Šiame straipsnyje apie saugaus privatumo el. Pašto parinktis nagrinėjame įvairius būdus, kaip padaryti jūsų el. Paštą daugiau, gerai ... saugų ir privatų. Ypatingą dėmesį skiriame palyginti naujai užšifruotų internetinio pašto paslaugų rūšiai, tačiau taip pat apžvelgiame tradiciškesnių alternatyvų privalumus ir trūkumus..

Geriausi saugių privačių el. Pašto paslaugų teikėjai

Žemiau pateikėme saugiausių ir privačių el. Pašto paslaugų teikėjų sąrašą. Norėdami gauti daugiau informacijos apie bet kurias iš šio sąrašo paslaugų, slinkite straipsniu žemyn ir pateikite kiekvienos paslaugos santrauką arba apsilankykite teikėjo svetainėje.

 1. „ProtonMail“

  - Kaina: Nemokamas (500 MB / 1 adresas), 5 USD per mėnesį (5 GB / 5 adresai).

 2. Tutanota


  - Kaina: nemokamas (1 GB / 1 adresas), 1,35 USD per mėnesį (1 GB (plečiamas) / 5 adresai).

 3. Posteo

  - Kaina: 2 € per mėnesį (išplečiama).

 4. Pašto tvora

  - Kaina: Nemokamas (500 MB / 1 adresas), 2,50 € per mėnesį (5 GB / 10 adresų), 7,50 € per mėnesį (20 GB / 50 adresų)

 5. „StartMail“

  - Kaina: 7 dienų bandymas, 59,95 USD per metus (10 GB saugykla / 10 adresų).

 6. Mailbox.org

  - Kaina: 30 dienų bandomasis laikotarpis, 1 € per mėnesį (2 GB pašto saugykla, 3 adresai), 2,50 € per mėnesį (5 GB pašto saugykla, 25 adresai). Kainą galima individualizuoti pagal jūsų poreikius.

 7. „Neomailbox“

  - Kaina: 49,95 USD per metus (1 GB pašto dėžutė, 1 adresas), 79,95 USD per metus (5 GB pašto dėžutė, 1 adresas), papildomos kainodaros pakopos praplečia pašto dėžutės dydį iki 240,95 GBP / 40 GB pašto dėžutės..

El. Paštas nėra privatus ar saugus

Kaip technologija, el. Paštas nebuvo kuriamas atsižvelgiant į privatumą ar saugumą. Tiesą sakant, tokio poreikio niekada nekreipė dėmesio į ankstyvuosius tinklų kūrimo pradininkus. Taigi, kai vėliau paaiškėjo, kad interneto vartotojai nenori mokėti už labai brangias ir sudėtingas technologijas, kurias jie naudoja kiekvieną dieną, ir, vos pagalvodami, elektroninio pašto paslaugų teikėjai turėjo lengvą būdą užsidirbti pinigų iš savo paslaugų..

Sėkmingiausią verslo modelį sukūrė „Google“, kuris suprato, kad asmens asmeniniai duomenys yra nepaprastai vertingi. Kuo daugiau jo surenkate, tuo jis vertingesnis.

Galų gale, jei jūs gerai suprantate, ką žmogus daro ir kas nepatinka, kur jie eina, kokie yra jų pomėgiai ir su kuo jie atostogauja, tada lengva juos nukreipti naudojant produktus ir paslaugas, kurie jie yra greičiausiai susidomės pirkimu. Ča-čingas!

Be to, kad paieškos variklis naudoja vartotojų interesams sekti, „Google“ nuskaito visus el. Laiškus, siunčiamus per „Gmail“ paslaugą. Atminkite, kad tai reiškia ne tik „Gmail“ vartotojams priklausančius el. Laiškus, bet ir visus el. Laiškus, siunčiamus „Gmail“ vartotojams iš kitų el. Pašto paslaugų!

2017 m. „Google“ šiek tiek įžūliai paskelbė, kad nebeieškos el. Laiškų, kad nukreiptų vartotojus su pritaikytais skelbimais, tačiau tai nereiškia, kad ji nustojo nuskaityti el. Laiškus kitiems tikslams. Tai, be abejo, yra intelektualiojo intelekto principais pagrįsta intelektualiojo atsakymo funkcija, be jokios abejonės, kaip ir išsamus sąrašas visko, ką nuo 2015 m. Įsigijote iš bet kurio internetinio mažmenininko.!

Vyriausybės šnipinėjimas

Kad ir kokia būtų „Google“ padėtis, el. Pašto tarnyboms yra įprasta nuskaityti vartotojų el. Laiškus reklamos tikslais.

Tai, ką galima surinkti už pajamas iš reklamos, taip pat yra neįtikėtinai vertinga norint „surinkti viską“ saugumo agentūroms, tokioms kaip NSA.

„Google“ daugelį metų bendradarbiavo su NSA siekdama šnipinėti vartotojus ir sustojo tik tada, kai 2013 m. Buvo sučiupta kelnėmis dėl Edvardo Snowdeno apreiškimų. Arba bent jau teigia, kad nutraukė veiklą. Kita vertus, „Yahoo“ ir toliau išdavė savo vartotojus NSA iki bent 2016 m. Spalio mėn.

Mokėk už tai!

Vykstant senajam posakiui „jei nemoki už produktą, tu esi tas produktas“.

Yra keletas nemokamų, saugių el. Pašto paslaugų, tačiau jos dažnai turi duomenų viršutines ribas ir neapima visų funkcijų, kurias siūlo aukščiausios kokybės paslaugos versija..

El. Pašto paslaugos teikimas reikalauja daug pinigų ir laiko, todėl reikia labai atidžiai apsvarstyti, kaip ši paslauga finansuojama. Tokias paslaugas, kaip „RiseUp“ ir „Autistici“, valdo politiškai motyvuoti aktyvistai ir jos pirmiausia skirtos užtikrinti privatumą panašiai mąstantiems aktyvistams..

Dėl savo įkūrėjų politinės ideologijos tokios tarnybos nori patirti finansinių nuostolių. Iš esmės jie yra maži ir nelabai gerai finansuojami. Vartotojai tikrai turėtų apsvarstyti galimybę aukoti jiems, jei jie gali sau leisti.

PGP užšifruotus el. Laiškus galima saugiai siųsti naudojant bet kurią įprastą el. Pašto paslaugą, tačiau paprasta yra tai, kad labai nedaugelis jūsų kontaktų (jei tokių yra) taip pat naudos PGP. Tai reiškia, kad kasdieniniam naudojimui vis tiek reikės privačios el. Pašto paslaugos ...

Visas naršyklės šifravimas yra nesaugus

Internetinio pašto paslaugos yra labai patogios, nes jas galima lengvai pasiekti bet kurioje interneto naršyklėje. Deja, kriptografija naršyklėse įgyvendinama naudojant „JavaScript“, o „JavaScript“ kriptografija naršyklėse iš esmės yra nesaugi..

Taip yra todėl, kad pažeistas serveris arba „viduryje žmogaus“ esanti ataka gali perduoti pažeistus šifravimo raktus tiek jums, tiek gavėjo naršyklėms..

Ar tai daro internetinio pašto paslaugas nenaudingas? Ne. Viskas priklauso nuo jūsų grėsmės modelio. Daugeliui vartotojų jie tikriausiai yra visiškai puikūs. Tačiau jokia žiniatinklio pašto paslauga nebus tokia saugi, kaip naudojant PGP su dedikuota el. Pašto programa.

Jei naudojate užšifruotą žiniatinklio pašto paslaugą naudodamiesi tik jos mobiliąja programa arba tik tam skirtu el. Pašto klientu (t. Y. Ne per naršyklę), ši problema netaikoma.

Vietoj to naudokite signalą

„Neseniai padariau išvadą, kad el. Paštas yra iš esmės nesaugus. Tai, ko mes norime iš el. Pašto ir el. Pašto sistemos, nėra lengvai suderinama su šifravimu. Aš patariu žmonėms, kurie nori ryšių saugumo, nenaudoti el. Pašto, o naudotis šifruotu pranešimų klientu, pavyzdžiui, OTR ar „Signal“. “Bruce Scheier.

Šifruotas pranešimų siuntimo programas yra daug lengviau naudoti nei PGP (kas ne ?!) ir jos yra daug saugesnės nei bet koks el. Paštas. Signalų pasiuntinys yra plačiai laikomas saugiausiu būdu bendrauti su kitu, dar sugalvotu, žmogumi, o ne faktiškai šnabžda jam į ausį..

Taigi signalas yra geriausias šiuo metu prieinamas sprendimas, siekiant apsaugoti tikrąjį pranešimų turinį. OTR taip pat yra geras pasirinkimas stalinių kompiuterių vartotojams.

„E2e“ privatumo el. Pašto paslaugos

Kodėl verta naudoti į privatumą orientuotą el. Pašto paslaugą??

Jei jums reikia, kad pokalbis būtų kuo privatesnis, naudokite Signalą, o ne el. Tačiau el. Paštas neišnyksta ir išlieka viena populiariausių komunikacijos priemonių planetoje. Naudoti toliau aprašytos rūšies privačią ir saugią el. Pašto paslaugą reiškia:

 • Paslauga nebus nuskaityta jūsų el. Laiškų (reklamos ar kitais tikslais)
 • Jie naudoja „end-to-end“ šifravimą („e2ee“). Jūs šifruojate ir iššifruojate savo el. Laiškus savo įrenginyje, kad nei jūsų el. Pašto paslaugų teikėjas, nei NSA negalėtų jų pasiekti.
 • Nėra skelbimų

Geriausios privataus el. Pašto paslaugos

1. „ProtonMail“

 • Kainodara

  0,00 USD
  Iki 500mb

„ProtonMail“ buvo pirmoji po „Snowden“ “nauja banga” žiniatinklio pašto paslaugų, kuriomis siekiama suteikti visas „Gmail“ ir jos ypatybes, tačiau gerbti vartotojus’ privatumą ir užtikrinkite visišką el. laiškų šifravimą (e2ee).

Vartotojai gali bet kam nusiųsti užšifruotą el. Laišką, į kurį jie taip pat gali saugiai atsakyti.

„ProtonMail“ yra įsikūrusi Šveicarijoje, kurioje galioja griežti privatumo įstatymai ir ji yra už NSA ir GCHQ ribų’tiesioginė įtakos sritis. Todėl buvimas ten paprastai laikomas stipriu paslaugos bruožu.

Naujai priimti vyriausybės priežiūros įstatymai kelia nerimą, tačiau nepaisant „ProtonMail“ patikinimo, vis dar neaišku, ar šie įstatymai turi įtakos tokioms tarnyboms kaip „ProtonMail“.

Puiki žinia yra ta, kad „ProtonMail“ pristatė visišką „OpenPGP“ palaikymą 2018 m. Tai reiškia, kad vartotojai gali siųsti PGP užšifruotus el. Laiškus ne „ProtonMail“ kontaktams ir atidaryti PGP užšifruotus el. Laiškus, išsiųstus į „ProtonMail“ paskyrą..

Norėdami gauti išsamų šios paslaugos apžvalgą, skaitykite mūsų „ProtonMail“ apžvalgą.

2. Tutanota

Kaina: nemokamas (1 GB / 1 adresas), 1,35 USD per mėnesį (1 GB (plečiamas) / 5 adresai).

 • Kainodara

  0,00 USD
  / mėn

Tutanota daugeliu atžvilgių yra panaši į „ProtonMail“, jos yra įsikūrusios Vokietijoje. Tai galioja griežti privatumo įstatymai, tačiau ji taip pat vykdo platų savo pačios stebėseną’plačios Europos operacijos, ir žinoma, kad jis bendradarbiauja su NSA. Bet visi el. Laiškai saugomi e2e užšifruoti, todėl to neturėtų daryti’t klausimas.

„Tutanota“ šifruoja pranešimus naudodama AES-128 šifrą, RSA-2048 rankos paspaudimą ir tobulą pirmyn paslaptį, o ne naudodama PGP. Tai leidžia šifruoti el. Pašto temų eilutes, kai jos siunčiamos kitiems Tutanotos vartotojams, tačiau tai reiškia, kad sistema nėra sąveiki su “reguliariai” PGP vartotojai.

3. Posteo

Kaina: 2 € per mėnesį (išplečiama).

 • Kainodara

  1,13 USD
  / mėn

Taip pat įsikūręs Vokietijoje, „Posteo“ yra šiek tiek kitoks žvėris nei Tutanota ir „ProtonMail“. Tai yra saugi el. Pašto tarnyba, kuri užšifruoja savo serverio ryšius su TLS (naudodama DANE ir nepriekaištingą persiuntimo slaptumą) ir visus el. Laiškus saugo AES užšifruotuose kietuosiuose diskuose (rakto dydis nežinomas)..

Pagal numatytuosius nustatymus „Posteo“ nėra šifruota „e2e“ paslauga. „e2e“ el. pašto šifravimas palaikomas per “vienu paspaudimu” „OpenPGP“ ir „S / MIME“ palaikymas naršyklėje. Gavėjai savo kompiuteriuose turi būti įdiegę tos pačios rūšies šifravimo programinę įrangą („OpenPGP“ arba „S / MIME“, atsižvelgiant į tai, kuri naudojama), tačiau jie nebūtinai turi būti „Posteo“ vartotojai.

„Posteo“ taip pat valdo savo PGP raktų katalogą, kuris yra labiau privatus nei įprasti PGP raktų serveriai. „Roundcube“ žiniatinklio sąsaja gerai veikia mobiliųjų įrenginių naršyklėse, tačiau „Posteo“ neturi tam skirtų programų mobiliesiems. Tačiau IMAP palaikymas reiškia, kad su šia paslauga gali būti naudojamos trečiųjų šalių el. Pašto programos.

2013 m. Ši tarnyba įrodė savo privatumą, nes sėkmingai priešinosi policijos reikalavimams dėl „Posteo“ sąskaitos turėtojo, kuris, kaip manoma, naudojasi šia paslauga neteisėtiems tikslams, tapatybės. Dėl to, kad ji nekaupia jokių duomenų apie savo klientų tapatybę, tokios informacijos perduoti tapo neįmanoma.

4. Pašto tvora

Kaina: nemokamas (500 MB / 1 adresas), 2,50 € per mėnesį (5 GB / 10 adresų), 7,50 € per mėnesį (20 GB / 50 adresų)

 • Kainodara

  0,00 USD
  / mėn

„Mailfence“ yra Belgijoje - šalyje, kurioje galioja griežti privatumo įstatymai ir nėra bendradarbiaujama su NSA ir GCHQ. Internetinių paslaugų teikėjų reikalaujama, kad būtų išsaugotas išsamus bendras duomenų saugojimas, tačiau prieiga prie šių duomenų yra griežtai reglamentuojama ir tam reikalingas orderis.

„Mailfence“ naudoti paprasta “vienu paspaudimu” „OpenPGP“ šifravimas siekiant apsaugoti el. Laiškus ir kitiems „Mailfence“ vartotojams siunčiami el. Laiškai yra šifruojami automatiškai (ir nepalieka „Mailfence“’serveriai).

El. Laiškus ne nariams galima siųsti užšifruotu PGP arba atsiųsti nešifruotus, bet skaitmeniškai pasirašytus su PGP raktu. Alternatyviai, simetriškai užšifruoti el. Laiškai gali būti siunčiami ne PGP vartotojams, naudojant jiems bendrą paslaptį..

Kadangi „Mailfence“ naudoja standartinį „OpenPGP“ diegimą su visu raktų valdymu, paslauga yra sąveikaujama “reguliariai” PGP vartotojai. Pašto dėžutė valdo savo raktų serverį. PGP raktai generuojami naršyklėje ir saugomi „Mailfence“’serverių, naudojančių AES-256 šifrą.

Naršyklės PGP šifravimas yra atvirojo kodo, tačiau didelė dalis užpakalinės aplinkos yra uždarojo kodo. Ištrintos žinutės atsarginės kopijos tikslais laikomos dvi savaites. Labiau nerimą kelia tai, kad „Mailfence“ registruoja visus el. Pašto metaduomenis, įskaitant “IP adresai, pranešimo ID’s, siuntėjo ir gavėjo adresai, temos, naršyklės versijos, šalys ir laiko žymos.”

Didelis šios paslaugos trūkumas yra tas, kad joje pateikiami saugūs ir eksportuojami kalendoriai bei saugus dokumentų saugojimas.

Deja, „Mailfence“ šiuo metu nesiūlo jokių programų mobiliesiems, nors pranešimus galima sinchronizuoti su „iOS“ ir „Android“ įrenginiais naudojant „Microsoft Exchange ActiveSync“ POP ir IMAC palaikymas reiškia, kad kartu su paslauga galite naudoti trečiųjų šalių programas (tik mokamus vartotojus). Tai taip pat siūlo supjaustytą interneto sąsają, specialiai sukurtą mobiliesiems įrenginiams.

5. „StartMail“

 • Kainodara

  4,99 USD
  / mėn

„StartMail“ yra į privatumą orientuota el. Pašto paslauga, kurią naudoja žmonės, kurie taip pat valdo „StartPage“ privatumo paieškos variklį.

Dėl integruoto PGP naudojimo „StartMail“ yra visiškai suderinamas su kitais PGP vartotojais. Taip pat galima siųsti užšifruotus el. Laiškus ne PGP vartotojams, kurie, norėdami atidaryti el. Laišką, turi žinoti jūsų pasirinktą paslaptį..

Viena ryškiausių šios paslaugos savybių yra ta, kad PGP šifravimas atliekamas serverio pusėje. Kitaip tariant, tai nėra pabaiga. Kaip priežastį „StartPage“ nurodo labai tikras „JavaScript“ pagrindu sukurtų naršyklių šifravimo problemas, kurias aptarėme šio straipsnio įvade, tačiau tai neabejotinai yra prieštaringai vertinamas sprendimas..

Šiai situacijai nepadeda tai, kad „StartPage“ naudoja tiek atvirojo, tiek uždarojo tipo komponentų derinį.

„StartMail“ yra įsikūrusi Nyderlanduose. Panašiai kaip Šveicarija, ši šalis tradiciškai laikoma palankia privatumui, tačiau neseniai priėmė nerimą keliančius naujus priežiūros įstatymus.

Vienas dalykas, kuris mums labai patinka naudojant „StartMail“, yra galimybė sukurti neribotus vienkartinius el. Pašto adresus. Nėra tam skirtų programų mobiliesiems, tačiau visas IMAP ir SMTP palaikymas reiškia, kad kartu su paslauga galite naudoti bet kurią trečiųjų šalių el. Pašto programą.

6. Pašto dėžutė.org

 • Kainodara

  0 USD
  / mėn

Kaip ir Tutanota, paštas mailbox.org yra Vokietijoje. Tai galioja griežti privatumo įstatymai, tačiau ji taip pat vykdo platų savo pačios stebėseną’plačios Europos operacijos, ir žinoma, kad jis bendradarbiauja su NSA.

PGP šifravimas gali būti atliekamas serverio viduje, kad būtų patogiau, tačiau tai nėra „nuo galo iki galo“. mailbox.org palengvina šią problemą reikalaudama slaptažodžio, kad galėtumėte pasiekti užšifruotus el. laiškus, kurie žinomi tik abonemento vartotojui. Vis dėlto reikia tam tikro pasitikėjimo lygio.

Arba galite e2e užšifruoti PGP el. Laiškus savo naršyklėje naudodami „Mailvelope“ naršyklės priedą, kuris iš anksto sukonfigūruotas veikti su mailbox.org ir nereikalaujant jokių papildomų konfigūravimo veiksmų..

Visi išsiųsti ir gauti el. Laiškai gali būti saugomi PGP užšifruotoje „Guard“ pašto dėžutėje. Nešifruoti el. Laiškai vis dar yra pažeidžiami perėmimo metu, tačiau ramybėje jie turėtų būti saugūs. Kaip ir serveriuose esantis pilnas PGP šifravimas atskirų el. Laiškų, „Guard“ pašto dėžutės dar labiau apsaugomos slaptažodžiu, kurį žino tik vartotojas..

Nėra programų mobiliesiems, tačiau mailbox.org palaiko IMAP ir POP, skirtas naudoti su trečiųjų šalių el. Pašto programomis. Kontaktus ir kalendorius galima sinchronizuoti su mobiliuoju telefonu per „ActiveSync“.

7. „Neomailbox“

 • Kainodara

  0 USD
  / mėn

„Neomailbox“ yra Šveicarijoje. Diskutuodami žvelgdami į „ProtonMail“, nežinome, kaip bus taikomi nauji jos stebėjimo įstatymai.’Tradicinė reputacija dėl draugiškumo privatumui.

„Neomailbox“ neleidžia siųsti ar gauti PGP užšifruotus el. Laiškus, tačiau joje numatyta galimybė automatiškai užšifruoti el. Laiškus, saugomus serveriuose, naudojant jūsų viešą PGP raktą. Tai reiškia, kad „Neomailbox“ negali pasiekti jūsų el. Laiškų, tačiau, norint sugeneruoti PGP raktų porą, reikia naudoti išorinius įrankius, tokius kaip „Mailvelope“ arba „Gpg4win“..

Leidžiami neriboti slapyvardžiai be išankstinio nustatymo, nors visi jie naudoja jūsų unikalų padomenio vardą. Šiuos slapyvardžius galima užblokuoti ir atblokuoti savo noru, todėl jie idealiai tinka naudoti kaip vienkartiniai adresai.

Garbingi paminėjimai

„Disroot“ ir „Runbox“ yra privatumą užtikrinančios el. Pašto paslaugos, kuriose saugomi el. Laiškai užšifruotuose kietuosiuose diskuose. Tačiau jie nesiūlo jokios šifravimo formos. „Kolab Now“ taip pat yra privatumą tausojanti el. Pašto paslauga, tačiau nesaugo užšifruotų el.

Kai iš pradžių paskelbėme šį straipsnį prieš kokius trejus metus, neseniai prisikėlusi „Lavabit“ tarnyba atrodė daug žadanti. Vis dėlto dauguma pažadėtų privatumo ir saugos funkcijų dar neturi būti įgyvendinta, ir mums sunku rekomenduoti bet kokią JAV įsikūrusią paslaugą (ką gana dramatiškai įrodo pradinis „Lavabits“ išnykimas!).

Gana geras privatumas (PGP)

PGP buvo sukurtas kaip saugaus el. laiškų šifravimo protokolas ir nors pirminis standartas nebėra atvirojo kodo (dabar jis yra „ „Symantec“), Laisvosios programinės įrangos fondas pasirinko atvirojo kodo reklamjuostę kaip 100 procentų sąveikią „OpenPGP“ standartinis.

siuntėjas ir gavėjas

Tradiciškiausias (ir vis dar saugiausias) būdas naudoti PGP yra GNU privatumo apsauga (dar žinomas kaip „GnuPG“ arba tiesiog GPG). Tai galima naudoti „Windows“, „MacOS“ ir „Linux“ su atskira el. Pašto programa, tokia kaip „Claw-Mail“ arba „Thunderbird“..

Nors pagrindinė programa naudoja paprastą komandų eilutės sąsają, sudėtingesnės versijos yra „Windows“ („Gpg4win“) ir „Mac“ (GPGTools). Turime vadovą, kaip apsaugoti jūsų el. Paštą su „Gpg4win“ vadovu kitur. Galbūt verta ją perskaityti, kad būtų lengviau suprasti, kaip veikia OpenPGP.

Atminkite, kad naudojant PGP, metaduomenys - siuntėjo ir gavėjo el. Pašto adresai, siuntimo data ir laikas bei el. Pašto temos eilutė nėra šifruojami. Tiesiog kūnas ir bet kokie priedai. Bet kuri paslauga, kuri nori būti suderinama su PGP, būtinai patirs tuos pačius apribojimus.

Kita PGP problema yra ta, kad jis nenaudojamas Puiki pirmyn paslaptis (PFS). Taigi sulaužius vieno užšifruoto el. Pašto raktą, bus pažeisti visi kiti el. Laiškai, užšifruoti naudojant tuos pačius raktus. Tai sritis, kurioje šviečia „e2e PGP“ el. Pašto paslaugos, nes naudojant „Diffie-Hellman“ arba „ECDE“ raktų mainus jų TLS ryšiuose įvedamas PFS.

Turėtume atkreipti dėmesį, kad tai yra problema, turinti įtakos visam PGP įgyvendinimui, įskaitant šiame straipsnyje išvardytus el. Pašto paslaugų teikėjus.

„Mailvelope“ - palengvina PGP

Net atsitiktinis žvilgsnis pro mus „Gpg4win“ vadovas gausiai pademonstruos, kodėl PGP nesužavėjo visuomenės. Tai sudėtinga, kad gali painioti, ir sunku susitvarkyti. Daugelyje aukščiau išvardytų „e2e“ internetinio pašto paslaugų naudojama PGP, tačiau siekiama, kad ji būtų kuo patogesnė vartotojui ir „apsaugota nuo idiotų“..

Šiuo atžvilgiu jie daugiausia yra sėkmingi, tačiau už saugą. Kaip jau aptarta, naršyklėje esanti kriptografija yra labai ydinga. Tačiau egzistuoja trečioji galimybė, kuri suteikia „vidurio kelią“.

Pašto aplankas yra „OpenPGP“ naršyklės papildinys, kurį naudoti daug lengviau nei tradicinę sąranką (nors tai nėra taip paprasta, kaip „vieno paspaudimo“ žiniatinklio pašto sprendimai).

Savarankiškas el. Paštas

Labiau ekstremalus variantas, atsižvelgiant į tai, kas išdėstyta aukščiau, yra pats priglobti savo el. Pašto serverį. Tai galima padaryti asmeniniame kompiuteryje arba nuomojamame serveryje. Tai darydami garantuojame, kad „Google“ ir kitos stambios korporacijos nenuskambės jūsų el. Laiškuose (bent jau tiesiogiai - jos vis tiek galės skaityti nešifruotus el. Laiškus, siunčiamus kitiems savo paslaugų vartotojams).

Savo el. Pašto serverio nustatymas ir priežiūra vis dėlto yra nereikšmingi darbai net ir labiau techniškai linkusiems. Ir dar sunkiau užtikrinti, kad jis būtų saugus. Tiesą sakant, jei tai nebus padaryta teisingai, paleisti savo el. Pašto serverį gali būti pavojinga, nes tai gali suteikti klaidingą saugumo jausmą.

Tai nereiškia, kad neįmanoma, ir tikrai yra privatumo gerbėjų, kurie prisiekia patys priglobdami savo el. Paštą. Tai neabejotinai ta tema, kuriai ateityje galime parašyti vadovą!

Programinė įranga, tokia kaip Pašto dėžutė ir Paštas palengvinkite darbą automatizuodami procesą, tačiau siekdami maksimalaus saugumo turėtumėte sukurti savo serverį nuo nulio (taip sakant). Čia galite rasti puikių vadovėlių, kaip tai padaryti čia ir čia.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me