„Telegram Messenger“ yra žinomas dėl savo plataus masto, kurį naudoja ISIL. Iš tiesų, šis žinomumas galėjo paskatinti populiarų požiūrį, kad „Telegram“ yra labai saugi ir privati.


Nepaisant privatumo ir saugumo ekspertų, kurie nesidalija šia nuomone, programa išlieka nepaprastai populiari. Tai ypač aktualu Viduriniuose Rytuose. Vien Irane „Telegram“ turi apie 40 milijonų aktyvių vartotojų per mėnesį. Ji taip pat vaidino svarbų vaidmenį 2016 m. Irano parlamento rinkimuose. Toliau šiame straipsnyje aptarsiu konkrečią situaciją su „Telegram“ ir Iranu.

Kelios vyriausybės, ypač Indonezija, Rusija ir Iranas, bandė arba pasiūlė blokuoti „Telegram“.

Žemiau skaitykite diskusiją apie tai, kaip virtualus privatus tinklas (VPN) gali būti - ir negali - padėti „Telegram“ vartotojams.

 1. „ExpressVPN“

  - Greičiausias VPN, kurį išbandėme, atrakina viską ir teikia nuostabų aptarnavimą

 2. „NordVPN“

  - Didelis prekės ženklas, turintis labai gerą vertę ir biudžetinę kainą

 3. „CyberGhost“ VPN

  - Ilgai užimtas aukščiausio lygio VPT už didelę kainą ir greitį

 4. VPNA sritis

 5. „PrivateVPN“

  - Vienas pigiausių VPN ten, bet vis tiek gera paslauga

„Telegram“ VPN: svarstymai

Naudodamiesi VPN galėsite patekti į „Telegram“ svetainę ir atsisiųsti darbalaukio programinę įrangą, net jei ji kitaip užblokuota. Tai taip pat turėtų padėti atblokuoti „Telegram“, jei interneto paslaugų teikėjai (IPT) blokuoja „Telegram“ protokolą.

Jei „Telegram“ nėra jūsų šalies „Google Play“ parduotuvėje, „Android“ vartotojai programą gali atsisiųsti naudodami „F-Droid“.

Deja, dėl privatumo „Telegram“ atpažįsta vartotojus naudodamasi jų telefono numeriais. Tai reiškia, kad „Telegram Messenger LLP“ žino, kas yra jo vartotojai. Taigi jis (teoriškai) gali susieti užšifruotus pokalbius su atskirais vartotojais (plačiau apie tai vėliau). Ar ji kada nors atskleis šią informaciją vyriausybėms? Tikriausiai ne, bet kas žino?

Labiau nerimą kelia tai, kad „Telegram“ šią informaciją saugo savo serveriuose. Todėl jis yra pažeidžiamas įsilaužimo ir priežiūros. Praėjusiais metais Rusijoje buvo nulaužtos dvi aktyvistų „Telegram“ sąskaitos, veikiausiai Rusijos saugumo tarnybos bendradarbiaujant su aktyvistų mobiliojo ryšio tiekėju.

Kaip Nima Fatemi, nepriklausomas saugumo tyrinėtojas, įsikūręs JAV, žurnalistų apsaugos komitetui (CPJ) sakė:

„Jei kuriam nors iš„ Telegram “serverių kyla pavojus, visi vartotojų duomenys yra ore. Iš „Snowden“ apreiškimo ir visų masinių įsilaužimų mes žinome, kad nė vienas kompiuteris negali būti apsaugotas nuo įsilaužėlių. Ypač jei tai sultingas taikinys, kuriame saugomi milijonai žmonių pokalbių."

Telegrama nėra tokia saugi!

Nepaisant savo reputacijos dėl privatumo ir saugumo, privatumo ir saugumo ekspertai nėra „Telegram“ gerbėjai.

Šifravimas nuo galo iki galo

„Telegram“ privatumo ir saugumo tvirtinimų esmė yra slapto pokalbio parinktis. Tam naudojamas šifravimas nuo galo iki galo, kad būtų galima leisti asmeninius ir saugius pokalbius. Tai reiškia, kad visi pranešimai šifruojami siuntėjo įrenginyje, kai jis / ji įgalina slaptą pokalbį. Žinutes iššifruoti ir skaityti galima tik numatyto gavėjo įrenginyje.

Taigi slaptu pokalbiu siunčiami pranešimai turėtų būti apsaugoti net nuo įsilaužėlių ir pačios „Telegram Messenger LLP“.

Tai puiku. Tačiau ekspertai kritikavo „Telegram“ už tai, kad pagal nutylėjimą neįgalino slaptų pokalbių. Išskyrus atvejus, kai specialiai įjungiate slaptą pokalbį, naudojant „Telegram“ siunčiami pranešimai nėra saugūs. Tai reiškia, kad „Telegram Messenger LLP“ ir įsilaužėliai galėjo prie jų prieiti.

Labai jaudina tai, kad daugelis „Telegram“ vartotojų nežino, kad jų žinutės pagal nutylėjimą nėra saugios. Kai kurie gali tiesiog pamiršti įjungti slaptą pokalbį.

Kartu su „Telegram“ naudojamu vartotojų autentifikavimo metodu naudojant jų telefonų numerius, vyriausybėms labai lengva konfiskuoti paskyras ir pasiekti nešifruotus pranešimus.

„Telegram“ slaptas pokalbis

Visada naudokite slapto pokalbio parinktį, kai norite, kad jūsų pokalbiai liktų privatūs

Šifravimo problemos

Be to, net jei įjungsite slaptą pokalbį, tyrėjai kritiškai vertina „Telegram“ naudojamą šifravimą. Užuot naudoję išbandytus, patikrintus ir visiškai patikrintus šifravimo standartus, „Telegram“ naudoja savo MTProto šifravimo protokolą.

Kaip išsamus „MTProto“ pastabų saugumo vertinimas (.pdf):

„Mūsų pagrindinis atradimas yra tas, kad„ Telegram “naudojama simetrinė šifravimo schema, vadinama MTProto, nėra saugi IND-CCA, nes bet kurį šifruotą tekstą įmanoma paversti skirtingu šifravimo tekstu, kuris iššifruoja tą patį pranešimą ...

"Pranešimas apie grįžimą namo (dar kartą) yra tas, kad gerai ištirtoms, patikimai saugioms šifravimo schemoms, kuriomis pasiekiama griežta saugumo apibrėžtis (pvz., Autentifikuotas šifravimas), turėtų būti teikiama pirmenybė naminėms darytoms šifravimo schemoms. “

Tai kritika, kuriai pritarė Nate Cardozo, „Electronic Frontier Foundation“ vyresnysis advokatas, rekomendavęs nesinaudoti „Telegram“ dėl "tai, kad trūksta visiško šifravimo (pagal numatytuosius nustatymus) ir naudojamas nestandartinis MTProto šifravimo protokolas, kurį viešai sukritikavo kriptografijos tyrinėtojai, įskaitant Matthew Greeną."

Jei norėtumėte daugiau sužinoti apie tai, kaip veikia šifravimas, kodėl gi neperskaitykite mūsų galutinį internetinio privatumo vadovą?

Atviro kodo?

Vienintelis būdas sužinoti, ar programine įranga galima pasitikėti, yra atvirojo kodo programa. Tai reiškia, kad tyrėjai gali laisvai ištirti kodą, kad įsitikintų, jog nieko blogo nevyksta. „Telegram“ klientas visų pirma yra atvirojo kodo, tačiau jame yra keletas elementų (vadinamų dvejetainiais blokais), kurių nėra.

Kai kurie ekspertai taip pat kritikavo „Telegram“ už tai, kad ji lėtai skelbia naujausias atvirojo kodo versijas. Tai yra saugumo problema, nes kodą buvo galima pakeisti nieko nežinant.

Serverio pusės kodas yra uždaras ir patentuotas. Tačiau tai neturėtų kelti problemų, jei įgalinate šifravimą nuo galo iki galo (slaptas pokalbis).

1 telegrama

Signalas yra saugesnis

Jei privatumas ir saugumas yra pagrindinės „Telegram“ naudojimo priežastys, tuomet turėtumėte apsvarstyti galimybę pereiti prie „Signalo“. Ekspertai plačiai vertina signalą kaip šiuo metu saugiausią nuotolinio ryšio priemonę.

„WhatsApp“ programa pagrįsta signalu. Nors ne be problemų, „WhatsApp“ taip pat yra daug saugesnė nei „Telegram“.

Žinoma, galite tiesiog norėti naudotis „Telegram“, nes ja naudojasi jūsų draugai ir kolegos. Taip pat galbūt norėsite sekti tam tikrus „Telegram“ vartotojus naudodamiesi programos masinio transliavimo kanalo funkcija. Tai visiškai gerai, tačiau atminkite, kad „Telegram“ apribojimai susiję su privatumu / saugumu.

Telegrama Irane

Iranas blokuoja pagrindines žiniasklaidos platformas, tokias kaip „Facebook“, „Twitter“ ir daugumą tarptautinių naujienų svetainių. Telegrama plačiai naudojama kaip priemonė apeiti valstybės cenzūrą ir pasiekti reformistų požiūrį.

Iš tikrųjų analitikai mano, kad „Telegram“ padėjo kelioms dešimtims nuosaikių ir reformistų pasipriešinimo siekiančių kandidatų 2016 m. Rinkimuose išrinkti į Majlesą (Irano parlamentas). Kaip CPJ pasakojo Irano žmogaus teisių centro interneto saugumo tyrinėtojas Amir Rashidi,

„Telegram“ turėjo didžiulį poveikį paskutiniuose Irano parlamento rinkimuose. Reformistų aktyvistai turėjo labai ribotas galimybes naudotis pagrindinėmis žiniasklaidos priemonėmis ir valstybiniu radiju bei televizija, todėl jie naudojo „Telegram“ pranešimams siųsti ir skleisti.."

Reaguodama į tai, konservatyvi ir autoritarinė Irano vyriausybė bandė sureguliuoti „Telegram“. Dabar visiems Irano piliečiams pagal įstatymą reikalaujama, kad Kultūros ir islamo orientavimo ministerijoje būtų užregistruoti „Telegram“ kanalai su daugiau nei 5000 sekėjų. Šiuo metu yra užregistruota apie 2000 kanalų (persų).

Remiantis „Telegram“ pareiškimu, prieš 2017 m. Rinkimus „šalies interneto tiekėjai blokuoja protokolą, kuris naudojamas užmegzti ryšį tarp vartotojų, kad būtų galima suaktyvinti P2P skambutį“.

Jei norite apeiti valstybinius turinio apribojimus Irane, įdomiausius skaitymo rezultatus turėtų atlikti mūsų geriausi 5 Irane esantys VPT.

Areštai

Irano valdžia suėmė 12 reformistų „Telegram Channel“ administratorių prieš 2017 m. Gegužės mėn. Rinkimus. Šie kanalai apėmė „Reformų naujienas“, turinčias daugiau nei 111.000 sekėjų, ir „Reformistų asamblėją“, turinčią 94.000 pasekėjų.

Aš suprantu, kad valdžios institucijos vėliau išleido Kanalo administratorius. Tačiau Radhidi teigia, kad areštai padėjo sukurti šalies liberalų ir progresyvių atstovų baimės ir bauginimo atmosferą..

Rusija draudžia „Telegram“

2020 m. Balandžio 19 d., Penktadienį, Maskvos teismas leido Rusijos ryšių ir technologijų priežiūros tarnybai „Roskomnadzor“ blokuoti „Telegram“.

Šis žingsnis susijęs su Federalinės saugumo tarnybos (FSB) reikalavimais, kad „Telegram“ perduotų savo šifravimo raktus slaptajam KGB įpėdiniui po to, kai teigė, kad jį plačiai naudoja teroristai. Telegrama atsisakė.

Tačiau gera žinia ta, kad „Telegram“ vis dar galima laisvai pasiekti Rusijoje naudojant VPN. Taip yra todėl, kad VPT slepia faktą, kad prisijungiate prie „Telegram“ tinklo iš savo interneto ir (arba) mobiliojo ryšio teikėjo (taigi „Roskomnadzor“).

Norėdami gauti daugiau informacijos apie šią istoriją, skaitykite mūsų straipsnyje „Rusijos draudimai“, „Telegram Messenger“.

Geriausi „Telegram Messenger“ VPN: Išvada

„Telegram“ pasirodė esanti naudinga priemonė nugalint cenzūrą ir pasinaudojant žodžio laisve. Jei negalite pasiekti „Telegram“ svetainės arba jūsų IPT bando užblokuoti „Telegram“ protokolą, padės VPN.

Tačiau atminkite, kad „Telegram“ yra privatumo priemonės apribojimai. Svarbiausia, visada nepamirškite naudotis slapto pokalbio funkcija, kai dalyvaujate diskusijose, kurių nenorėtumėte pasiekti valdžios institucijose.

Geriausi „Telegram Messenger“ VPN: „Side-by-side“ santrauka

 1. „ExpressVPN“

  - Greičiausias VPN, kurį išbandėme, atrakina viską ir teikia nuostabų aptarnavimą

 2. „NordVPN“

  - Didelis prekės ženklas, turintis labai gerą vertę ir biudžetinę kainą

 3. „CyberGhost“ VPN

  - Ilgai užimtas aukščiausio lygio VPT už didelę kainą ir greitį

 4. VPNA sritis

 5. „PrivateVPN“

  - Vienas pigiausių VPN ten, bet vis tiek gera paslauga

Vaizdo kreditas: „Allmy“ / „Shutterstock.com“

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me