Prenos je skvelý torrent klient, ktorý je k dispozícii pre všetky operačné systémy, je však obľúbený hlavne používateľmi počítačov Mac a Linux. Rovnako ako u každého klienta Torrentu môže existovať nebezpečenstvo. Jedným zo spôsobov, ako proti týmto problémom bojovať, je použitie siete VPN na prenos. Služby VPN zabezpečujú, že vaša aktivita je súkromná, a umožňujú vám odblokovať webové stránky, ktoré sú momentálne blokované vo vašej oblasti. Pokračujte v čítaní piatich najlepších prenosových sietí VPN a niekoľkých najlepších tipov, ako zostať v bezpečí pri prenose na server Prenos.


Najlepšie služby Transmission VPN

Nižšie nájdete zoznam piatich najlepších služieb prenosu VPN. Ak sa chcete dozvedieť viac o službách VPN uvedených nižšie, kliknite na odkazy alebo sa pozrite na naše podrobné recenzie VPN, aby ste sa podrobne zoznámili s každým aspektom ich služby..

 1. ExpressVPN

  - Najrýchlejšia VPN, ktorú testujeme, odblokuje všetko a poskytuje úžasné služby všade

 2. CyberGhost VPN

  - Dlhodobo špičková sieť VPN s vynikajúcou cenou a rýchlosťou

 3. IPVanish

  - Rýchle pripojenia Torrenting je povolený Servery v 60 krajinách

 4. NordVPN

  - Veľká značka s veľmi dobrou hodnotou a lacnou cenou

 5. PrivateVPN

  - Jedna z najlacnejších VPN tam, ale stále dobrá služba

Čo je prenos??

Prenos je klientom BitTorrent.

Začalo to iba pre Mac a Linux a odtiaľ si vybudovalo impozantnú povesť. Používatelia systému Windows sa teraz môžu do hry zapojiť. Prenos je 100% zadarmo a je k dispozícii pre systémy Windows, Mac OS X / Mac OS, Linux (veľa vzdialení), FreeBSD, Gentoo a ďalšie.

Aj keď je kompetentným klientom BitTorrent, hlavným ťahom Transmisie je jeho krásne používateľské rozhranie, doplnené upozorneniami Growl pre používateľov Mac. Je tiež ľahký, úplne zadarmo a má otvorený zdroj. Yay for Transmission!

Prenos obsahuje podporu na webe, šifrovanie protokolu BitTorrent, adresáre sledovania, úpravy sledovania, globálne a rýchlostné limity na torrent a ďalšie. Podporuje tiež voliteľné doplnky, ktoré môžu rozšíriť jeho množinu funkcií. Patria medzi ne nástroje na odber RSS a zásuvný modul XMBC / Kodi.

Ako vždy pri sťahovaní typu peer-to-peer (P2P), je pri používaní prenosu nevyhnutné chrániť sa pomocou virtuálnej súkromnej siete (VPN). Ak sa chcete podrobne pozrieť, prečo to tak je, prečítajte si náš článok na stránke Najlepšie VPN pre Torrenting.

Tu sú podrobnejšie odporúčané služby prenosu VPN.

Prenosová VPN: úvahy

Sieť VPN vás chráni pred represívnymi opatreniami poskytovateľa internetových služieb (ISP) a držiteľov autorských práv pri sťahovaní prostredníctvom prenosu.

Môže to urobiť, pretože:

 1. Spojenie VPN medzi počítačom a serverom VPN je šifrované. To znamená, že váš poskytovateľ internetových služieb nemôže vidieť, čo robíte na internete.
 2. Prístup na internet získate prostredníctvom servera VPN, takže sa zdá, že vaša adresa IP je adresa servera VPN. Všetci ostatní, ktorí zdieľajú ten istý súbor pomocou klienta BitTorrent, uvidia IP adresu VPN servera, nie vašu skutočnú IP adresu.

Používanie siete VPN je tiež užitočné na prístup k webovým serverom, ktoré váš poskytovateľ internetových služieb zablokoval na príkaz vašej vlády alebo držiteľov autorských práv.

Upozorňujeme, že nie všetci poskytovatelia VPN umožňujú službu torrentingu v službe. Aj keď vám to možno nebude brániť aktívne, zrušia vašu službu alebo dokonca odovzdajú vaše údaje, ak dostanú sťažnosť od držiteľov autorských práv.

Preto je dôležité vždy používať sieť VPN na prenos, ktorá umožňuje sťahovanie torrentov P2P. Tieto služby vám sľubujú, že vás budú chrániť.

Hlavný vypínač

Na rozdiel od Vuze a qBittorrentu nie je možné viazať prenos na vaše rozhranie VPN. Je preto ešte dôležitejšie používať prepínač zabíjania.

Prepínač kill vám zabraňuje v prístupe na internet, keď nie je pripojený k službe VPN. Znamená to, že po opustení počítača bez dozoru sa nevrátite do svojho počítača, len aby ste zistili, že pripojenie VPN bolo prerušené a že ste celé hodiny sťahovali nelegálne torrenty, aby sa zobrazil celý svet.!

Mnoho poskytovateľov VPN má v softvéri zabudovaný prepínač zabíjania.

Niekedy sa to nazýva niečo temné, napríklad „sieťový zámok“ alebo „zabezpečená IP“. Alternatívne môžete použiť riešenie tretej strany, napríklad VPNetMon, VPN Check alebo VPN Watcher. Môžete si tiež vytvoriť svoj vlastný pomocou pravidiel brány firewall.

Upozorňujeme, že riešenia založené na bráne firewall sú vynikajúce ako riešenia, ktoré zisťujú, či vaše pripojenie VPN zlyhalo pred odpojením vášho internetu, pretože riešenie brány firewall by malo blokovať všetku internetovú komunikáciu mimo VPN. Akékoľvek riešenie prepínania zabíjania je však lepšie ako žiadne!

Firewall NAT a posielanie portov

Prenos podporuje mapovanie protokolov NAT Port Mapping Protocol (NAT-PMP) a UPnP (Universal Plug and Play). Tieto technológie pomáhajú prekonávať problémy týkajúce sa brán firewall NAT automatickou konfiguráciou nastavení preposielania portov.

Firewall NAT

Mnoho služieb VPN používa bránu firewall NAT na zabránenie prichádzajúcim pripojeniam z internetu. Je to všeobecne dobrá vec, pretože vás chráni pred útokmi. Pre P2P to však môže spôsobiť problémy, pretože bráni všetkým nevyžiadaným prichádzajúcim pripojeniam.

Moderní klienti BitTorrent sú veľmi šikovní. Môžu prekonať mnoho problémov s NAT nadviazaním spojenia s torrentmi a inými sledovačmi. Ak si iný užívateľ BitTorrentu chce stiahnuť súbor (alebo časť súboru), ktorý vlastníte, jeho softvér upozorní klienta BitTorrent na túto skutočnosť a váš klient BitTorrent začne pripojenie, čím obchádza bránu firewall NAT.

Ak sú však obe strany za bránou NAT, nie je to možné, pretože žiadna zo strán nemôže nadviazať spojenie!

Vďaka tomu je proces P2P oveľa menej efektívny pre všetkých používateľov. Ak sú jediní ľudia, ktorí držia požadované súbory / súbory, tiež za bránou NAT, potom tvrdý syr. Pretože stále viac ľudí používa VPN na ochranu počas sťahovania, tento problém sa pravdepodobne ešte zhorší.

Preposielanie portov

Riešením je presmerovanie portov, kde poskytovateľ VPN otvára port prostredníctvom NAT firewallu, aby umožnil prenos cez P2P. Použitie poskytovateľa s touto funkciou (ktorý sa zvyčajne musí ručne aktivovať) zvyšuje výkon P2P a vo všeobecnosti je osvedčenou praxou P2P.

Niektorí klienti BitTorrentu vyžadujú, aby ste zadali otvorený port, na ktorom chcete počúvať prichádzajúce spojenia. Iní, ako napríklad prenos, uľahčujú prácu pomocou automatizačných technológií, ako je protokol NAT Port Mapping Protocol (NAT-PMP) a >Mapovanie UPnP portov.

Je však potrebné poznamenať, že otázky týkajúce sa presmerovania portov sú zväčša teoretické. Ja som si sťahoval torrenty vo vysokých rýchlostiach roky s pripojením VPN a nikdy som nemusel používať presmerovanie portov.

Pretože presmerovanie portov nie je niečo, o čo si väčšina torrenterov musí robiť starosti, táto funkcia sa nepovažuje za dostatočne dôležitú na ovplyvnenie usporiadania nášho zoznamu vyššie. Všimol som si však, že v prípade ponuky je služba preposielania portov ponúkaná.

Ako používať prenos s VPN

Tí z vás, ktorí použili iných klientov BitTorrent, budú môcť okamžite skočiť do programu Transmission. Ak ste ešte nikdy nestiahli pomocou protokolu BitTorrent, tu je stručný prehľad o tom, ako používať prenosy pomocou VPN:

 1. Stiahnite si a nainštalujte prenos. Je to 100% zadarmo!
 2. Skontrolujte, či máte spustenú sieť VPN (je to voliteľné, ale dôrazne sa odporúča). Obchádza cenzúru torrentových serverov, skryje vašu IP pred ostatnými, s ktorými zdieľate súbory, a skryje vaše stiahnuté súbory od poskytovateľa internetových služieb..
 3. Navštívte webovú stránku BitTorrent. Tieto webové stránky sú hostiteľmi odkazov na súbory torrent. Môžete vyhľadávať obsah, ktorý vás zaujíma, alebo hľadať niečo konkrétne. Mnoho webových stránok obsahuje používateľské recenzie torrentov, ktoré vám môžu pomôcť pri výbere dobrých. Ak váš poskytovateľ internetových služieb blokuje torrentové servery, na ich odblokovanie je užitočná aj sieť VPN.
 4. Keď nájdete požadovaný obsah, kliknite na odkaz torrent alebo magnet. Vyhnite sa odkazom typu „priame sťahovanie“, pretože sa takmer vždy pripájajú ku komerčným službám. Torrent sa otvorí v klientovi BitTorrent a začne sa sťahovať.
 5. Keď je sťahovanie 100% dokončené, užívajte si! Prenos nezahŕňa zabudovaný prehrávač médií, ale VLC je zadarmo, otvorený zdroj a je k dispozícii takmer na všetkých platformách. Prehrá všetko, na čo zahodíte.
 6. Očkujte torrent (voliteľné, ale považované za zdvorilé, pretože torrentovanie závisí od nasadenia používateľov, aby mohli pracovať). Nechajte Prenos bežať s torrentom stále aktívnym. To umožňuje ostatným používateľom sťahovať torrent z vašej kópie, a preto je torrentovanie známe aj ako zdieľanie súborov.

Ako zistíte svoj počiatočný pomer v prevodovke

Ak chcete zistiť, aký je váš počiatočný pomer, jednoducho postupujte podľa krokov uvedených nižšie.

 1. kliknite pravým tlačidlom myši na torrent v hlavnom okne
 2. kliknite na položku Vlastnosti
 3. kliknite na položku Informácie
 4. vyloženie

Správna netiketa vyžaduje, aby ste odovzdali obsah najmenej 100% (pomer semien 1: 1). To znamená, že ste nahrali aspoň toľko súboru, koľko ste si stiahli.

Zistite svoj pomer semien v Transmisii, -> -> informácie -> . Správna netiketa vyžaduje, aby ste odovzdali obsah najmenej 100% (pomer semien 1: 1). To znamená, že ste nahrali aspoň toľko súboru, koľko ste si stiahli.

Nastaviť VPN pre prenos

Ak chcete používať sieť VPN s prenosom, musíte ju spustiť súčasne s prenosom. Použitím prepínača kill sa zabezpečí, že prenos nebude sťahovať nič okrem prípadu, keď je pripojená sieť VPN.

Ak chcete skontrolovať, či sieť VPN chráni vaše torrentovacie relácie, navštívte stránku IPleak.net a aktivujte zisťovanie adresy Torrent. Stiahne falošný súbor do vášho počítača pomocou magnetického odkazu, ktorý sa potom otvorí v aplikácii Transmission a môže sa sledovať na webovej stránke..

Ak všetko funguje správne, nemali by ste vidieť svoju vlastnú IP adresu ani IP adresu, ktorá patrí vášmu poskytovateľovi internetových služieb (ISP)..

Prenosový proxy

V predvolenom nastavení Prenos neumožňuje nastavenie servera proxy (SOCKS5 alebo inak). Bola k dispozícii na starších verziách, ale v novších verziách to musíte urobiť kruhovým objazdom. Ak chcete nastaviť prenos pomocou proxy, prečítajte si viac na tomto odkaze.

Najlepšie VPN pre prenos: Záver

Prenos je skvelý klient BitTorrent.

Perfektným partnerom každého dobrého klienta BitTorrent je dobrá služba VPN, ktorá vás pri sťahovaní udrží v bezpečí. Preto nezabudnite získať prenosovú sieť VPN ešte dnes!

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me