Jednou z najvýraznejších a jedinečných vlastností VeraCrypt je schopnosť vytvárať skryté zväzky (ako tomu bolo pred TrueCrypt). To znamená, že okrem vytvorenia „bežného“ šifrovaného zväzku VeraCrypt môžete v ňom vytvoriť aj druhý „skrytý“ zväzok..

Ak zadáte heslo vonkajšieho zväzku, otvoríte vonkajší zväzok, ale ak zadáte heslo skrytého zväzku, otvoríte ho. Krása tohto systému spočíva v tom, že pre protivníka je nemožné vedieť (nehovoriac) o tom, že v skutočnosti existuje druhý zväzok. To vám umožní pravdepodobnú odmietnuteľnosť. Uvedomte si, že s tým sú spojené aj potenciálne riziká.

Okrem skrytých údajov môže skrytý zväzok VeraCrypt skryť celý operačný systém (OS) bežiaci na virtuálnom počítači (VN). Je to vynikajúci spôsob, ako zabezpečiť, aby všetky vaše počítače boli veľmi zabezpečené (pokiaľ svoju činnosť obmedzíte na VM).

Čo budete potrebovať

Tento tutoriál predpokladá, že ste oboznámení s obsahom môjho VeraCrypt & základné návody a sprievodcovia skrytými zväzkami VeraCrypt. Budete tiež potrebovať:

  • Najnovšia verzia VeraCrypt (FOSS)
  • Najnovšia verzia Oracle VM VirtualBox (FOSS)
  • Operačný systém (pre tento tutoriál používam Linux Mint, ale neváhajte použiť váš obľúbený). Upozorňujeme, že nie je možné spustiť Mac OSX pod VM.

Krok A - Vytvorte skrytý zväzok VeraCrypt

Ak to chcete urobiť, postupujte podľa pokynov uvedených v mojej príručke VeraCrypt skrytých zväzkov. Uistite sa, že veľkosť zväzku je dostatočne veľká na to, aby obsahovala skrytý operačný systém a všetky návnadové súbory umiestnené vo vonkajšom priečinku.


Ako vytvoriť VM vo vnútri skrytého zväzku VeraCrypt

Krok B - Nainštalujte svoj operačný systém pomocou VM VirtualBox a VeraCrypt

1. Skontrolujte, či nie sú všetky zväzky VeraCrypt odpojené, a potom pripojte šifrovaný zväzok, ktorý ste práve vytvorili.

Ako vytvoriť VM vo vnútri skrytého zväzku VeraCrypt

Nezabudnite zadať heslo pre skrytý zväzok

Ako vytvoriť VM vo vnútri skrytého zväzku VeraCrypt

Váš skrytý zväzok by teraz mal byť pripojený

2. Spustite VirtualBox a stlačte Nový, aby ste vytvorili nový VM.

VirtualBox 1

3. Pomenujte a vyberte svoj OS.

VirtualBox 2

4. Vyberte, koľko pamäte RAM chcete, aby systém VM OS používal. Čím viac, tým lepšie, ale trvá to od pamäte RAM dostupnej pre váš primárny operačný systém.

VirtualBox 3

Môj počítač zdokonaľuje 16 GB RAM, takže si môžem dovoliť byť veľkorysý s mojím VM!

5. Teraz máte možnosť vytvoriť virtuálny pevný disk.

VirtualBox 4

Tento krok nie je nevyhnutne potrebný, ale vytvorím ho na demonštračné účely.

VirtualBox 5

Držte sa predvolených hodnôt, pokiaľ nemáte dobrý dôvod

VirtualBox 7

Dynamicky pridelená virtuálna jednotka je v poriadku. Pamätajte, že jej maximálna veľkosť bude obmedzená priestorom, ktorý ste vyhradili pre skrytý priečinok

VirtualBox 8

Maximálnu veľkosť súboru môžete ponechať vysokú z toho istého dôvodu (hoci niektorí ľudia odporúčajú nastavenie iba o niečo menšej, ako je priestor vyhradený pre skrytý zväzok).. Nezabudnite uložiť súbor virtuálnej jednotky do pripojeného skrytého priečinka. Hit „Vytvoriť“.

6. Na obrazovke VirtualBox Manager vyberte novovytvorený virtuálny počítač a stlačte kláves „Štart“..

VirtualBox 9

7. Vyberte svoj operačný systém a stlačte kláves „Štart“..

VirtualBox 10

V mojom prípade ide o súbor s príponou .iso, ktorý som si stiahol

8. Yay! Po zavedení systému spustíte nový operačný systém vo virtuálnom počítači! Zatvorte to ...

VirtualBox 11

... ale nezabudnite uložiť stav zariadenia (pretože uloženie komplikuje ďalší krok).

VirtualBox 12

9. V okne Virtual Box Manager vyberte váš operačný systém -> nastavenie -> Pokročilé. Zmeňte priečinok snímok na pripojený skrytý priečinok.

VirtualBox 13

Mal by to byť rovnaký priečinok, do ktorého ste virtuálny disk uložili v kroku B-5 vyššie

10. Manuálne premiestnite súbor .vbox nového VM do skrytého priečinka. Tento súbor sa zvyčajne nachádza vo vašom domovskom adresári. Napríklad vo Windows je štandardne umiestnený v C: / Users / [name] / VirtualBox MS.

Krok C - Ako používať nový skrytý operačný systém vo VPM

1. Pripojte svoj skrytý zväzok pomocou VeraCrypt.

2. Dvakrát kliknite na súbor .vbox, čím spustíte VirtualBox. Vyberte VM a stlačte „Štart“.

3. Po dokončení používania skrytého operačného systému kliknite pravým tlačidlom myši -> Odstráňte ho v okne VirtualBox Manager. Uistite sa, že ste vybrali možnosť „Odstrániť iba“ (t. J. Nie „Odstrániť všetky súbory“!).

VirtualBox 14

Poznámky

1. Pri používaní VM buďte opatrní, aby ste nevytvorili zdieľaný priečinok medzi VM a hostiteľským počítačom, pretože by to mohlo ohroziť súkromie vašich údajov..

2. Používatelia Windows majú možnosť stiahnuť si prenosnú verziu VirtualBox z vbox.me. Toto je možné nainštalovať do skrytého priečinka VeraCrypt. Je to skvelý spôsob, ako skryť skutočnosť, že virtuálny počítač môžete používať vôbec!

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me