So zariadeniami NAS spoločnosti Synology sa môžete pripojiť k tunelu virtuálnej súkromnej siete (VPN) (prostredníctvom klienta VPN) alebo si pomocou Synology môžete nastaviť svoj vlastný server VPN. Nastavenie siete VPN pre spoločnosť Synology zaistí bezpečnosť vašich údajov. V tomto článku vám povieme, ako nastaviť VPN na serveri Synology a uviesť päť najlepších služieb VPN (všetko s OpenVPN)..


Synology je taiwanská firma, ktorá sa špecializuje na sieťové úložisko (NAS). Aj keď to nie je najlacnejší spôsob, ako si vytvoriť svoj vlastný VPN server, Synology je určite na vrchole svojej hry. Ponúka veľa, ktoré by ste inak ťažko dosiahli. To zahŕňa všetko od jednoduchého NAS až po takmer všetko súvisiace s webom.

Prečo by ste sa však mali na svojom zariadení NAS obťažovať pripojením VPN? Existuje niekoľko výhod. Použitím úložiska NAS so serverom VPN:

 • Šifrovanie VPN chráni pred odpočúvaním a odpočúvaním, aby zabránilo tretím stranám zachytiť a prečítať vaše súbory..
 • VPN zabraňuje čítačom paketov čítať prenášané údaje.
 • Umožňuje vám používať doplnky súvisiace s geolokáciou, pretože niektoré môžu byť blokované vo vašej oblasti.

Bohužiaľ, VPN tunely majú réžiu, čo nakoniec spomalí vaše pripojenie. Pri prístupe k citlivým údajom sa však oplatí obchodovať trochu rýchlo, aby sa zvýšila bezpečnosť. Ak však získate rýchlu službu VPN, miera spomalenia vášho pripojenia sa stáva zanedbateľnou, pretože sieť VPN poskytuje rýchle servery. Pretože sa zariadenia Synology môžu pripájať k serverom OpenVPN, mali by ste byť schopní prepojiť svoje NAS VPN s väčšinou popredných poskytovateľov..

Ako nastaviť VPN na Synology

Ak chcete nastaviť klienta VPN na serveri Synology, musíte vykonať základné kroky uvedené nižšie. Zariadenia Synology podporujú všetky 3 hlavné protokoly VPN: PPTP, L2TP a OpenVPN. Z bezpečnostných a súkromných dôvodov dôrazne odporúčame zvoliť si OpenVPN. Ak chcete nastaviť OpenVPN pre Synology, musíte:

 1. Stiahnite si potrebné konfiguračné súbory od svojho poskytovateľa VPN. Ak si nie ste istí, aké konfiguračné súbory potrebujete, obráťte sa priamo na svojho poskytovateľa. Súbory .ovpn budete potrebovať na pripojenie UDP alebo TCP v závislosti od toho, čo chcete použiť (odporúčame UDP, pretože je rýchlejší a stabilnejší). Budete tiež potrebovať súbory .crt a .key. (Ak vám vaša VPN nemôže poskytnúť prístup k týmto súborom, budete pravdepodobne musieť predplatiť inú službu VPN.)

 2. Otvorte ovládací panel Synology

 3. Teraz kliknite na "sieť"

 4. Vyberte ikonu "Sieťové rozhranie" v hornej ponuke

 5. cvaknutie "vytvoriť" a vyberte "Vytvorte profil VPN"

 6. vybrať "OpenVPN (prostredníctvom importu súboru .ovpn)"

 7. v všeobecný nastavenie vstúpiť - Názov profilu: (urobte to, čo sa vám páči). užívateľské meno: Vaše používateľské meno VPN od prihlásenia. heslo: vaše heslo VPN od prihlásenia na odber.

 8. Importujte súbor .ovpn: Vyberte súbor .ovpn, ktorý ste prevzali od svojho poskytovateľa

 9. Certifikát CA.: Vyberte ca.crt, ktoré ste dostali od svojho poskytovateľa

 10. Klientsky certifikát: Vyberte súbor .crt, ktorý ste dostali od svojho poskytovateľa

 11. Kľúč klienta: Vyberte kľúč, ktorý ste dostali od svojho poskytovateľa

 12. V nasledujúcom okne začiarknite políčka vedľa položky „“Použite predvolenú bránu alebo vzdialenú sieť.„“Povoliť iným sieťovým zariadeniam pripojenie prostredníctvom internetového pripojenia tohto servera Synology.„A:“Keď dôjde k strate pripojenia VPN, znova sa pripojte."

 13. Teraz by ste mali vidieť nové spojenie v zozname. Vyberte ju a kliknite na "pripojiť".

 14. Po nadviazaní spojenia by sa malo zobraziť okno, ktoré zobrazuje aktívne spojenie s odosielanými údajmi.

Pamätajte, že toto je základný prehľad, váš poskytovateľ VPN by vám mal byť schopný pomôcť poskytnutím konkrétnych informácií pre vaše nastavenie.

Najlepšie VPN pre Synology 2020

Najlepšie VPN pre spoločnosť Synology sú uvedené nižšie. Stačí si vybrať jednu z týchto služieb a pripojiť sa k serveru Synology NAS, vyžaduje sa obmedzené nastavenie! Kliknutím na webové stránky poskytovateľa získate ďalšie informácie o ich službách. Ak potrebujete viac informácií o ktorejkoľvek zo služieb uvedených nižšie, kliknutím na odkazy zobrazíte webovú stránku poskytovateľa alebo si pozrite naše podrobné recenzie VPN.

 1. ExpressVPN

  - rýchla VPN, ktorá existuje už roky! Servery vo viac ako 90 krajinách

 2. NordVPN

  - je bezpečná služba VPN, ponúka dôkladných sprievodcov o tom, ako nastaviť NordVPN so spoločnosťou Synology, a má neustále rýchle servery

 3. CyberGhost VPN

  - je ľahko použiteľná služba VPN, ponúka silné šifrovanie a je lacná

 4. VPNArea

 5. PrivateVPN

  - ako už názov napovedá, jedná sa o súkromnú službu VPN a je najlacnejšou v zozname

 1. ExpressVPN

  - rýchla VPN, ktorá existuje už roky! Servery vo viac ako 90 krajinách

 2. NordVPN

  - je bezpečná služba VPN, ponúka dôkladných sprievodcov o tom, ako nastaviť NordVPN so spoločnosťou Synology, a má neustále rýchle servery

 3. IPVanish

  - je rýchla služba so servermi vo viac ako 60 krajinách

 4. VyprVPN

  - je špičková služba VPN so silným šifrovaním a skvelými funkciami ochrany osobných údajov

 5. PrivateVPN

  - ako už názov napovedá, jedná sa o súkromnú službu VPN a je najlacnejšou v zozname

Aspekty siete Synology VPN

Poznámka k PIA VPN a Synology

V čase písania správy si mnoho používateľov na fórach súkromného prístupu k internetu (PIA) sťažuje na problémy, chyby a konfiguračné problémy s PIA. Preto v súčasnosti odporúčam, aby ste zostali mimo dosahu PIA, ak chcete používať VPN so zariadením Synology. Používatelia sa tiež sťažujú na dlhé a uskutočnené hovory s oddelením podpory, ktoré robí povesť PIA málo dobrým.

Viacerí používatelia na fórach uviedli, že agenti podpory nedokázali vyriešiť svoje problémy, pretože neboli vyškolení na podporu a riešenie problémov spoločnosti Synology. Podobne by som si predstavil, že pracovníci spoločnosti Synology nie sú vyškolení na podporu siete PIA VPN, takže je to trochu paradoxné.

Nepochopte ma, prosím. Vlastne milujem PIA VPN a myslím si, že má čo ponúknuť. To znamená, že by som ho nepoužil v scenári, ktorý zahŕňa spoločnosť Synology z dôvodu sťažností a bežných problémov, ktoré nahlásili viacerí používatelia. Ak si chcete prečítať viac o týchto problémoch, nájdete vlákna na webe a fórach PIA VPN.

záver

V tento deň a vek nikdy nemôžete byť príliš opatrní. Obhajujem používanie tunelov VPN pri každom zapnutí počítača alebo mobilného zariadenia, a to len ako preventívne opatrenie. Ako sa hovorí, za prevenciu sa vyplatí libra liečby. Vždy je lepšie zostať v bezpečí pomocou tunela VPN, ako riskovať, že vaše údaje kradnú tretie strany.

Ak kopírujete alebo sťahujete veľké množstvo údajov alebo archívov na zariadení NAS, je najlepšie použiť sieť VPN. Takéto údaje by pravdepodobne obsahovali určité informácie (textové súbory, osobné obrázky, videá atď.), Ktoré by ste nechceli vidieť hackerovi alebo vládnej organizácii. Nakoniec nezabudnite používať OpenVPN vždy, keď je to možné. Je to omnoho silnejšie ako pripojenie PPT (Point-to-Point Tunneling Protocol) a L2TP (Layer 2 Tunneling Protocol), ktoré sú jediné dva protokoly kompatibilné so Synology..

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me