Mnoho ľudí sa rozhodlo nechať neistých poskytovateľov e-mailov, ako sú Outlook, Yahoo a Gmail. Ukázalo sa, že tieto služby skenujú e-maily používateľov z hľadiska reklamných údajov. A dokonca boli chytení, ktorí poskytujú prístup k obsahu e-mailov pre vládne snoops v NSA.


Ak ste chorí, že došlo k narušeniu vášho súkromia, možno sa čudujete, či je možné začať bezplatne získať lepšiu bezpečnosť e-mailov. Dobrou správou je, že na trhu je veľa poskytovateľov zabezpečených e-mailov, ktorí poskytujú jednoduchú službu s jednou adresou zadarmo.

Aj keď nemusíte mať dostatok úložného priestoru a všetky ďalšie funkcie, ktoré prichádzajú s účtom Google, získate bezpečné šifrované správy; čo znamená, že keď odosielate a prijímate e-maily, viete, že k obsahu týchto e-mailov máte prístup iba vy.

Uviedli sme 4 najlepších súkromných poskytovateľov bezplatných e-mailov. Všetky bezplatné služby v tomto zozname používajú zabezpečené šifrovanie typu end-to-end, ponúkajú skvelé aplikácie a podporu PGP (Pretty Good Privacy).

Čo sú najlepší poskytovatelia bezplatných zabezpečených e-mailov?

 1. ProtonMail

 2. Tutanota

 3. Mailfence

 4. Hushmail

Najlepší poskytovatelia bezplatných a bezpečných e-mailov: hĺbková analýza

Nižšie uvádzame 4 najbezpečnejších poskytovateľov bezplatných e-mailov. Všetky tieto služby udržia vaše súkromné ​​e-maily v súkromí a sú skvelou alternatívou k službám Gmail, Outlook a ďalším službám, ktoré predávajú vaše údaje tomu, kto ponúka najvyššiu ponuku. Kliknutím na webovú stránku poskytovateľa e-mailu získate ďalšie informácie o ich službách.

1. ProtonMail

500 MB úložného priestoru zadarmo - neuchováva si žiadne záznamy o vašej e-mailovej aktivite - aplikácie pre iOS a Android

 • stanovenie ceny

  z $ 0.00
  Až do 500 MB

ProtonMail má sídlo vo Švajčiarsku, čo je miesto považované za oveľa lepšie ako invazívne jurisdikcie, ako sú USA a Spojené kráľovstvo. To znamená, že spoločnosť môže poskytnúť prísne zásady ochrany osobných údajov, ktoré sľubujú, že nikdy neuložia vašu IP adresu alebo iné údaje umožňujúce identifikáciu osôb.

Aj keď je možné, že švajčiarske úrady by mohli firme poskytnúť záruku na poskytnutie akýchkoľvek údajov, ktoré má, pretože neuchováva žiadne denníky (okrem platobných informácií), nemala by však čo odovzdať..

Od bezplatných používateľov sa však vyžaduje, aby si overili svoj účet, čo znamená, že pri vytváraní účtu budete musieť zadať inú e-mailovú adresu. Nie je to ideálne a znamená to založiť bezplatný účet, ktorý nie je’Zviazaný k vám, budete potrebovať “horák” e-mailovú adresu inde.

Najdôležitejšie je, že ProtonMail je open-source a bol skontrolovaný. Okrem toho poskytuje plnú kompatibilitu PGP na odosielanie šifrovaných e-mailov. Všetky e-maily sú na svojich serveroch v pokoji bezpečne šifrované.

Toto je pôsobivé vzhľadom na to, že ho môžete používať zadarmo s jednou adresou a 500 MB úložného priestoru. Ak si ceníte súkromie a nie’Nepotrebujem viac ako jednu e-mailovú adresu - naozaj nemáte dôvod nechať pozadu ako AOL a Yahoo.

2. Tutanota

1 GB úložného priestoru zadarmo - bezpečne odosielate a prijímajte e-maily bez PGP - aplikácie pre Windows, Mac, Linux, Android a iPhone

 • stanovenie ceny

  z $ 0.00
  / mesiac

Tutanota je skutočne vynikajúca e-mailová služba, ktorá používateľom umožňuje mať jednu e-mailovú adresu a 1 GB úložného priestoru zadarmo. To je skutočne vynikajúce, najmä ak ste začiatočník v odosielaní bezpečných e-mailov a nechcete sa dozvedieť viac o kľúčoch PGP (e-mail šifrovaný PGP môže mať trochu strmú krivku).

S Tutanotou získate možnosť bezpečne odosielať a prijímať e-maily bez kľúčov PGP. To sa dosahuje pomocou silného šifrovania AES s technológiou Perfect Forward Secrecy. Čo to znamená? S Tutanotou môžete použiť špeciálny systém odkazov a heslo na posielanie šifrovaných e-mailov medzi koncovými osobami komukoľvek: bez ohľadu na to, ktorú službu v súčasnosti používajú..

Čo’s Tutanota je navyše navrhnutá tak, aby odstraňovala IP adresy z hlavičky e-mailov a mohla dokonca šifrovať metadáta. Výsledkom je mimoriadne bezpečná e-mailová služba, ktorá každému sťažuje sledovanie vašich e-mailov a nevidí ich obsah. Používatelia môžu dokonca odosielať samodeštruktívne e-maily!

Možno je jedinou nevýhodou to, že firma ukladá niektoré minimálne protokoly metadát o správach odoslaných pomocou služby po dobu 5 dní (aby bola služba hladká). Toto by sa však nemalo týkať 99,9% používateľov.

3. Mailfence

1 GB úložného priestoru (500 MB e-mailu, 500 MB dokumentov) - Dvojfaktorová autentifikácia - podpora e-mailom

 • stanovenie ceny

  z $ 0.00
  / mesiac

Tento zabezpečený e-mail poskytuje spoločnosť so sídlom v Belgicku a je to veľmi pôsobivá služba. Používatelia môžu bezplatne získať jednu e-mailovú adresu s 500 MB úložného priestoru. A výhody využívania tejto služby sú početné.

End-to-end šifrovanie je zabezpečené vďaka vysokej kompatibilite PGP. Avšak pre začiatočníkov je tu možnosť bezpečne šifrovať e-maily pomocou “zdieľané tajomstvo” systém hesiel. To znamená, že ktokoľvek môže okamžite začať odosielať bezpečné e-maily - bez toho, aby sa musel učiť o zložitých PGP kľúčoch.

Mailfence má úžasné ďalšie funkcie, ako sú kalendár, kontakty a ukladanie dokumentov. Je tiež ľahké synchronizovať službu na všetkých vašich zariadeniach - a umožňuje vám rýchlo importovať staré kontakty zo svojej starej e-mailovej adresy pomocou súboru CSV..

Zatiaľ čo Mailfence ukladá niektoré denníky o svojich používateľoch - vrátane IP adries používateľov a metadát - iba to je v súlade s belgickými zákonmi. Poskytuje tiež úplnú správu o transparentnosti, v ktorej sa presne uvádza, koľko žiadostí od orgánov dostane.

Bez ohľadu na to, čo získa, nikdy nebude môcť poskytnúť prístup k obsahu e-mailov vďaka silnému šifrovaniu typu end-to-end. Vynikajúce pre začiatočníkov.

4. Hushmail

15 MB úložného priestoru - Plná kompatibilita s PGP - Aplikácia pre iPhone

 • stanovenie ceny

  z $ 0.00
  / mesiac

Tento kanadský poskytovateľ je ďalšou bezpečnou e-mailovou službou, ktorá umožňuje používateľom bezplatne získať účet. Bez platenia môžu zákazníci získať jednu adresu s 15 MB úložného priestoru. Nepochybne to nie je veľa úložného priestoru, čo znamená, že nebudete môcť prijímať e-maily s veľkými prílohami ani mať veľkú doručenú poštu e-mailov, ktoré sa neobťažujú vymazať. Ak však s potešením odstraňujete svoje e-maily, táto bezplatná služba môže byť pre vás v poriadku.

Používatelia získajú prístup k úplným šifrovaným e-mailom medzi koncovými zariadeniami vďaka úplnej kompatibilite s PGP a všetky e-maily sú bezpečne uložené v pokoji. Podporované sú protokoly IMAP a POP, čo znamená, že tento e-mailový účet môžete použiť s klientom tretej strany, aby ste sa vyhli možným zraniteľným javascriptom.

Byť v Kanade, ktorá je súčasťou 5 očí, znamená, že pochádza z krajiny, ktorá sa z hľadiska súkromia nepovažuje za vynikajúcu. To môže stačiť na prepustenie niektorých ľudí zo služby. Je však potrebné pamätať na to, že šifrovanie typu end-to-end znamená, že aj keď sa úrady obrátia na spoločnosť, nebudú mať prístup k obsahu šifrovaných e-mailov..

Nie také dobré ako niektoré služby vyššie v tomto článku, ale bezplatný a bezpečný poskytovateľ e-mailov, ktorý je omnoho lepší ako služba Google.

Bezpečná alternatíva e-mailu zadarmo

signál

Neobmedzené správy - šifrované správy - Aplikácie pre Android a iPhone

Dobre, začneme pripustením, že nejde o e-mailovú službu. Je však zadarmo a pokiaľ ide o odosielanie správ so silným šifrovaním typu end-to-end, neexistuje nič, čo by skutočne konkurovalo signálu pre ľahké použitie a bezpečnosť..

Signál je úplne bezpečný a je to jedna z mála služieb, ktorá sľubuje, že nikdy nebude spolupracovať s vládnymi orgánmi. Vývojár spoločnosti Singal Open Whisper zaznamenáva, že nikdy neposkytne zadné dvierka pre úrady a protokol Signal je otvorený zdroj a extrémne robustný..

Príjemná vec na signáli Signal je, že je úplne zadarmo. To znamená, že ktokoľvek môže kdekoľvek posielať správy pomocou služby bez platenia desetníka. A so signálom Signal viete, že nikto nikdy neuvidí obsah vašich správ - okrem zamýšľaného príjemcu.

Hoci to nie je technicky e-mailová služba, umožňuje vám odosielať šifrované správy cez internet. Myslíme si, že pre mnoho ľudí je signál lepšou možnosťou komunikácie ako prostredníctvom e-mailovej adresy s veľkou technologickou firmou, ako je napríklad Google. Z tohto dôvodu odporúčame ľuďom pozrieť sa na túto bezplatnú službu!

záver

Ak chcete začať odosielať zabezpečené e-maily zadarmo, budete potrebovať poskytovateľa e-mailu, ktorý poskytuje šifrovanie typu end-to-end za nič. Je to veľmi zriedkavé, pretože zabezpečenie silného šifrovania medzi koncovými bodmi nie je ľahké.

Existuje veľa bezplatných e-mailových služieb, ako je napríklad KOLAB Now, a tieto služby sa považujú za lepšie ako Gmail, pretože sa aktívne nerozdeľujú do e-mailov používateľa, aby ich skontrolovali na marketingové účely. Mnoho z týchto poskytovateľov e-mailu však neposkytuje šifrovanie údajov v pokoji alebo šifrovanie typu end-to-end.

V dôsledku toho tieto bezplatné e-mailové účty nemožno považovať za bezpečné. Pretože ak ich vláda osloví na základe príkazu, budú musieť (a budú môcť) poskytnúť prístup k obsahu vašich e-mailov.

V tejto príručke sme uviedli iba e-mailové služby, ktoré poskytujú silné šifrovanie, ktoré zaisťuje prístup k obsahu iba odosielateľom a príjemcom správy. Toto je skutočná bezpečnosť e-mailov a tieto služby ju poskytujú bezplatne.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me