Ománsky sultanát je absolútna monarchia. To znamená, že neexistuje demokracia - sultán môže okamžite zmeniť zákony.VPN Omán

Všeobecné právne prostredie v Ománe, rovnako ako vo zvyšku arabského polostrova, nepodporuje slobodu prejavu.

V Ománe musíte byť veľmi opatrní o webových stránkach, ktoré navštevujete, a o veciach, ktoré tam napíšete. Zákony sú veľmi nejasné, takže orgány môžu slobodne vládnuť a interpretovať ich, akokoľvek si želajú. Byť cudzincom v krajine neposkytuje ochranu pred zatknutím alebo stíhaním.

Nie je preto prekvapujúce, že VPN pre Omán je absolútnou nevyhnutnosťou!

Sieť VPN vám pomôže chrániť vašu identitu a zabráni zvedavým očiam pozerať sa na vaše internetové aktivity.


Najlepšie VPN pre Omán

 1. ExpressVPN

  - Najrýchlejšia VPN, ktorú testujeme, odblokuje všetko a poskytuje úžasné služby všade

 2. NordVPN

  - Veľká značka s veľmi dobrou hodnotou a lacnou cenou

 3. CyberGhost VPN

  - Dlhodobo špičková sieť VPN s vynikajúcou cenou a rýchlosťou

 4. VPNArea

 5. PrivateVPN

  - Jedna z najlacnejších VPN tam, ale stále dobrá služba

Omán VPN - úvahy

Hlavným účelom všetkých kontrol médií v sultanáte je udržiavať morálne a náboženské normy obyvateľstva. Tieto ovládacie prvky sa nevzťahujú iba na prístup na internet. Aj televízia a hudba podliehajú prísnej cenzúre. Okrem toho dochádza k častému monitorovaniu telefónnych hovorov kvôli svedomitému alebo rúhajúcemu sa obsahu.Úvahy o VPN

Druhým cieľom orgánov je odstrániť potenciálne politické nepokoje. Všetci vládni pracovníci sú priamymi zamestnancami sultána. Jednou z ich hlavných úloh je udržať ho pri moci bez akýchkoľvek obmedzení jeho práv na kontrolu obyvateľstva. Dokonca aj priaznivá poznámka o demokratických postupoch v zahraničí vás môže dostať do problémov.

VOIP / zákaz internetového telefónu

Omán tiež zakazuje internetové telefonovanie. Štát vlastní a prevádzkuje jedinú pevnú linku. Mobilné služby sú oveľa deregulované. Omanis môže získať svoje 3G služby od Omanmobilu, divízie Omante alebo od Ooredoo. Štát prevádzkuje bývalého a katarský sultán. Má podobné názory na slobodu prejavu ako jeho Ománsky náprotivok. Môžete pristupovať k mobilným sieťam ďalších dvoch spoločností v Ománe (Renna a Frendi), ale ani jeden neponúka dátové balíčky.VOIP zákaz

Skype nie je v Ománe k dispozícii. Stretnutia Viber, IMO ani Google nie sú k dispozícii. K dispozícii sú chatové systémy na sociálnych sieťach, ale poskytovatelia vypínajú svoje hlasové a obrazové funkcie. Prekvapivo funguje WhatsApp a Signal príležitostne, hoci nikto nemôže predpovedať, kedy budú pracovať a kedy nebudú.

Na zakázané stránky máte prístup, ak môžete obísť bloky, ktoré implementujú poskytovatelia internetových služieb (ISP). Omán však blokuje proxy servery aj sieť Tor. Virtuálne súkromné ​​siete (VPN) sú v tejto krajine legálne a populárne. Ak teda chcete získať lepšiu zábavu alebo navštíviť zoznamky, porno, gay, hazardné hry alebo politické stránky, mali by ste radšej používať VPN.

Ovládanie internetu v Ománe

Udržiavanie prístupu na internet v rukách iba štátnej telefónnej spoločnosti a mobilnej spoločnosti, ktorú vlastní priateľ sultána, uľahčuje centralizáciu ovládania internetu. K internetu sa môžete pripojiť pomocou počítača alebo telefónu iba v prípade, že máte zmluvu s poskytovateľom internetových služieb - čo znamená Omantel alebo Ooredoo.Ovládanie internetu

WiFi hotspoty v Sultanate neexistujú. Anonymitu nemôžete získať surfovaním v internetovej kaviarni. Majitelia týchto zariadení musia získať licenciu na prevádzkovanie. Aby bolo možné získať toto povolenie, vlastníci musia predložiť pôdorysy priestoru, čo dokazuje, že všetky obrazovky sú viditeľné centrálnym umiestneným ľudským vigilátorom. Internetové kaviarne musia tiež nainštalovať sieťové servery proxy, ktoré blokujú prístup na zakázané stránky. Musia tiež protokolovať všetky činnosti svojich počítačov.

Poskytovatelia internetových služieb v Ománe prevádzkujú čierne zoznamy stránok. Tieto blokujú prístup k dlhému zoznamu adries. Jednotlivé webové stránky na povolených stránkach môžu byť blokované na zobrazovanie, ak obsahujú obrázky neslušne oblečených ľudí alebo ak obsahujú niektoré zo zoznamov výstražných kľúčových slov. Tieto kontroly vykonáva časť softvéru (SmartFilter) od divízie spoločnosti McAfee v Spojených štátoch. Takmer každá vláda na Blízkom východe presadzuje jeho používanie, vrátane Ománu.

Zákonnosť VPN v Ománe

Používanie sietí VPN v Ománe nie je nezákonné. Skutočne ich používa veľké percento obyvateľov. Avšak, rovnako ako u všetkých vecí v Ománe, musíte byť opatrní, o čom a komu hovoríte. To znamená, že požiadať o pomoc s fungovaním vašej VPN môže byť riskantné.

Preto je dôležité získať sieť VPN, ktorá sa inštaluje samostatne a ľahko sa používa. Dôležitý je aj silný tím podpory zákazníkov v spoločnosti VPN. To vám umožní získať radu od expertov, ktorí nehlásia vaše aktivity ománskej vláde.

VPN obchádzajú základnú stratégiu čiernych zoznamov poskytovateľov internetových služieb, pretože zakrývajú cieľovú adresu prevádzky, ktorú prenášajú. Klientsky softvér VPN vo vašom počítači vytvára spojenie s jeho domácim serverom. Toto je známe ako "tunel". Klient a server šifrujú všetku komunikáciu. Toto šifrovanie sa vzťahuje dokonca aj na informácie v hlavičke, ktoré obsahujú zdrojovú a cieľovú adresu.

Preto ak používate sieť VPN, vaše internetové aktivity budú úplne súkromné.

Cenzurovaná zábava v Ománe

V Ománe je 13 televíznych staníc. Všetky ich predstavenia sú ťažko cenzurované. To isté platí pre hudbu dostupnú v krajine. Filmy a relácie sa upravujú tak, aby odstránili urážlivý obsah, v mnohých prípadoch do tej miery, že nie sú nedostupné. Okrem toho sa v Ománe veľa populárnych televíznych relácií z celého sveta jednoducho nezobrazuje.Cenzurovaná zábava

Našťastie máte prístup k zábave z iných krajín cez internet. Existuje dokonca aj Ománska pobočka Netflixu. Verzie, ktoré sa zobrazujú v USA, však nedostanete. Zábavná knižnica, ku ktorej získate prístup prostredníctvom Netflixu v Ománe, je veľmi podobná reláciám, ktoré tu vidíte v televízii.

Ak máte predplatné Netflix v Ománe, môžete sledovať Netflix kdekoľvek na svete. Služba je v každej krajine iná. Knižnica, ku ktorej získate prístup, závisí od vašej polohy pri vstupe na webovú stránku. Ak ste teda v USA, keď sa prihlásite, získate prístup ku všetkej skvelej zábave, ktorá je k dispozícii zákazníkom v tejto krajine.

Preto, ak máte VPN, po pripojení k vhodnému serveru budete môcť sledovať Netflix po celom svete. Nie všetky servery a poskytovatelia to však podporujú, takže skontrolujte súčasné siete VPN, ktoré pracujú s Netflixom.

záver

Ovládaním toho, čo vidíte na internete v Ománe, môžete byť netrpezliví a dúfať, že získate prístup k zakázaným webovým stránkam. Všetky siete VPN v tejto recenzii v Ománe fungujú dobre.

Chráni vašu identitu a tiež vám umožní prístup k zahraničným streamingovým službám. Nezabudnite zakryť svoje trasy v Ománe pomocou VPN.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me