qBittorrent je ľahký 100% bezplatný a otvorený zdrojový (FOSS) BitTorrent klient. Ocenili sme cenu nášho editora Choice Choice vďaka kombinácii malej inštalačnej veľkosti a napriek tomu, že obsahuje väčšinu nástrojov, ktoré môže užívateľ BitTorrentu potrebovať.

Pravdepodobne najlepšie z nich je schopnosť viazať qBitTorrent k vášmu VPN rozhraniu. To zaisťuje, že vaša adresa IP nebude počas torrentu nikdy vystavená.

Vlastnosti

 • Zadarmo v každom slova zmysle.
 • ľahká váha
 • Môže sa viazať na rozhranie VPN
 • Torrent vyhľadávací nástroj
 • Podpora informačných kanálov RSS s pokročilými filtrami na stiahnutie
 • Mnoho rozšírení BitTorrent
 • Diaľkové ovládanie prostredníctvom webového používateľského rozhrania
 • Postupné sťahovanie
 • Torrenty v poradí a uprednostňovanie
 • Torrent výber obsahu a priority
 • Plánovač šírky pásma
 • Filtrovanie IP (kompatibilné s eMule)
 • Kompatibilné s IPv6
 • Podpora preposielania portov UPnP / NAT-PMP
 • Torrent nástroj pre tvorbu
 • Klienti Windows, Linux, macOS, FreeBSD, OS / 2

qBittorrent nie je tak vybavený ako klienti s vysokou hmotnosťou, ako je napríklad Vuze, ale má takmer všetky funkcie, ktoré väčšina používateľov torrentu niekedy pravdepodobne chce. V tejto recenzii sa pozrieme na mnohé z kľúčových funkcií aplikácie qBittorrent o niečo neskôr.

Rozhranie klienta qBittorrent

qBittorrent používa veľmi „klasické“ rozhranie BitTorrent. To znamená, že ktokoľvek, kto pozná bežné klienty torrentu, ako sú Vuze alebo uTorrent (najmä používatelia Windows), sa s tým bude okamžite cítiť ako doma..

Rozhranie však môže vyzerať dosť staromódne a neohrabane, pre používateľov počítačov Mac a Linux, ktoré boli zvyknutí na svätú estetiku prenosu..


Qbittorrent Windows 1

Ako obvykle u klientov BitTorrent, môžete sledovať veci ako sledovače, rovesníci (ostatní ľudia sťahujúci rovnaké súbory) a zdroje HTTP..

Vyššie uvedený obrázok, ktorý zobrazuje IP adresu všetkých rovesníkov, dokonale ilustruje, prečo potrebujete VPN na ochranu vášho súkromia pri torrentingu.!

BitTorrent vám umožňuje vybrať jednotlivé súbory z torrentu alebo Magnet Link na stiahnutie. Aj keď je bežnou vlastnosťou medzi klientmi torrent, nie je univerzálna.

Qbittorrent Obsah Windows

Ponuky Možnosti sú ľahko použiteľné a poskytujú prístup ku všetkým nastaveniam, ktoré väčšina sťahujúcich súborov môže kedy dúfať.

Qbittorrent Windows 3

A ponuka Rozšírené možnosti umožňuje vážne premýšľať o torrentu so všetkými možnými parametrami!

Qbittorrent Windows 4

qBittorrent sa ľahko používa aj pre nových používateľov torrentu a poskytuje všetky informácie jasným a prístupným spôsobom. Nezíska žiadne ocenenia za dizajn UX, ale keď chcete prácu len dokončiť, nemusí to byť zlá vec.

Kľúčové vlastnosti podrobne

ľahká váha

64-bitové prevzatie systému Windows má váhu iba 21,98 MB, Mac na 18,57 MB a Linux na 7,1 MB. V 64-bitovom systéme Windows má qBittorrent celkovú veľkosť inštalácie 133 MB.

Nižšie uvádzame porovnanie medzi 64-bitovými systémovými prostriedkami Windows 10, ktoré sa pri sťahovaní rovnakého súboru použili BitTorrent a Vuze.

Kvalitné prostriedky Windows

Zdroje Windows Vuze

Upozorňujeme, že využívanie zdrojov trochu kolíše, takže nejde o vedecký test. Do istej miery však odráža druhy údajov, ktoré sme pozorovali.

Torrent vyhľadávací nástroj

Torrenty môžete vyhľadávať priamo z klienta qBittorrentu inštaláciou doplnkov vyhľadávacieho nástroja. K dispozícii sú doplnky pre viac ako 30 verejných torrentových serverov vrátane populárnych stránok, ako sú 1337x a Demonoid.

Zdroje Qbittorrent Windows

Vyhľadávanie v rámci služby qBittorrent samozrejme znamená, že vám chýbajú komentáre a hodnotenie používateľov, ktoré nájdete, ak priamo navštívite mnoho webových stránok. Je tiež potrebné poznamenať, že funkcia vyhľadávacieho nástroja vyžaduje inštaláciu Pythonu. Toto nie je veľké ťažkosti, ale niektorí ľudia môžu odradiť.

Podpora informačných kanálov RSS

Namiesto toho, aby ste pravidelne sledovali svoje obľúbené stránky torrent, aby ste zistili, či sú zatiaľ k dispozícii najnovšie epizódy vašich televíznych relácií, ktoré si musíte pozerať, môžete sa prihlásiť na odber prostredníctvom RSS. qBittorrent ich automaticky stiahne, keď budú k dispozícii.

Qbittorrent Windows Rss 3

qBittorrent vám umožňuje doladiť kanály RSS pomocou výberu užívateľom definovaných pravidiel.

Qbittorrent Windows Rss 4

Rozšírenia BitTorrent

Magnetické odkazy, DHT a PEX nahrádzajú tradičné torrentové sledovače a odstraňujú potrebu sťahovania súborov .torrent. Tieto technológie, ktoré presadzuje organizácia Pirate Bay, sa stávajú čoraz bežnejšie, takže je dobré, že ich podporuje program qBittorrent. K dispozícii je dobré vysvetlenie toho, ako spolupracujú.

Funkcia privátnych torrentov vám umožňuje zdieľať súbory iba medzi vybranými priateľmi, zatiaľ čo šifrovanie protokolu BitTorrent sa pokúša sťažiť identifikáciu poskytovateľov internetových služieb. Bohužiaľ, na identifikáciu zmäteného protokolu s presnosťou viac ako 96% sa dajú použiť techniky hĺbkovej kontroly paketov. Ak nepoužívate sieť VPN, je pravdepodobne lepšia ako nič. Ale naozaj ... stačí použiť VPN.

Diaľkové ovládanie prostredníctvom webového používateľského rozhrania

Stiahnuté súbory qBittorrent môžete ovládať a spravovať na diaľku prostredníctvom webového rozhrania alebo prostredníctvom aplikácií qBittorrent Controller a qBittorrent Controller Pro pre Android..Web Qbittorrent

Webové rozhranie vyzerá veľmi podobne ako v softvérovom klientovi a umožňuje vám robiť takmer všetko, čo v klientovi môžete. Nezabudnite, že súbory sa sťahujú do umiestnenia vášho klienta qBittorrentu, nie do zariadenia, na ktorom je spustené webové rozhranie (alebo aplikácia Controller) na.

Ak používate VPN na ochranu seba počas sťahovania (ako by ste mali!), Budete musieť nastaviť presmerovanie portov na klientskom zariadení, aby ste mali prístup k klientovi qBittorrent z internetu..

Postupné sťahovanie

qBitTorrent zvyčajne sťahuje častice torrentov v náhodnom poradí. Toto je najúčinnejší spôsob sťahovania torrentov, pretože kusy sa sťahujú v ľubovoľnom poradí, v akom sú dostupné. Problém je v tom, že nemôžete sledovať video súbory, kým sa neskončí sťahovanie celého súboru.

Postupné sťahovanie núti klienta sťahovať kúsky v ... umm ... postupnom poradí. To vám umožní začať sledovať video súbor, zatiaľ čo sa stále sťahuje. To znamená, že program qBittorrent streamuje obsah veľmi podobne ako Popcorn Time!

Aj keď je to veľmi cool, existujú silné argumenty, že postupné sťahovanie nie je pre ekosystém BitTorrent dobré. Preto je dobré používať netiketu iba na postupné sťahovanie videosúborov, a to iba vtedy, keď ich skutočne chcete okamžite sledovať..

qBittorrent to pomáha vymáhať tým, že vyžaduje, aby ste manuálne povolili funkciu pre každý súbor (torrent pravým tlačidlom myši) -> Stiahnuť v poradí).

Plánovač šírky pásma

Torrenting využíva šírku pásma, ktorá spomaľuje internet nielen na zariadení, na ktoré sa práve torrentujete, ale na všetkých zariadeniach, ktoré používajú rovnaké pripojenie k internetu. Najmä rýchlosti nahrávania môžu mať veľký vplyv na mnohých používateľov, pretože poskytovatelia internetových služieb poskytujú oveľa nižšiu prenosovú rýchlosť ako sťahovanie..

Rovnako ako u väčšiny klientov torrentu vám qBittorrent umožňuje nastaviť limity šírenia pásma pre nahrávanie a sťahovanie. Úhľadný trik však spočíva v tom, že môžete nastaviť alternatívne limity pre plánovaný čas.

Qbittorrent Windows 5

To znamená, že napríklad môžete torrentovať na plnú rýchlosť, zatiaľ čo všetci vo vašom dome spia, ale obmedzte využitie šírky pásma qBittorrent počas dňa, takže pri bdelosti neovplyvní ich rýchlosť internetu..

Filtrovanie IP

Táto funkcia sa najčastejšie používa na blokovanie adries IP, o ktorých je známe, že patria orgánom na presadzovanie autorských práv a podobne. IP adresy môžete pridať manuálne, ale väčšina ľudí si stiahne predkompilované zoznamy skladieb, ako sú tieto.

V skutočnosti to isté platí pre používanie populárneho programu PeerGuardian. Poskytuje určitú ochranu proti organizáciám, ktoré porušujú pravidlá, ale môže byť účinná iba proti IP, o ktorých je známe, že patria takýmto orgánom. Používanie VPN poskytuje omnoho väčšiu ochranu a robí túto funkciu nadbytočnou.

Podpora preposielania portov UPnP / NAT-PMP

Cieľom týchto technológií je automatizovať odovzdávanie portov pomocou NAT brány firewall smerovača a hladko spolupracovať s najmodernejšími smerovačmi.

Nie sú však užitočné na presmerovanie portov cez NAT bránu firewall servera VPN, a mali by byť pritom deaktivované. Dôvodom je, že ak sa povolia, môžu sa pokúsiť smerovať spojenia cez váš smerovač skôr cez rozhranie VPN. Môže to viesť k odhaleniu skutočnej adresy IP, a to aj pri používaní siete VPN.

Torrent nástroj pre tvorbu

qBitTorrent vám umožňuje vytvárať a nasadiť si vlastné torrenty. Po vytvorení súboru .torrent ho možno nasadiť do širšej siete BitTorrent prostredníctvom DHT alebo ho môžete zdieľať súkromne iba s priateľmi.

Tvorba Windows Qbittorrent

Spojte qBittorrent s rozhraním VPN

Jednou z najlepších funkcií programu qBittorrent je, že ho môžete prepojiť s rozhraním VPN. Tým sa zabráni, aby program qBittorrent sťahoval alebo nahrával čokoľvek mimo vášho pripojenia VPN. To znamená, že ak vaše pripojenie VPN poklesne (alebo ho zabudnete zapnúť), zostanete v bezpečí.

Pokyny uvedené nižšie sa týkajú systému Windows, ale postup je veľmi podobný v prípade systémov MacOS a Linux. Tiež predpokladajú, že používate OpenVPN, pretože ... no ... prečo by ste to neurobili?

Skontrolujte, či je spustená sieť VPN, potom kliknite na tlačidlo Štart a zadajte text cmd. Vyberte príkazový riadok a do príkazového riadka zadajte: ipconfig / all. Prezrite si zoznam svojich internetových adaptérov, až kým neuvidíte ten, ktorý hovorí „Adaptér TAP-Windows“. Poznamenajte si názov adaptéra, pod ktorým je uvedený. V nižšie uvedenom príklade je to „Ethernet“.

Bez názvu 7

Spustite program qBittorrent a prejdite na Nástroje -> možnosti -> Pokročilé. V časti „Sieťové rozhranie“ vyberte názov adaptéra, ktorý ste si poznamenali v kroku 1. Reštartujte program qBittorrent.

q Možnosti sieťového rozhraniaitortorrent

Torrenty sa teraz stiahnu a odovzdajú iba vtedy, keď je spustená sieť VPN.

Iné platformy

qBitTorrent je k dispozícii pre Windows, Linux, MacOS, FreeBSD, OS / 2. Malé rozdiely v používateľskom rozhraní sú rovnaké na všetkých platformách.

Qbittorent Macos

qBittorrent pre MacOS

Qbittorrent Linux

qBittorrent pre Linux bežiaci na Ubuntu).

Neexistujú žiadne mobilné aplikácie mobilného klienta qBittorrent, hoci, ako už bolo spomenuté, existuje aplikácia qBittorrent Controller pre Android, ktorá je k dispozícii vo verzii Free aj Pro (2,49 USD). A samozrejme môžete diaľkovo ovládať klienta z ľubovoľného webového rozhrania.

podpora

qBittorrent je nekomerčný projekt vyvinutý dobrovoľníkmi. Preto nenájdete žiadne 24/7 pracovné stoly na podporu živého chatu! Existuje však rozsiahla FAQ a Wiki, ktorá poskytuje dokumentáciu ku všetkým funkciám qBittorrentu.

Aj keď sa zdá, že je to celkom komplexné, málo to bráni držaniu rúk. Informácie sú k dispozícii, ale pomáhajú porozumieť tomu, ako protokol BitTorrent funguje na ich plné využitie. Pozitívne však je, že dokumentácia je k dispozícii v neuveriteľných 70+ jazykoch, vďaka čomu je prístupná ľuďom kdekoľvek.

Existujú aj oficiálne fóra, kde môžete klásť otázky a hľadať pomoc. Sú dosť aktívne, aj keď nie každá zaslaná otázka dostane odpoveď.

Začiatočníci na torrenting sa preto môžu stále cítiť trochu stratení, aby sa so všetkým vysporiadali, ale našťastie na YouTube existuje veľa sprievodcov nastavením qBittorent, aby sa zbavili nevyužitých prostriedkov.

kritiky

Je potrebné povedať, že o qBittorrentu nie je veľa negatívnych slov. Pri prvom pridaní k klientovi Windows sa vyskytli niektoré torrenty, ktoré sa automaticky nespustili, ale toto môže byť problém s naším nastavením.

Tento problém sa nevyskytol v systémoch MacOS alebo Linux a zdá sa, že posledná aktualizácia systému Windows problém vyriešila.

Na internete je možné nájsť správy o problémoch stability s programom qBittorrent. Patria sem správy o donútení zmrazenia torrentov na neurčito a poškodenia časových pečiatok a súborov, keď sa pridá veľké množstvo torrentov (medzi 300 a 1000)..

Mnoho takýchto správ je však dosť starých a nikdy sme v tomto smere nemali žiadne problémy (tento recenzent použil qBittorrent ako svojho osobného torrent klienta už viac ako rok, hoci sa nikdy neskúšal pridať viac ako 300 torrentov naraz!).

Používateľské rozhranie je určite „klasické“, čo môže byť pre niektorých problémom. Ale potom, ak to nie je rozbité, tak prečo to opraviť? Používanie klasického rozhrania BitTorrent tiež uľahčuje migráciu na a z iných klientov.

záver

Páčilo sa nám

 • 100% bezplatný a otvorený zdroj (FOSS)
 • ľahká váha
 • Ale stále veľmi plne vybavený
 • Môže sa viazať na rozhranie VPN
 • Diaľkové ovládanie prostredníctvom webového používateľského rozhrania alebo aplikácie pre Android
 • Postupné sťahovanie (umožňuje vám streamovať video súbory)
 • Dokumentácia je 70+ jazykov

Neboli sme si tak istí

 • Príležitostné správy o nestabilite a iných chybách (ktoré mohli byť už opravené)
 • Možnosti podpory by mohli byť priaznivejšie pre nováčikov

Nenávideli sme

 • Neznášanlivosť je silným slovom pre všetko dobré a ... toto zadarmo, nie je to?

qBittorrent vyzerá podobne ako každý iný klasický klient BitTorrent a nerobí nič, čo by nebolo skutočne jedinečné. Robí však všetko, čo by ste mohli realisticky požadovať, aby klient BitTorrent urobil v ľahkom a ľahko použiteľnom balíku FOSS..

Pre naše peniaze (alebo nie, pretože ich 100% zadarmo!), QBittorrent je jedným z (ak nie) najlepších BitTorrent klientov tam.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me