Je to určite dobrý nápad na zálohovanie údajov. Aj keď je vždy rozumné mať zálohu na fyzickom externom pevnom disku, cloud computing umožnil neuveriteľne jednoduché ukladanie záloh online.. Bezplatné cloudové zálohovacie služby sú obmedzené v priestore, ktorý ponúkajú používateľom. Ak však nemáte dostatok údajov na zálohovanie alebo ak potrebujete iba zálohovať kritické údaje, bezplatné zálohovanie online je skvelé. FOnline zálohovacie služby spoločnosti Ree uvedené v tomto článku sa uznávajú nielen za celkovú kvalitu svojich ponúk, ale aj za bezpečnostné funkcie, ktoré poskytujú na ochranu súkromia vašich údajov..

Je dôležité poznamenať, že niektoré z najpopulárnejších bezplatných zálohovacích služieb online, ako sú Dropbox a Disk Google, nie sú zahrnuté v tomto zozname z dôvodu historických obáv týkajúcich sa ochrany osobných údajov. Zverenie zálohy citlivých údajov organizáciám, ktoré majú pochybné praktiky ochrany osobných údajov, so sebou prináša určité vrodené riziká. Ak je pre vás dôležitá ochrana súkromia vašich údajov, potom je oveľa lepšie ísť s online zálohovacou službou, ktorá funguje dobre a podnikne potrebné kroky na zabezpečenie toho, aby vaše údaje zostali súkromné ​​a riadne zabezpečené..

Najlepšie bezplatné cloudové zálohy

Nižšie nájdete najlepšie bezplatné zálohy v cloude. Prejdite nižšie, aby ste si prečítali súhrn každej služby, alebo kliknite na webovú stránku, kde nájdete ďalšie informácie.


 1. Syncthing

 2. Šoférujem

 3. Nextcloud

 4. Sync.com

 5. Jottacloud

5 najlepších služieb bezplatného zálohovania v cloude

Nižšie nájdete podrobný zoznam s podrobnosťami o každej z piatich najlepších bezplatných zálohovacích služieb online na dnešnom trhu. Každá služba ponúka skvelú funkčnosť a každá skutočne ide o kilometer ďalej, aby ponúkala vynikajúce bezpečnostné funkcie na ochranu vašich údajov.

1. Syntéza

 • stanovenie ceny

  z $ 0.00
  / mesiac

Synchronizácia je bezpečný program na nepretržitú synchronizáciu súborov, ktorý umožňuje bezpečnú synchronizáciu súborov medzi dvoma alebo viacerými zariadeniami. Jedinečným aspektom Syncthing vo vzťahu k ostatným službám v tomto zozname je skutočnosť, že vy ako užívateľ dodávate hardvér, na ktorom je uložená záloha. To znamená, že záloha by sa mohla uložiť na samostatný počítač, pevný disk, virtuálny stroj alebo na akékoľvek iné príslušné zariadenie podľa vášho výberu. To samo osebe zvyšuje celkovú bezpečnosť služby, pretože máte úplnú kontrolu nad tým, kde sa ukladajú vaše zálohy dát a do ukladania vašich údajov sa nezúčastňuje žiadna hostiteľská služba tretej strany..

Medzi ďalšie bezpečnostné funkcie patrí end-to-end šifrovanie, perfektné forwardové tajomstvo spolu s autentifikáciou založenou na certifikáte TLS. Okrem toho sa spoločnosť Syncthing snaží byť úplne transparentná a je úplne otvoreným zdrojom, čo znamená, že každý môže slobodne skontrolovať svoj zdrojový kód. Čo’služba je tiež zástancom otvoreného vývoja, v ktorom sú všetky chyby a problémy so softvérom jasne a okamžite zdokumentované “Sledovanie problémov” stránku, ktorú môže vidieť každý. Takáto transparentnosť je dôkazom skutočnosti, že Syncthing sa snaží byť otvorený a zodpovedný svojim používateľom za ochranu ich súkromia a zároveň uľahčiť nepretržitú synchronizáciu ich zálohovania údajov..

Syntéza je tiež veľmi jednoduchá na používanie a je k dispozícii vo všetkých hlavných operačných systémoch, ako aj mobilná kompatibilita so systémami Android. Najlepšie na tom všetkom je, že je úplne zadarmo! Aj keď sa cítite veľkorysý, môžete na túto stránku na webovej stránke Syncthing bezpečne darovať.

2. IDrive

 • stanovenie ceny

  z $ 17,38
  za rok

IDrive ponúka bezplatnú službu zálohovania cloudu. Zadarmo “základné” plán, dostanete štedrý 5 GB úložného priestoru a tiež získate kredity za sprostredkovanie služby priateľom. Jednou z vynikajúcich vecí o IDrive je to, že vám umožňuje zálohovať neobmedzené množstvo zariadení pomocou jedného účtu, zatiaľ čo za každé jednotlivé zariadenie sa spoplatňuje mnoho ďalších služieb. Funkcia synchronizácie súborov navyše umožňuje automatickú synchronizáciu všetkých súborov a priečinkov a pomocou funkcií snímok a verzií môžete uložiť až 30 predchádzajúcich verzií údajov.

IDrive je tiež veľmi bezpečný, ukladá a prenáša všetky vaše súbory pomocou 256-bitového šifrovania AES a umožňuje vám ako používateľovi definovať šifrovací kľúč. To zaisťuje, že kľúč sa nikde neuchováva na serveroch IDrive, čo znamená, že ku klúču a teda aj k vašim údajom budete mať prístup iba vy. Tu je dôležité poznamenať, že to tiež znamená, že budete zodpovední za ochranu svojho súkromného šifrovacieho kľúča a ak stratíte údaje zálohované na IDrive, nebudete schopní obnoviť ich stratu..

Táto služba je k dispozícii na všetkých hlavných platformách vrátane Windows, Mac a Linux a ponúka mobilné aplikácie pre Android a iOS. Okrem toho je IDrive vynikajúce aj pre používateľov NAS. Celkovo funguje IDrive skvele, ponúka robustné funkcie ochrany osobných údajov a zabezpečenia, poskytuje vynikajúcu zákaznícku podporu a je celkom štedrý so svojou 5 GB bezplatnou ponukou.

3. Ďalej zatvorte

 • stanovenie ceny

  z $ 0.00
  / mesiac

Nextcloud je bezplatný bezplatný nástroj na zálohovanie cloudu, ktorý ponúka používateľom hostované aj samohostené možnosti. To znamená, že zálohovanie údajov môžete ukladať na jednom zo svojich vlastných zariadení, na virtuálnom počítači, v dátovom centre alebo u poskytovateľa dodávaného spoločnosťou Nextcloud. V prípade, že sa rozhodnete pre možnosť vlastného hosťovania, spoločnosť Nextcloud dokonca ponúka užitočné tipy a odporúčania, ako zaistiť bezpečnú prevádzku vášho hostovaného servera so službou..

Okrem ponúkania užitočných funkcií, ako je napríklad vytváranie verzií súborov na uloženie niekoľkých predchádzajúcich verzií vašich údajov, jednoduché zdieľanie súborov, streamovanie mediálnych súborov a automatická synchronizácia fotografií z mobilných zariadení, Nextcloud ponúka používateľom vynikajúce funkcie zabezpečenia a ochrany osobných údajov. Nextcloud používa šifrovanie TLS na zabezpečenie údajov počas prenosu a v pokoji môže byť zabezpečený pomocou 256-bitového šifrovania AES. Súbory a priečinky môžu byť tiež synchronizované medzi zariadeniami a zabezpečené šifrovaním end-to-end, čo umožňuje skutočné riešenie nulových znalostí. Táto služba tiež umožňuje ľahkú integráciu s existujúcimi bezpečnostnými nástrojmi. Medzi ďalšie významné bezpečnostné funkcie patrí dvojfaktorová autentifikácia, prispôsobiteľné ochrany súkromia pre bezpečné zdieľanie súborov a súkromný cloudový bezpečnostný skenovací nástroj, ktorý vám umožní skontrolovať bezpečnosť vášho súkromného servera..

Nextcloud je kompatibilný s Windows, MacOS, Linux a ponúka mobilné aplikácie pre Android a iOS. K dispozícii je aj webový portál. V závislosti od toho, ktorú možnosť hostenia si vyberiete, Nextcloud môže byť veľmi jednoduchý na používanie alebo by mohol byť o niečo pokročilejší, ak sa vydáte na vlastnú cestu. V takom prípade však môžu byť tipy a odporúčania, ktoré spoločnosť Nextcloud ponúka, veľmi užitočné. Celkovo je Nextcloud vynikajúci bezplatný online zálohovací nástroj, ktorý kladie veľký dôraz na bezpečnosť používateľov.

4. Sync.com

 • stanovenie ceny

  z $ 5.00
  / mesiac

Sync.com je plnohodnotná služba na zálohovanie a synchronizáciu údajov online z Kanady. “Synchronizačný štartér” plán je k dispozícii zadarmo, umožňuje až 5 GB úložného priestoru, a nikdy nevyprší. Vďaka plánu začiatočníkov je prenos údajov obmedzený a získate prístup iba k základným funkciám zdieľania a spolupráce. Napriek tomu spoločnosť Sync.com robí vynikajúci bezplatný nástroj na zálohovanie online vďaka svojej vynikajúcej funkčnosti a bohatej ponuke funkcií, a to vo veľkej časti, pretože poskytuje rovnako robustné funkcie ochrany osobných údajov a zabezpečenia pre používateľov zadarmo ako pre platiacich davov..

Sync.com je služba zálohovania údajov online s nulovými znalosťami, ktorá poskytuje šifrovanie end-to-end, čo znamená, že služba nemá žiadny prístup k vašim údajom. Všetky vaše dáta sú zabezpečené 2048-bitovým šifrovaním RSA, SSL / TLS. Medzi ďalšie bezpečnostné funkcie patrí zdieľanie súborov chránené heslom, dvojfaktorová autentifikácia spolu s funkciou blokovania vzdialeného zariadenia. Okrem toho spoločnosť Sync.com ponúka možnosť bezplatného plánovania verzií údajov až 30 dní, čo vám umožňuje obnoviť predchádzajúce verzie vašich údajov..

Spolu s niekoľkými vynikajúcimi funkciami zabezpečenia a ochrany súkromia ponúka Sync.com množstvo ďalších pozoruhodných funkcií, vďaka ktorým je vynikajúca bezplatná služba. Po prvé, služba je neuveriteľne jednoduchá na používanie, ale určite nie’Nedostatok funkčnosti, čo z neho robí skvelú voľbu pre začínajúcich aj pokročilých používateľov. Synchronizácia na viacerých platformách a zálohovanie fungujú ako kúzlo, sú úplne bezproblémové a vykonávajú sa v reálnom čase. Okrem toho máte možnosť synchronizovať svoje údaje iba s cloudom “Synchronizovať úschovňu” vlastnosť. To vám umožní ukladať dáta úplne online a šetriť cenné miesto na pevnom disku na vašich zariadeniach. Čo’a ešte viac, v mobile si môžete zvoliť automatické nahrávanie fotografií a videí do cloudu.

Služba zálohovania online Sync.com je kompatibilná so systémami Windows, MacOS, Android a iOS. Bohužiaľ v súčasnosti nie je kompatibilná so systémom Linux, je však k dispozícii webový portál. Napriek tomu v plnej miere odporúčame server Sync.com ako vynikajúcu bezplatnú službu online zálohovania, ktorá skutočne kladie bezpečnosť údajov používateľov na popredné miesto.

5. Jottacloud

 • stanovenie ceny

  z $ 0.00
  / mesiac

Jottacloud je nórska online služba zálohovania, ktorá ponúka plne vybavený bezplatný plán, ktorý umožňuje až 5 GB dátového úložiska. Nórska jurisdikcia je skvelá z hľadiska ochrany súkromia, pretože táto krajina je známa niektorými z najprijateľnejších zákonov na svete. Čo je skvelé na Jottacloude je, že služba nie je’• Preskúmajte bezpečnosť a súkromie a poskytuje rovnaké bezpečnostné funkcie pre účty zdarma ako pre platené členstvá.

Pokiaľ ide o technické zabezpečenie, vaše údaje sú zabezpečené počas prepravy a v pokoji pomocou 256-bitového šifrovania AES. Medzi ďalšie bezpečnostné funkcie patrí dvojfaktorová autentifikácia, možnosť odvolať konkrétne relácie prehliadača alebo prístup k zariadeniam do vášho účtu a možnosť zobraziť históriu prihlásení, ako aj zoznam zariadení s prístupom k vášmu účtu. Okrem toho je Jottacloud plne v súlade s GDPR a je úplne oddaný udržiavaniu súkromia svojich používateľov.

Jottacloud tiež ponúka celý rad ďalších skvelých funkcií na doplnenie vašich potrieb zálohovania dát. Služba je napríklad jednou z najlepších na zálohovanie fotografií, zdieľanie, organizovanie a prezeranie. Okrem toho dokáže Jottacloud ukladať prakticky akýkoľvek typ súboru, čo vám dáva slobodu ukladať všetky druhy médií bez obmedzení. Medzi ďalšie zaujímavé funkcie patrí vytváranie verzií súborov, prístup v režime offline, nástroj príkazového riadku, skenovanie dokumentov, zdieľanie dokumentov a spolupráca, ako aj funkcia obnovenia, ktorá umožňuje obnoviť súbory, ktoré ste mohli omylom presunúť do koša až na tridsať. dni.

Jottacloud je kompatibilný pre stolné počítače pre Windows a Mac a pre mobilné telefóny pre Android a iOS. Nástroj príkazového riadku funguje so systémami Windows, Mac a Linux. Aplikácie sú intuitívne a ľahko použiteľné a ponúkajú fantastickú funkčnosť aj pre bezplatných predplatiteľov. To všetko spolu so spoločnosťou’Vďaka spoľahlivému záväzku v oblasti ochrany osobných údajov je spoločnosť Jottacloud vynikajúcou voľbou pre každého, kto hľadá bezplatnú online zálohu.

Prečo používať bezplatnú službu cloudového zálohovania

Či už chcete zálohovať fotografie, videá, hudbu, zvukové nahrávky, písomné dokumenty, lekárske záznamy, e-maily alebo akékoľvek iné médiá, samotný objem cenných údajov, ktoré ukladáme do našich počítačov a zariadení, je nepochybne obrovský. Strata všetkých týchto údajov môže byť samozrejme zničujúca. To je presne dôvod, prečo je nevyhnutné zálohovať vaše nevyhnutné údaje na rôznych miestach. Ak počítač alebo zariadenie z akéhokoľvek dôvodu zlyhá a vaše údaje sa nedajú obnoviť, mali by ste náhodou vymazať pevný disk, ak sú vaše údaje vymazané škodlivým počítačovým útokom alebo ak dôjde k strate alebo krádeži vášho zariadenia, je nevyhnutné mať viacnásobné zálohovanie údajov, aby sa nestratili navždy.

K dispozícii sú rôzne služby online, ktoré vám umožňujú zálohovať údaje zo zariadení do cloudu s rôznymi možnosťami a ponukou funkcií. Skutočne môže byť ťažké vybrať si najlepšie pre vaše osobné potreby, preto sme v tomto článku uviedli 5 najlepších..

Záverečné myšlienky

Ponechanie vysokej výšky a sucha po strate údajov môže byť jedným z najviac frustrujúcich a strašných pocitov na svete. Aj keď existuje spôsob, ako obnoviť stratené údaje, obnovenie údajov nie je nikdy lacným úsilím a úplné obnovenie údajov nemôže byť nikdy zaručené. Preto je nevyhnutné mať plán zálohovania ... doslova. Každá z bezplatných online zálohovacích služieb uvedených v tomto článku je schopná zálohovať vaše cenné dáta bezpečným spôsobom a najlepšie zo všetkých, a to bezplatne. Najlepší čas na prijatie opatrení a zálohovanie údajov je práve teraz, jednoducho si nemôžete dovoliť riskovať stratu svojich dát navždy. Urobte si láskavosť a začnite s jednou z vynikajúcich možností uvedených vyššie.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me