Chcete odblokovať cenzurované webové stránky a pristupovať k geograficky obmedzenému obsahu z celého sveta? Sieť VPN pre Rusko vám poskytne súkromie a zároveň vám umožní odblokovať webové stránky a online služby.


Je smutné, že od októbra 2017 aj Rusko začalo obmedzovať prístup k VPN. Poskytovatelia internetových služieb teraz blokujú prístup na servery VPN a proxy. To znamená, že nájdenie VPN, ktorá v Rusku stále funguje, môže byť zložité. Neboj sa však, pretože sme pre vás urobili prácu a našli sme päť najlepších VPN, ktoré dnes v Rusku zaručene fungujú.

Najlepšie VPN pre Rusko 2020

Nižšie uvádzame najlepšie VPN pre Rusko. Kliknutím na webovú stránku poskytovateľa získate ďalšie informácie.

 1. ExpressVPN

  - Najrýchlejšia VPN, ktorú testujeme, odblokuje všetko a poskytuje úžasné služby všade

 2. NordVPN

  - Veľká značka s veľmi dobrou hodnotou a lacnou cenou

 3. CyberGhost VPN

  - Dlhodobo špičková sieť VPN s vynikajúcou cenou a rýchlosťou

 4. VPNArea

 5. PrivateVPN

  - Jedna z najlacnejších VPN tam, ale stále dobrá služba

Prečo používať sieť VPN v Rusku?

V Rusku je vláda vysoko invazívna. Obrovské množstvo zahraničných webových stránok je na čiernej listine z mnohých rôznych dôvodov. Zahraničné správy sú často vystavené výpadkom prúdu - rovnako ako zahraničné služby, ako je Google. Ukrajinské stránky sú blokované kvôli prebiehajúcemu konfliktu a cenzurované sú aj iné webové stránky, ktoré sú kritické voči ruskej vláde (alebo podľa rozhodnutia Kremľa sú morálne a nábožensky nezlučiteľné). Napríklad pornografia je výrazne obmedzená.

Vláda tiež stavia občanov pod vysoký dohľad. Tento rok sa má tento rok ešte zhoršiť vďaka zavedeniu nových zákonov z Yarovaya - VPN je jediný spôsob, ako zabezpečiť slobodu internetu a digitálne súkromie v krajine..

Obmedzenia blogov

V roku 2014 ruská vláda schválila zákon, v ktorom sa od všetkých blogerov s viac ako 3 000 čitateľmi denne vyžaduje, aby dodržiavali rovnaké nariadenia ako veľké mediálne médiá. To zahŕňa aj písanie s použitím ich skutočného mena a úradnú registráciu v národnom mediálnom regulátori Koskomnadzor.

Vyjadrenie nesúhlasných politických názorov môže viesť k uväzneniu v Rusku. Akákoľvek podpora "terorizmus" (väčšinou definované ako protivládna rétorika) v rámci národa môže mať za následok aj sedemročné väzenie. Od nadobudnutia účinnosti „zákona o blogeroch“ začali mnohí Rusi brať svoje súkromie vážne. V dôsledku toho sa využívanie VPN v krajine výrazne zvýšilo.

Rusko zakazuje telegram Messenger

V piatok 19. apríla 2020 moskovský súd poveril ruského komunikačného a technologického strážcu Roskomnadzor blokovaním populárnej aplikácie Telegram Messenger..

Tento krok vychádza z požiadaviek Federálnej bezpečnostnej služby (FSB), aby Telegram odovzdal svoje šifrovacie kľúče tajnému nástupcovi KGB po tom, čo tvrdil, že ho teroristi bežne používajú. Telegram odmietol.

Dobrou správou však je, že k telegramu je v Rusku stále prístup pomocou VPN. Je to z toho dôvodu, že VPN zakrýva skutočnosť, že sa pripájate k telegramovej sieti od vášho poskytovateľa internetu a / alebo mobilného operátora (a teda Roskomnadzor)..

Ďalšie informácie o tomto príbehu nájdete v našom úplnom článku v programe Telegram Messenger pre Rusko.

Používanie VPN na ochranu súkromia v Rusku

Virtuálna súkromná sieť pre Rusko prekonáva všetky cenzúry uložené vládou. Po pripojení k sieti VPN môžu používatelia bezplatne prezerať ľubovoľný blog alebo spravodajský zdroj, ktorý si želajú, bez obáv z označenia ako niekto s nesúhlasnými názormi a názormi..

VPN tiež obchádza geografické obmedzenia, aby ľudia mali prístup k obsahu a službám zo zahraničia. Sieť VPN tiež umožní používateľom prekonať sieťové obmedzenia uložené miestnymi správcami, ako sú zamestnávatelia a prenajímatelia.

Spoľahlivé ruské aplikácie VPN navyše šifrujú všetok webový prenos. Vďaka skramblovaniu údajov pomocou šifrovania na vojenskej úrovni VPN pre Rusko zastavuje poskytovateľov internetových služieb v zhromažďovaní údajov o prehliadaní webových stránok v mene vlády. Z tohto hľadiska je aplikácia VPN najlepším dostupným digitálnym nástrojom na ochranu osobných údajov.

VPN tiež zakrýva skutočné umiestnenie používateľa. Tým sa zabráni tomu, aby webové stránky, ktoré navštevujú, mohli sledovať svoju skutočnú adresu IP. Je to dobré pre súkromie, ale tiež to znamená, že používatelia VPN môžu predstierať, že sa nachádzajú v inej krajine. Pripojením k serveru VPN v cudzej krajine môžu používatelia prekonať cenzúru aj geografické obmedzenia.

Používanie VPN pre bezpečnosť v Rusku

Či už ste doma alebo na verejných WiFi, VPN vám môže pomôcť zostať v bezpečí. Pravidelné používanie verejných WiFi vám otvára možnosť hackingu. Vaša adresa IP môže hackerom poskytnúť prístup k počítačovým útokom aj doma. S VPN je vaša IP adresa bezpečne skrytá.

Šifrovanie VPN navyše chráni všetky vaše údaje pred hackermi ich skramblovaním. Chráni tak heslá, údaje o kreditnej karte - a ďalšie citlivé údaje - pred hackermi, IPS a vládou. Chráni tiež vaše údaje pred hackermi, ktorí zneužívajú zraniteľnosť KRACK nájdenú v mnohých smerovačoch.

Sú VPN v Rusku legálne?

V októbri 2017 Putinova vláda zakázala VPN. Zákon však v skutočnosti nezakazuje nezákonné používanie siete VPN z osobných alebo obchodných dôvodov. Ako taký, je dovolené používať VPN v Rusku. Keďže však Rusko začalo zakázať VPN, získanie spoľahlivej siete sa stalo oveľa ťažším. Našťastie, akonáhle sa vám podarí nainštalovať sieť VPN - je legálne používať ju.

Ruské zákony VPN

Koncom októbra 2020 nadobudol účinnosť zákon o zákaze VPN. Núti poskytovateľov internetových služieb v Rusku, aby blokovali všetky webové stránky, ktoré predávajú služby VPN. Je možné, že niektoré siete VPN v tomto článku sú zablokované. To vás môže dostať do neobvyklej situácie, keď potrebujete VPN alebo proxy službu, aby ste mali prístup k požadovanej VPN. Ak je aplikácia VPN, ktorú chcete predplatiť, zablokovaná v Rusku, informujte nás tým, že na konci tohto článku zanecháte správu. Pomôžeme vám problém vyriešiť.

VPN v Rusku

Vzhľadom na skutočnosť, že ruská vláda núti ruské servery, aby odovzdali údaje vláde, niektoré siete VPN nie sú ochotné prevádzkovať servery v krajine. Aj keď VPN majú ruské servery, je lepšie používať server umiestnený inde. Používaním servera VPN v krajine so prísnymi zákonmi o ochrane údajov zaručujete, že vaše online aktivity sú lepšie chránené pred ruskou inváznou vládou.

VPN pre Rusko by mala mať tiež prísne zásady ochrany osobných údajov, pokročilé funkcie VPN a dobre implementované šifrovanie na vojenskej úrovni. To vám umožní dôverovať ochrane poskytovanej sieťou VPN. Mnoho sietí VPN je zastaraných - alebo zarábajú z údajov svojich používateľov. Týmto VPN by sa malo vyhnúť.

Všetky siete VPN v tomto článku boli starostlivo vybrané, pretože majú dôležité funkcie, ako je killswitch, ochrana proti úniku DNS, technológia maskovania VPN, automatické pripojenie a šifrovanie OpenVPN. Naše odporúčané VPN majú prísne zásady ochrany osobných údajov, ktoré nikdy neuchovávajú denníky o tom, čo ich používatelia robia online.

Ruská sieť VPN pre Android

VPN v tomto článku poskytujú softvér pre všetky platformy. To znamená, že sieť VPN môžete používať na troch simultánnych zariadeniach (alebo viac - v závislosti od siete VPN). To platí aj pre zariadenia Windows, iOS a Android.

Čo môžem robiť s VPN v Rusku?

Ruská VPN je veľmi užitočná. Nielenže môžete prekonať vládnu cenzúru a znovu získať prístup na čierne zoznamy webových stránok, ale môžete tiež pristupovať aj k webovým stránkam s obmedzeným prístupom. S VPN môžete odblokovať a pozerať britské televízne kanály ako ITV Hub a BBC iPlayer.

Môžete tiež sledovať zahraničné športy ako futbal, formule 1 alebo UFC, ktoré bojujú oveľa lacnejšie. Môžete si dokonca predplatiť americký kábel v televízii Sling TV a sledovať najlepšie svetové relácie v okamihu, keď vyjdú. VPN skutočne odomkne celý internet, čo vám umožní navštíviť akúkoľvek webovú stránku alebo použiť akúkoľvek službu.

Pripojte sa k serverom VPN v Rusku

Ak ste mimo Ruska a chcete používať ruské webové stránky ako Vkontakte (VK.com), vyhľadávací nástroj Yandex, Mail.ru a Odnoklassniki (OK.ru) - budete sa musieť pripojiť k serveru VPN v Rusku. Napríklad mnohí ruskí hovoriaci na Ukrajine musia používať sieť VPN s ruským serverom, aby mohli používať ruskú verziu Facebooku (VK.com)..

Bez ohľadu na to, kde sa nachádzate, môžete pomocou servera VPN predstierať, že je v Rusku, ak si to želáte. Celkovo však odporúčame používať servery umiestnené mimo Ruska vždy, keď je to možné: pretože to bude pre vaše súkromie lepšie.

Rýchle zobrazenie

V Rusku vláda kladie na svojich obyvateľov železnú vôľu. Povinné uchovávanie údajov a cenzúra sú bežné a firmy vyvíjajú tlak na ukladanie všetkých údajov o ruských občanoch na servery nachádzajúce sa v krajine..

S VPN pre Rusko môžu občania vďaka šifrovaniu získať kontrolu nad súkromím svojich údajov. Používatelia internetu majú prístup k webovým stránkam bez obáv z toho, že sa na nich niekto pokúša. Okrem toho bude VPN chrániť svoje údaje pred hackermi doma aj na verejných WiFi.

Pre ostatných, ktorí nechcú nevyhnutne obísť ruskú cenzúru, je VPN stále úžasná na odblokovanie webových stránok, ktoré sú geograficky obmedzené z dôvodu autorských práv. Geo-obmedzenia bránia Rusom sledovať zahraničné televízne kanály, športové súťaže a online služby. S VPN môže ktokoľvek predstierať, že má prístup k zahraničnému obsahu.

 1. ExpressVPN

  - Najrýchlejšia VPN, ktorú testujeme, odblokuje všetko a poskytuje úžasné služby všade

 2. NordVPN

  - Veľká značka s veľmi dobrou hodnotou a lacnou cenou

 3. CyberGhost VPN

  - Dlhodobo špičková sieť VPN s vynikajúcou cenou a rýchlosťou

 4. VPNArea

 5. PrivateVPN

  - Jedna z najlacnejších VPN tam, ale stále dobrá služba

Kredit na názov obrázka: Ad_hominem / Shutterstock.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me