Väčšina počítačov Mac má v súčasnosti tieto jednotky SSD so skromnou veľkosťou, takže zvyčajne netrvá dlho, kým začneme odstraňovať súbory a aplikácie, aby sme vytvorili priestor pre tie, ktoré skutočne potrebujeme. A aj keď máte akre miesta na lokálnom disku, je dôležité zálohovať údaje, aby ste predišli strate. V tomto článku uvádzame 6 najlepších záložných úložísk typu cloud pre používateľov počítačov Mac.


Sme ProPrivacy! Na rozdiel od iných webových stránok vám odporúčame iba riešenia cloudových úložísk Mac, ktoré rešpektujú vaše súkromie. V praxi to znamená, že všetky služby cloudového úložiska poskytujú bezpečné šifrovanie end-to-end na strane klienta. To znamená, že svoje súbory šifrujete a dešifrujete na svojich vlastných zariadeniach a nedôverujete potenciálne nespoľahlivej tretej strane, aby ich pre vás urobila. Nižšie uvedené služby ponúkajú až 5 GB bezplatného záložného úložiska v cloude, takže môžete svoje dáta bezplatne zabezpečiť.

V skutočnosti, aj keď dôverujete tretej strane (prečo by ste mali?), Ak má súkromné ​​šifrovacie kľúče k vašim údajom, môže dôjsť k ich hacknutiu alebo k nútenému odovzdaniu kľúčov agentúre, ako je NSA..

Aké sú teda najlepšie úložiská cloudu pre riešenia Mac, ktoré rešpektujú vaše súkromie? Pokračuj v čítaní!

Aké sú najlepšie riešenia pre cloudové zálohovanie pre Mac?

 1. Tresorit

  - nulové znalosti | Švajčiarska End-to-end šifrovanie

 2. Sync.com

  - nulové znalosti | Sejf Verzia súboru

 3. SpiderOak

  - nulové znalosti | Schválené Edwardom Snowdenom End-to-end šifrovanie

 4. Nextcloud

  - Open source Možnosti hostenia Selektívna synchronizácia

 5. iCloud

  - užívateľsky prívetivý | integrácia makier | Možnosť ukladania iba online

5 najlepších cloudových záloh pre Mac: hĺbková analýza

1. Tresorit

Tresorit ponúka zadarmo 3 GB, má vstavané šifrovanie typu end-to-end a ľahko sa používa

 • stanovenie ceny

  z $ 0.00
  / mesiac

Domovská stránka Tresoritu

Tresorit je švajčiarsky poskytovateľ cloudových úložísk známy pre svoju oddanosť súkromiu. Služba Tresorit, ktorá nemá vedomosti, používa robustné šifrovanie typu end-to-end, aby sa zabezpečilo, že ani k vašim údajom nebude mať prístup. Tresorit poskytuje silnú podporu viacerých platforiem pre systémy Windows, Linux a samozrejme aj MacOS.

Aplikácie sú k dispozícii pre systémy iOS a Android, ale tieto priečinky automaticky nesynchronizujú priečinky z mobilných zariadení.

Súbory sú šifrované na strane klienta pomocou šifry AES-256-CFB s HMAC SHA-512 na overenie integrity. Výmeny šifrovacích kľúčov sú zabezpečené pomocou RSA-4096. Tresorit podporuje vytváranie verzií súborov na svojich platených programoch, čo znamená, že môžete vždy obnoviť súbory, ktoré nie sú natrvalo odstránené.

Tresorit je v mnohých ohľadoch viac zameraná na súkromie verziu iCloud - je’je vynikajúci na synchronizáciu a zdieľanie súborov, ale nie je tak užitočný na uvoľnenie miesta na počítači Mac. Ponúka selektívnu funkciu synchronizácie pre priečinky, takže ak odovzdávate súbory z iného počítača, nemusíte synchronizovať celý obsah priečinka Tresorit s počítačom Mac..

Ak by ste chceli viac informácií o tejto službe, prečítajte si našu recenziu v Tresorite.

2. Sync.com

Sync.com ponúka užívateľom 5 GB úložného priestoru zadarmo a má fantastické bezpečnostné funkcie!

 • stanovenie ceny

  z $ 5.00
  / mesiac

domovská stránka sync.com

Sync.com je služba cloudového ukladacieho priestoru s nulovými znalosťami so sídlom v Kanade. Používateľom počítačov Mac sa dobre darí vďaka jeho platformovej podpore všetkých obvyklých podozrivých, hoci sme sklamaní, že neposkytuje žiadnu podporu pre Linux okrem svojho webového portálu..

Ako sa dá očakávať od tohto druhu služieb, Sync.com plne podporuje vytváranie verzií súborov, bezpečné zdieľanie odkazov chránené heslom a zdieľanie priečinkov. Našťastie nahrá aj fotografie a videá z telefónu do vášho cloudového účtu, aj keď sme zistili, že nedostatok podrobnej kontroly nad týmto procesom je trochu frustrujúci.

Najdôležitejšie pre používateľov, ktorí chcú uvoľniť miesto na svojich počítačoch Mac, Sync.com’s Funkcia Vault umožňuje nahrávať súbory iba do cloudu. Lokálna verzia súboru zostáva na pôvodnom zariadení, z ktorého bola nahraná, ale nebude automaticky synchronizovaná s ostatnými zariadeniami, pokiaľ sa výslovne nerozhodnete pre synchronizáciu offline.

Údaje sú šifrované end-to-end pomocou šifry AES-256-GCM, ktorá je zabezpečená súkromným kľúčom RSA-2048 a vaším heslom. To je skvelé, ale skutočnosť, že server Sync.com je produktom s uzavretým zdrojom od spoločnosti so sídlom v partnerskej krajine dohľadu s piatimi očami, nás trochu znepokojuje..

Ak chcete získať viac informácií o ich službách, prečítajte si našu recenziu Sync.com.

3. SpiderOak

SpiderOak je veľmi bezpečná služba a ponúka 21-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu prémiovej služby

 • stanovenie ceny

  z $ 5,75
  / mesiac

Domovská stránka SpiderOak

Pros

 • “Žiadne vedomosti” synchronizácia a zdieľanie v cloude
 • Silné šifrovanie e2e (iba aplikácie, nie v prehliadači)
 • Verzia súboru
 • Priečinok Odstránené položky umožňuje ukladanie súborov iba online

Zápory

 • Nie je otvorený zdroj
 • So sídlom v USA
 • Mobilné aplikácie sú obmedzené

SpiderOak, odporúčaný informátorom NSA Edwardom Snowdenom, je pravdepodobne poskytovateľom cloudových úložísk zameraných na ochranu osobných údajov s najvyšším profilom. Vo svojich aplikáciách používa silné šifrovanie typu end-to-end (pomocou šifry AES-256-CFB a overovania hash HMAC SHA-256), aj keď jej webové rozhranie vyžaduje odovzdanie primárneho šifrovacieho kľúča spoločnosti SpiderOak.’s servery.

Podpora viacerých platforiem pre rôzne platformy pre systémy MacOS, Windows a Linux je silná, hoci funkčnosť jej aplikácií pre systémy iOS a Android je neuspokojivo obmedzená. SpiderOak One ponúka dobré možnosti verzovania súborov a zdieľania súborov, ale jeho vynikajúcou funkciou je, že súbory lokálne odstránené v synchronizovanom priečinku sa automaticky neodstraňujú online..

Namiesto toho sú zálohované do špeciálneho koša s odstránenými položkami, kde ich môžete kedykoľvek získať. Tieto súbory sa ukladajú na neurčito, hoci sa započítavajú do limitu ukladacieho priestoru (samozrejme môžete uvoľniť miesto vyprázdnením zásobníka, po ktorom sa súbory nedajú obnoviť).

Aj keď to možno nie je určený účel, táto funkcia vám umožňuje ušetriť miesto na disku lokálnym odstránením súborov, ale ponechať si ich online pre neskoršiu obnovu.

Naším hlavným záujmom v spoločnosti SpiderOak je to, že jej aplikácie nie sú open source, čo je problém, ktorý spôsobuje, že spoločnosť SpiderOak je americkou spoločnosťou, a preto podlieha obávanému domácemu dohľadu v štýle NSA..

Ak sa chcete dozvedieť viac informácií o tejto službe, prečítajte si našu recenziu spoločnosti SpiderOak.

4. Nextcloud

Nextcloud je služba cloudového úložiska s vlastným hosťovaním, vďaka ktorej je mimoriadne bezpečná

 • stanovenie ceny

  z $ 0.00
  / mesiac

Aj keď všetky vyššie uvedené služby ponúkajú šifrovanie typu end-to-end na strane klienta, sú to tiež všetky produkty s uzavretým zdrojom. To znamená, že potreba dôvery nie je úplne odstránená. Tí, ktorí nikomu neveria (a prečo by ste mali, do pekla, mali), vytvoriť svoju vlastnú cloudovú zálohovaciu a synchronizačnú službu pomocou otvoreného softvéru Nextcloud.

Nastavenie úplne hosteného účtu Nextcloud pomocou jednej z jeho partnerských služieb úložného priestoru v cloude je šialene jednoduché, ale tí, ktorí majú vážne obavy o súkromie, sa budú chcieť samyhostiť na svojom vlastnom hardvéri alebo na serverovom priestore, nad ktorým majú úplnú kontrolu.

Šifrovanie na strane servera (AES-128-GCM s overením HMAC SHA1 na odvodenie kľúča) je však voliteľné a momentálne je uvedené ako súčasť “alfa” alebo “testovanie” vo všetkých dokumentáciách Nextcloud.

Nextcloud má funkciu bin, ktorá má predvolene čas a veľkosť obmedzenia, ktoré obmedzuje jeho užitočnosť pre ukladanie údajov online. Ale hej, celé miesto Nextcloud je, že máš na starosti! Správcovia účtov môžu odstrániť všetky takéto obmedzenia, čo vám umožňuje použiť túto funkciu na zálohovanie odstránených priečinkov do cloudu.

Môžete tiež ušetriť miesto na disku nakonfigurovaním klienta Mac tak, aby synchronizoval iba vybrané priečinky. Ak sa chcete o tejto službe dozvedieť viac, pozrite si našu recenziu spoločnosti Nextcloud.

5. iCloud

iCloud je patentovaná služba spoločnosti Apple zameraná na pohodlie

 • stanovenie ceny

  z $ 0.00
  / mesiac

Domovská stránka iCloud

Apple je dosť agresívny pri tlačení používateľov k vlastnému riešeniu cloudového úložiska, iCloudu, a mnohí používatelia počítačov Mac celkom pochopiteľne chodia s prúdom. V mnohých ohľadoch to nie je nič zlé, pretože iCloud’Vďaka integrácii s MacOS Sierra a neskôr sa jeho funkcie Store in iCloud a Optimize Storage neuveriteľne ľahko používajú.

Ukladať v iCloud vám umožňuje presunúť všetky súbory, fotografie a správy do úložiska iba online, zatiaľ čo Optimalizácia úložiska šetrí miesto automatickým odstraňovaním filmov a televíznych relácií iTunes po ich pozeraní.

Na úsporu miesta na disku je ťažké poraziť iCloud. Dôvodom, prečo je tento zoznam posledný, je však to, že neexistuje jednoduchý spôsob, ako šifrovať vaše súbory pred uložením v Apple.’s servery. Nedostatok podrobnej kontroly nad tým, ktoré súbory sa odovzdávajú, znamená, že ich nemôžete zašifrovať pre každý súbor skôr, ako budú uložené v iCloud..

Spoločnosť Apple si v posledných rokoch starostlivo vybudovala povesť ochrany svojich používateľov’ súkromia, ale treba pamätať na to, že ide o americkú spoločnosť podliehajúcu Národným bezpečnostným listom (so sprievodnými pokynmi na roubík) a podobne. V plnej miere spolupracovala aj s NSA na programe hromadného sledovania PRISM.

Programu iCloud chýba kľúčová funkcia, ktorá sa nachádza vo väčšine riešení cloudových úložísk Mac od tretích strán: verzovanie súborov. Uloží sa tak niekoľko minulých verzií súborov, aby sa mohli neskôr obnoviť. Je to rozhodujúce pre obnovu súborov, ktoré boli poškodené alebo napadnuté škodlivým softvérom, ako je ransomware, ale môže to byť aj záchranca, ak chcete vrátiť zmeny svojich dokumentov..

Záverečné myšlienky

Je škoda, že žiadna cloudová služba zameraná na ochranu osobných údajov, ktorú poznáme, poskytuje kdekoľvek v blízkosti tak dobrú podporu pre vykladanie súborov do cloudu, ako sú súbory od spoločností Apple, Dropbox, Microsoft a Google. Dúfame, že sa to v budúcnosti zmení. Nextcloud vám umožňuje riešenie poroty, ale treba povedať, že je to dosť nemotorné.

Problémy s ochranou osobných údajov pri používaní Dropbox, OneDrive alebo Disk Google sa môžu výrazne zmierniť šifrovaním súborov pred ich odovzdaním pomocou softvéru, ako je VeraCrypt, ale to predstavuje jeho vlastné nepríjemnosti. To je cena za súkromie.

Samotné iCloud zostáva najjednoduchším spôsobom, ako ušetriť miesto na disku tým, že ukladá vaše súbory iba online, ale nikdy nebudeme pohodlne odporúčať produkt od americkej spoločnosti so záznamom, ktorý pomôže jej vláde špehovať svojich zákazníkov..

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me