, že sa užívateľ VPN skutočne zdá byť v jednej z týchto krajín. Mnoho sietí VPN poskytuje veľmi pomalé rýchlosti pripojenia, čo znamená, že streamovanie v HD nie je možné.

Našou doporučenou službou DD-WRT VPN číslo jedna je ExpressVPN
, pretože poskytuje bleskový rýchly prístup k serverom v 94 krajinách po celom svete. Všetky VPN pre DD-WRT, ktoré sme v tomto zozname odporúčali, však poskytujú prístup k rýchlym serverom umiestneným na celom svete. Odberatelia môžu odblokovať obsah v ktorejkoľvek z týchto krajín. S bleskovou službou DD-WRT VPN je táto sloboda prístupu k dispozícii na každom zariadení v domácnosti.

Prečo by ste mali používať VPN router DD-WRT??

Sieť VPN umožňuje ľuďom predstierať, že sa nachádzajú v inej krajine. Urobí to tak, že zakryje IP adresu používateľov VPN. Po pripojení k serveru VPN sa zruší miestna cenzúra a obmedzenia. VPN tiež prekonáva geografické obmedzenia. výsledkom je, že s VPN je možné pristupovať k webovým stránkam a službám webových stránok z celého sveta.

VPN tiež poskytuje digitálne súkromie vďaka šifrovaniu. To bráni poskytovateľom internetových služieb, vládam, pracoviskám, školám a prenajímateľom v tom, aby mohli sledovať, čo robil užívateľ VPN online..

S VPN nainštalovanou na routeri sú všetky zariadenia pripojené k routeru automaticky chránené VPN. to bráni ľuďom, aby sa nemuseli pamätať na pripojenie k sieti VPN zakaždým, keď používajú sieť VPN. Znamená to tiež, že každému prenosnému počítaču, počítaču, tabletu, telefónu, inteligentnej televízii a inému zariadeniu internetu vecí pripojenému k sieti Wi-Fi je automaticky poskytnuté digitálne súkromie.

Pre ľudí, ktorí radi streamujú veľa obsahu v televízoroch Smart TV, Chromecast, Apple TV - alebo akomkoľvek inom streamingovom systéme pripojenom na internet - je router DD-WRT zďaleka najjednoduchší spôsob, ako predstierať, že je v inej krajine. Viac informácií o používaní VPN na týchto zariadeniach nájdete v sprievodcoch nižšie:

  • VPN v inteligentnej televízii
  • VPN na Apple TV
  • VPN v Chromecaste

Používanie smerovača DD-WRT For Work

Menšie podniky a kancelárie, ktoré majú niekoľko počítačov alebo prenosných počítačov pripojených k internetu, môžu chrániť všetky počítače pripojené k internetu pomocou VPN zakúpením smerovača DD-WRT a VPN. Toto je najlepší spôsob ochrany digitálneho súkromia vašej firmy. Zaručuje to tiež, že všetky zariadenia pripojené k podnikovej sieti Wi-Fi sú automaticky chránené digitálnym súkromím: zodpovednosť je z rúk zamestnancov.

Šifrovanie VPN tiež zabráni potenciálnym hackerom, ktorým sa podarí dostať sa do podnikovej siete Wi-Fi "čuchať" prenos na ukradnutie podnikových údajov alebo iných citlivých údajov.

Ako si vybrať smerovač DD-WRT

Najjednoduchší spôsob, ako získať router DD-WRT, je kúpiť si ten, ktorý je vopred zabalený. To vám ušetrí problémy s blikaním sami - proces, ktorý môže mať za následok „zdrsnenie“ routera (čo ho robí nepoužiteľným). Nákup routera s predzábleskom je o niečo drahší, je to však aj jednorazová investícia (a nestojí to zem). Najlepšie možnosti na získanie smerovaného smerovača sú nasledujúce:

Kúpte si ho priamo od poskytovateľa VPN: naša najviac odporúčaná sieť VPN, ExpressVPN
(a ďalšie, ako napríklad StrongVPN), predáva smerovač, ktorý už má nainštalovaný softvér vopred nainštalovaný. Môžete sa jednoducho prihlásiť do svojho účtu VPN a chrániť svoj domov.

Express Ddwrt

Predbežne smerované DD-WRT smerovače

Návšteva FlashRouters je ďalším vynikajúcim spôsobom, ako získať blikajúci smerovač.
FlashRouters poskytuje vlastnú službu DD-WRT blikania a prispôsobovania. Všetko, čo musíte urobiť, je kúpiť si VPN a kúpiť router od flashrouterov. Keď príde, bude pripravený a pripravený sa prihlásiť do svojho účtu.

Nákup priamo od výrobcu smerovača je posledným spôsobom, ako získať smerový smerovač. Mnoho výrobcov routerov vyrába smerovače DD-WRT kvôli svojej popularite. Tieto smerovače si môžete kúpiť na serveri Amazon a inde. Ak však kúpite smerovač DD-WRT priamo, nedostanete úroveň starostlivosti o zákazníka a pomoc s nastavením, ktorú získate od Flashrouters: a Flashrouters má veľmi konkurenčné ceny.

Budete tiež musieť sami načítať VPN na router. Všetky siete VPN v tomto článku však budú mať sprievodcov a pracovníkov technickej podpory, ktorí vám pomôžu pri tomto procese.

Nastavte šifrovanie OpenVPN na DD-WRT VPN

OpenVPN je zďaleka najbezpečnejšie šifrovanie VPN na trhu. Odporúčame vám používať šifrovanie VPN, preto by ste mali na svojom smerovači DD-WRT nastaviť sieť VPN, aby ste sa pomocou neho mohli pripojiť..

Nastavenie OpenVPN sa líši pre rôznych poskytovateľov VPN. V našej inštalačnej príručke nájdete informácie o tom, ako nainštalovať sieť VPN na smerovač DD-WRT.

Skontrolujte, či váš smerovač podporuje OpenVPN

Uistite sa, že váš smerovač DD-WRT podporuje OpenVPN. Väčšina smerovačov DD-WRT štandardne akceptuje OpenVPN, ale stojí za to skontrolovať. Ak sa chcete spojiť s OpenVPN (a vy!), Uistite sa, že keď si kúpite smerovač, ktorý podporuje OpenVPN.

Teraz prejdite na webovú stránku svojej siete VPN a prihláste sa. Na stránke sťahovania VPN si stiahnite súbory .ovpn (alebo aspoň tie, ktoré sa nachádzajú na serveri, ku ktorému sa chcete pripojiť).

DD-WRT VPN: Záver

V tomto článku sme odporučili najlepšiu sieť VPN pre bleskový smerovač DD-WRT a štyroch bežcov. Najjednoduchší spôsob, ako spustiť sieť VPN na smerovači DD-WRT, je kúpiť ju vopred zablikanú.

Pre tých, ktorí chcú flash router, ktorý už vlastní, máme inštalačného sprievodcu. Nezabudnite však, že táto príručka je iba obrysom a podrobnosti sa budú líšiť pre každého poskytovateľa VPN. Nezabudnite preto získať podrobnosti od svojho poskytovateľa VPN.

Všetky siete VPN v tomto článku sú ideálne na fungovanie na smerovači VPN, pretože ide o dôveryhodné a spoľahlivé služby, ktoré ukazujú to najlepšie, čo VPN môžu ponúknuť. Všetci majú bleskové rýchle servery umiestnené po celom svete, čo vám umožní odblokovať takmer čokoľvek. Zostáva vám len rozhodnúť sa, ktorú sieť VPN uprednostňujete.

Sme presvedčení, že v tejto príručke je ideálna sieť VPN pre všetkých bez ohľadu na to, aké sú vaše osobné podmienky. Pozorne si prečítajte tieto možnosti a s dôverou vyberte svoju sieť VPN. Ak máte akékoľvek otázky, neváhajte nás kontaktovať v sekcii komentárov nižšie.

Kredit na obrázok obrázka: Casezy idea / Shutterstock.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me