Akcie smerovače sú obmedzené, a získať z nich najlepšie nastavenie a výkon môže byť veľmi ťažké.

Prispôsobený firmvér, napríklad DD-WRT, uľahčuje tento proces a poskytuje vám tiež množstvo ďalších možností; čím sa z bežného smerovača 100 dolárov zmení superprúd, ktorý je vhodný do akejkoľvek domácnosti alebo kancelárie.

S týmto sprievodcom smerovačom DD-WRT zvýšite dosah bezdrôtového pripojenia, rýchlosti prenosu dát, vytváranie riešení NAS, nastavenie služby VPN a ešte oveľa viac v žiadnom momente. Niektoré z nich môžete dokonca implementovať bez toho, aby ste mali DD-WRT.

Nemáte čas si to všetko prečítať dnes? Odporúčam vám prečítať si aspoň úvod, aby ste zistili, o čom je táto firma „DD-WRT“.

Contents

Čo sú DD-WRT routery?

Názov DD-WRT pochádza z dvoch zdrojov. WRT je skratka pre Wireless Router a bola prvýkrát vytvorená neslávnym Linksys WRT54G. Bol to prvý smerovač používaný na vývoj DD-WRT a odvtedy sa stal ikonickým úspechom. DD pochádza z nemeckého mestského kódu v Drážďanoch, kde býval BrainSlayers, pôvodný vývojový tím.


DD-WRT je vo svojej podstate firmvér, ktorý môžete nainštalovať do smerovača, aby ste zvýšili jeho možnosti. Je to porovnateľné s inštaláciou iného operačného systému do vášho počítača, aby sa zlepšila jeho funkčnosť a účel. Ako vám ukážem v tejto príručke, budete môcť rozšíriť dosah svojich bezdrôtových sietí, získať vylepšenú kvalitu servisných nástrojov a oveľa viac. Pozrite sa na obsah uvedený nižšie a zistite, aké prispôsobivé môže byť.

Nižšie uvedené nastavenia sú odporúčaniami pre rôzne prostredia. Nerobte si starosti, ak si nie ste istí, čo sú niektoré z nich, sú vysvetlené oveľa podrobnejšie ďalej.

Prečo DD-WRT?

Mnohí z vás si možno myslia: prečo potrebujem DD-WRT, nevyrieši môj štandardný firmvér smerovača všetky moje potreby?

Bohužiaľ nie.

Zatiaľ čo sa firmvér poskytovaný smerovačmi v priebehu rokov zlepšil, vo všeobecnosti im chýba široká škála funkcií. Je to z toho dôvodu, že väčšina používateľov túto funkciu nepotrebuje, a preto pre ňu nemá žiadny finančný zmysel ju rozvíjať.

Postupom času sa však používatelia počítačov, ako ste vy, stali dômyselnejšími a lepšie informovanými, rozhodli sa, že chcú viac a router DD-WRT bol vždy prvým krokom. V tomto aspekte smerovacie spoločnosti zaostali. Z tohto dôvodu mnohé z nich (smerovač Buffalo, smerovač Linksys atď.) Začali skutočne predávať smerovače typu DD-WRT!

DD-WRT prichádza v mnohých variantoch a veľkostiach, od DD-WRT micro po DD-WRT mega, ale bez ohľadu na to, akú veľkosť používate, ďalšie nástroje nepochybne premenia váš štandardný smerovač na superhub.

Niektoré výhody DD-WRT

Tu je niekoľko funkcií, ktoré dokazujú, že inovácia na DD-WRT výrazne pomôže vylepšiť vaše internetové WiFi a možnosti zariadení, či už žijete sami alebo podnikáte. Toto je iba malý úryvok všetkého možného, ​​a dokonca ani celý tento sprievodca nepokrýva všetky možnosti a nastavenia.

 • Ovládacie prvky pokročilej kvality služby (DD-WRT QoS)- umožňuje ovládať pridelenie šírky pásma. Môžete ľahko rozdeliť svoju komunikáciu medzi sieťami, venovať ju konkrétnemu softvéru, zariadeniam a ďalším.
 • Univerzálne Plug and Play (UPnP) - - protokol, ktorý ľahko umožňuje zdieľanie zariadení v sieti na rýchle a ľahké zdieľanie súborov, médií, tlačiarní atď.
 • Sieťové úložisko (NAS) - k smerovaču pripojte disky USB a pevné disky, aby ste ich mohli používať ako sieťové jednotky prístupné pre všetkých
 • Sieťové tlačiarne - Rovnako ako v prípade pevných diskov, môžete pripojiť tlačiarne, ku ktorým máte prístup z celej siete
 • Ukladanie do vyrovnávacej pamäte DNS / DNSmasq - zrýchľuje vyhľadávanie a rozlíšenie názvu hostiteľa, aby sa zvýšila rýchlosť pripojenia k vašim obľúbeným webovým stránkam
 • Bezdrôtové premostenie- zmení smerovač na bezdrôtový zosilňovač a rozšíri dosah signálu WiFi
 • Pokročilé grafy výkonnosti- DD-WRT poskytuje pokročilé sledovanie siete a zobrazenie pre lepšie riešenie problémov a analýzu.
 • Nastavte výkon antény- jeden z mnohých spôsobov, ako môžete zvýšiť dosah bezdrôtovej siete
 • VPN- smerovač DD-WRT môžete používať ako klienta VPN, takže všetky zariadenia vo vašej sieti Wi-Fi sú chránené. Toto dokonca poskytuje funkcie geodblokovania pre zariadenia, ktoré nepodporujú klientov VPN (napr. Roku a AppleTV)..

Takže na záver, prečo DD-WRT? Pretože aj samotní výrobcovia smerovačov to odporúčajú, ak chcete zo smerovača vyťažiť maximum!

Kompatibilné smerovače DD-WRT

Keď sa rozhodnete, že z routera chcete získať viac, je čas začať podnikať.

Prvou prekážkou je výber smerovača.

Ak máte starý dom ležiaci v dome, môžete sa pozrieť na jeho databázovú stránku smerovača a zistiť, či je naň možné nainštalovať DD-WRT. Zoznam smerovačov DD-WRT môžete použiť aj na nájdenie smerovača pre seba. Aj keď je veľmi podobná, odporúčame vám neskôr, pretože je stále aktuálnejšia s informáciami.

Uvidíte veľa webových stránok, ktoré používajú kultový odkazový server Linksys WRT54G / WRT54GL na vytvorenie super routeru, je však extrémne zastaraný, postrádajú akékoľvek porty USB, takže už nikdy nie je blízko najlepšieho smerovača DD-WRT..

Namiesto toho budem používať ukážky Asus RT-AC56U. Má vynikajúci procesor, veľa pamäte RAM a Flash a 2 porty USB, ktoré zvyšujú jeho praktickosť exponenciálne, a môžete ho zobrať Amazonu za pouhých 100 dolárov. Je to tiež dvojpásmové (smerovacie siete 2,4 GHz a 5 GHz), ktoré umožňujú vyššiu rýchlosť prenosu a sieťové pripojenie.

Ak máte nižší (alebo vyšší) rozpočet, pozrite si naše najlepšie smerovače pre zoznam DD-WRT pre smerovače, ktoré odporúčame.

DD-WRT vs. OpenWRT vs. Tomato

DD-WRT nie je jediný firmvér smerovača s otvoreným zdrojovým kódom na trhu a technicky nie je najlepší vo všetkých aspektoch. Je to však tá, ktorá má najväčšiu podporu komunity, väčšinu aktualizácií, a preto je najpriaznivejšia pre začiatočníkov.

Osobne považujem firmvér smerovača Tomato za lepší, ale na jeho riešenie potrebujete viac technických znalostí a na internete na internete vždy nenájdete odpovede. Router OpenWRT je najvýkonnejší, ale vyžaduje si aj vynikajúce počítačové zručnosti. Z týchto dôvodov DD-WRT vyhráva deň.

Sprievodca DD-WRT - zápis

Na uľahčenie navigácie a porozumenia pokynom v tejto príručke som použil nasledujúce poznámky.

Položky ponuky - položky ponuky sú zobrazené kurzívou a šípkami -> sa používajú na označenie podponuky

tlačidla - všetko, na čo budete musieť kliknúť, je uvedené tučne

„Jednotlivé úvodzovky“ sa použijú na označenie sekcií na stránke

Kurzíva sa používa pre časti kódu, ktoré musíte zadať.

Tu je príklad, ktorý vám povie rýchlosť procesora a Flash vášho smerovača

 1. Prejdite do sekcie Správa -> príkazy
 2. Do poľa „Príkazy“ zadajte: nvram get clkfreq
 3. cvaknutie Spúšťať príkazy

Toto by ste mali vidieť
Sprievodný zápis

Začíname s DD-WRT

Ako nainštalovať DD-WRT

Inštalácia DD-WRT na smerovač je prvým a najrizikovejším krokom.

Musím vás varovať, že inštalácia DD-WRT zruší vašu záruku a môžete tiež "tehla" to, a.k.a., robí z neho sexy ťažítko.

Našťastie si môžete kúpiť router so systémom DD-WRT predinštalovaným na Amazone, ak nechcete riskovať. Prípadne môžete použiť spoločnosti ako FlashRouters a Sabai, ktoré ich nainštalujú za vás a tiež vám poskytnú záruku a podporu..

Kde stiahnuť DD-WRT

Boli by ste prekvapení, ale aj stiahnutie firmvéru DD-WRT môže byť trochu problematické. Aj keď na webovej stránke DD-WRT existuje databáza DD-WRT, ktorá vám pomôže nájsť firmvér smerovača, je zvyčajne veľmi zastaraná a niekedy neobsahuje všetko, čo je uvedené na stránke podporovaných zariadení..

Pre model AC56U sme dostali FlashRouters, aby sme vám poskytli najlepšie stabilné zostavenie, ale môžete tiež vyhľadávať na DD-WRT Wiki a fórach a na stránke FTP beta builds. Najnovšou stabilnou zostavou odporúčanou spoločnosťou FlashRouters je model R28493M (12/10/15), ktorý si môžete stiahnuť tu. Po stiahnutí postupujte podľa krokov uvedených nižšie.

 1. Vykonajte reset 30-30-30. Stlačte resetovacie tlačidlo na 30 sekúnd (pravdepodobne na to budete potrebovať pero). Bez prepnutia na 30 sekúnd odpojte napájanie. Pripojte napájanie späť a držte tlačidlo stlačené ďalších 30 sekúnd. Pomáha to vymazať pamäť smerovača pre čistú inštaláciu.
 2. Pripojte smerovač k počítaču pomocou kábla Ethernet.
 3. Otvorte prehliadač a do panela s adresou napíšte 192.168.1.1
  1. Na vyžiadanie budú predvolené prihlasovacie údaje smerovača (zvyčajne používateľské meno: admin, heslo: admin)
  2. Ak vyššie uvedená adresa IP nefunguje, prečítajte si príručku k smerovaču
 4. V ponuke naľavo prejdite na položku Správa a potom kliknite na kartu Aktualizácia firmvéru hore.
 5. V časti „Nový súbor s firmvérom“ vyberte súbor, ktorý ste stiahli na začiatku. cvaknutie Nahrať a počkajte, kým sa router sám reštartuje. Keď začnú blikať svetlá na prednej strane, budete to môcť zistiť a budete mať k nim prístup pomocou adresy IP smerovača uvedenej vyššie..
 6. Vykonajte reset 30-30-30.
 7. Teraz prejdite na 192.168.1.1 (predvolená IP adresa DD-WRT) a uvidíte nasledujúce. Predvolené prihlasovacie údaje DD-WRT sa zvyčajne zhodujú s údajmi smerovača, ale nielen by ste mali, ale budete ich musieť zmeniť..
  Vitajte v službe DD-WRT
 8. To je hotové s aktualizáciou firmvéru DD-WRT.

Ak potrebujete vykonať reset DD-WRT, pretože ste urobili chybu a router nereaguje, vykonajte reset 30-30-30.

Zmena základných nastavení

Po nainštalovaní firmvéru bude hlavnou úlohou zmeniť všetky základné a dôležité nastavenia vrátane konfigurácie bezdrôtového prístupového bodu.

 1. Ako je uvedené v predchádzajúcich pokynoch, zobrazí sa výzva na okamžitú zmenu používateľského mena a hesla DD-WRT. Odporúčam vám to niekde zapísať, napríklad v nástroji na správu hesiel, aby ste sa náhodou nezablokovali. Ak si to želáte, môžete to zmeniť neskôr v časti Správa -> Karta Správa.
 2. Zmeňte svoj názov bezdrôtovej siete (SSID) v ponuke Bezdrôtové pripojenie na karte Základné nastavenia. Ak máte viac ako jednu bezdrôtovú sieť (ktorú budete mať s AC56U), potom im pomenujte rôzne názvy, aby ste ich mohli ľahko rozlíšiť.. Použiť nastavenia raz hotovo.
  Základné bezdrôtové nastavenia DD-WRT
 3. Na karte Zabezpečenie bezdrôtovej siete zadajte heslo pre obe siete. Odporúčam používať osobný bezpečnostný režim WPA2 s algoritmom AES WPA.
  Nastavenia zabezpečenia bezdrôtovej siete DD-WRT
 4. V nastavení by som tiež odporúčal nastaviť voliteľné 'Názov smerovača' a 'Názov hostiteľa', ale to nie je nevyhnutné.
 5. Teraz by ste mali mať funkčný smerovač, ktorý môžete používať rovnako ako akýkoľvek iný smerovač na trhu. Predtým, ako spustíme konfiguráciu smerovača a pridáme zvončeky a píšťalky, odporúčam vám pozrieť sa v ponukách a získať cit pre firmvér..

Zálohovanie a obnova vášho DD-WRT

Hrať si s routerom, vylepšovať nastavenia a zlepšovať jeho schopnosti je vždy veľa zábavy. Avšak niekde pozdĺž línie pravdepodobne urobíte chybu a budete chcieť mať zálohu, aby ste mohli systém iba obnoviť a nemuseli ste znova prechádzať všetkými nastaveniami. Pri písaní tejto príručky a pri všetkých nastaveniach som musel urobiť dva z nich, ktoré som sám obnovil - oboje kvôli hlúpym chybám!

Ak chcete vytvoriť zálohu, prejdite na Administrácia -> Zálohujte a kliknite na zálohovanie. Potom súbor jednoducho stiahnite na bezpečné miesto v počítači.

Ak chcete obnoviť DD-WRT na záložný bod, choďte na rovnaké miesto. V časti Obnoviť nastavenia vyhľadajte zálohovaný súbor a kliknite na tlačidlo obnoviť.

Rovnako ako pri zálohovaní firmvéru DD-WRT by som vám odporúčal zálohovať počítačový systém, pretože strata všetkých súborov je oveľa ničivejšia ako strata niekoľkých nastavení DD-WRT..

Zvýšenie dosahu bezdrôtovej siete

Existuje niekoľko základných metód na zvýšenie dosahu bezdrôtového prenosu a rýchlosti prenosu. Ďalej uvádzam najobľúbenejšie možnosti. Niektoré z nich súvisia s firmvérom, zatiaľ čo niektoré vyžadujú ďalší hardvér.

Vyhľadajte smerovač

Ideálnym spôsobom, ako dosiahnuť optimálne pokrytie vo vašej domácnosti alebo kancelárii, je umiestnenie vášho smerovača do epicentra akcie. Nájdite fyzické centrum svojej nehnuteľnosti a zistite, ako to ovplyvní vaše pokrytie. Steny, najmä betónové, môžu byť veľkou prekážkou, takže skúste posunúť smerovač okolo.

Váš poskytovateľ internetových služieb (ISP), žiaľ, možno nenašiel váš modem na ideálnom mieste. Ak chcete modem a smerovač ponechať na rovnakom mieste, môžete si kúpiť predlžovač koaxiálneho kábla (alebo požiadať svojho ISP, aby to urobil za vás). Ak vám to nebude vadiť na rôznych miestach (alebo ak chcete, aby boli na rôznych miestach), môžete si kúpiť extra dlhý ethernetový kábel.

Ak ste úplne neschopní alebo neochotní premiestniť smerovač, mali by vám pomôcť nasledujúce kroky.

Použite prázdny kanál

Zatiaľ čo bezdrôtové frekvencie sa označujú ako 2,4 GHz a 5 GHz, v skutočnosti sa od týchto frekvencií úmyselne líšia. Je to preto, že pre každú hlavnú frekvenciu existuje niekoľko kanálov. Tieto kanály možno predpokladať ako počet jazdných pruhov na diaľnici. Čím viac áut je v jazdnom pruhu, tým pomalšie je. Nájdenie prázdneho (alebo najmenej prázdneho) je veľmi ľahké a môže to pomôcť zvýšiť dosah a prenosové rýchlosti..

 1. Stiahnite si aplikáciu WiFi Analyzer do svojho zariadenia. Odporúčam nasledujúce; Analyzátor Wifi pre Android, AcrylicWiFi pre Windows, WiFi Scanner pre Mac. Bohužiaľ, zatiaľ nie sú k dispozícii žiadne dobré možnosti pre iOS.
 2. Naskenujte svoje okolie pomocou aplikácie alebo softvéru. Zistil som, že kanály 5GHz boli takmer nevyužité, takže som mal na výber z niekoľkých možností. Ako vidíte na obrázku nižšie, 2,4 GHz kanály mali oveľa väčšiu komunikáciu. Jasne som používal veľmi preťažený kanál (SuperNet) a bol by som lepší s vyšším číslom kanála.
  WiFi Analyzer
 3. V bezdrôtovej sieti som zmenil číslo kanála svojej siete -> Základné nastavenie kanála 13.
 4. Môžete tiež vybrať možnosť Automaticky, ale osobne som zistil, že ľudia takmer nikdy nezmenia svoje kanály, takže to nie je potrebné.

Rozšírené bezdrôtové nastavenia

Zmena kanálu, ako je opísané vyššie, je jedným z najjednoduchších a najbezpečnejších spôsobov, ako získať lepší signál. Existuje však veľa pokročilých nastavení, s ktorými je možné experimentovať. Závisia to od situácie a niektoré z nich, napríklad zvýšenie výkonu TX, môžu skrátiť životnosť smerovača. Z tohto dôvodu budete musieť nielen vykonať starostlivé testovanie v každej konfigurácii, ktorú vyskúšate, ale mali by ste tiež pamätať na to, že môžu mať za následok iné, menšie následky..

Šírka pásma vs. priepustnosť

Skôr ako vysvetlím, ako otestovať vašu šírku pásma a priepustnosť, je nevyhnutné, aby som vysvetlil rozdiel medzi týmito dvoma. Šírka pásma je pevná rýchlosť, ktorú platíte a dostanete od svojho poskytovateľa internetových služieb: v mojom prípade ide o sťahovanie 30 Mb / s a ​​odovzdanie 3 Mb / s. Priepustnosť je skutočné množstvo údajov, ktoré váš smerovač dokáže spracovať. Na RT-AC56U, ktorú testujeme, je teoretické maximum 867Mbps.

Preto, ak máte záujem iba o použitie smerovača na prístup na internet, odporúčame vám vyhnúť sa hraniu s rozšírenými nastaveniami (pokiaľ nemáte veľmi rýchle pripojenie k internetu). Ak ju však plánujete používať na ukladanie, tlač, streamovanie filmov alebo na iné interné účely, môže to mať zmysel.

Testovanie šírky pásma a priepustnosti

Testovanie šírky pásma je najjednoduchšie z nich. Choďte na TestMy.net. Mali by ste vidieť rýchlosť v oblasti toho, za čo platíte. Ak to tak nie je, mali by ste zvážiť slovo so svojím poskytovateľom internetových služieb. Je známe, že rýchlosti sa môžu líšiť, ale v mnohých prípadoch (najmä v Amerike) sa objavili správy o poskytovateľoch internetu, ktorí svoje sľuby nedodržiavajú..

Na testovanie priepustnosti budete musieť stiahnuť test priepustnosti TamoSoft. Budete musieť spustiť server na počítači, ktorý je pevne pripojený k smerovaču pomocou kábla Ethernet. Potom na prenosnom počítači musíte spustiť klientsky softvér. Zadajte adresu IP poskytnutú serverom a potom vykonajte test smerovača. Získate tak priepustnosť smerovača.

TX napájanie, prenos, atď

Ak ste sa po otestovaní nastavení rozhodli, že potrebujete vyššiu priepustnosť, pravdepodobne začnete skúmať zmenu rozšírených nastavení bezdrôtovej siete. Ako už bolo spomenuté, sú komplikované a môžu spôsobiť problémy. Pretože pri predvolenom nastavení vidíme na počítači 500 Mbps a 100 Mbps na telefóne (čo je limit vzhľadom na hardvér), nemyslíme si, že je to potrebné a je nepravdepodobné, že budete.

Ak to však chcete urobiť, najlepšie odporúčame smerovať na fórum DD-WRT a pýtať sa tam priateľských ľudí. Ak tak urobíte, nezabudnite uviesť všetky svoje zariadenia a potreby, aby vám mohli prispôsobiť technické parametre.

Keď diskutujete o rozšírení dosahu a rýchlosti bezdrôtovej siete, často sa stretnete s dodatočným spaľovaním. Afterburner je jedinečná technológia podporovaná vybranými zariadeniami a odporúča sa, aby ste ju predvolene vypli.

Antény a vysielače WiFi

Jedným z najrýchlejších a najjednoduchších spôsobov, ako dosiahnuť lepší príjem na svojich zariadeniach, je používanie bezdrôtových antén.

Ak používate smerovač, ktorý sme odporúčali, žiaľ nebudete môcť k nemu pripojiť ďalšiu anténu. Jeden však môžete stále pripojiť k svojmu počítaču, ak už máte v ňom vloženú kartu WiFi. Aj keď je to ľahké, pripojenie antény k počítaču je pravdepodobne najmenej praktické a nákladovo efektívne riešenie, pretože pomôže iba jednému zariadeniu.

Ak teda stále zápasíte s dosahovaním dobrého bezdrôtového pokrytia a vyskúšali ste vyššie uvedené dva kroky, stojí za to získať náhradnú anténu pre smerovač. Môžete získať tieto pomerne lacné od Amazonu. Existujú tri veci, ktoré by ste mali zvážiť, či ich budete mať:

 • Technické špecifikácie. Zaistite, aby ste dostali ten, ktorý má lepšie technické špecifikácie ako existujúca anténa.
 • Smerovosť. Niektoré antény, ako napríklad Asus WL-ANT-157, poskytujú zvýšený dosah, ale zameriavajú signál tak, aby smeroval iba jedným smerom..
 • Pripojte drôtom. Niektoré antény sa pripájajú k anténe pomocou drôtu, čo znamená, že ju môžete trochu posunúť. Niektorí dokonca majú magnetickú základňu, ktorá uľahčuje jeho umiestnenie na inom mieste.

Ďalším spôsobom, ako môžete rozšíriť svoj signál, je použitie vysielačov WiFi Range Extender. S najlepším rozširovačom dosahu WiFi ho budete musieť iba zapojiť do sieťovej zásuvky, urobiť päť minút nastavenia a budete hotoví. Mnoho ľudí uprednostňuje túto možnosť, pretože zaberá veľmi málo miesta a je veľmi rýchla a ľahká inštalácia.

Ako opakovač DD-WRT použite náhradný smerovač

Ak už máte existujúci smerovač, ale plánujete aj získanie nového, potom, ako váš existujúci podporuje DD-WRT, môžete ho použiť ako opakovač DD-WRT. To znamená, že ho môžete umiestniť na úplne iné miesto ako hlavný smerovač a bude prenášať bezdrôtový signál.

Ak chcete nastaviť slabší smerovač ako opakovač, postupujte takto:

 1. Nainštalujte DD-WRT na smerovač podľa predchádzajúcich krokov
 2. Prejdite na Nastavenie -> Základné nastavenie. Tam zakážte „Typ pripojenia“, pretože router nebude pripojený k hlavnému smerovaču alebo modemu.
 3. Zmeňte 'Router' a 'Host Name', ako sme to ukázali v Nastavenie DD-WRT. Odporúčame používať rovnaké meno s pripojeným znakom „-2“.
 4. Zmeňte poslednú číslicu „IP ​​adresy lokálneho smerovača“. Vo všeobecnosti sa adresy IP priradia zariadeniam automaticky a vy sa chcete vyhnúť kolízii a spôsobiť, že dve zariadenia nebudú mať bezdrôtový signál, preto odporúčame zvoliť relatívne vysoké číslo, napríklad 50..
 5. Zmeňte typ DHCP na „DHCP Forwarder“.
 6. V časti „DHCP Server“ zadajte IP adresu vášho primárneho smerovača (zvyčajne aj modemu). Všeobecne by to malo byť 192.168.1.1. Ak chcete zistiť, ktorý z nich je presne uvedený, prečítajte si príručku k tomuto zariadeniu. Uložiť zmeny.
 7. Prejdite na kartu Zabezpečenie a vypnite všetky nastavenia zabezpečenia (zrušte začiarknutie všetkých položiek), keďže hlavný smerovač zvládne všetko zabezpečenie. hit Uložiť.
 8. Prejdite na kartu Bezdrôtové pripojenie a zmeňte „Bezdrôtový režim“ na „Opakovač“ alebo „Repeater Bridge“. Po dokončení kliknite na tlačidlo OK Uložiť.
  1. „Opakovač“ vám pomôže prenášať bezdrôtový signál. To je najlepšia voľba, ak sa k svojim zariadeniam pripájate iba bezdrôtovo
  2. Výberom „Repeater Bridge“ môžete používať jeho ethernetové porty. To znamená, že k nemu môžete pripojiť Smart TV, hernú konzolu alebo iné zariadenia. Umožní to týmto zariadeniam rýchlejšie pripojenie na internet. Týmto zariadeniam tiež umožníte vidieť ďalšie zariadenia v sieti, ako sú riešenia sieťového úložiska.
 9. Zmeňte svoj názov bezdrôtovej siete (SSID) tak, aby presne zodpovedal nastaveniam vášho hlavného smerovača. Ak má hlavný smerovač sieť 2,4 GHz a 5 GHz, potom sa uistite, že ste tak urobili pre oba. Stlačte znova Uložiť.
 10. Prejdite na stránku Wireless -> Karta Zabezpečenie bezdrôtovej siete a zmeňte nastavenie tak, aby sa zhodovalo s nastaveniami primárneho smerovača vašej siete. Stlačte „Uložiť“ a nakoniec „Použiť nastavenia“.

Ak ste po experimentovaní so všetkými týmito nastaveniami stále nedokázali dosiahnuť najlepší dosah bezdrôtového smerovača, ktorý by ste chceli, môžete si vždy vytvoriť svoj vlastný.

Pretaktovanie DD-WRT (zvýšenie výkonu)

Rovnako ako v prípade počítača je možné router pretaktovať, aby mohol vykonávať viac operácií za sekundu a poskytovať vám lepší výkon. Na rozdiel od počítača však na systém nemôžete aplikovať žiadne chladenie. Preto budete musieť dávať pozor na prehriatie a stabilitu.

V porovnaní so štandardnými predvolenými hodnotami 800/600 som nastavil smerovač na frekvenciu CPU 1200 MHz a frekvenciu pamäte 800 MHz. Takto je teplota v pohotovostnom režime 67 ° C v porovnaní so štandardnou teplotou 63 ° C. Je to dobrá stabilná teplota, a hoci je možné pretaktovať ešte viac, nevidel som to. Stabilná teplota 70 ° C a viac pravdepodobne spôsobí problémy alebo zníži životnosť.

Na pretaktovanie nepoužívajte vstavaný nástroj na pretaktovanie, ktorý sa nachádza v časti Správa -> Zvládanie! Každý profesionál v odbore prisahá proti tomu a ani si nie je istý, prečo nie je implementovaný lepšie alebo odstránený. Namiesto toho postupujte podľa týchto krokov.

 1. Prejdite do sekcie Správa -> príkazy
 2. Do poľa zadajte nižšie, ktoré vám ukáže aktuálne nastavenia (štandardne 800MHz CPU / 600MHz pamäť) nvram get clkfreq
 3. Zadajte nasledujúci príkaz nvram set clkfreq = 1200,800

  a kliknite na tlačidlo OK Uložiť spustenie

 4. Prejdite do sekcie Správa -> Správa a v dolnej časti kliknite Reštartujte smerovač.
 5. Po reštartovaní smerovača zopakujte krok 2, ktorý by sa mal zobraziť 1 200/800
  DD-WRT Pretaktovanie
 6. Ak chcete niečo nižšie, odporúčame vám nastaviť frekvenciu 1 000/666

Pripojenie externých zariadení

Použitím smerovača s portom USB alebo dvoma môžete k nemu pripojiť zariadenia, ktoré vám umožnia urobiť ho ešte užitočnejším doma aj vo vašej kancelárii..

Použitie DD-WRT pre NAS

NAS je definovaný ako Network Attached Storage. V podstate to znamená, že pripojením externého pevného disku alebo USB kľúča k nemu budete mať prístup k všetkým súborom na ňom, pokiaľ bude vaše zariadenie pripojené k sieti Wi-Fi. Čo je ešte lepšie, ak nastavíte FTP, čo demonštrujeme neskôr, budete mať k nemu prístup kdekoľvek na celom svete, pokiaľ budete pripojení k internetu.

Tu je návod, ako ho nastaviť.

 1. Pripojte svoje úložisko USB k smerovaču a zapnite ho (ak ešte nie je). Na tento účel použite port USB3.0.
 2. Prejdite do smerovačov WebGUI zadaním 192.168.1.1 do panela s adresou v prehľadávači (pokiaľ ste ho nezmenili)..
 3. Prejdite na stránku Služby -> USB
 4. Povoľte „Core USB Support“, „USB Storage Support“ a „Automatic Drive Mount“. Ak máte náhradný port USB a chcete pripojiť tlačiareň pre bezdrôtovú tlač, môžete povoliť aj „Podpora USB tlačiarne“. cvaknutie Uložiť a potom Použiť nastavenia.
 5. Podrobnosti o vašom úložnom zariadení USB by sa mali zobraziť v časti „Informácie o disku“. Ak tak neurobia, potom reštartujte smerovač a znova načítajte stránku
  Služby DD-WRT USB
 6. Kliknite na NAStab. Povoľte SAMBA, vyberte reťazec servera (názov) a pridajte svoju pracovnú skupinu. Ak chcete zistiť alebo zmeniť svoju pracovnú skupinu, môžete tak urobiť na nasledujúcich miestach:
  1. V systéme Windows prejdite na Ovládací panel -> systém
  2. V OSX choďte do System Preferences -> sieť -> Letisko -> Pokročilé -> WINS
  3. V Linux / Ubuntu nainštalujte Sambu, otvorte okno terminálu a zadajte príkaz: sudo apt-get install samba smbfs

   (budete musieť zadať heslo sudo).
   Prejdite do súboru /etc/samba/smb.config a vyhľadajte riadok „pracovná skupina = WORKGROUP“.

 1. V časti Zdieľanie súborov kliknite na ikonu Pridať zdieľanie, v rozbaľovacej ponuke Cesta vyberte úložné zariadenie alebo oddiel zariadenia a vyberte názov úložiska. Ak chcete, aby mal každý, kto sa pripojí k sieti, prístup k úložisku NAS, začiarknite políčko Verejné a rozhodnite sa, či je povolenie na čítanie / zápis alebo iba na čítanie.
 2. Ak uprednostňujete obmedzený prístup k menovaným používateľom, kliknite na tlačidlo Pridať používateľa a vyplňte podrobnosti, pričom skontrolujte, či je začiarknuté políčko „Samba“. Opakujte pre každého oprávneného používateľa (alebo menej bezpečne, priamo zdieľajte podrobnosti jedného používateľského účtu so všetkými oprávnenými používateľmi).
 3. Uložte a použite nastavenia
  DD-WRT Services NAS
 4. Vaša jednotka NAS by teraz mala byť prístupná prostredníctvom vašej siete:
  1. Vo Windows choďte na Štart -> sieť -> [Názov smerovača] -> [názov jednotky alebo oddielu]
  2. V OSX choďte do Správcu súborov -> Zdieľaná tabla alebo sieťový priečinok -> [Názov smerovača] -> [názov jednotky alebo oddielu]
  3. V systéme Linux / Ubuntu postupujte podľa týchto pokynov.

Ako už bolo spomenuté, tento systém NAS je možné nastaviť pomocou akejkoľvek externej úložnej jednotky alebo USB flash disku. V niektorých prípadoch sa po použití nastavení a reštartovaní smerovača môže zobraziť upozornenie "Nepodporovaný súborový systém". Ak sa to stane, budete musieť disk preformátovať na jeden z nasledujúcich súborových systémov: ext2, ext3, NTFS alebo VFAT..
Nepodporovaný súborový systém DD-WRT NAS

Niektoré súbory DD-WRT tiež podporujú pripojenie jednotiek s viacerými platbami, ak hľadáte nastavenie RAID. Bohužiaľ nemôžete pripojiť jednotku USB na port USB a spustiť ich v konfigurácii RAID 1. Ak však chcete používať DD-WRT primárne ako systém NAS, potom je lepšie získať špecializovaný systém NAS.

Pripevnenie tlačiarne k zariadeniu DD-WRT

Pripojenie tlačiarne k smerovaču DD-WRT je len o niečo zložitejšie ako predchádzajúce nastavenie NAS. Musíte sa uistiť, že je vaša tlačiareň podporovaná USB 2.0 alebo nebude fungovať.

Niektoré moderné tlačiarne vám umožňujú zdieľať ich pomocou siete WiFi, ale chcem, aby boli moje siete WiFi čo najjasnejšie. Niektorí vám tiež umožňujú používať ho prostredníctvom ethernetového portu, ale mám pocit, že port USB je pohodlnejší.

 1. Pripojte kábel tlačiarne do portu USB smerovača. Odporúčam port USB2.0, pretože je lepší na kompatibilitu a nevyžaduje veľkú priepustnosť.
 2. Otvorte panel DD-WRT na 192.168.1.1
 3. Prejdite na stránku Služby -> USB. Ak ste tak ešte neurobili, povoľte „Core USB support“ (Podpora jadra USB) a tiež „USB printer support“ (Podpora USB tlačiarne). potom Použiť nastavenia.
 4. Vaša tlačiareň je teraz pripravená, ale musíme tiež nastaviť počítač, aby k nemu mal prístup

Zdieľaná tlačiareň DD-WRT so systémom Windows 7 a ďalej

 1. Kliknite na ponuku Štart a potom na položku Zariadenia a tlačiarne
 2. cvaknutie Pridajte sieťovú, bezdrôtovú alebo Bluetooth tlačiareň.
 3. Kliknite na Pridajte tlačiareň pomocou adresy TCP / IP alebo názvu hostiteľa
 4. Ako názov hostiteľa zadajte 192.168.1.1, pokiaľ ste to nezmenili. Zrušte začiarknutie políčka „Dotaz na tlačiareň a automaticky vyberte ovládač, ktorý chcete použiť“.
 5. Dajte si kávu, kým sa Windows pokúsi zistiť vašu tlačiareň. 90% času stále zlyháva, ale nebojte sa, kliknite Ďalšie.
 6. V zozname vyberte značku a model vašej tlačiarne.
 7. Pomenujte svoju tlačiareň
 8. Ak tlačiareň doteraz bez problémov pracovala, nemusíte sa obávať výmeny ovládača, ak sa zistí nová verzia.
 9. „Vytlačte testovaciu stránku“, aby ste sa uistili, že všetko funguje správne, potom kliknite na „Dokončiť“ a je hotovo!

Prijímač / modem 3G a 4G

Ak sa veľa pohybujete po práci, pravdepodobne budete mať prijímač USB 3G alebo dokonca 4G USB alebo hotspot WiFI. Ak z nejakého dôvodu chcete niečo viac schopné ako váš hotspot alebo len viac funkcií, môžete pripojiť 3G USB dongle k routeru. Aj keď to bude znamenať, že musíte mať router a je to zdroj energie okolo, počuli sme, že dodávatelia to radi robia kvôli všestrannosti, ktorú poskytuje. V podstate vytvárajú mobilný smerovač WiFI.

Keďže je to však veľmi zriedkavý a komplikovaný proces, ktorý hľadá len niekoľko ľudí, nebudem sa do toho ponoriť sám. Ak máte záujem, pozrite sa na nasledujúce odkazy. DD-WRT podporované 3G modemy, mobilný telefón / USB modem ako WAN a ak ste na GiffGaffe, prispôsobili vám tento proces.

Osobne, ak je to niečo, čo vás zaujíma, potom radšej odporúčam, aby ste dostali 4G USB Dongle a potom použili DD-WRT ako opakovač, ako je opísané vyššie..

Prístup k DD-WRT routeru

Prístup k DD-WRT cez WebGUI, ako som to urobil pre väčšinu tohto tutoriálu, je najjednoduchší a najjednoduchší spôsob. Bohužiaľ, WebGUI má svoje obmedzenia a niekedy sa budete musieť dostať do hlbšieho fungovania systému. SSH aj Telnet sú na to ideálne a SCP a FTP a sú ideálne na vzdialený prístup k súborom na smerovači. Aby ste sa rozhodli medzi protokolom, ktorý sa použije na vzdialený prístup k súborom, odporúčam prečítať si tento vynikajúci článok od CodeGuru.

SSH a Telnet

Prístup SSH (Secure SHell) aj Telnet sú povolené rovnakým spôsobom. Preto som ich spojil dohromady. Telnet sa používa na lokálny prístup k smerovaču, zatiaľ čo SSH je vhodný na vzdialený prístup a pohodlnejší na prenos súborov. Najjednoduchšou metódou pre lokálny prenos súborov je samozrejme zriadenie NAS, ako bolo opísané vyššie.

 1. Prejdite na stránku Služby -> Služby a posuňte zobrazenie nadol dole
 2. Tu môžete povoliť SSH aj Telnet
 3. V prípade SSH máte možnosť definovať port a vytvoriť autorizačné kľúče. Osobne som sa zasekol s prihlasovacím menom pre používateľské meno a heslo, ale pre najvyššiu úroveň bezpečnosti by som tiež odporúčal priradiť autorizačný kľúč. Po dokončení kliknite na tlačidlo OK Uložiť a Použiť nastavenia.
  DD-WRT SSH a Telnet
 4. Prejdite do sekcie Správa -> Správa a tu môžete teraz aktivovať SSH aj Telnet Management.
 5. Ak by ste chceli mať prístup k DD-WRT externe, budete musieť na vašom modeme nastaviť presmerovanie portov na port, ktorý ste vybrali na použitie pre SSH. Aj keď sa zvyčajne používajú porty 22 a 23, odporúčame vám použiť niečo nad 1024, aby sa všetkým, ktorí sa pokúšajú o prístup k sieti, sťažilo.

Vo Windows môžete na prístup cez Telnet použiť príkazový riadok. Musíte sa tiež uistiť, že máte povoleného klienta Telnet. Ak to chcete urobiť, prejdite na Ovládací panel -> relácie -> Zapína a vypína funkcie systému Windows. Počkajte na načítanie zoznamu, vyberte položku „Telnet Client“ a kliknite na tlačidlo OK.

 1. Spustite príkazový riadok kliknutím na Tlačidlo Windows, napíšte nižšie a stlačte kláves enter.cmd
 2. Typetelnet
 3. Inicializujte pripojenie k smerovaču zadaním otvoreného 192.168.1.1 [23], zmeňte IP adresu a port, ak ste vybrali iné hodnoty
 4. Prihlasovacie údaje sú meno používateľa: root a heslo: ako je definované na začiatku. Nerobte si starosti, ak sa pri zadávaní hesla nezobrazí; jedná sa o funkciu bezpečnostného softvéru.
 5. To je všetko.
  Prístup k DD-WRT cez Telnet vo Windows

Môžete tiež použiť PuTTY na Telnet alebo SSH do smerovača. SSH sa dodáva aj s programom SCP (Secure Copy), čo znamená, že na prístup k súborovým systémom na vašom smerovači môžete použiť program ako WinSCP..

 1. Ak chcete pristupovať k svojmu smerovaču cez WinSCP, jednoducho zadajte podrobnosti, ako je uvedené vyššie, v správnej časti a kliknite na tlačidlo Prihlásiť sa.
 2. Ak je to prvýkrát, môže sa zobraziť upozornenie na bezpečnostný kľúč, v takom prípade ho jednoducho prijmite.
  Prístup k DD-WRT cez WinSCP

FTP

Ak chcete povoliť FTP na smerovači DD-WRT, musíte po pripojení úložného zariadenia USB k smerovaču vykonať nasledujúce kroky.

 1. Vykonajte kroky 1 až 6 nastavenia úložného systému NAS
 2. V časti Služby -> NASdo nasledujúcich nastavení
  1. Povoľte protokol ProFTPD (podľa potreby zmeňte port) a povoľte prístup WAN
  2. Povoliť prístup WAN
  3. Odporúčam nepovoliť anonymné prihlásenie. Pre autentifikáciu pomocou zoznamu hesiel je pohodlnejšie, ale metóda Radius poskytuje najvyššiu bezpečnosť.
 3. V časti Používatelia zadajte používateľské meno, zabezpečené heslo a vyberte jednotky, ktoré chcete zdieľať, ako aj FTP.
 4. cvaknutie Uložiť potom Použiť nastavenia.
  Nastavenie FTP DD-WRT
 5. Prejdite do sekcie Správa-> Príkazy a zadajte nasledujúci príkaz wf: `nvram get wan_iface` iptables -I INPUT 2 -i $ wanf -p tcp --dport 21 -j logdrop iptables -I INPUT 2 -i $ wanf -p tcp -m state - stav NOVINKA - limit dportu 21 -m --limit A / minúta --limit-burst B -j logaccept

  Zmeňte hodnoty podľa vlastného uváženia:

  1. A (2) - počet odhadov povolených za minútu po B (3) počet neúspešných počiatočných pokusov - to spomalí a obmedzí každého, kto sa pokúša preniknúť
  2. Namiesto toho môžete použiť aj nasledujúci kód, ale toto bude menej zabezpečené. -I VSTUP 1 -p tcp - port 21 -j logaccept
 6. Uložiť ako pri spustení, Použiť nastavenia, a Reštartujte smerovač
 7. Váš server FTP by teraz mal bežať na vašom DD-WRT

Prístup na disk pomocou FTP

 1. Stiahnite si FTP klienta. WinSCP pre Windows, FileZilla pre Mac, ES File Explorer pre Android a FTP Manager pre iOS sú veľmi vhodné - ale môžete mať svoje vlastné preferencie.
 2. Po zobrazení výzvy zadajte nastavenia smerovača tak, ako ste ich predtým definovali
 3. Ak ju chcete získať navonok, musíte poznať svoju IP adresu (vopred), ktorú nájdete na adrese IPLeak.net.
  1. Ak používate modem pred smerovačom, musíte tiež nastaviť port vpred, ktorý sa líši v závislosti od poskytovateľa internetových služieb & Modem, pozrite sa na dokumentáciu, ktorú ste dostali.
  2. Ak to chcete urobiť pri používaní siete VPN, budete si musieť vybrať tú, ktorá umožňuje presmerovanie portov.
 4. To je tvoje spojenie

Rozšírené nastavenia prístupu

Obmedzenia prístupu / Rodičovská kontrola

Doma možno budete chcieť nastaviť určité obmedzenia prístupu, aby ste obmedzili obsah, ku ktorému majú vaši členovia rodiny prístup, najmä vaše deti. Aj keď sa domnievam, že ich vzdelávanie je dôležitejšie, existuje prirodzene veľa tém, ktoré žiadna lektorská činnosť nemôže zabrániť tomu, aby niekto narazil na.

V kancelárii možno budete chcieť nastaviť filtrovanie tak, aby zamestnanci nevyužívali pracovný čas na prístup na Facebook, Twitter a iné sociálne médiá, pokiaľ to nie je ich úlohou..

Osobne mám obmedzenia prístupu stanovené ako metódu autocenzúry. Viem, že existujú niektoré webové stránky, ktoré navštevujem, napríklad 9GAG, ktoré nie sú produktívne, a nemal by som k nim počas dňa pristupovať..

 1. Prejdite na položku Obmedzenia prístupu -> WAN prístup
 2. Môžete nastaviť až 8 zásad
 3. Nastavte prístupové pravidlá. Pre zoznam klientov môžete použiť MAC adresu, IP adresu alebo špecifikáciu rozsahu IP. Odporúčam vám použiť nastavenie MAC, pretože je to najťažšie prekonať. Adresy MAC pripojených zariadení nájdete na stránke Správa -> WOL.
  DD-WRT Administrácia WOL
 4. V dňoch a časoch definujte, kedy chcete, aby bolo obmedzenie prístupu aktívne
 5. V časti Blokované služby môžete určiť, či existujú nejaké konkrétne služby, ktoré chcete blokovať, napríklad hranie hier alebo Yahoo..
 6. V posledných dvoch sekciách môžete webové stránky blokovať podľa kľúčového slova alebo podľa konkrétnej adresy URL. Odporúčame vám používať blokovanie adries URL, pretože je presnejšie a vyhýba sa náhodnému blokovaniu webových stránok, ktoré by mohli byť potrebné pre prácu alebo vzdelávanie.
  Obmedzenia prístupu DD-WRT

Hosť WiFi

Ak často navštevujete priateľov, návštevníkov alebo obchodných partnerov, pravdepodobne im budete chcieť poskytnúť prístup k WiFi. Výhodou vytvorenia hosťovskej siete je to, že si ju môžete prispôsobiť podľa svojich potrieb. Napríklad môžete mať rôzne obmedzenia prístupu a nastavenia ochrany osobných údajov. Pretože sú tieto dve siete oddelené, budete tiež bezpečnejší a dokonca môžete prispôsobiť využitie šírky pásma, aby vaši priatelia nezačali priťahovať všetky rýchlosti sťahovania.

Môžete vytvoriť hosťovskú sieť pre siete 2,4 GHz aj 5 GHz.

 1. Prejdite na stránku Wireless -> Základné nastavenia
 2. Na frekvenciu, ktorú chcete, aby hostia mali prístup, kliknite pridaťv časti Virtuálne rozhrania. Osobne mám iba hosťovskú sieť 2,4 GHz, pretože to považujem za viac ako dostatočné. Pre každú frekvenciu môžete tiež pridať viac ako jednu virtuálnu sieť, ale nedokázal som vymyslieť dobrý dôvod, prečo by to mohlo byť užitočné. cvaknutie

  Uložiť
  Hosťovská sieť DD-WRT a virtuálne rozhrania

 3. Prejdite na stránku Wireless -> Bezdrôtové zabezpečenie a heslo pre hosťovskú sieť, toto je voliteľné, ale vždy sa snažím obmedziť to, kto má prístup k sieti, takže viem, že moji susedia nebudú bezplatní alebo zákazníci v kaviarni vedľa ich nepoužívajú. a to buď. cvaknutie Použiť nastavenia.
 4. Teraz budete chcieť vytvoriť most. To, čo most robí, je to, že vám umožňuje oddeliť dve siete, takže ich môžete ovládať osobitne. Ukážem tiež, ako môžete dať bezdrôtovým sieťam bez hosťovania prioritu.
 5. Prejdite na Nastavenie -> Networking
 6. Kliknutím na vytvorte nový most DD-WRT pridať a zavolajte to br1, kliknite Uložiť
 7. Pre IP ho definujte ako 192.168.2.1 a maska ​​podsiete by mala byť 255.255.255.0, kliknite na Uložiť potom Použiť nastavenia
 8. cvaknutie pridať v časti Priradiť mostu
 9. Vyberte br1, ktoré ste práve vytvorili ako klientsky most, a wl0.1 ako sieť. Nechajte Prio tak, ako je a potom

  Použiť nastavenia
  Nastavenie siete DD-WRT

 10. V dolnej časti pre položku DHCPD pridajte nový server DHCP. V rozbaľovacej ponuke vyberte možnosť br1 a ostatné nastavenia nechajte ako predvolené. Použiť nastavenia znovu.
  Nastavenie siete DD-WRT 2
 11. Teraz máte dve samostatné siete. Stále však chcete dať prioritu primárnej siete, pretože je to dôležitejšie.
 12. Prejdite na NAT / QoS -> QoS (kvalita služieb).
 13. V QoS Enable it a pre Port vyberte LAN & WLAN z rozbaľovacej ponuky.
 14. V časti Priority sieťovej masky zadajte 192.168.1.1/24 a 192.168.2.1/24 (alebo adresy IP, ktoré ste podľa toho definovali).
 15. Pre primárnu sieť 192.168.1.1 vyberte prioritu priority a pre sekundárnu prioritu hromadného výberu.
 16. Použiť nastavenia
  DD-WRT NAT QoS

 17. Prejdite do sekcie Správa -> Príkazy a zadajte nasledujúce
 18. iptables -t nat -I POSTROUTING -o `get_wanface` -j SNAT - do` nvram get wan_ipaddr` iptables -I FORWARD -i br1 -m state - status NEW -j ACCEPT iptables -I FORWARD -p tcp - tcp -Flags SYN, RST SYN -j TCPMSS --clamp-mss-to-pmtu iptables -I FORWARD 1 -i br0 -o br1 -j DROP iptables -I FORWARD 1 -i br1 -o br0 -j DROP
 19. cvaknutie Uložte Firewall a ste hotoví

Ak by ste napríklad chceli, aby hosťovská sieť mala pevnú šírku pásma, musíte mať pri testovaní produktu základnú líniu, potom to môžete urobiť nasledujúcim spôsobom po vykonaní vyššie uvedeného postupu:

 1. Prejdite na NAT / QoS -> QoS
 2. V časti „Nastavenia QoS“ zadajte maximálnu rýchlosť sťahovania a sťahovania poskytovanú poskytovateľom internetových služieb
 3. V časti „Sieťová priorita“ nastavte pre sieť, ktorú chcete mať obmedzenú rýchlosť, manuálnu
 4. Zadajte rýchlosť nahor a nadol, ktorú chcete dosiahnuť.
 5. cvaknutie Použiť nastavenia a ste hotoví.
  Obmedzenie šírky pásma DD-WRT

Hosť HotSpot

DD-WRT vám umožňuje používať štyri rôzne miesta, ktoré sú mimoriadne vhodné a užitočné pre komerčné prostredie. Sú to Sputnik, Hotspot systém, Wifidog a Chilispot. Nájdete ju v časti Služby -> HotSpot. Pre každú z nich sa budem venovať trochu detailom, ale budem sa venovať iba inštalácii systému HotSpot, pretože som zistil, že tento je najjednoduchší na použitie a implementáciu..

umelá družica

Sputnik i, rovnako ako systém HotSpot, av niektorých prípadoch Chilispot pracuje ako poskytovateľ plateného riadenia. To znamená, že zvládnu vašu úvodnú obrazovku, rôzne miesta a ďalšie za mesačný alebo za nákupný poplatok.

Zistili sme, že nastavenie Sputniku je trochu nepríjemné, ale poskytuje vám niekoľko dobrých nastavení a obmedzí všetky použitia WiFi na úvodnú obrazovku Sputnik. To znamená, že ak chcete zmeniť nastavenia DD-WRT, musíte k nemu byť pripojení pomocou ethernetového kábla.

Systém HotSpot

Zistil som, že systém HotSpot je najjednoduchší na nastavenie a použitie. Táto služba vám umožňuje účtovať zákazníkom za WiFi pripojenie. V takom prípade spoločnosť preberá malé percento platby. Môžete tiež poskytnúť používateľom bezplatné WiFi pripojenie a mať úvodnú obrazovku, ktorá ich žiada, aby vás sledovali na sociálnych sieťach, za čo musíte platiť malú mesačnú cenu.

 1. Zaregistrujte sa na účet na adrese hotspotsystem.com a nezabudnite si zapísať svoje používateľské meno operátora a svoje identifikačné číslo svojej polohy
 2. V DD-WRT choďte na Služby -> hotspot
 3. Povoliť HotSpotSystem
 4. Zadajte svoje údaje a kliknite na Použiť nastavenia
 5. Tým sa vytvorí automatická hosťovská sieť a pri prihlásení sa vám tiež zobrazí úvodná obrazovka. Ak chcete túto úvodnú obrazovku zmeniť, môžete tak urobiť prostredníctvom webovej stránky HotSpot System. Môžete zmeniť všetko od farieb, obrázkov, tlačidiel až po takmer všetko, čo si prajete.
  Systém hotspotov DD-WRT

Wifidog

Wifidog a Chilispot sú open source, čo znamená, že ak si budete priať, môžete si nastaviť server sami, čo znamená, že nepotrebujete ani pripojenie na internet. Wifidog je najzložitejší a najmenej hovoril o možnosti, preto by som mu radšej doporučil vyhnúť sa a zvoliť si namiesto toho Chilispot..

Chilispot

Chilispot je naj adaptabilnejšou hotspotovou službou DD-WRT. Po prvé, môžete použiť služby ako Wi-Fiplanet a EngageHotspot na vytvorenie webovej úvodnej stránky a systému. Tieto fungujú podobne ako systém HotSpot, ale sú menej komerčné, a preto bude potrebovať trochu viac práce, aby ste ich nastavili pekne a podľa vašich potrieb. Znamená to tiež, že tieto služby sú oveľa lacnejšie ako systém HotSpot. Viac informácií o nastavení nájdete v tomto videu YouTube.

Po druhé, môžete nastaviť Chilispot so svojím vlastným serverom Debian, čím si budete mať všetko pod kontrolou. Toto nastavenie si vyžaduje veľa technických skúseností a tiež presahuje rámec tejto príručky.

Filtrovanie Mac

Ak chcete, môžete tiež obmedziť prístup k sieti pomocou zariadenia. Všetky moderné zariadenia majú niečo, čo sa nazýva adresa MAC (Media Access Control), ktorá je ako domáca adresa a je pre každé zariadenie jedinečná. Keď poznáte adresu MAC zariadenia, môžete obmedziť jej prístup k sieti.

Najprv musíte nájsť MAC adresu zariadenia, ktoré chcete povoliť alebo blokovať. Nižšie vám ukážem, ako to môžete urobiť pomocou DD-WRT, ale môžete tiež Google zistiť, ako to nájsť v nastaveniach vášho zariadenia.

 1. Prejdite do stavu -> LAN
 2. V dolnej časti stránky sa zobrazia pripojené zariadenia a ich názvy
  Bezdrôtová sieť DD-WRT

Teraz, keď ste určili MAC adresu zariadenia, môžete ju zablokovať alebo povoliť. Napríklad zablokujem zariadenie Android zobrazené na predchádzajúcom obrázku.

 1. Prejdite na stránku Wireless -> Filter MAC
 2. Upravte zoznam filtrov MAC bezdrôtovej siete, do ktorej chcete obmedziť prístup. Môžete to urobiť iba pre reálne siete a nie pre virtuálne siete.
  Zoznam filtrov MAC adries
 3. Zadajte MAC adresy zariadení a kliknite na Uložiť. Môžete tiež zvoliť tlačidlo Zoznam bezdrôtových klientov MAC, aby ste vybrali rýchlo viac zariadení.
 4. Vyberte možnosť Povoliť a potom sa rozhodnite, či chcete povoliť iba tieto zariadenia, alebo zablokujte tieto zariadenia
 5. cvaknutie Použiť nastavenia a ste hotoví
  DD-WRT MAC filter

Ďalšie aplikácie a nastavenia

Ako je uvedené na začiatku tejto príručky, jednou z najväčších výhod DD-WRT sú ďalšie nastavenia a nastavenia, ktoré vám umožňujú robiť. Aj keď som už predtým vysvetlil väčšinu možností, táto časť je venovaná niekoľkým jedinečným nastaveniam.

Klient VPN

Keďže to naša značka už mohla dať, milujeme VPN. Nie je preto prekvapením, že vám ukážeme, ako môžete nainštalovať klienta DD-WRT OpenVPN na smerovač. Môžete si však nastaviť buď PPTP alebo OpenVPN klienta, pretože OpenVPN je oveľa bezpečnejšie a to, čo vždy odporúčame, toto je ukážka nastavenia. Ak chcete, môžete tiež nastaviť server DD-WRT VPN. To sa však nebudem zaoberať.

Pred začatím budete samozrejme potrebovať účet VPN. Pre túto demonštráciu som sa rozhodol použiť ExpressVPN, pretože sa hlasovalo ako jedna z najlepších sietí VPN pre DD-WRT. Väčšina poskytovateľov VPN však podporuje nastavenie na DD-WRT. Musím spomenúť, že router OpenVPN sa dá nastaviť niekoľkými spôsobmi, preto sa pred začatím konzultujte s poskytovateľom VPN, pretože jeho pokyny sa môžu líšiť, a preto by ste sa mali riadiť týmito pokynmi..

 1. Stiahnite si inštalačný súbor .ovpn pre server, ku ktorému sa chcete pripojiť, od poskytovateľa VPN a otvorte ho v programe Poznámkový blok alebo Poznámkový blok.++
 2. V DD-WRT choďte na Služby -> VPN a povoliť klienta OpenVPN
 3. Skopírujte nastavenia zo súboru .ovpn do konzoly DD-WRT podľa odporúčaní poskytovateľov VPN.
 4. cvaknutie Použiť nastavenia.
  DD-WRT VPN
 5. Prejdite na Nastavenie -> Základné nastavenie a prejdite nadol do časti Nastavenia servera sieťových adries (DHCP).
 6. V prípade statického servera DNS 1 a 2 zadajte nastavenia služby Google DNS: 8.8.8.8 a 8.8.4.4. Ak poskytovateľ VPN má vlastné nastavenia servera, namiesto toho zadajte adresu pre tieto nastavenia.
  1. Z bezpečnostných dôvodov môžete alternatívne používať OpenDNS alebo OpenNIC.
 7. Prejdite do stavu -> OpenVPN
 8. Mala by sa vám zobraziť obrazovka so stavom úspešného pripojenia, ako aj štatistické údaje o pripojení a protokol údajov na riešenie problémov.
  Stav VPN DD-WRT

Ak je spustenie klienta VPN na vašom smerovači jedným z vašich hlavných záujmov, odporúčame vám získať niečo výkonnejšie, pretože najlepší smerovač VPN bude potrebovať veľa výpočtového výkonu.

Klient VPN: Dual Gateway / Policy-Based Routing

Ak chcete, môžete router nastaviť ako duálnu bránu. Používa sa smerovanie založené na politikách a umožňuje niektorým z vašich zariadení používať pripojenie VPN, zatiaľ čo iné používajú vaše bežné pripojenie. Toto môže byť naozaj užitočné, ak si na svojom mediálnom zariadení užívate Hulu, Netflix alebo BBC iPlayer (pretože tieto blokujú VPN), ale samozrejme chcete, aby bol zvyšok vášho pripojenia bezpečný a bezpečný..

 1. Uistite sa, že ste nastavili pripojenie VPN podľa predchádzajúcej časti a či funguje
 2. Prejdite do stavu -> LANa vyhľadajte lokálne adresy IP zariadení, ktoré chcete používať pripojenie VPN
  1. V takom prípade chcem, aby môj telefón s Androidom s IP 192.168.1.123 používal pripojenie VPN
  2. Nastavenie smerovania založeného na politikách je možné vykonať iba inkluzívne a budete musieť poznať IP adresu všetkých zariadení, pre ktoré chcete mať pripojenie, aby ste prešli VPN
 3. Prejdite na stránku Služby -> VPN
 4. Do smerovania na základe politiky zadajte "192.168.1.123/32", uistite sa, že používate príslušné adresy IP. Ak potrebujete nastaviť viac zariadení, zadajte každú adresu IP do nového riadku. Kliknite na tlačidlo Použiť nastavenia
  Smerovanie založené na politike DD-WRT
 5. Prejdite do sekcie Správa -> príkazy
 6. Zadajte nasledujúce a kliknite na Uložte Firewall. Túto adresu budete musieť zadať pre každú adresu IP, ktorú chcete použiť s duálnymi bránami withiptables -I FORWARD -s 192.168.1.123 -o $ (nvram get wan_iface) -j DROP
 7. Ak potrebujete presmerovať aj konkrétny port cez VPN, musíte do 'Firewall Commands' tiež zadať nasledujúce: iptables -I FORWARD -i tun1 -p udp -d 192.168.1.123 --port 8080 - j ACCEPT iptables -I VPRED -i tun1 -p tcp -d 192.168.1.123 --dport 8080 -j ACCEPT iptables -t nat -I PREROUTING -i tun1 -p tcp --dport 8080 -j DNAT - do cieľa 192.168 .1.123 iptables -t nat -I PREROUTING -i tun1 -p udp --dport 8080 -j DNAT - do cieľa 192.168.1.123
 8. Budete musieť zadať vyššie uvedené tri riadky pre všetky adresy IP a porty, ktoré chcete použiť a poslať ďalej, pričom musíte nahradiť čísla IP a portov a potrebné údaje.
  Pravidlá brány firewall s duálnym smerovaním DD-WRT
 9. Po uložení brány firewall reštartujte smerovač. Na každom zariadení prejdite na adresu IPleak.net a uistite sa, že majú externú adresu IP, ktorú očakávate

SmartDNS

Podobne ako VPN vám služba Smart DNS umožňuje prekonávať geograficky obmedzený obsah. Na tejto stránke si môžete prečítať viac o rozdieloch a podobnostiach týchto dvoch stránok. Napriek tomu, že s Netflixom to tak dobre nefunguje, stále existuje veľa obmedzených webových stránok, ktoré vám umožňujú prístup. Odporúčam Blockless, pretože má skvelú cenu a poskytuje dobre zaokrúhlený celkový servis. Momentálne bohužiaľ nevieme o žiadnych bezplatných službách inteligentného DNS, ktoré sú legitímne a nebudú vaše údaje predávať.

Po registrácii do služby Blockless je nastavenie služby Smart DNS na serveri DD-WRT veľmi jednoduché a vyzerá to takto:.

 1. Získajte hodnoty primárneho a sekundárneho DNS od Blockless (108.171.182.159 a 108.171.177.124 v čase zápisu)
 2. Prejdite na Nastavenie -> Základné nastavenie
 3. V časti Nastavenia servera sieťových adries (DHCP) zadajte nastavenia DNS v položkách „Statický DNS 1“ a „Statický DNS 2“.
 4. cvaknutie

  Použiť nastavenia
  Nastavenia statického DNS DD-WRT

 5. Prejdite na webovú stránku Blockless a overte svoju IP adresu

Ak chcete používať OpenDNS alebo OpenNIC na účely bezpečnosti a zabezpečenia, môžete to nastaviť rovnakým spôsobom, stačí použiť príslušnú IP adresu DNS v poliach Statický DNS..

Prevod - Torrenty

Ak ste fanúšikom torrentingu, môžete si do smerovača nainštalovať torrent klienta s názvom Prenos. To znamená, že si môžete sťahovať torrenty bez toho, aby ste museli nechať počítač zapnutý, a samozrejme vám umožní mať lepší pomer výsevu. Musím spomenúť, že v ProPrivacy nesmieme ospravedlňovať použitie torrentingu na nezákonné účely. Existuje však veľa legitímnych dôvodov na použitie torrent klientov.

Na to, aby ste mohli spustiť a spustiť prenos, musíte vykonať niekoľko predchádzajúcich krokov, ale nebojte sa, že som na ne odkazoval. Budete tiež potrebovať USB kľúč alebo externý pevný disk, ideálne naformátovaný na FAT32.

 1. Povoľte podporu USB podľa časti NAS.
 2. Prejdite na stránku Služby -> NAS
 3. Povoľte prenosového démona v časti „Bittorrent“
 4. Do adresára zadajte cestu pre jednotku, ktorú chcete použiť. Všeobecne povedané, bude to / mnt / sda1
 5. cvaknutie Použiť nastavenia a ste hotoví

Teraz, keď máte prenos spustený a spustený, budete tiež musieť mať rýchly prístup k nemu, aby bol proces jednoduchý.

 1. Prístup k prenosu z počítača nájdete na 192.168.1.1:9091
  Klient prenosu
 2. Ak ju chcete použiť, kliknite na tlačidlo priečinka, do ktorého môžete zadať adresu URL umiestnenia torrentu alebo nahrať súbor torrentu.
 3. Pre cieľ ho budete chcieť nastaviť na / mnt / sda1 / Downloads.
 4. Cieľový priečinok uvedený vyššie môžete nastaviť ako predvolený kliknutím na tlačidlo nastavenia kľúča v dolnej časti stránky
 5. To je to, že vaše sťahovanie začne teraz. Stránka sa aktualizuje iba pravidelne, takže pred jej objavením a dosiahnutím pokroku budete musieť počkať niekoľko sekúnd.
 6. Ak máte povolený server NAS, po dokončení sťahovania môžete súbor ľahko preniesť do svojho počítača, keď ho potrebujete.
 7. V systéme Android môžete na prístup do systému používať diaľkový prenos, pre telefóny so systémom iOS budete musieť použiť prístup na web alebo BarMagnet, ak je to jailbroken. Na oficiálnej webovej stránke prenosu si môžete tiež stiahnuť aplikácie pre mnoho ďalších služieb, ako napríklad XMBC (teraz Kodi), Blackberry, RSS atď..

Informácie o zabezpečení počas torrentingu nájdete v našej najlepšej príručke VPN pre torrent servery.

DLNA

DLNA alebo aliancia Digital Living Network Alliance je digitálny štandard, ktorý uľahčuje streamovanie mediálneho obsahu medzi zariadeniami v sieti. Norma má veľa obhajcov, ale existuje veľa ľudí, ktorí to nepovažujú za užitočné. Dôvodom je to, že s použitím moderných technológií môže byť ľahký prístup k jednotke NAS na vašom smerovači a ľahko streamovať obsah. Podľa mojich skúseností som však DLNA považoval za praktický, najmä keď som chcel streamovať filmy na svojom Xboxe alebo staršom touchpade.

Pri nastavovaní DD-WRT DLNA postupujte podľa nasledujúcich krokov a potom vám ukážem, ako k nej získať prístup z rôznych zariadení..

 1. Prejdite na stránku Služby -> NAS
 2. Povoliť miniDLNA
 3. Vyberte požadované možnosti a nastavte cestu na / mnt / sda1
 4. cvaknutie Použiť nastavenia, a ste hotoví

S nastavením DLNA môžete k nemu pristupovať z väčšiny zariadení, ktoré sú pripojené k vašej sieti Wi-Fi. Kliknutím na príslušné odkazy nižšie získate viac informácií o tom, ako nastaviť DLNA pomocou svojho zariadenia.

 1. windows
 2. OSX
 3. Zariadenia iOS
 4. Xbox one
 5. Potrebujete iba prehrávač médií

Cloud-ové úložisko

Bohužiaľ, jednou z nevýhod DD-WRT v porovnaní s tradičným firmvérom smerovača je nedostatok vyhradeného cloudového úložného systému. Túto funkciu poskytujú firmware Linksys aj AsusWRT, ako aj súbor zjednotených aplikácií a jednoduché nastavenie. Aj keď áno, je možné použiť systém FTP a nastaviť veľa kódov, toto jednoducho nie je skutočná dohoda.

Webový server

Ak chcete, môžete tiež nastaviť webový server DD-WRT, ktorý vám umožní hosťovať webovú stránku, zdieľať súbory s kolegami a vykonávať množstvo ďalších aktivít súvisiacich s webovými stránkami. Ukážem vám základy nastavenia s programom Pydio. Možno by ste si však mali skontrolovať ich administratívnych sprievodcov a zistiť, na čo ešte ich môžete použiť..

 1. Najprv musíte naformátovať externý pevný disk alebo disk USB. Pretože budete musieť vytvoriť dve oddiely, odporúčame vám použiť Sprievodcu oddielmi MiniTool (Gnome pre Mac). Po naformátovaní vytvorte nasledujúce dva oddiely:
  1. Štítok oddielu: nechajte prázdny, Veľkosť oddielu: 512 MB, súborový systém: Linux Swap, ClusterSize: Predvolené
  2. Štítok oddielu: JFFS, Veľkosť oddielu: zvyšok jednotky, Systém súborov: Ext3, ClusterSize: Predvolené
 2. Nastavte systém NAS, ako už bolo opísané.
 3. Po pripojení jednotky USB k smerovaču. Mal by automaticky pripevňovať oddiely na výmenu a / jffs. Urobte jeden z "Zdieľanie súborov" na karte Nas cesta / jffs a nazvite ju JFFS
  DD-WRT JFFS a Swap Mounted
 4. Prejdite na stránku Služby -> Webový server. Povoliť Lighttpd. Nastavenia môžete nechať tak, ako sú. Ak by ste chceli mať prístup iba k miestnemu serveru, potom vypnite prístup k sieti WAN.
  Webový server služieb DD-WRT
 5. Stiahnite si najnovšiu verziu programu Pydio vo formáte .zip
 6. Po rozbalení skopírujte systém súborov do priečinka jffs / www na USB kľúči pripojenom k ​​smerovaču.
 7. Prejdite na webovú stránku 192.168.1.1:81.
 8. cvaknutie "Pokračujte kliknutím sem" spustite nastavenie. Postupujte podľa troch jednoduchých krokov, jediné nastavenie, ktoré musíte poznať, je to, že pre konfiguráciu databázy budete musieť používať SQLite 3..
  Pydio

Teraz máte prístupný webový server, ku ktorému má prístup viacero ľudí. Ak chcete, aby bola dostupná odkiaľkoľvek na svete, musíte mať v nastavení webového servera povolenú WAN. Ak máte smerovač pripojený k modemu, budete musieť nastaviť smerovanie portov pre port 81, k smerovaču DD-WRT. Potom môžete nájsť svoju IP pomocou webového softvéru, ako je ipleak.net a pripojiť sa pomocou you.re.ip.ere: 81. Pokiaľ nemáte statickú IP (pravdepodobne nemáte), budete musieť nastaviť DDNS.

Rovnako ako pri prístupe FTP a SSH, ak by ste to chceli urobiť pri spustení siete VPN, budete si musieť zvoliť taký, ktorý umožňuje presmerovanie portov..

DDNS

Váš počítač a ďalšie zariadenia vo vašej sieti sú na internete identifikované podľa tzv. Adresy IP (internetový protokol). Poskytovateľ internetových služieb vám to poskytne automaticky, takže sa po väčšinu času nemusíte obávať. Z dôvodu spôsobu fungovania ISP vám však môžu občas prideliť novú IP adresu. Frekvencia sa líši v závislosti od poskytovateľa, ale pokiaľ nemáte statickú IP, v určitom okamihu sa zmení.

Keď sa vaša IP zmení, nezaznamenáte žiadny rozdiel, pretože to nemá významný vplyv na vnútorné fungovanie vášho systému. Ak sa však pokúšate získať prístup k smerovaču z externého umiestnenia, vždy budete musieť poznať svoju adresu IP alebo sa k nej nebudete môcť pripojiť. To platí pre nastavenia FTP, WebServer, Smart DNS a niekoľko ďalších scenárov.

Na prekonanie tohto problému budete musieť nastaviť systém DDNS (Dynamic DNS). Systém DDNS vám poskytne webovú adresu, napríklad thisismyrouter.noip.me a spustením malého programu v počítači (alebo v tomto prípade DD-WRT) vás webová adresa vždy presmeruje na správnu adresu IP..

Ak ste už zakúpili (alebo plánujete) doménu od spoločnosti NameCheap, budete môcť DDNS nastaviť pomocou svojho systému. Idem však za predpokladu, že momentálne nemáte doménu, ktorú môžete použiť, a službu NoIP budem využívať bezplatnú službu DDNS od spoločnosti NoIP..

 1. Vytvorte si účet pomocou NoIP. Ak chcete bezplatný program používať, nezabudnite ho každých 30 dní obnoviť
 2. Prejdite na hostiteľa / presmerovanie a kliknite na tlačidlo Pridajte hostiteľa
  1. Zadajte názov hostiteľa, vyberte možnosť Typ hostiteľa Hostiteľ DNS (A), automaticky sa vyplní vaša adresa IP a možnosť Priradiť skupine je voliteľná
  2. cvaknutie Pridať hostiteľa
 3. V DD-WRT choďte na Setup -> DDNS
 4. Z rozbaľovacieho zoznamu vyberte možnosť No-IP a zadajte svoje údaje z ponuky No-IP
 5. Nepoužívajte externú kontrolu IP by ste mali zmeniť na Nie, ak ste router priamo pripojený k internetu (t. J. Za iným smerovačom alebo modemom)
 6. cvaknutie

  Použiť nastavenia
  DD-WRT DDNS

 7. Keď teraz prejdete na stránku yourddns.noip.me (doménu DDNS, ktorú ste si vybrali), budete mať prístup k svojmu smerovaču. Uistite sa, že ste pridali všetky relevantné porty pre prístup, napr. pre webový server by som použil yourddns.noip.me:81

Ďalšie služby, ktoré by ste mohli použiť namiesto NoIP, sú Dynu a ChangeIP.

Privoxy Adblocking

Odporúčame vám už vo vašom počítači používať blokovacie prvky a do prehliadača nainštalovať niektoré doplnky (Chrome, Firefox). Niekedy však môže byť praktickejšie spustiť službu blokovania adries na vašom smerovači. Bohužiaľ, doplnky a také môžu byť problémom na mobilných zariadeniach, najmä na iOS. Toto dáva ďalší dobrý dôvod na priame spustenie Adblockera na vašom smerovači, všetky zariadenia s ním spojené budú mať zablokovanú reklamu. Poskytnem vám rýchly a ľahký spôsob nastavenia Privoxy (vstavaný Adblocker DD-WRT) a ak by ste chceli viac pomôcť, môžete zanechať komentár alebo navštíviť webové stránky Privoxy, kde nájdete ďalšie podrobnosti..

 1. Prejdite na stránku Služby -> Adblocking
 2. Povoliť službu Privoxy
 3. Povoliť priehľadný režim. Ak existujú zariadenia, pre ktoré nechcete spustiť, zadajte ich miestnu adresu IP. Napríklad, keď robím testovanie kvality na niektorých webových stránkach, musím mať viditeľnú reklamu, pretože som vstúpil do svojich lokálnych IP prenosných počítačov, ktoré som nastavil na statický 192.168.1.25
 4. Ostatné nastavenia môžete nechať tak, ako sú
 5. cvaknutie Použiť nastavenia a ste hotoví
  Privoxy DD-WRT Adblocking

Monitorovanie siete

Ak vám váš poskytovateľ internetových služieb pridelil mesačný počet stiahnutí alebo limit nahrávania alebo by ste chceli len vedieť, koľko internetu používate, môžete analyzovať svoje štatistické údaje pomocou DD-WRT. Pomocou stavovej lišty môžete analyzovať aj niekoľko ďalších faktorov a zistiť, či existujú nejaké ďalšie problémy so sieťou, alebo či by sa dali vylepšenia, ktoré by sa mohli vykonať.

 1. Ak chcete vidieť, koľko sa používa šírka pásma, môžete použiť kartu Status - Bandwidth.
  1. V službách -> Služby, ak povolíte počítadlo premávky WAN (ttraff Daemon), budete tiež môcť zobraziť mesačné členenie v rámci stavu -> Karta WAN.
   Monitorovanie prevádzky DD-WRT
 2. V stave -> Bezdrôtové pripojenie vám umožní zistiť, ktoré zariadenia sú pripojené ku každej bezdrôtovej sieti. Ak sa teda zobrazuje viac zariadení, ktoré očakávate, môžete mať nejaké problémy
  Stav bezdrôtovej siete DD-WRT

Môžete tiež použiť YAMon na získanie lepších štatistík a zoskupení o využití vášho sieťového prenosu.

Ak si želáte podrobnejšie monitorovanie siete a tiež vidíte prehľad o využívaní údajov pomocou softvéru, odporúčam vám stiahnuť si aplikáciu Glasswire, ktorá to urobí a ešte viac.

Wi-Fi chránené nastavenie (WPS)

WPS označuje systém, ktorý vám umožní ľahko pripojiť zariadenie k smerovaču. Možno ste to už predtým videli, keď sa pripájate k bezdrôtovej sieti, umožňuje možnosť rýchleho pripojenia stlačením tlačidla WPS na smerovači. Bohužiaľ, všeobecne povedané, tieto systémy sú hrozné pre bezpečnosť vášho smerovača. Našťastie, DD-WRT WPS nie je implementovaný vo väčšine zostavení, takže sa nemusíte obávať.

Existujú však aj niektoré komerčné verzie, napríklad na smerovačoch Buffalo, kde existuje možnosť. Ak niektorý z nich získate, odporúčame vám ho okamžite zakázať.

Definitívny záver sprievodcu DD-WRT

Úprimne dúfam, že ste si užili čítanie môjho sprievodcu a našli ste niečo užitočné na implementáciu a ktoré vám pomôžu vytvoriť najlepší možný WiFi router..

Ak ste s DD-WRT ešte nikdy nehrali, je to skvelý spôsob, ako stráviť pár hodín a vylepšiť svoj domov. Pre tých z vás, ktorí už majú DD-WRT, dúfam, že niektoré z mojich pokynov pomohli vylepšiť vaše nastavenie. Ak ste našli

Ak vám bude tento sprievodca užitočný, ocenili by ste príspevok na vašej obľúbenej sociálnej sieti. A ak máte problémy, neváhajte zanechať komentár a pokúsim sa čo najviac pomôcť.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me