Zálohovanie údajov pomocou pripojení FTP (File Transfer Protocol) sa stáva raritou. Moderné služby cloudového úložiska majú tendenciu poskytovať služby na diaľkový prístup k súborom a ich prenos prostredníctvom rozhraní založených na prehliadači alebo klientskeho softvéru, ktorý je možné stiahnuť. V dôsledku toho sa zálohy FTP stávajú neaktuálnymi.


Avšak, pretože záloha FTP je ťažšie nájsť, neznamená to, že to nie je užitočné. A pre ľudí, ktorí už FTP používajú vo svojom každodennom úsilí - je to legitímna metóda zálohovania, ktorú možno ľahko zaviesť do svojho pracovného toku..

Našťastie pre týchto ľudí stále existujú vynikajúce možnosti, ktoré umožňujú pripojenie FTP k nahrávaniu a sťahovaniu z cloudu. V tomto článku sme určili najlepších 5 služieb pre zálohovanie FTP, aby ste mohli pokračovať v ukladaní údajov do cloudu bez problémov s ich vyhľadávaním..

Najlepšie služby pre zálohovanie FTP

Nižšie uvádzame päť najlepších služieb zálohovania FTP. Ak potrebujete viac informácií o ktorejkoľvek z týchto služieb, pozrite si naše zhrnutia každej služby uvedené v tejto časti alebo kliknite na webové stránky pomocou odkazov nižšie.

 1. zoberte

 2. Jazda

 3. bakopa

 4. Obhajujte hosťovanie

 5. HQ

5 Najlepšie služby zálohovania FTP

Nižšie uvádzame zhrnutie všetkého, čo robí tieto služby skvelými! Ak potrebujete viac informácií o niektorej zo služieb uvedených nižšie, pozrite sa na webovú stránku poskytovateľa.

1. LiveDrive

 • stanovenie ceny

  z $ 8,00
  / mesiac

LiveDrive je jedným z mála poskytovateľov, ktorí stále poskytujú zálohy FTP, vrátane podpory funkcií odovzdávania súborov a obnovenia sťahovania. Táto služba poskytuje zabezpečené FTPS (známe tiež ako FTPES, FTP-SSL a FTP Secure)..

Používatelia počítačov Mac aj Windows môžu na pripojenie k úložisku Livedrive použiť akýkoľvek klientsky softvér FTP (napríklad FileZilla, Cyberduck alebo Panic Transmit). Okrem funkčnosti FTP poskytuje Livedrive množstvo ďalších funkcií, ktoré podniky nájdu užitočné pri zálohovaní svojich systémov a webových stránok (ako aj tých svojich klientov, ak ich ovládajú). To zahŕňa integrované zdieľanie súborov, kompatibilitu s NAS a miestny úložný priestor.

Je však potrebné poznamenať, že FTP zálohovanie je ponúkané iba v Livedrive’s aktovka a Pro Suite plány.

2. ADrive

 • stanovenie ceny

  z $ 25.00
  / mesiac

ADrive je vynikajúca voľba pre každého, kto hľadá poskytovateľa cloudu, ktorý podporuje zálohovanie FTP pomocou nahrávania a sťahovania prostredníctvom FTP. Nielenže sa ľahko používa, ale má aj veľký výber užitočných funkcií vrátane online spolupráce, integrovaného zdieľania súborov a podpory veľkých súborov..

Používatelia majú prístup k súborom ADrive prostredníctvom ľubovoľného FTP klienta, čo znamená, že môžete slobodne používať softvér, ktorý už máte. A ADrive umožňuje použitie AUTH TLS na bezpečný prenos súborov, ako aj schopnosť spravovať kľúče SSH pre bezpečný a automatizovaný prístup. Vďaka tomu je ADrive’s FTP zálohovanie ideálne pre kohokoľvek, kto potrebuje bezpečný FTP.

Rovnako ako Livedrive, aj ADrive obmedzuje podporu FTP na niekoľko vybraných programov, konkrétne ich Osobná prémia a obchodné plány. Preto budete potrebovať jeden z týchto konkrétnych plánov prihlásenia na zálohovanie FTP.

3. Bakop

 • stanovenie ceny

  z $ 0.00
  / mesiac

Bakop je ďalšia služba úložiska v cloude, ktorá poskytuje pripojenie FTP na nahrávanie a sťahovanie súborov. Bakop je však jedinečný, pretože ide o službu, ktorá sa venuje zálohovaniu FTP.

Nastavenie a používanie webovej stránky a serverov Bakop je veľmi jednoduché. A užívatelia si môžu zvoliť presne to, kam chcú svoje dáta zálohovať.

Bakop podporuje populárny softvér FTP, napríklad Secure Transfer, rsync a stále populárny FileZilla. Vďaka tomu je Bakop dobrou voľbou, ak máte’znovu hľadám zavedenie FTP záloh na pracovisko a nie’Nechcem zamestnať zamestnancov komplikovaným novým softvérom.

Nevýhodou vytvorenou jedinečným zameraním na FTP je to, že mu chýba veľa funkcií poskytovaných mnohými štandardnými službami úložiska cloudu. Z tohto dôvodu je Bakop ideálny na zálohovanie FTP, ale vyhral’t byť užitočný, ak je vaša firma postavená na viacerých druhoch softvéru s rôznymi potrebami.

4. Obhajujte hosťovanie

 • stanovenie ceny

  z $ 0.00
  / mesiac

Defend Hosting je služba zálohovania v cloude, ktorá umožňuje používateľom zálohovať údaje na svoje cloudové servery pomocou ľubovoľného FTP klienta. To vám umožní začať zálohovať dáta bez toho, aby ste sa museli učiť nové rozhranie alebo softvér, a to znamená, že môžete používať Filezilla, SmartFTP alebo ľubovoľného iného FTP klienta, ktorý uprednostňujete..

Defend Hosting tiež poskytuje možnosti bezpečného prenosu vrátane FTP (FTP cez SSL / TLS) a SFTP (SSH File Transfer Protocol). Čo’s, táto služba poskytuje nepretržitú podporu, aby ste zaistili, že budete vždy schopní zálohovať súbory cez FTP na svoje servery.

O tomto poskytovateľovi sa hovorí, že poskytuje vysoké rýchlosti, a ceny začínajúce na 5 USD mesačne za 20 GB priestoru sa zvyšujú na 20 USD mesačne za 500 GB služba nie je príliš drahá.

5. HQ

 • stanovenie ceny

  z $ 1.99
  Účtuje sa mesačne

DriveHQ je ďalšia služba, ktorá poskytuje cloudové zálohy prostredníctvom FTP. Záložné servery je možné používať prostredníctvom ľubovoľného FTP klienta vrátane FileZilla, CuteFTP, WsFTP, SmartFTP, Fetch, CoreFTP alebo Cyberduck. Server FTP FTP DriveHQ je tiež kompatibilný so všetkým klientskym softvérom FTP (SFTP / FTPS).

Používatelia ju môžu namapovať ako cloudovú jednotku alebo použiť natívny softvér FileManager spoločnosti DriveHQ, ktorý je podľa neho ľahší ako bežný FTP. Táto služba je rýchla a okrem FTP obsahuje aj množstvo funkcií a možností zálohovania.

K dispozícii sú osobné a podnikové modely predplatného. Užívatelia si môžu svoje predplatné úplne prispôsobiť, aby v prípade potreby pridali viac úložného priestoru alebo používateľov. Rozsah rozšírenia je veľký. Účty sú k dispozícii až pre 1000 používateľov s obrovským množstvom úložného priestoru.

Naše kritériá

Na serveri ProPrivacy.com odporúčame zabezpečené služby cloudového zálohovania, ktoré poskytujú šifrovanie end-to-end. Tieto služby zaisťujú, že vaše údaje sú vždy úplne bezpečné. Pokiaľ však ide o zálohy FTP, existuje menej možností, čo znamená, že nemôžete byť tak vyberaví a vyberaví.

Pri skúmaní tohto článku sme hľadali služby, ktoré ponúkajú nielen pripojenie FTP k záložným serverom, ale ktoré majú aj množstvo ďalších funkcií a dobrú povesť u svojich používateľov..

Poskytovatelia v tomto zozname boli vybraní na základe ich rozsahu funkcií, použiteľnosti, hodnoty za peniaze a celkového výkonu. Urobili sme, čo bolo v našich silách, aby sme zdôraznili ich silné a slabé stránky, aby ste sa pred registráciou mohli rozhodnúť na základe informácií.

Vyššie uvedené služby bohužiaľ neponúkajú bezplatnú možnosť. Ak hľadáte bezplatnú službu, pozrite sa na náš bezplatný zoznam záložných cloudov..

Ak však vaša spoločnosť vyžaduje, aby sa údaje prenášali a zálohovali v súlade s HIPAA alebo GDPR, odporúčame vám priamo komunikovať s vami preferovanou službou, aby ste sa uistili, že je možné zálohovať FTP v súlade s týmito nariadeniami o ochrane osobných údajov..

5 najlepších služieb pre záver zálohovania FTP

FTP sa stáva čoraz vzácnejším a čoraz vzácnejším, pretože podniky a jednotlivci prechádzajú na bezpečnejšie formy zálohovania, ktoré sú v súlade s najnovšími novými nariadeniami o ochrane súkromia, ako je GDPR. Avšak pre firmy alebo jednotlivcov, ktorí stále potrebujú alebo vyžadujú zálohu FTP, na trhu stále existujú niektoré služby, ktoré môžu poskytovať nahrávanie a sťahovanie na cloudové servery prostredníctvom protokolu FTP..

Či už hľadáte cloudovú službu špecifickú pre FTP - alebo jednoducho poskytovateľa, ktorý ponúka medzi inými funkciami zálohu FTP - tento zoznam vám pomôže určiť niektoré z najlepších služieb dostupných v roku 2020..

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me