Prenosná povaha prenosných počítačov ich robí skvelými pre prácu a cestovanie, ale pripojenie k otvorenej sieti WiFi v hotelovej alebo letiskovej hale môže vystaviť všetky vaše údaje hackerovi. Používanie virtuálnej súkromnej siete (VPN) v kombinácii s prenosným počítačom je prakticky nevyhnutnosťou, ak chcete svoje údaje chrániť úplne na cestách.


Prečítajte si viac informácií o službách VPN

Nie ste si istí, čo je to VPN a ako môže pomôcť? Informácie o nich nájdete nižšie v sprievodcoch, ktoré sme prepojili nižšie:

 • Čo je to VPN? - Ak ste v oblasti VPN úplne nový, prečítajte si nášho sprievodcu pre začiatočníkov VPN, aby ste zistili, čo je to VPN, ako fungujú a aké sú výhody použitia jedného z nich..
 • Šifrovanie VPN - Ak sa chcete dozvedieť viac o šifrovaní VPN a jeho fungovaní, kliknite na túto príručku.
 • Zostaňte v bezpečí online - Ak chcete získať viac informácií o tom, ako zostať v bezpečí online, pozrite si túto príručku, kde nájdete niekoľko užitočných rád.
 • Používanie VPN na konkrétnych zariadeniach - Viac informácií o používaní VPN na počítači so systémom Windows nájdete v našej príručke VPN pre Windows. Ak ste používateľom systému Mac, mali by ste vedieť, že nie všetky siete VPN budú s počítačom MacOS fungovať. Zoznam sietí VPN a niekoľko užitočných rád nájdete v našej príručke VPN for Mac.

Nie ste si istí, čo je to VPN a ako môže pomôcť?

Okrem šifrovania všetkých vašich údajov a zabránenia hackerom existuje veľa dôvodov, prečo by ste mali používať sieť VPN.

Najlepšie laptop VPN

Nižšie uvádzame najlepšie VPN pre notebooky. Všetky tieto služby podporujú systémy Windows a MacOS, poskytujú vynikajúce šifrovanie a odblokujú weby z celého sveta. Ak chcete získať ďalšie informácie o ktorejkoľvek zo služieb uvedených v zozname nižšie, kliknite na webovú stránku poskytovateľa alebo prejdite nadol a zobrazte súhrn každej služby VPN..

 1. ExpressVPN

  - Blesk rýchlo | Aplikácie pre všetky platformy | 24/7 podpora živého chatu

 2. NordVPN

  - Jednoduché použitie Servery v 60 krajinách Hodnota za peniaze

 3. CyberGhost VPN

  - Prijíma bitcoíny Servery v 90 krajinách 2,75 dolárov mesačne

 4. VPNArea

 5. PrivateVPN

  - Rýchly a spoľahlivý Aplikácie pre všetky platformy | Podpora live chatu

Zhrnutie pre VPN - laptop

Ďalej uvádzame zhrnutie všetkého, čo z nich robí najlepšie VPN pre laptopy. Ak potrebujete ďalšie informácie o nich, kliknite na webovú stránku VPN alebo sa pozrite na naše podrobné recenzie VPN.

Najlepšie VPN pre notebooky: Úvahy

Môžete získať laptop VPN zadarmo?

Veľmi málo legitímnych sietí VPN vám umožňuje využívať ich služby zadarmo. Je to tak preto, lebo prevádzka a údržba v sieti VPN je drahá a vyžaduje si od používateľov, aby si predplatili predplatné. Dobrou správou však je, že niektoré spoľahlivé siete VPN poskytujú obmedzené bezplatné verzie svojich prémiových predplatných, aby umožnili ľuďom ochutnať ich služby. To znamená, že na prenosnom počítači môžete zadarmo používať sieť VPN na odblokovanie obsahu alebo získanie súkromia a zabezpečenia.

Ak ste však pravidelným používateľom internetu a vyžadujete neustále odblokovacie funkcie, ochranu súkromia a WiFi, musíte si z tohto zoznamu vybrať službu a platiť za predplatné. Dôvodom je skutočnosť, že bezplatné siete VPN majú dátové limity a obmedzenia šírky pásma určené na to, aby bezplatní používatelia absolvovali platené predplatné.

Ďalšou dôležitou vecou, ​​ktorú treba pamätať, je to, že existuje veľa bezplatných sietí VPN, ktoré sú nebezpečné. Niektoré bezplatné siete VPN sú financované z údajov svojich používateľov, čo znamená, že neposkytujú požadované súkromie. Niektoré bezplatné siete VPN sú vybavené spywarom a adwarom, ktorý ohrozí vaše údaje.

Z tohto dôvodu dôrazne žiadame, aby ste zostali ďaleko od všetkého okrem dôveryhodných sietí VPN, ktoré poskytujú úplné súkromie a bezpečnosť. Ukázalo sa, že dokonca aj niektoré bezplatné siete VPN, ktoré sa v obchode Google Play objavujú vysoko a majú súhlas od spotrebiteľov, obsahujú spyware..

Hacking webovej kamery z laptopu: skutočná hrozba

Hoci pojem hackovanie webovej kamery pre laptop môže vyzerať ako niečo z konšpiračnej webovej stránky alebo z filmu Matt Damon, je to vážne nebezpečenstvo, ktoré môže vážne narušiť vaše súkromie. Ešte znepokojujúcejšie je, že ruskí dospelí hackeri nemusia byť najväčšou hrozbou, pokiaľ ide o tento druh hackovania.

GCHQ (britská verzia NSA) urobila titulky pre použitie snoopingových nástrojov, ako sú Nosy Smurf a Gumfish..

Tieto metódy snoopingu ďalej zvyšujú nedôveru medzi vládami a bežnými občanmi. Len ďalší dôvod na nastavenie VPN na svojom notebooku dnes!

Ako presunúť súčasné predplatné VPN na nový prenosný počítač?

VPN zvyčajne umožňujú používateľom pripojenie medzi nimi 5 - 7 zariadení naraz.

Ak sa už prihlasujete k sieti VPN, je pravdepodobné, že ste oprávnení ju používať na viacerých zariadeniach súčasne. Ak ste si práve kúpili nový prenosný počítač, jednoducho prejdite na svoju aktuálnu webovú stránku VPN, prihláste sa pomocou svojich poverení a stiahnite si požadovaný softvér VPN. Po dokončení sťahovania ho nainštalujte a zadajte svoje poverenia. Teraz ste pripravení začať používať sieť VPN na svojom novom notebooku.

Nezabudnite, že sieť VPN môžete používať na prenosných počítačoch, stolných počítačoch, mobilných zariadeniach a tabletoch - a to všetko súčasne - s odberom ktorejkoľvek siete VPN v tejto príručke..

Zdieľajte svoj prenosný počítač VPN s ostatnými zariadeniami!

Ak vlastníte laptop, je pravdepodobné, že vlastníte aj smartphone, tablet alebo počítač. Používanie vysokokvalitnej služby VPN, ako sú služby, ktoré som už spomenul vyššie, vám zvyčajne umožňuje aktivovať sieť VPN na viacerých zariadeniach súčasne. Toto je skvelá správa, ak chcete zabezpečiť viac zariadení pomocou jedného predplatného VPN.

Ak používate prenosný počítač doma alebo v kancelárii, môžete na svojom smerovači nakonfigurovať aj sieť VPN a pokryť všetky svoje zariadenia jedným pripojením VPN..

Titul Obrázok Kredit: Kto je Danny / Shutterstock.com
Ďalšie obrázky: aliangi / Shutterstock.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me