Ak vás inzerenti neustále bombardujú, možno budete chcieť vedieť, ako zastaviť automaticky otvárané okná vo vašom iPhone alebo iPad. Našťastie iOS podporuje softvér adblocker! Tv obchode s aplikáciami sú k dispozícii stovky aplikácií adblockeru, takže môže byť ťažké vedieť, čo by si mali používatelia aplikácie iPhone pre adblock stiahnuť. V tejto príručke uvádzame najlepšie aplikácie adblockerov pre iPhone a ukážeme vám, ako nastaviť softvér adblockerov na iOS.


Pojem „adblocker“ je trochu zavádzajúci, pretože zatiaľ čo aplikácie adblocker blokujú reklamy, ich najužitočnejšou funkciou je zabrániť načítaniu skriptov sledovania do prehliadača, čo spoločnostiam umožňuje sledovať vaše pohyby pri prehliadaní webu. Preto sú známe aj ako „blokátory obsahu“.

Ďalšou výhodou adblockerov je, že môžu urýchliť načítanie stránky, pretože bránia prehliadaču načítavať zbytočné (a potenciálne škodlivé) skripty. Z toho istého dôvodu adblockery znižujú spotrebu šírky pásma, a preto sú do veľkej miery nevyhnutné pre tých, ktorí majú obmedzené dátové plány. Tvrdia tiež, že šetria výdrž batérie, hoci sme úplne presvedčení, že táto výhoda bude zrejmá priemernému užívateľovi.

Najlepšie Adblockery pre iPhone a iPad

Nižšie je uvedený zoznam najlepších adblock aplikácií pre iPhone a iPad používateľov. Väčšina blokátorov iOS v tomto článku je zadarmo, niektoré však ponúkajú prémiovú verziu, ktorá je platená. Zahrnuli sme aj niektoré prehliadače, ktoré blokujú reklamy a chránia vaše súkromie.

1. AdGuard

 • stanovenie ceny

  z $ 0.00
  / mesiac

AdGuard je veľmi populárny bezplatný a open-source adblocker, ktorý má tiež verziu Pro. AdGuard Free robí väčšinu vecí, ktoré by ste mohli očakávať: blokuje reklamy efektívne a chráni vaše súkromie blokovaním sledovacích skriptov. Môžete si vybrať z viac ako 50 obľúbených zoznamov filtrov, napríklad EasyList a EasyPrivacy.

Zaujímavou vlastnosťou programu AdGuard je jeho funkcia manuálneho blokovania, ktorá vám umožňuje vybrať prvky na webovej stránke (napríklad reklamu, ktorú nedokázala automaticky blokovať) a odstrániť ich..

Premium používatelia môžu vytvárať vlastné zoznamy filtrov a vykonávať filtrovanie DNS v rámci celého systému. Toto sa dosiahne vytvorením a “falzifikát” Pripojenie VPN k akejkoľvek obľúbenej službe DNS podľa vášho výberu. Alebo môžete nakonfigurovať svoj vlastný server DNS. Ako už bolo uvedené, táto funkcia nie je kompatibilná s používaním bežnej aplikácie VPN.

2. AdBlock

 • stanovenie ceny

  z $ 0.00
  / mesiac

Adblock je originálny adblocker pre iOS. Okrem bežného blokátora obsahu Safari môže Adblock vo vašom zariadení vytvoriť aj lokálny proxy server DNS, ktorý blokuje DNS lokálne, a nie na vzdialenom serveri..

Okrem použitia pravidiel z populárnych blokovacích zoznamov môžete vytvárať aj vlastné blokovacie pravidlá a blokovacie zoznamy založené na URL, ktoré môžete exportovať a synchronizovať medzi zariadeniami pomocou iCloud. Aby sa minimalizovalo narušenie vášho prehliadača spôsobené nefunkčnými webovými stránkami filtrovania DNS, Adblock dodáva praktickú miniaplikáciu na rýchle povolenie alebo zakázanie proxy servera DNS..

3. Firefox Focus

 • stanovenie ceny

  z $ 0.00
  / mesiac

Firefox Focus je prehliadač s otvoreným zdrojovým kódom od spoločnosti Mozilla, tvorcovia populárneho bežného prehliadača Firefox. Je navrhnutý od základov na zlepšenie súkromia, ktorého kľúčovou súčasťou je blokovanie obsahu. Jeho hlavnou starosťou je ochrana sledovania, nie blokovanie reklám, ale z tohto dôvodu blokuje všetky reklamy, ktoré vás sledujú. Možno to neprekvapuje, to znamená, že blokuje väčšinu reklám.

Firefox Focus Focus má vynikajúce súkromie, ale má obmedzenia ako každodenný prehliadač. Najpozoruhodnejšie z nich je, že prihlasovacie údaje webových stránok sa medzi reláciami neukladajú. Ďalšou možnosťou je, že prehliadanie pomocou kariet nie je podporované v systéme iOS (hoci je vo verzii pre Android).

Je však možné integrovať Firefox Focus’ funkcie blokovania obsahu do prehliadača Safari obvyklým spôsobom opísaným vyššie v tomto článku.

4. 1Blocker X

 • stanovenie ceny

  z $ 0.00
  / mesiac

1Blocker má relatívne vysokú cenu, táto aktualizovaná verzia obľúbenej starej aplikácie 1Blocker je stále veľmi populárna. Je to štandardný Safari adblocker, ktorý ťaží z výkonu svojej práce jednoducho, ale dobre.

Využíva viac ako 115 000 pravidiel na blokovanie reklám a sledovačov a obsahuje regionálne pravidlá vhodné pre konkrétne krajiny. Umožňuje tiež pridávať vlastné pravidlá, ktoré môžete chrániť pomocou Touch ID alebo Face ID. Ak chcete podporovať konkrétne webové stránky, môžete ich zaradiť na bielu listinu.

Jednou z funkcií, ktorú sa nám páči, je schopnosť blokovať nepríjemnosti, ako sú napríklad widgety sociálnych médií, oznámenia o súboroch cookie, panely zdieľania a kryptomery..

Webová stránka 1Blocker sa môže pochváliť tým, že nezávislé testy spoločností Wirecutter, NY Times a BrooksReview potvrdili, že aplikácia znižuje priemerné využívanie údajov o viac ako 50 percent. Čo je dosť pôsobivé.

Ako zastaviť kontextové okná a reklamy na iPhone

Na platformách pre stolné počítače a platforme Android je obvyklým prístupom k blokovaniu reklám inštalácia doplnku adblocker pre prehliadače Firefox alebo Chrome. Napríklad uMatrix, Badger a / alebo uBlock Origin.

Inštalácia zariadenia na blokovanie obsahu pre iPhone alebo iPad však nie je taká jednoduchá. Vďaka prísnym pokynom pre vývojárov obchodu App Store, Firefox ani Chrome nepodporujú doplnky prehliadača v systéme iOS.

To ponecháva dva hlavné prístupy k blokovaniu. Väčšina aplikácií na blokovanie obsahu funguje iba v prehliadači Safari a po inštalácii musí byť povolená v nastaveniach prehliadača Safari. Jednoducho to urobíte

Choď do nastavení -> safari -> všeobecný -> Blokátory obsahu a prepínajte sa.

Aplikácie na blokovanie obsahu môžu byť vo vzájomnom konflikte, takže je pravdepodobne dobré povoliť naraz iba jednu. Systém iOS obmedzuje aplikácie adblockeru na 50 000 pravidiel, takže toľko aplikácií (ako je napríklad AdGuard zobrazené nižšie) beží ako viac procesov, aby sa obišlo toto obmedzenie. V takom prípade by ste pravdepodobne mali povoliť všetky procesy z jednej aplikácie.

Predvoľby blokovania iOS

Praktický tip: Adblockers môžu webové stránky blokovať blokovaním skriptov, ktoré stránky musia fungovať. Našťastie Safari pre iOS na tento účel poskytuje opravu. Jednoducho dlho stlačte tlačidlo na obnovenie stránky a otvorte dialógové okno, ktoré vám umožní obnoviť stránku bez zapnutých blokátorov obsahu..

Ďalším hlavným prístupom je použitie celého bowseru so zabudovanými funkciami blokovania adblocku.

V minulosti existovalo množstvo aplikácií blokujúcich reklamy, ktoré blokovali reklamy v celom systéme smerovaním všetkých pripojení iPhone prostredníctvom „falošného“ pripojenia VPN alebo proxy. Filtrovanie DNS by potom mohlo byť uskutočňované vzdialeným serverom DNS alebo lokálne.

Zdá sa však, že spoločnosť Apple sa rozhodla odstrániť väčšinu takýchto aplikácií z obchodu App Store, hoci táto funkcia je stále k dispozícii v obmedzenom počte aplikácií..

Upozorňujeme, že ak sa vytvorí falošné pripojenie VPN alebo proxy na vykonanie blokovania DNS, nie je možné použiť aj bežnú aplikáciu VPN..

Takže ktorá je najlepšia aplikácia na blokovanie obsahu pre iPhone alebo iPad? Pokračuj v čítaní!

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me