Pre ľudí, ktorí chcú úplne odstrániť všetky súbory spojené s konkrétnou sieťou VPN zo svojho počítača alebo mobilného zariadenia - táto príručka vám pomôže.

Keď inštalujete službu VPN, ukladá súbory na vašom počítači na rôzne miesta a tiež vykonáva zmeny v registri (vo Windows). Niektoré siete VPN tiež nechávajú na vašom počítači visieť heslá a prihlasovacie údaje pre prípad, že sa rozhodnete ich znova nainštalovať neskôr.

Je tiež pravdou, že niektoré súbory, ktoré zostanú po odinštalovaní VPN pozadu, môžu byť neskôr v konflikte s inou sieťou VPN. Napríklad konfliktné ovládače TAP (zariadenia jadra virtuálnej siete, ktoré sa používajú na vytvorenie sieťového mosta), môžu spôsobiť zlyhanie pripojenia VPN. Najjednoduchší spôsob, ako sa tomuto problému vyhnúť pri inštalácii novej siete VPN, je zabezpečiť, aby bol všetok softvér spojený so starou sieťou VPN odstránený pred inštaláciou nového klienta..

Tu na serveri ProPrivacy.com pravidelne testujeme siete VPN. Preto si všetci dobre uvedomujeme, ako môžu konflikty spôsobiť problém. Niekedy som musel VPN odinštalovať a znova ho niekoľkokrát preinštalovať, aby to fungovalo: neuvedomil som si, že na svojom počítači som stále skrýval ďalšiu VPN, ktorá s ním bola v konflikte. S týmto vedomím si naši recenzenti VPN sú vedomí týchto problémov!

Navyše je veľmi bežné, že nováčikovia sietí VPN testujú rôznych poskytovateľov pomocou bezplatných testov a záruk vrátenia peňazí. Pre ľudí bez techniky - ktorí si neuvedomujú, že je lepšie mať na svojom počítači nainštalovaných príliš veľa VPN naraz - sa čoskoro môžu objaviť problémy s VPN. Tento článok umožní komukoľvek rýchlo napraviť túto situáciu tým, že im umožní úplne odstrániť nevyžiadané klientov VPN - čo ich stroju poskytne pekný nový začiatok.


Ako úplne odstrániť sieť VPN zo zariadenia

Realita je taká, že úplné vymazanie VPN nie je obzvlášť náročná úloha. Dôvodom je skutočnosť, že pre Mac a Windows je k dispozícii špecializovaný softvér, ktorý efektívne vyhľadá a správne odinštaluje všetky súbory spojené s konkrétnou VPN. Tieto druhy komplexných odinštalačných programov sú lepšie ako tie, ktoré prichádzajú s počítačom. Sú tiež veľmi ľahko použiteľné.

Windows Vpn Delete

Odinštalujte sieť VPN v systéme Windows

V prípade počítačov so systémom Windows odporúčame používať program Revo Uninstaller (bezplatná verzia je v poriadku). Odinštalovanie Revo je omnoho rýchlejšia a efektívnejšia alternatíva k systému Windows "Windows Pridanie alebo odstránenie programov" Funkcie. Bezplatná verzia umožňuje používateľom vyhľadávať zvyšné súbory, priečinky a položky registra po vykonaní štandardného postupu odinštalovania. Robí to pomocou ôsmich rôznych čistiacich nástrojov (nazývaných „Hunterov režim“). Používatelia aplikácie Revo môžu upgradovať na platenú verziu a získať tak množstvo ďalších funkcií. Na odinštalovanie siete VPN však bude postačovať bezplatná verzia.

Odinštalátor Revo

Používanie bezplatného nástroja je veľmi jednoduché. Spustite aplikáciu Revo Uninstaller, vyberte program VPN, ktorý chcete odinštalovať, a kliknite na tlačidlo odinštalovať. Po odinštalovaní sa zobrazí výzva na kontrolu zostávajúcich súborov. Súhlasíte so skenovaním a odinštalačný program nájde ďalšie súbory, ktoré môžete odstrániť. Dokončite tento proces tým, že súhlasíte s odstránením akýchkoľvek nevyžiadaných súborov, ktoré nájde počas procesu skenovania.

Ručné odstránenie pripojenia VPN v systéme Windows

Ak ste svoje pripojenie VPN nainštalovali ručne, budete ho musieť odstrániť aj ručne. Tento proces sa oplatí vykonať aj v prípade, že vaše pripojenie VPN bolo nainštalované automaticky pomocou softvéru VPN (aby ste sa uistili, že na vašom počítači nezostali žiadne staré pripojenia). Postupujte podľa týchto jednoduchých krokov:

 1. Prejdite na „Centrum sietí a zdieľania“.
 2. V ľavom paneli kliknite na položku Zmeniť nastavenia adaptéra.
 3. Tu uvidíte adaptéry a pripojenie VPN. Pravým tlačidlom myši kliknite na pripojenie VPN, ktoré chcete odstrániť, a vyberte delete.

Ako odstrániť staré ovládače TAP v systéme Windows

Jedným z dôvodov, prečo inštalácia viacerých klientov VPN na počítači so systémom Windows môže spôsobiť zmätok, je kvôli ovládačom TAP. Ovládače TAP sú potrebné na fungovanie siete VPN v systéme Windows. Keď však rôzne počítače VPN nainštalujú ovládače TAP do počítača, môžu začať navzájom ovplyvňovať: zastavenie pripojenia novej siete VPN. Toto je najbežnejší dôvod konfliktov softvéru VPN. Aj po odstránení siete VPN bude pravdepodobne potrebné odstrániť ovládače klepnutia. Je pravda, že ak odstránite VPN pomocou Revo Uninstallera, všetok softvér spojený s VPN by mal byť odstránený: vrátane ovládačov TAP.

Pre každého, kto už odstránil sieť VPN (alebo viac sietí VPN) pomocou bežného odinštalačného programu Windows v ovládacom paneli, môže byť potrebné manuálne odstrániť ovládače TAP. Postupujte podľa týchto jednoduchých krokov:

 1. Prejdite na Ovládací panel > Systém a bezpečnosť > systém > Správca zariadení
 2. Posuňte zobrazenie nadol na položku Sieťové adaptéry, kliknite pravým tlačidlom myši na ovládače TAP a odinštalujte ich. Keď sa zobrazí výzva, ovládač odstráňte.
 3. Reštartujte systém a preinštalujte najnovšiu verziu klienta VPN, ktorý chcete použiť. Vaša súčasná VPN nainštaluje správne ovládače TAP.

Os X Odstrániť Vpn

Mac OS X

Pre Mac OS X odporúčame používať buď AppCleaner (free) alebo CleanApp pre Mac (čo robí dobre, ale stojí 14,99 dolárov). Rovnako ako ich náprotivok v systéme Windows, oba tieto programy sú mimoriadne samovysvetľujúce. Ich použitie je jednoduchý proces a na správne odinštalovanie VPN a všetkých jej súčastí sa musíte riadiť iba pokynmi na obrazovke. CleanApp je skvelý, pretože vyhľadá všetky staré staré súbory v počítači Mac a odstráni ich.

Po odstránení softvéru VPN z počítača Mac bude pravdepodobne potrebné manuálne odstrániť pripojenia VPN. Postupujte podľa týchto jednoduchých krokov:

 1. Ísť do systémové preferencie,
 2. Klikni na profily ikona.
 3. Kliknite na znamienko mínus vedľa VPN, ktorú chcete odstrániť
 4. Zadajte svoje heslo správcu
 5. Servery VPN, ktoré ste používali, sa teraz odstránia z vašich sietí

Je potrebné poznamenať, že na rozdiel od počítačov so systémom Windows nie je pre bezproblémové fungovanie VPN potrebné preinštalovať ovládače TAP. Takže ak je to niečo, čo vás trápi, odpoveď znie: nemusíte sa obávať odinštalovania starých ovládačov TAP, ako je to na počítači so systémom Windows..

Ubuntu Odstrániť Vpn

linux

Ak inštalujete softvér na počítač so systémom Linux pomocou správcu balíkov (systém správy balíkov Debian v Ubuntu), je možné tento softvér odstrániť pomocou správcu balíkov. To bude pravdepodobne stačiť na úspešné vyčistenie všetkých súborov spojených s programom (vrátane VPN).

Za zmienku tiež stojí, že pri odinštalovaní VPN v systéme Linux pomocou APT nebude „odobrať“ dosť. Odstráni iba vymaže nainštalované balíky a nie aj konfiguračné súbory. Na odstránenie konfiguračných súborov je potrebné použiť „vyčistenie“. „Vyčistiť“ je rovnaké ako „odstrániť“ s tou výnimkou, že sa odstránia balíčky a odstránia sa aj konfiguračné súbory. Stojí za zmienku, že správca balíkov žiadne súbory v domovskom priečinku používateľa neodstráni, aj keď sa používa čistenie.

Snímač rozloženia

Pre každého, kto chce pomôcku pre systém Linux, ktorá vám pomôže s odstraňovaním a čistením súborov, sú možnosti Stacer a GCleaner. GCleaner sa však stále vyvíja. Stacer umožňuje používateľom používať program „System Cleaner“ na uvoľnenie miesta jedným kliknutím, správu spúšťacích aplikácií v Ubuntu na optimalizáciu výkonu, vyhľadávanie a správu služieb a démonov a na vyhľadávanie a odinštalovanie softvéru na uvoľnenie miesta.

Ak chcete odstrániť pripojenia VPN v Ubuntu, je tu užitočný sprievodca, ktorý si môžete pozrieť tu.

Odstráňte Vpn Android

Android

Ak chcete odstrániť sieť VPN pre Android, môžete samozrejme aplikáciu normálnym spôsobom odstrániť. Mali by ste však vykonať aj nasledujúce kroky, aby ste sa uistili, že všetky pripojenia VPN boli úspešne odstránené:

 1. Prejdite prstom po telefóne dole a klepnite na nastavenie
 2. V nastaveniach vyhľadajte pripojenie podnadpis a klepnite na Ďalšie nastavenia pripojenia.
 3. Teraz kliknite na VPN (Nastavenie a správa virtuálnych súkromných sietí (VPN)).
 4. Teraz uvidíte vaše pripojenia VPN. Dlho klepnite na sieť VPN, ktorú chcete odstrániť.
 5. Klepnite na Odstrániť sieť
 6. Po odstránení všetkých pripojení VPN sa zobrazí správa „Žiadne VPN“.

Ios Vpn odinštalovať

iOS

Okrem odstránenia iOS VPN by ste mali odstrániť aj jednotlivé pripojenia, ktoré mohli byť nastavené. Postupujte podľa týchto jednoduchých krokov:

 1. Otvorené nastavenie na vašom zariadení so systémom iOS.
 2. kohútik všeobecný.
 3. kohútik Profile.
 4. Na tejto obrazovke sa zobrazia jednotlivé profily VPN, ktoré sú nainštalované na vašom iPade alebo iPhone. Klepnite na ten, ktorý chcete odstrániť.
 5. Klepnite na Odstrániť profil. Potvrďte, že chcete tento profil odstrániť klepnutím delete znovu.
 6. Teraz ste odinštalovali profil VPN priradený k sieti VPN, ktorú ste používali.

Odstráňte pevný disk

Zabezpečenie údajov a obnova pevného disku

Je potrebné si uvedomiť, že ak odstraňujete alebo odinštalujete VPN z pevného disku alebo počítača, ktorý chcete predať, musíte byť obzvlášť opatrní. Dôvodom je skutočnosť, že prihlasovacie poverenia VPN môžu byť stále obnoviteľné, pokiaľ pevný disk správne naformátujete pred jeho predajom alebo odhodením..

Môže to byť nebezpečné, pretože ak sa počítačovým zločincom nepodarí obnoviť vaše poverenia VPN, mohli by použiť vaše predplatné VPN na páchanie trestných činov. Je nepravdepodobné, že by sa to mohlo zdať, že by to mohlo viesť k podozreniu zo spáchania trestného činu, ktorý ste nespáchali.

Z tohto dôvodu stojí za povšimnutie, že použitie jedného z odporúčaných odinštalačných programov (aby počítač získal čerstvé plátno pripravené na inštaláciu inej siete VPN) nezabráni niekomu v neskoršom získavaní týchto údajov pomocou softvéru na obnovu pevného disku. Podrobné vysvetlenie, ako správne formátovať pevný disk - zastaviť obnovovanie údajov neskôr - nájdete v mojom sprievodcovi tu.

Kredit na obrázok názvu: Pepsco Studio / Shutterstock.com

Obrázkové kredity: rvlsoft / Shutterstock.com, rzoze19 / Shutterstock.com, Profit_Image / Shutterstock.com, tanuha2001 / Shutterstock.com, Lightspring / Shutterstock.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me