Vyhliadka, že stratíte svoje neoceniteľné fotografie, je nepríjemná, aby ste si dokázali predstaviť, či ste náhodný, amatérsky fotograf alebo profesionálny fotograf, ktorý sníma ocenené snímky. Realita je taká, že strata fotografií je veľmi reálna možnosť, ak nevykonáte správne opatrenia a obrázky nezálohujete.


Aké sú najlepšie online zálohovacie služby pre fotografov?

 1. Backblaze

  - Fotografi sa nebudú chcieť obrátiť chrbtom k tejto špičkovej službe

 2. SpiderOak

  - Zabezpečené úložisko v cloude pripravené na spustenie

 3. Jottacloud

  - Ponúka veľa úložného priestoru pre všetky vaše fotografie

 4. pCloud

  - skvelá voľba na uzamknutie vašich obrázkov

 5. Fotografie Amazon Prime

  - Takmer bezkonkurenčná cloudová služba typu cena / výkon

V ideálnom prípade by ste mali mať niekoľko záložných fotiek; na počítači, na externom pevnom disku a v cloude. Naozaj nikdy neviete, kedy môže váš pevný disk náhle zlyhať, počítač alebo zariadenie sa stratí alebo sa stanete obeťou ransomware alebo inej formy kybernetického útoku. Služby na obnovu údajov môžu byť záchrancami, ale zároveň môžu byť veľmi drahé, najmä ak máte veľké množstvo fotografií, ktoré potrebujete obnoviť. Najhoršie na tom je, že nikdy neexistuje žiadna záruka, že vaše úsilie o obnovu bude fungovať vôbec. Z tohto dôvodu je absolútne nevyhnutné, aby ste svoje fotografie a videá správne zálohovali na viacerých miestach.

Zálohovanie Pic v počítači

Priznajme si to, aj keď máte svoje fotografie zálohované na externom disku, tento pevný disk sa môže stratiť, odcudziť alebo poškodiť. Aj keď je dôležité mať túto dodatočnú fyzickú zálohu, zálohovanie vašich obrázkov uložených v cloude vás izoluje od takýchto rizík a zabezpečí, že budete mať vždy prístup k svojim fotografiám odkiaľkoľvek na svete. V tomto článku sa pozrieme na 5 najlepších služieb zálohovania v cloude pre fotografov. Zohľadňujeme nielen typické užitočné funkcie, ktoré poskytuje každá z týchto služieb zálohovania v cloude, ale aj dôležité bezpečnostné funkcie, ktoré každá z nich používa na ochranu súkromia a bezpečnosti odovzdaných fotografií. Zohľadňujeme tiež cenovú dostupnosť, ako aj ponúkaný úložný priestor, čo je pre fotografov samozrejme dôležité.

Poďme sa teda pozrieť na naše výbery 5 najlepších služieb zálohovania v cloude pre fotografov, ktoré sú dnes na trhu.

5 najlepších služieb zálohovania cloudu pre fotografie a videá: hĺbková analýza

Nižšie nájdete náš podrobný zoznam s podrobnosťami o piatich najlepších cloudových zálohách pre súbory fotografií a videa. Pozrite sa a zistite, ktorý z nich vyhovuje vašim konkrétnym potrebám v oblasti ukladania a zabezpečenia!

1. Spätná väzba

Backblaze je plne vybavená služba zálohovania pomocou cloudu s dokonalým súkromím pre fotografov

 • stanovenie ceny

  z $ 6,00
  / mesiac

Backblaze homepage

Backblaze je prvotriedna, plne vybavená a bezpečná služba zálohovania v cloude, ktorá poskytuje výnimočné funkcie ochrany osobných údajov a vynikajúcu funkčnosť pre fotografov. Backblaze zabezpečuje váš obraz ako žiadny iný, zaisťuje súbory počas šifrovania šifrovaním SSL počas prepravy, šifrovanie AES v pokoji na podnikových serveroch a používanie kódu, ktorý je natívny pre Mac a PC a nevie’nepoužívať Java. Backblaze vám dokonca poskytne súkromný kľúč, keď sa prvýkrát zaregistrujete, takže niekomu inému ako vy, dokonca aj Backblaze, nebudete mať prístup k fotografiám, ktoré odovzdáte pomocou služby. Môžete tiež nastaviť prístupovú frázu na ochranu a šifrovanie súkromného kľúča na pridanie ďalšej úrovne zabezpečenia.

Backblaze môžete používať na Windows, MacOS a na mobilných zariadeniach so zariadeniami Android a iOS

Medzi ďalšie bezpečnostné funkcie, ktoré ponúka Backblaze, patrí dvojfaktorová autentifikácia, a “Vyhľadajte Tento počítač” funkcia, ktorá určuje umiestnenie vášho zariadenia pomocou šifrovaných údajov prístupového bodu, možnosť priameho zdieľania fotografií s ostatnými, plánovanie zálohovania a pohodlie a prijímanie upozornení o stave záloh. Môžete dokonca požiadať o spätné zaslanie, aby ste poslali fyzickú jednotku pera alebo externý pevný disk obsahujúci všetky vaše zálohované údaje (do určitého limitu úložiska) a vrátili by ste náklady na disk, ak by ste ich mali poslať späť do 30 dní.

Backblaze je tiež neuveriteľne cenovo dostupný a ponúka neobmedzené ukladanie fotografií, neobmedzené rýchlosti a neobmedzené odovzdávanie súborov za 6 dolárov mesačne, 60 dolárov ročne alebo 110 dolárov každé dva roky. To je určite úžasná dohoda, pretože môžete zálohovať neobmedzené množstvo fotografií. Môžete dokonca využiť 15-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu a zistiť, či je služba pre vás najvhodnejšia. Môžeme s istotou potvrdiť, že Backblaze je služba zálohovania v cloude, ktorá je skutočne vynikajúcou voľbou pre fotografov s dostupnými plánmi predplatného, ​​neobmedzeným úložným priestorom, úžasnými funkciami a nepriepustnou bezpečnosťou.

2. SpiderOak

SpiderOak je známy pre svoju službu cloudového zálohovania zameranú na ochranu osobných údajov - ktorú podporil Edward Snowden!

 • stanovenie ceny

  z $ 5,75
  / mesiac

SpiderOak Domovská stránka

SpiderOak One je bezpečná služba zálohovania v cloude so sídlom v Spojených štátoch amerických, ktorá je vynikajúcou voľbou pre fotografov, ktorí chcú bezpečne a súkromne zálohovať svoje cenné obrázky. V skutočnosti môžete banku venovať bezpečnosti, ktorú služba ponúka, pretože to bola vychovaná Edwardom Snowdenom ako schopná a bezpečná alternatíva k Dropboxu s nulovými znalosťami..

Tento softvér je neuveriteľne jednoduchý na použitie na Windows, MacOS, Linux a na mobilných zariadeniach s Androidom a iOS

End-to-end šifrovanie znamená, že vaše fotografie sú plne chránené pomocou SpiderOak One, od chvíle, keď opustia váš počítač, až keď ich požiadate z cloudu. Nulová znalosť znamená, že spoločnosť nie je’• vedenie záznamov o vás a uchovávanie vašich údajov mimo dosahu tretích strán. Ďalším veľkým bezpečnostným prvkom je “Bod v čase” funkcia na obnovenie, ktorá vám umožňuje obnoviť minulé verzie vašich záloh v prípade možného útoku s ransomware. Okrem toho môžete chrániť jednotlivé priečinky alebo súbory heslom pri zdieľaní svojich obrázkov s ostatnými alebo nastaviť zdieľané odkazy na sebazničenie po určitom čase.

Táto služba ponúka štyri rôzne platobné plány, čo vám dáva flexibilitu pri výbere záložného úložného priestoru, ktorý najlepšie vyhovuje vašim špecifickým potrebám. vy’Dostanem 150 GB za 69,00 dolárov ročne, 400 GB za 115,00 dolárov ročne, 2 TB za 149,00 dolárov ročne a 5 TB za 320,00 dolárov ročne. 150 GB má takmer 100 000 fotografií, čo je ideálne pre príležitostných fotografov. Profesionáli sa však môžu rozhodnúť pre plán 5TB - ktorý stále ponúka vynikajúcu hodnotu za peniaze. Celkovo vzaté, SpiderOak One je určite vynikajúce riešenie pre zálohovanie pre fotografov, ktorí hľadajú niečo cenovo dostupné a bezpečné. Najlepšie na tom je, že môžete vyskúšať úplne zadarmo po dobu 21 dní.

3. Jottacloud

Či už sa rozhodnete pre 5 GB zadarmo alebo 10 TB, Jottacloud je veľa úložného priestoru pre všetky vaše potreby.

 • stanovenie ceny

  z $ 0.00
  / mesiac

Domovská stránka Jottcloud

Jottacloud je nórska služba online zálohovania, ktorá ponúka vynikajúcu funkčnosť a bezpečnosť údajov pre fotografov. Nórska jurisdikcia je skvelá z hľadiska ochrany súkromia, pretože táto krajina je známa niektorými z najprijateľnejších zákonov na svete. Čo je na Jottacloudovi skvelé, je to, že služba nie je’t šetriť na bezpečnosť a súkromie, a ponúka neuveriteľne dostupné predplatné balíčky.

Jottacloud je kompatibilný pre stolné počítače pre Windows a Mac a pre mobilné telefóny pre Android a iOS

5 GB bezplatný plán ponúka iba dostatok úložného priestoru na vyskúšanie služby, ale ak áno’Ak chcete zálohovať svoje fotografie vážne, budete chcieť zvoliť “osobné” predplatné za pouhých 7,50 € mesačne. To vás oprávňuje k neobmedzenému úložnému priestoru, pričom jedinou výzvou je zníženie rýchlosti nahrávania za 5 TB - ak sa vám podarí vyplniť to, čo je. Prípadne zdieľané rodinné plány obstarávajú maximálne päť osôb a stoja 6,50 EUR mesačne za 1 TB, 13,50 EUR mesačne za 5 TB alebo 49,50 EUR mesačne za 10 TB.

Od zdieľania po organizovanie a prezeranie fotografií, Jottacloud má širokú škálu funkcií. Všetky obrázky sú šifrované v tranzite aj v pokoji pomocou 256-bitového AES, ktoré sú uložené v plnom rozlíšení. Kompatibilita s RAW určite poteší profesionálov, zatiaľ čo milovníci smartfónov si môžu vychutnať automatické zálohovanie. Dvojfaktorová autentifikácia pomáha uzamknúť váš účet a históriu prihlásení si môžete kedykoľvek zobraziť.

Tí, ktorí pracujú v skupinách, si vďaka technológii Jottacloud tiež vychutnajú možnosť obnovenia súborov až tridsať dní’Kôš a správcovia môžu kedykoľvek zrušiť prístup k zariadeniam. To všetko spolu so spoločnosťou’Vďaka pevnému nasadeniu v oblasti ochrany osobných údajov je Jottacloud vynikajúcou voľbou pre každého, kto hľadá skvelú službu zálohovania pre fotografov..

4. pCloud

Fotografi sa môžu tešiť z uvoľnenejších zákonov na ochranu súkromia so švajčiarskou prevádzkou pCloud!

 • stanovenie ceny

  z $ 0.00
  / mesiac

pCloud Domovská stránka

Hromadenie viac ako 8 miliónov používateľov a počítanie, pCloud’Dom vo Švajčiarsku sa považuje za priaznivý z hľadiska ochrany osobných údajov - ideálne pre fotografov, ktorí chcú zablokovať svoj účet. Tesné end-to-end šifrovanie udržiava službu v bezpečí, s prenosom spracovania šifrovania TLS / SSL a 256-bitovým šifrovaním AES v pokoji na serveri. Ak ty’ste ochotní zaplatiť dodatočný poplatok, vlastnícky “pCloud Crypto” Technológia vám poskytuje nulové znalosti na strane klienta a ponúka vám súkromný šifrovací kľúč, ktorý nie je’• uložené na serveroch pCloud. Súkromný kľúč je zabezpečený prostredníctvom 4096-bitového šifrovania RSA a 265-bitového šifrovania AES pre súbory uložené v cloude..

pCloud je k dispozícii na počítačoch so systémom Windows, Mac a Linux, ako aj pre smartfóny so systémom Android a iOS

Ročný plán stojí 47,88 EUR ročne na 500 GB úložného priestoru alebo 95,88 EUR ročne na 2 TB úložného priestoru. Ak sa rozhodnete pre plán životnosti, vy’pri pohľade na jednorazovú platbu vo výške 175 EUR za 500 GB a 350 EUR za 2 TB. Ak chcete pridať dodatočnú ochranu údajov pomocou pCloud Crypto, pobeží vám 4,99 EUR mesačne, 47,88 EUR ročne alebo 125 EUR za celoživotnú ochranu.

Okrem vynikajúcich možností zabezpečenia a ochrany osobných údajov ponúka pCloud fotografom niekoľko ďalších užitočných funkcií vrátane automatického zálohovania z fotoaparátu a na viacerých zariadeniach, možnosti jednoduchého zdieľania, verzovania súborov a “pretočiť” funkcie, ktoré vám umožňujú prístup a obnovenie minulých verzií vášho účtu až do 30 dní, spolu s možnosťou zálohovania z Facebooku, Instagramu a ďalších služieb cloudového ukladania. Okrem toho je k dispozícii doplnok pCloud, ktorý vám umožňuje nahrávať fotografie priamo z programu Lightroom.

pCloud je vynikajúcou voľbou pre fotografov, ktorí na ochranu svojich obrázkov potrebujú takú istú bezpečnosť. Základné zabezpečenie, ktoré ponúka táto služba, je skutočne viac než dostatočné na to, aby si udržal každého fotografa’s bezpečnými a zabezpečenými údajmi, ale možnosť pridať ďalšiu vrstvu ochrany osobných údajov môže byť obrovská pre fotografov, ktorí sú viac informovaní o ochrane súkromia..

5. Fotografie Amazon Prime

Amazon ponúka úžasnú podporu naprieč platformami pre prístup k zabezpečeným serverom!

 • stanovenie ceny

  z $ 0.00
  / mesiac

Fotografie fotografií Amazon Prime

Najväčším lákadlom Amazon Prime Photos je neuveriteľne veľkorysá ponuka neobmedzeného ukladania fotografií členom Amazon Prime bez ďalších nákladov. Používatelia bez predplatného Prime môžu získať 100 GB úložného priestoru za 11,99 dolárov ročne alebo 1 TB úložného priestoru za 59,99 dolárov ročne. Či už ho budete nakrájať na plátky, vďaka Amazonu je zálohovanie fotografií do cloudu mimoriadne cenovo dostupné.

Fotografie aplikácie Amazon Prime si môžete stiahnuť na stolných počítačoch so systémom Windows a MacOS alebo zariadení so systémom Android a iOS

Desktopové a mobilné aplikácie, ako aj webový portál sú intuitívne a ľahko použiteľné. Máme však výhradu, že nie sú objasnené štandardy šifrovania týkajúce sa spôsobu zabezpečenia fotografií a zástupcovia chatu neboli schopní poskytnúť definitívne vysvetlenie. Spoločnosť Amazon by lepšie komunikovala užitočné informácie o tom, ako presne používatelia’ Fotografie sú zabezpečené skôr ako sa spoliehajú na neurčité výroky ako “Bezpečné zálohovanie fotografií v plnom rozlíšení”, “Podporené 24/7 zákazníckou podporou a prvotriednou bezpečnosťou Amazonu”, alebo “Bezpečné a súkromné ​​s bezpečnosťou Amazonky” ubezpečiť používateľov, že fotografie, ktoré zálohujú pomocou služby, sú správne chránené. Jeden zástupca chatu však spomenul, že tá istá sieť dátového centra použitá pre Amazon S3 a jej vlastné interné ukladanie údajov je to isté bezpečné dátové centrum používané pre ukladanie fotografií Amazon Prime Photo, čo je povzbudivé z dôvodu bezpečnostných štandardov používaných v dátovom centre. , Oznámenie o ochrane osobných údajov Amazonky navyše naznačuje, že prenášané údaje sú skutočne šifrované pomocou technológie SSL.

Medzi ďalšie funkcie ochrany osobných údajov patrí dvojfaktorové overenie, dvojstupňové overenie, ako aj možnosť skryť určité fotografie a zablokovať určité kontakty. Amazon Prime Photos, hoci je z hľadiska ochrany osobných údajov trochu nepriehľadný, ponúka množstvo vynikajúcich funkcií, ktoré budú fotografi páčiť. Po prvé, sú podporované viaceré formáty súborov, vrátane RAW, čo je určite dôležité pre pokročilých fotografov. Okrem toho služba umožňuje používateľom ľahko zdieľať a organizovať fotografie a tiež tlačiť fotografie priamo z používateľského rozhrania. Čo’viac ako predsedu môžete pozvať až päť ďalších ľudí “Rodinný trezor”, čím získate päť jedincov podľa vášho výberu neobmedzené úložisko fotografií.

Všetky zvážené skutočnosti, Amazon Prime Photos stále prispieva k vynikajúcej službe cloudového zálohovania pre fotografov, s intuitívnym rozhraním pre rôzne platformy na stolnom a mobilnom zariadení, neobmedzeným úložiskom, skvelými funkciami a výhodami, všetko v mimoriadne dostupnom balíku..

Záverečné myšlienky

Nie je dôvod, aby ste riskovali stratu svojich fotografií. Spomienky, ktoré zachytíte cez objektív fotoaparátu, sú nevyhnutné a na nezaplatenie. V čase, keď väčšina ľudí nevytlačí veľkú väčšinu svojich obrázkov, zálohovanie týchto spomienok už nie je možnosťou, ale nevyhnutnosťou. Našťastie existuje niekoľko úžasných a cenovo dostupných online služieb zálohovania v cloude, ktoré vám môžu pomôcť uchovať vaše fotografie a zabezpečiť, aby sa nikdy nestratili. Každý poskytovateľ uvedený v tomto článku je viac než schopný dosiahnuť prácu za vás dostupným, užívateľsky prívetivým a bezpečným spôsobom. Nezdržujte sa ani minútu, zálohujte si svoje vzácne spomienky dnes pomocou jedného z vyššie uvedených poskytovateľov!

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me