Zálohovanie v cloude je navrhnuté tak, aby zálohovanie údajov bolo čo najbolestivejšie. Zabránenie srdečnej skúsenosti so stratou práce automatickým duplikovaním najaktuálnejšej verzie súborov a ich uložením v bezpečnom online priestore. Výber služby, ktorá sa má vyhľadať, môže byť rovnako problematický. Aby sme vám veci uľahčili, načrtli sme tie najlepšie dostupné služby zálohovania pomocou cloudu 5.


cloudová záloha

Aké sú najlepšie služby cloudového zálohovania?

Nižšie je uvedený zoznam najlepších služieb zálohovania cloudu v roku 2020. Tieto služby sme vybrali na základe ich zabezpečenia, spoľahlivosti a funkcií, ktoré ponúkajú. Prejdite pod touto časťou alebo kliknite na príslušnú službu a zobrazia sa ďalšie informácie o každej službe.

 1. Tresorit

  - nulové znalosti | 2FA | Podpora viacerých platforiem

 2. Sync.com

  - End-to-end šifrovanie 2FA | 100% možnosť online úložiska

 3. Šoférujem

  - nákladovo efektívne | Snímky Užívatelsky prívetivý

 4. Nextcloud

  - Možnosti hostenia Prispôsobiteľné Podporuje streamovanie médií

 5. SpiderOak

  - nulové znalosti | Verzia súboru e2e šifrovanie

Hĺbkový pohľad na 5 najlepších riešení cloudovej zálohy v roku 2020

Nižšie nájdete ďalšie informácie o najlepších riešeniach zálohovania v cloude v našich podrobných zhrnutiach.

1. Tresorit

Tresorit je vynikajúci poskytovateľ cloudových služieb s nulovými znalosťami so sídlom vo Švajčiarsku - najlepšie teritórium na ochranu súkromia

 • stanovenie ceny

  z $ 0.00
  / mesiac

Domovská stránka Tresoritu

Spoločnosť Tresorit sa vďaka svojej snahe o službu cloudového úložného priestoru stala menom domácnosti, ale vďaka zameraniu na obchodné balíčky z nej robí vynikajúceho kandidáta na zálohu v cloude. Poskytujúc informácie jednotlivcom organizáciám s viac ako 100 ľuďmi, Tresorit ponúka dvojfaktorovú autentifikáciu a politiku nulových znalostí, ktorá poskytuje šifrovanie end-to-end bez ukladania jediného šifrovacieho kľúča na jeho servery..

Spoločnosť je oprávnene presvedčená o jej produkte’Ponúka 14-dňovú skúšobnú verziu balíkov Premium, Solo a Small Business a 7-dňovú záruku vrátenia peňazí. V našom Tresorit Review sme ocenili firmu’s švajčiarsky pôvod, ktorý upokojuje milovníkov súkromia napriek nedávnym vládnym zmenám a jeho funkcia je bohatšia ako väčšina konkurencie, ale má vyššiu cenu..

2. Sync.com

Synchronizácia žije podľa svojho názvu s vynikajúcou synchronizáciou na viacerých platformách a plnohodnotnými mobilnými aplikáciami

 • stanovenie ceny

  z $ 5.00
  / mesiac

Domovská stránka Sync.com

Na druhej strane stupnice Sync.com ponúka najlepšiu hodnotu za peniaze bez obetovania hlavných funkcií. Bydlisko v Kanade si určite bude dávať pozor na krajinu’s Členstvom Five Eyes, ale politika nulových vedomostí s end-to-end šifrovaním a dvojfaktorovou autentifikáciou vo všetkých svojich úrovniach sľubuje, že údaje budú v bezpečí.

Zahŕňa to bezplatnú 5 GB vrstvu, ktorá by mohla stačiť na ukladanie v cloude, ale je na nej’Je nepravdepodobné, že by vyhovoval tým, ktorí chcú službu zálohovania v cloude. Našťastie, Sync.com je dosť štedrý s úložným priestorom, pokiaľ ide o jeho prémiové balíčky, začínajúc pri nízkej cene a v rozmedzí až 10 TB na osobu.

Aj keď aplikácie pre systém Linux zostávajú nedostupné, server Sync.com podporuje širokú škálu operačných systémov. Obzvlášť pôsobivý je na mobilný telefón, ktorý udržuje čisté používateľské rozhranie bez odizolovacích funkcií. Viac informácií o službe Sync.com si môžete prečítať v našej úplnej recenzii.

3. IDrive

IDrive podceňuje mnoho ďalších poskytovateľov bez toho, aby sa príliš obetoval - dokonca sa môže pochváliť šifrovaním e2e

 • stanovenie ceny

  z $ 17,38
  za rok

Domovská stránka aplikácie iDrive

Pretože to tak nie je’• Predvolene zálohujte všetky súbory a zameriava sa osobitne na možnosti synchronizácie. Niektorí môžu argumentovať, že iná služba cloudového zálohovania by mala mať IDrive.’s na tomto zozname. Napriek tomu má IDrive celý rad funkcií, ktoré upevňujú jeho miesto, od robustných pokročilých možností plánovania a obnovy až po škálu podpory vo Windows, MacOS, Android a iOS. Služba bohužiaľ nie je k dispozícii bez aplikácie pre systém Linux, môžete ju však spustiť prostredníctvom webu alebo skriptov.

Odberatelia IDrive sa môžu pripojiť k toľkému počtu zariadení, koľko si vyberú v rámci predplatného, ​​pričom za plán 2TB platia buď 52,12 dolárov ročne, alebo 5,62 dolárov ročne. Zálohovanie je intuitívne a kopírovanie súborov na úrovni bloku je nahradené zmenenými časťami súboru, a nie opätovným odovzdaním celého obsahu. Skutočná archivácia tiež znamená, že lokálne odstránené súbory sa budú uchovávať v cloude, kým sa manuálne nevyčistia.

Napriek tomu je spoločnosť založená v USA, krajine známej svojím rušivým postojom k súkromiu. Môžete sa rozhodnúť pre lokálne uložený súkromný šifrovací kľúč, ktorý chráni vaše informácie pred zvedavými očami, toto však odstráni IDrive’s funkciami zdieľania a ak ich zabudnete, nebude ich možné obnoviť. Keď sa rozhodnete pre túto možnosť, nemôžete ju zmeniť bez resetovania všetkého vrátane uložených údajov.

4. Nextcloud

Nextcloud prichádza v hosťovaných a platených hosťovaných variantoch - čo umožňuje vysoký stupeň prispôsobiteľnosti

 • stanovenie ceny

  z $ 0.00
  / mesiac

Nextcloud homepage

Nextcloud je v tomto zozname jedinou službou zálohovania v cloude s otvoreným zdrojom, ktorá poskytuje bezkonkurenčnú kontrolu nad vašimi údajmi. Ak máte k dispozícii vlastný hardvér, je úplne zadarmo a hostitelia tretích strán poskytujú mesačný poplatok. Samozrejme, vytváranie slučiek pre kohokoľvek iného do cloudového zálohovacieho systému automaticky prináša ďalšie bezpečnostné riziká, na ktoré je potrebné myslieť, ale nie viac ako alternatívy uzavretého zdroja..

Má veľmi prispôsobiteľný modulárny charakter pre svoju súpravu funkcií, úplne závislú od toho, ako si osobne nastavíte Nextcloud. Samoobslužný server aj vzdialené servery môžu byť pre nováčikov skľučujúce, takže my’venovali sme si čas vytvoreniu príručky o tom, ako nastaviť spoločnosť Nextcloud, ktorá rozdeľuje každý proces na ľahko stráviteľné kroky a ďalšie informácie nájdete v našej úplnej recenzii..

5. SpiderOak

SpiderOak bol osobne schválený Edwardom Snowdenom po jeho odhalení špionážneho škandálu NSA

 • stanovenie ceny

  z $ 5,75
  / mesiac

Domovská stránka SpiderOak

SpiderOak ONE Backup, schválený Edwardom Snowdenom ako najlepšia alternatíva k poskytovateľom cloudových úložísk hlavného prúdu, prekvapivo dopĺňa náš zoznam. Obhajcovia ochrany osobných údajov by mohli chcieť postupovať opatrne so svojou základňou v Spojených štátoch, ale buďte si istí, že má tiež politiku nulových vedomostí a bezpečné šifrovanie medzi koncovými bodmi, aby sa zabránilo zvedavým očiam..

Jeho mobilné aplikácie nechávajú niečo, čo je potrebné, s prístupom len na čítanie a nedostatok dvojfaktorovej autentifikácie určite spôsobí váhanie, ale SpiderOak je stále spoľahlivá možnosť na pracovnej ploche s rozhraním, ktoré súperi s Big Three..

Zmätok v oblakoch

„Oblak“ sa v posledných rokoch stal mätúcim termínom, pričom čoraz viac sa spájajú spotrebiteľské a obchodné služby. Cloudové úložiská, ako sú Microsoft OneDrive, Dropbox a Disk Google, sú populárnejšie ako kedykoľvek predtým. Umožňujú vám synchronizovať a zdieľať súbory online, ale nie sú ideálne na skutočné zálohovanie vašich informácií v prípade katastrofy..

Funkcie, ako je napríklad vytváranie verzií súborov, sa prekrývajú, ale služby úložiska v cloude zvyčajne vyžadujú, aby ste pri vytváraní súboru alebo ručnom nahrávaní súboru offline používali zdieľaný priečinok. Ich spoliehanie sa na prehliadače prostredníctvom webového rozhrania tiež znamená, že šifrovanie je možné vykonať iba na strane servera, čo sa v zabezpečení považuje za slabé.

Naopak, cloudové zálohovacie služby automaticky ukladajú údaje, keď sa vykonávajú zmeny bez zásahu používateľa, a poskytujú správy o stave, aby sa zabezpečilo, že všetky súbory sú na serveri neporušené. Väčšina z nich ponúka bezprecedentnú záruku v prípade, že porucha servera má za následok stratu údajov, čo poskytuje podnikom istú poistku.

3-2-1 je lepšia ako jedna

Aj keď služby zálohovania v cloude pridávajú ďalšiu úroveň ochrany, nikdy by nemali slúžiť ako náhrada za miestne úložisko. Rovnako ako pri spoliehaní sa iba na hardvér, úplná strata centralizovaných údajov by vyžadovala len jednu katastrofu.

Namiesto toho odporúčame použiť pravidlo 3-2-1, kde sa údaje zálohujú tromi rôznymi spôsobmi. Tradične to vidí pôvodnú kópiu uloženú na primárnom lokálnom zariadení, po ktorej nasleduje prvá záloha na externom pevnom disku alebo zariadení pripojenom k ​​sieťam (NAS). Pridanie online cloudovej služby zálohovania hore poskytuje optimálne zabezpečenie vašich informácií.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me