Správcovia hesiel sú fantastickými nástrojmi na ochranu osobných údajov, ale sú ešte lepšie, keď sú zadarmo! V tomto článku uvádzame päť najlepších bezplatných správcov hesiel. Všetky služby v tomto článku sú úplne bezplatné a rešpektujú vaše súkromie, ponúkajú fantastické bezpečnostné prvky a sú otvoreným zdrojom.

Ak vás nebaví pamätať si heslá pre všetky vaše online účty a služby, pravdepodobne uvažujete o správcovi hesiel.

Ťažkosti so zapamätaním hesiel sa odparia pomocou správcu hesiel, čo vám umožní nastaviť zložité a jedinečné heslá pre každý účet..

Chápeme však, že nie každý musí minúť veľa peňazí, a preto sme analyzovali trh, aby sme našli najlepších bezplatných a zabezpečených správcov hesiel. Naše odporúčania budú fungovať na všetkých platformách a pretože sú známe, že sú robustné z hľadiska ochrany osobných údajov a bezpečnosti - môžete sa rozhodnúť pre týchto bezplatných správcov hesiel bez ohrozenia svojej bezpečnosti..


Najlepšie bezplatní správcovia hesiel

Nižšie uvádzame zoznam najlepších bezplatných správcov hesiel. Všetky tieto služby ponúkajú fantastické funkcie, takže ak sa chcete dozvedieť viac o niektorej zo služieb uvedených nižšie, kliknite na odkazy na webovú stránku poskytovateľa alebo prejdite pod týmto zoznamom, čím získate prehľad o tom, čo robí každú službu skvelou..

 1. KeePass

  - Vynikajúci bezplatný správca hesiel

 2. Bitwarden

  - Správca hesiel s otvoreným zdrojovým kódom vytvorený tak, aby bol užívateľsky prívetivý

 3. Heslo je bezpečné

  - Zabezpečenie bezpečnosti, vždy jedno heslo

 4. LastPass

  - Bezplatná úroveň príliš nečerpá zo svojej prémiovej služby

 5. RoboForm

  - Vysoko funkčný a ľahko použiteľný

Zadarmo manažéri hesiel - zhrnutia

Nižšie sú zhrnuté funkcie, ktoré robia najlepších bezplatných správcov hesiel. Ak potrebujete viac informácií o ktorejkoľvek z týchto webových služieb.

1. Keepass

KeePass je vynikajúca služba, ktorú považujeme za najlepšieho správcu hesiel.

 • stanovenie ceny

  z $ 0.00
  / mesiac

 • Podporované platformy


  • windows

  • linux

Je to služba s otvoreným zdrojovým kódom, čo znamená, že kód môže overiť ktorýkoľvek odborník v oblasti bezpečnosti. A vy si zachovávate úplnú kontrolu nad svojimi heslami, pretože poskytuje šifrovanie end-to-end.

To znamená, že heslá sa nedajú obnoviť, preto nikdy nesmiete zabudnúť na svoje hlavné heslo. Obetovanie tejto časti pohodlia však cement KeePass predstavuje ako zlatý štandard pre bezpečnosť správy hesiel.

KeePass je navyše vysoko flexibilný, má množstvo dostupných doplnkov a poskytuje vám úplnú kontrolu nad vašimi databázami .kbdx. Aj keď KeePass predvolene ukladá heslá iba lokálne, svoju databázu .kbdx môžete ľahko zdieľať prostredníctvom zabezpečenej platformy úložiska online..

Pokiaľ to neurobíš’Nevadí, ako sa to naučiť, KeePass je vysoko vybavený správca hesiel, ktorý vám umožňuje robiť čokoľvek s heslami, na ktoré si dokážete vziať. Je pravda, že KeePass je trochu zložitejšie použiť ako naše odporúčanie číslo dva, Bitwarden, čo znamená, že ak ste úplný technofób, môže byť lepšie držať sa jednej z ďalších služieb..

KeePass je k dispozícii pre všetky populárne platformy a dá sa nastaviť tak, aby pracoval s prehliadačmi pomocou KeeForm, KeePass HTTP-Connector, ktorý vám umožní automaticky vyplňovať heslá vo všetkých obľúbených prehliadačoch..

2. Bitwarden

Bitwarden je vynikajúci open-source, ľahko použiteľný správca hesiel!

 • stanovenie ceny

  z $ 0.00
  / mesiac

 • Podporované platformy


  • windows

  • linux

Bitwarden je k dispozícii pre všetky populárne platformy (Linux, MacOS, Windows, Android a iOS). Byť otvoreným zdrojom znamená, že softvér je voľne k dispozícii online pre všetkých profesionálov v oblasti bezpečnosti, ktorí majú vykonať audit. Výsledkom je, že tomuto správcovi hesiel môžete veriť, že s vašimi heslami urobí presne to, čo tvrdí.

Jedným z najdôležitejších faktorov pri správe hesiel je to, či sú heslá chránené šifrovaním end-to-end (e2ee). S e2ee držíte iba hlavný kľúč k svojim heslám, čo znamená, že sú úplne bezpečné. To samozrejme tiež znamená, že ak zabudnete svoje hlavné heslo, automaticky sa uzamknete mimo klienta, a preto zostávajúce heslá.

S Bitwarden sú všetky heslá chránené pomocou e2ee, čo je z bezpečnostných dôvodov perfektné. Ak sa však veľmi obávate možnosti obnovenia prístupu k svojmu účtu (v prípade straty hesla), môžete si zvoliť inú službu..

Okrem aplikácií pre všetky platformy má Bitwarden aj rozšírenia pre prehliadače Chrome, Firefox, Opera, Microsoft Edge a Safari. Tieto rozšírenia vám umožňujú ľahko pridať heslá do databázy pri prihlásení - a umožnia vám ľahko automaticky vyplniť heslá za chodu..

Myslíme si, že je to jeden z najlepších správcov hesiel s otvoreným zdrojom, ktorí sú k dispozícii zadarmo a poskytujú všetko potrebné na ukladanie hesiel bez obáv.

3. Heslo bezpečné

Šifrovanie E2e & Vďaka nadáciám s otvoreným zdrojom je Password Safe jedným z bezpečnejších správcov hesiel!

 • stanovenie ceny

  z $ 0.00
  / mesiac

 • Podporované platformy


  • windows

Password Safe je voľba s otvoreným zdrojom, ktorá poskytuje silné šifrovanie end-to-end. Tento správca hesiel je obľúbený nielen vďaka svojim vynikajúcim funkciám, ale aj preto, že ho pôvodne vyvinul svetovo uznávaný odborník na kryptografiu Bruce Schneier..

Password Safe je k dispozícii pre Windows a obsahuje klony pre Android, iOS, Linux a Mac. Väčšina týchto klonov sa nachádza na webovej stránke pwsafe. PWSafe pre Windows nie je ťažké používať vďaka jeho minimalistickému prístupu, nedostatok funkcií však znamená, že sa nebude ľahko integrovať do vášho obľúbeného prehliadača.

Automatické dopĺňanie je k dispozícii, ale nefunguje prostredníctvom ľahko nainštalovateľného rozšírenia. Tam, kde tento správca hesiel vyniká, je možné heslá vyhľadávať a organizovať mimoriadne efektívne. Používatelia môžu tiež bez problémov importovať a exportovať heslá do iných správcov hesiel.

Hlavnou nevýhodou je, že synchronizácia v cloude nie je k dispozícii - takže budete musieť zdieľať úschovňu hesiel cez USB. Zahrnutý je aj generátor hesiel, vďaka ktorému je vytváranie robustných hesiel pekné a ľahké. Z dôvodu nedostatku pohodlia zostáva Password Safe stále jednoduchým, ale účinným správcom hesiel, ktorý je k dispozícii pre všetky platformy vďaka aktívnej komunite s otvoreným zdrojom..

4. LastPass

LastPass je skôr názov domácnosti ako jej konkurencia a ponúka bezplatné aj nadštandardné služby

 • stanovenie ceny

  z $ 3.00
  / mesiac

 • Podporované platformy


  • windows

  • linux

Tento bezplatný správca hesiel je vynikajúcou voľbou pre bežných používateľov internetu, ktorí hľadajú správcu hesiel, ktorý je bohatý na funkcie a je zadarmo. Pre každého, kto hľadá ľahko použiteľného správcu hesiel, ktorý má všetky ozdoby, tento správca hesiel určite označí veľa políčok. LastPass je k dispozícii pre všetky platformy a poskytuje silné šifrovanie medzi koncovými bodmi, aby sa zabezpečilo bezpečné heslo. Je smutné, že LastPass nie je úplne otvorený zdroj, ako je to v prípade správcov hesiel vyššie v tomto zozname.

Napriek tejto malej nevýhode, ktorá vás môže alebo nemusí odradiť v závislosti od vášho osobného modelu hrozby, LastPass je vynikajúci správca hesiel, vďaka ktorému bude väčšina spotrebiteľov, ktorí potrebujú správcu hesiel, šťastná..

Jeden používateľ získa zadarmo prístup k neobmedzenému ukladaniu hesiel, prístupu k heslám na všetkých zariadeniach, 2FA, zabezpečenej funkcii zdieľania hesiel, zabezpečeným poznámkam, generátoru hesiel a nástroju na kontrolu bezpečnosti hesiel. Vďaka týmto vlastnostiam je LastPass jedným z najobľúbenejších správcov hesiel na trhu. ideálne pre každého, kto chce ľahké riešenie, ktoré pracuje prakticky bez akejkoľvek krivky učenia.

Je pravda, že LastPass v priebehu rokov utrpel zlú tlač kvôli odhaleniu niektorých slabých miest v oblasti bezpečnosti. LastPass však rýchlo vyriešil všetky problémy, ktoré objavili odborníci v oblasti bezpečnosti, čo časom viedlo k silnejšiemu produktu.

5. RoboForm

Bezplatná vrstva RoboFormu ponúka viac funkcií, ako si môžete potriasť päsťou - stále to však stojí za lacný upgrade.

 • stanovenie ceny

  z $ 1,79
  / mesiac

 • Podporované platformy


  • windows

  • linux

RoboForm je bezplatný správca hesiel, ktorý je pôsobivý. Bezplatná verzia je vysoko vybavená a ľahko sa používa. RoboForm je k dispozícii pre všetky populárne platformy a poskytuje rozšírenia na automatické dopĺňanie v prehliadačoch Chrome, Firefox a Safari. K dispozícii je bezpečné zdieľanie prihlasovacích údajov - takže ak potrebujete zdieľať heslá, môžete tak urobiť prostredníctvom e-mailu.

Ak však potrebujete synchronizáciu hesla a vyššiu bezpečnosť 2FA - budete musieť prejsť na platený program. Za zmienku tiež stojí, že RoboForm nie je’• open-source - čo môže niektorých ľudí odradiť. Ale pokiaľ ide o funkcie, tento bezplatný správca hesiel naozaj ohromuje a má zabezpečené e2ee, čo znamená, že mu môžete dôverovať pri zabezpečovaní hesiel..

Pokiaľ v prvom rade potrebujete správu hesiel pre jedno zariadenie - bude to pre vás bezplatný správca hesiel. Ak je však pre vás synchronizácia dôležitá - odporúčame vám držať sa jednej z vyššie uvedených služieb.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me