Sprievodca ochranou osobných údajov na sociálnych sieťach


Sociálne médiá sú neoddeliteľnou súčasťou dnešného života, aj keď sa mnohí z nás snažia obmedziť čas, ktorý s nimi trávime, stále je v našich životoch. Preto je súkromie v sociálnych médiách niečo, čomu by mal každý venovať zvýšenú pozornosť. Riziká, že tak neurobia, sú veľké, hackeri, podvodníci, bývalí partneri, zlodeji identity, sexuálne dravce. Existuje veľa ľudí, ktorým by sme mohli chcieť zablokovať náš online život..

V tejto príručke na ochranu osobných údajov v sociálnych médiách načrtneme nebezpečenstvá a poskytneme podrobné kroky, ktoré vám pomôžu chrániť seba a chrániť svoje sociálne médiá v bezpečí.

Contents

Prehľad o ochrane osobných údajov v sociálnych sieťach

Je potrebné zdôrazniť, že zatiaľ čo platformy sociálnych médií majú tendenciu ponúkať veľa funkcií na uzamknutie profilov a zlepšenie súkromia, predvolene tieto nastavenia aktivujú. Existuje niekoľko dôvodov...

  • Stránky a aplikácie sú prirodzene príťažlivejšie a príťažlivejšie pre nových používateľov, keď sú veci jednoduché.
  • Nie je v záujme spoločností sociálnych médií, aby všetko udržiavali v súkromí. Čím viac informácií je voľne k dispozícii - tým viac informácií môžu inzerentom predať.
  • Nastavením predvoleného prístupu k príspevkom a obrázkom na „verejný“ prístup znamená, že je pre ľudí jednoduchšie používať platformy, aby prenikli do života ostatných - to je dôvod, prečo tieto platformy pôsobia na mnoho ľudí..

Sociálne mediálne spoločnosti sa preto snažia udržať svoje platformy čo najbezpečnejšie a majú tendenciu poskytovať používateľom množstvo možností, ktoré im dávajú kontrolu nad ich súkromím..

Všeobecné rady

Silné generátory hesiel a hesiel

Zabezpečené heslá

Napriek rozsiahlemu spravodajstvu o hackeroch, podvodoch a kybernetických útokoch, prieskum, ktorý uskutočnil Telegraph začiatkom roku 2017, odhalil, že veľa používateľov internetu naďalej používa smiešne nezabezpečené heslá pre svoje online účty. Niektoré heslá v prvej desiatke zahŕňajú 123456, qwerty a heslo.

Vaše heslá sú kľúčom k vašim online účtom a uľahčujú ich uhádnutie a otvárajú vám všetky druhy problémov.

Vytváranie a zapamätanie zložitých a jedinečných hesiel pre každý jednotlivý účet online je samozrejme ľahšie povedané, ako urobené.

Jedným zo spôsobov, ako prísť s dlhými a zložitými heslami, je použitie osobne zapamätateľných fráz, ktoré sa skladajú z niekoľkých slov (niekedy to vyžaduje pridanie čísiel a interpunkcie, ak si to služba vyžaduje).

Je prekvapujúce ľahké prísť s týmito náhodnými frázami jednotlivo a z technického hľadiska je ťažké ich prelomiť.

Ak ste ešte nikdy neboli hacknutí, mali ste neuveriteľné šťastie, pretože dve tretiny dospelých v USA už mali v určitom čase narušené súkromie na sociálnych sieťach. Mohlo by to byť na rade, a ak na ochranu svojich osobných údajov používate heslo „123456“ alebo „heslo“, čiastočne ste na vine!

Správcovia hesiel

Správcovia hesiel

Ďalej sa pozrime, ako môžete spravovať všetky svoje zložité a jedinečné heslá.

Najzákladnejšou formou správcu hesiel je druh zabudovaný do webových prehliadačov. Príkladom je prehliadač Google Chrome Smart Locker Apple iCloud Keychain. Nepochybne ich poznáte, keď sa často pýtajú, či chcete, aby váš webový prehľadávač „uložil vaše heslo“.

Ukladanie hesiel v prehliadači je výhodné, ale často nie je bezpečné. Ak zdieľate počítač bez vlastného zabezpečeného prihlásenia, je to takmer určite zlý nápad.

Používanie správcu hesiel v prehliadači nenahrádza použitie správneho a špecializovaného riešenia správy hesiel. Dobrý správca hesiel vám pomôže vytvárať bezpečné heslá a uchovávať ich bezpečne a šifrované. Pri správnom použití to znamená, že môžete byť ešte bezpečnejší tým, že vytvoríte samostatné jedinečné heslá pre všetko bez nadľudskej pamäte.

Tu je niekoľko možností, ktoré môžete vyskúšať:

KeePass

KeePass je otvorený správca hesiel s rozsiahlymi funkciami. Nie je to však najpriamejšia vec pre ľudí, ktorí nie sú technikmi. Pozitívne je, že je to úplne zadarmo a je to perfektný nástroj, ak chcete spravovať niekoľko hesiel.KeePass

KeePass sa integruje so všetkými poprednými webovými prehliadačmi a mobilnými zariadeniami, a pretože je to otvorený zdroj, ponúka prístup k širokej škále doplnkov, ako je biometrická podpora a integrácia pre online zálohovacie služby..

KeePass je označený ako bezpečný cestovný pas a presne to je. Aj keď vás technický prístup zaskočí, pretože je zadarmo, oplatí sa vyskúšať test.

LastPass

LastPass je jedným z najznámejších správcov hesiel na svete. Je k dispozícii ako bezplatný produkt aj ako nízkonákladová komerčná ponuka. Bezplatný produkt má určité obmedzenia, ale stále má čo ponúknuť. Platená verzia obsahuje užitočné ďalšie funkcie, ako je šifrované online úložisko a podpora dvojfaktorovej autentifikácie.

Tam, kde LastPass skutočne vyniká, je jednoduché použitie. Vďaka tomu je nováčik vynikajúcou voľbou. Bohužiaľ, vždy existuje určitý kompromis medzi ľahkosťou použitia a bezpečnosťou a je spravodlivé povedať, že odborníci na ochranu súkromia nemajú radi niektoré kompromisy, ktoré sa spoločnosť rozhodla urobiť, napríklad vytvorenie funkcie núdzového prístupu, ktorá umožní ľuďom získať prístup k svojim účet, ak stratia svoje primárne heslo.

StickyPassword

StickyPassword je ďalšie riešenie na správu hesiel s výberom bezplatnej alebo prémiovej verzie. Vďaka funkciám, ako je zálohovanie cloudu, synchronizácia a prémiová podpora, sa oplatí vyplácať malý poplatok v prémiovej verzii.

StickyPassword má vynikajúcu podporu pre skenovanie odtlačkov prstov a je vynikajúcim riešením pre stolné aj prenosné počítače, ako aj pre mobilné zariadenia. Šifrovanie je vojenského stupňa a miestna synchronizácia Wi-Fi udržuje všetko v bezpečí.

Aplikácia správcu hesiel síce nie je nevyhnutná, pokiaľ ide o súkromie na sociálnych sieťach, ale uľahčuje mať jedinečné zložité heslá pre každý účet. Ak máte k dispozícii veľa bezplatných možností, oplatí sa nejaký čas vyskúšať.

Autentifikácia s dvoma faktormi

Dvojfaktorová autentifikácia je široko používanou metódou na zvýšenie bezpečnosti online účtov. Používajú ho banky, stránky sociálnych médií a všetky ďalšie služby online.

Dvojfaktorová autentifikácia

Je takmer isté, že ho už nejakým spôsobom používate. Najjednoduchšie vysvetlenie je, že používa niečo, čo máte, ako aj niečo, čo viete. Bez obidvoch týchto častí nemôžete získať prístup.

Často sa používa analógia, keď používate bankomat v platobnej karte. „Niečo, čo máte“, je karta a „niečo, čo viete“, je kód PIN. Len s kartou nemôžete čerpať peniaze zo zariadenia, a to isté by platilo, ak by ste mali iba PIN.

Mnoho webových stránok a online služieb používa túto zásadu, aby vám umožnilo zvýšiť bezpečnosť vašich účtov. Je dôležité poznamenať, že v prípade sociálnych médií je aktivácia tohto druhu dvojstupňového overovania podporovaná, ale zvyčajne voliteľná. Ide teda o rýchlu a ľahkú funkciu na posilnenie vašej bezpečnosti, ktorá zaisťuje, že nikto nemôže zaseknúť váš účet uhádnutím hesla. Implementácia sa líši v závislosti od rôznych platforiem sociálnych médií...

Facebook TFA

Na Facebooku: Existuje celý rad možností. Ak ich chcete nájsť, prihláste sa do svojho účtu, prejdite na časť „Nastavenia“, ktorá je prístupná pomocou šípky nadol v pravom hornom rohu stránky a potom kliknite na položku „Zabezpečenie a prihlásenie“. Teraz kliknite na tlačidlo „Upraviť“ napravo od položky „ Na prístup ku všetkým možnostiam použite dvojfaktorové overenie “.

Najjednoduchšia možnosť vám umožňuje používať mobilný telefón ako druhú „položku“ v dvojfaktorovom procese autentifikácie. Môžete si vybrať, či chcete prijímať správy SMS obsahujúce jedinečný kód, alebo použiť funkciu Generátor kódu (skrytá v mobilnej aplikácii Facebook) na vygenerovanie kódu, keď ho potrebujete. V oboch prípadoch sa nemôžete prihlásiť z nového miesta bez hesla a kódu.

Facebook ponúka rôzne ďalšie rozšírené možnosti verifikácie v dvoch krokoch vrátane jednorazových hesiel pre aplikácie Facebook na herných konzolách a iných zariadeniach. Plus integrácia s univerzálnymi bezpečnostnými kľúčmi. Nastavenie 2FA je ľahké a okamžite zvyšuje vaše súkromie na sociálnych sieťach tým, že hackerom je oveľa ťažšie preniknúť do vášho účtu..

Sprievodca všetkými možnosťami Facebooku nájdete tu.

Twitter TFA

Na Twitteri:Nastavenia sú podobné, ale menej sofistikované. Princíp je rovnaký; poskytnete Twitteru mobilné telefónne číslo a aktivujete dvojfaktorové overenie. To núti Twitter vyžadovať jednorazový prístupový kód (zaslaný SMS na toto číslo) pri každom prihlásení.

Ak chcete získať prístup k tomuto nastaveniu, musíte byť v počítači prihlásení do svojho účtu. Ponuka nastavení je vpravo hore. Kliknite na položku „Nastavenia a ochrana osobných údajov“ a potom začiarknite políčko „Overiť žiadosti o prihlásenie“.

Ak tak urobíte, stojí za to skontrolovať ponuku „Mobil“ a skontrolovať, či máte nastavené správne mobilné číslo - v opačnom prípade by sa vaše prihlasovacie kódy mohli odoslať na nesprávne číslo. Ak máte problémy s hľadaním možností alebo si želáte nastaviť dvojfaktorové overenie pomocou mobilnej aplikácie Twitter, nájdete tu sprievodcu.

Instagram TFA

Instagram:Tu dvojstupňová autentifikácia je takmer rovnaká. Pretože je však Instagram primárne mobilná aplikácia, musíte z telefónu implementovať ďalšie zabezpečenie.

Otvorte aplikáciu Instagram a prejdite na svoj profil. Prístup k ponuke nastavení získate klepnutím na ozubené koliesko „Nastavenia“. Klepnite na možnosť „Dvojfaktorové overenie“ a zapnite možnosť „Vyžadovať bezpečnostný kód“. Znova musíte skontrolovať, či má Instagram správne mobilné číslo, alebo by ste mohli riskovať zablokovanie účtu. Ak máte nejaké problémy s hľadaním možností, tu je návod, ako to urobiť.

K dispozícii je tiež dvojfaktorová autentifikácia na Snapchat. Táto funkcia, rovnako ako iné siete, vyžaduje, aby ste dostali SMS správu prostredníctvom jednorazového číselného kódu. Ak chcete túto funkciu zapnúť, na mobilnom zariadení otvorte program Snapchat a vľavo hore klepnite na ikonu Snapchat. Ďalej klepnite na ikonu ozubeného kolieska „Nastavenia“ vpravo hore, vyberte „Overenie prihlásenia“ a postupujte podľa pokynov. Môžete tiež použiť aplikáciu Google Authenticator (viac o tom neskôr).

Je vhodné si dať čas na aktiváciu dvojstupňovej autentifikácie na všetkých účtoch sociálnych médií. Trvá to iba pár minút a je to pravdepodobne najjednoduchší spôsob, ako výrazne zvýšiť svoju bezpečnosť.

Ochrana osobných údajov na Facebooku

Ochrana osobných údajov na Facebooku

Nebezpečenstvo Facebooku

Zločinci často využívajú Facebook na získavanie informácií o živote a polohe ľudí. Napriek tomu štúdie ukazujú, že značné percento používateľov stále nedokáže adekvátne upraviť svoje nastavenia ochrany osobných údajov. To je desivé, keď sa na platforme nachádza falošný alebo podvodný účet v hodnote 270 miliónov. Aké sú hlavné riziká Facebooku?

Väčšina ľudí chce zdieľať fotografie, stavy a skúsenosti so svojimi priateľmi a rodinami - ale nie s celým svetom. Nebezpečenstvo začína u používateľov, ktorí neprekontrolujú svoje nastavenia zabezpečenia a rozhodnú sa zdieľať s oveľa širším publikom, ako je to bezpečné.Nebezpečenstvo Facebooku

Nebezpečenstvo sa nanešťastie netýka iba zdieľania fotografií. Samotný počet falošných účtov na platforme ilustruje, koľko kriminálnych ľudí obieha na Facebooku. Niektorí z nich sa dokonca môžu klonovať ako priateľ po klonovaní ich účtov. Preto musíte byť vždy opatrní, ak dostanete žiadosť o priateľstvo od niekoho, s kým ste si mysleli, že už ste priatelia.

Zámery nepoctivých používateľov sa veľmi líšia. Niektorí sú zlodeji vlečnými sieťami pre ľudí, ktorí sú na dovolenke. A na tmavšom konci spektra sú podvodníci a sexuálne dravce, ktorí používajú platformu na obťažovanie zraniteľných ľudí. Ako som už spomínal vo svojom sprievodcovi bezpečnosťou detí online, existuje niekoľko šokujúcich štatistík týkajúcich sa podielu mladých ľudí, ktorí sú oslovení cudzincami online, a počtu tínedžerov, ktorí pokračujú v stretnutí s týmito cudzincami v skutočnom živote..

Nebezpečenstvo sociálnych médií je veľmi skutočné, a preto je dôležité zvýšiť súkromie vašich sociálnych médií...

Nastavenia ochrany osobných údajov na Facebooku

Pozrime sa, ako je váš profil na Facebooku „zamknutý“. Ak ste nikdy predtým nezmenili svoje nastavenia ochrany osobných údajov, možno budete prekvapení, keď zistíte, koľko vášho života je verejné.Nastavenia ochrany osobných údajov na Facebooku

Prihláste sa na svojom počítači na Facebook a prejdite na svoju stránku profilu. Kliknite na ikonu „...“ (tri bodky) v pravom dolnom rohu obrázka hlavičky a vyberte možnosť „Zobraziť ako ...“ Potom sa váš profil zobrazí ako „Verejný“. To vám umožní zobraziť všetko, čo by náhodný používateľ Facebooku videl či vás našli prostredníctvom vyhľadávacieho zariadenia Facebooku.

Ak ste sa predtým pokúsili zablokovať svoj účet, môže sa vám zobraziť iba obrázok hlavičky a aktuálny obrázok profilu. Je však viac ako pravdepodobné, že zistíte, že sú nejaké fotografie, komentáre a možno dokonca aj stavy viditeľné pre celý svet.. To, čo vidíte, vás v mnohých prípadoch môže šokovať. Ak vás zaujíma, prečo to tak je - existuje veľa možných dôvodov. Môžete mať fotoalbumy (napríklad odovzdávanie smartphonov), kde sú fotografie automaticky nastavené na „verejné“ zobrazenie, alebo môžete mať účet nastavený takým spôsobom, aby ostatní ľudia mohli uverejňovať príspevky na vašu časovú os bez povolenia..

Ak ste jedným z tých ľudí, ktorí na Facebooku skrývajú určitú aktivitu od určitých „priateľov“, môžete tiež pomocou možnosti v hornej časti tejto obrazovky zobraziť svoj profil „ako“ konkrétneho priateľa, takže môžete potvrdiť, čo uvidia.

Vyzbrojení týmito informáciami budete mať dobrú predstavu o tom, čo musíte urobiť, aby ste mohli začať zvyšovať súkromie na sociálnych sieťach na Facebooku, takže prejdeme najdôležitejšie nastavenia.

Možnosti ochrany osobných údajov a možnosti nástrojov

Väčšina kľúčových nastavení sa nachádza v možnostiach „Nastavenia a nástroje ochrany osobných údajov“. K tomu sa dostanete kliknutím na malú šípku nadol v pravom hornom rohu webovej stránky Facebook, kliknutím na položku „Nastavenia“ a výberom položky „Súkromie“ na ľavej strane..Nastavenia a nástroje ochrany osobných údajov na Facebooku

V nastaveniach napravo môžete vybrať, komu sa budú zobrazovať vaše budúce príspevky (výber z možností „Verejné“, „Priatelia“, „Priatelia (okrem určitých ľudí)“ a rôzne ďalšie vlastné možnosti.) Môžete si urobiť podobný výber o tom, kto vás môže kontaktovať prostredníctvom Facebooku - a kto vás môže vyhľadať prostredníctvom vašej e-mailovej adresy alebo telefónneho čísla.

V skutočnosti je celkom ľahké zablokovať svoje súkromie na Facebooku. Začnite tým, že obmedzíte viditeľnosť príspevkov na svojich vybratých priateľov, obmedzíte „žiadosti o priateľstvo“ na „priateľov priateľov“ a obmedzíte, kto vás môže vyhľadať iba na „priateľov“. Vďaka tomu môžete byť takí súkromní, ako je to možné, byť na Facebooku. Je však potrebné poznamenať, že na Facebooku skutočne neexistuje spôsob, ako ísť „mimo sieť“. Ak to uprednostňujete, najlepšie je vyhnúť sa tejto platforme.

Zmenou týchto vecí, možno si myslíte, že ste skončili, ale je tu ďalší dôležitý krok. Po zmene nastavení použite funkciu „Zobraziť ako ...“ popísanú vyššie a skontrolujte, či stále existuje nejaký obsah, ktorý je možné verejne zobraziť. Zistíte, že zmena týchto nastavení nepomohla skryť všetko, čo ste v minulosti zdieľali verejne.

Ak to chcete napraviť, vráťte sa na možnosti „Nastavenia a nástroje ochrany osobných údajov“ a využite funkciu „Obmedziť minulé príspevky“, ktorá by vám mala umožniť zablokovať prístup verejnosti (alebo „priateľov priateľov“) k videniu starého príspevku. Opäť sa oplatí skontrolovať funkciu „zobraziť ako ...“, až kým nebudete spokojní s tým, čo verejnosť uvidí, keď dorazí do vášho profilu. V prípade potreby môžete prejsť na akékoľvek zostávajúce jednotlivé príspevky a fotografie a podľa potreby ručne zmeniť ich viditeľnosť. Upozorňujeme, že podľa tohto odkazu je váš aktuálny profil a obrázok vždy k dispozícii verejnosti.

Je dôležité si uvedomiť, že kontrola nastavení ochrany osobných údajov na Facebooku nie je niečo, čo by ste mali považovať za jednorazovú úlohu. Facebook niekedy mení svoje predvolené nastavenia ochrany osobných údajov a robí ich menej súkromnými - preto je vhodné občas skontrolovať vaše nastavenia.

Ďalšie zaujímavosti

Existuje niekoľko ďalších dôležitých nastavení, ktoré by ste si mali pozrieť, ale skôr by ste mali zvážiť vyradenie svojich „priateľov“.

Ak máte niekoho, kto má stovky (alebo dokonca tisíce) priateľov z Facebooku, mali by ste zvážiť múdrosť sprístupnenia vášho online priateľstva tak ľahko. Nielenže potenciálne zdieľate podrobnosti svojho každodenného života so širokým okruhom ľudí, ale tiež dávate všetkým svojim priateľom okno do svojho života. To vás nemusí obťažovať, ale je to niečo, na čo treba myslieť. Ak chcete skutočné súkromie v sociálnych médiách, malo by to začať chrániť pred tým, koho ste ochotní pustiť do svojho online kruhu.

Možnosti časovej osi a označovania

Časová os a označovanie na Facebooku

Ďalej sa oplatí preskúmať možnosti „Časová os a označovanie“, ktoré sa nachádzajú pod nastaveniami ochrany osobných údajov v rovnakej ľavej ponuke..

Tu si môžete vybrať, kto môže uverejňovať príspevky na vašej časovej osi, či už si musíte príspevky uverejniť pred ich uverejnením, a komu sa budú zobrazovať, keď budú zverejnené. Väčšina z týchto možností má výber „iba ja“, takže môžete mať úplnú kontrolu nad tým, čo sa pridá k vašej prítomnosti na Facebooku. Tieto nikdy predvolené nastavenia, takže sa budete musieť pohrať s vašimi nastaveniami, aby ste zabránili ľuďom v pridávaní trápneho obsahu o vás bez vášho vedomia.

Tiež by ste mali zvážiť možnosti Blokovanie a pridať ľudí, ktorým sa nechcete priblížiť k svojmu profilu na Facebooku. Ak ste niekedy prenasledovaní, obťažovaní - alebo ak sa vám niekto na Facebooku bude cítiť nepríjemne - vždy ho pridajte do svojho blokovaného zoznamu.

Uzamknutie aplikácií

Ďalšie dôležité nastavenie Facebooku, na ktoré sa treba pozrieť, je v ľavej ponuke - v sekcii „Aplikácie“.Aplikácie Facebooku

Ako pravdepodobne viete, na Facebook odkazujú tisíce aplikácií. Napríklad veľa zaujímavých hier alebo populárnych štýlov typu „Simpsonovci ste?“.

Problém s mnohými z týchto aplikácií je v tom, že požadujú významný prístup k vášmu účtu Facebook. Ľudia si často neuvedomujú, do akej miery ohrozujú súkromie, keď umožňujú hrám prístup k ich profilu.

Ak sa chcete pozrieť na všetky aplikácie, ktoré majú určitú úroveň prístupu k vášmu účtu Facebook, pozrite si v pravej časti obrazovky, keď prejdete do ponuky „Aplikácie“ v časti „Nastavenia“. môžete kliknúť na ikonu malej ceruzky a zistiť, ku ktorým častiam vášho profilu má nepretržitý prístup. V mnohých prípadoch budete pravdepodobne šokovaní, keď to zistíte.

Najlepším spôsobom riešenia tohto problému je odstránenie všetkých aplikácií, ktoré už nepoužívate, a podrobný prehľad o tom, aké povolenia udeľujete tým, ktorých chcete zachovať.. Ak máte pocit, že aplikácia zbytočne zasahuje do vášho súkromia, zbavte sa ho.

Vždy zvážte kompromis medzi poskytovaním prístupu k aplikáciám a hrám na Facebooku a narušením vášho súkromia. Skutočne sa oplatí zdieľať všetko, čo uverejníte, s anonymnou spoločnosťou kvôli hraniu online hry na pár minút tu a tam? Často to tak nie je!

Ochrana osobných údajov na Twitteri

Ochrana osobných údajov na Twitteri

Nebezpečenstvo neštebotania

Twitter je iné zviera ako Facebook, ale veľa nebezpečenstiev zostáva rovnaké. Pokiaľ ide o ochranu osobných údajov na Twitteri, musíte urobiť jedno základné rozhodnutie - či chcete, aby vaše tweety boli súkromné, a teda viditeľné iba pre ľudí, ktorí vás sledujú - alebo sa verejne tweetovali a umožňovali všetkým sledovať váš účet..

Celý bod Twitteru je zdieľať myšlienky a pocity so svetom. Mnoho ľudí sa pýši počtom sledovateľov, ktorých má, a teší sa, keď sa ich počet zvyšuje.Nebezpečenstvo neštebotania

To predstavuje podobné nebezpečenstvá, aké sa vyskytujú na Facebooku. Ak sa rozhodnete tweetovať podrobnosti svojej dovolenky a dovolíte každému, aby videl vaše tweety - potenciálne propagujete svoj prázdny domov zlodejom. Čím viac osobných informácií sa rozhodnete zdieľať, tým viac ohrozujete svoje súkromie. Ak teda máte účet na Twitteri, ktorý je otvorený pre každého, musíte neustále robiť rozhodnutia o tom, čo ste ochotní odhaliť. Napríklad by ste mali zvážiť zdržanie sa zdieľania vášho rodného mesta vo vašom profile Twitter.

Jedným z konkrétnych nebezpečenstiev Twitteru, ktoré neustále zasielajú správy, je riziko online trollingu, šikanovania a hroziaceho správania. Toto sa často zameriava na celebrity, politikov a ďalších významných osobností, každý sa však môže stať obeťou. Jedna správa z roku 2017 odhalila, že ženy vo Veľkej Británii dostali za posledných šesť mesiacov viac ako 25 000 hrubých správ. Aj keď je možné zablokovať používateľov Twitteru, niet pochýb o tom, že takéto správanie od trollov môže spôsobiť značné obavy a stres.

Ďalšie nebezpečenstvo prichádza vo forme priamych správ (DM). Používatelia služby Twitter často dostávajú priame správy vrátane webových odkazov, ktoré vedú k webovým stránkam zapojeným do trestného konania, ako sú podvod alebo phishing.. Má zmysel byť mimoriadne opatrný pri priamych správach od cudzích osôb, najmä tých, ktoré majú odkazy na neznáme webové stránky.

Nastavenia ochrany osobných údajov na Twitteri

Predtým, ako sa pustíme do ponúk nastavení, je dôležité zdôrazniť, že kľúčom k ochrane osobných údajov na Twitteri sú vaše osobné rozhodnutia o tom, čo zdieľať. Ak je váš účet otvorený pre všetkých a vy sa rozhodnete tweetovať o svojej aktuálnej polohe, prezradíte každému, komu sa to páči, zistiť, kde ste, a musíte sa rozhodnúť, či vám to vyhovuje..Nastavenia ochrany osobných údajov na Twitteri

Podobne, ak sa chcete zapojiť do politických diskusií na Twitteri (a veľa ľudí to robí!), Je len na vás, ako ďaleko sa chcete podeliť o svoje názory. Ak sú tieto názory dosť kontroverzné, aby vyvolali silné reakcie ostatných používateľov Twitteru, mohli by ste sa otvoriť trollingu a zneužívaniu ľuďmi s odlišnými názormi. Samozrejme je spravodlivé povedať, že tento druh „debaty“ je súčasťou výzvy Twitteru.

Výber, či sa bude tweetovať verejne alebo súkromne

Ako už bolo uvedené vyššie, kľúčové rozhodnutie týkajúce sa ochrany osobných údajov na Twitteri je, či chcete verejný účet alebo účet „uzamknutý“ pre sledovateľov vo vašom kruhu..Tweet Ochrana osobných údajov

Ak chcete získať prístup k tomuto nastaveniu, prejdite do ponuky „Profil a nastavenia“ na Twitteri. Prístup k nemu je (na webovej stránke Twitter) pomocou ikony v pravom hornom rohu. K týmto možnostiam je tiež možné pristupovať prostredníctvom mobilnej aplikácie Twitter (viac informácií nájdete tu).

V sekcii „Ochrana osobných údajov a bezpečnosť“ nájdete možnosť „Chrániť svoje Tweety“. Táto možnosť nie je predvolene vybraná, pretože Twitter zverejňuje všetky tweety, pokiaľ toto nastavenie nezmeníte..

Ak sa rozhodnete zapnúť možnosť „Chrániť svoje Tweety“, vaše tweety budú viditeľné iba pre sledovateľov. A každý nový, kto vás chce sledovať, musí počkať, kým prijmete jeho žiadosť. Týmto sa zablokuje váš účet iba pre ľudí, ktorých chcete sledovať. Je dôležité si uvedomiť, že každý, kto ťa sledoval pred ak ste túto možnosť aktivovali, vaše tweety sa budú naďalej zobrazovať pokiaľ sa ich nerozhodnete zablokovať (pozri nižšie).

Na ďalšie čítanie nájdete článok v službe Twitter, v ktorom je vysvetlený rozdiel medzi verejnými a chránenými účtami.

Ďalšie nastavenia ochrany osobných údajov

V rovnakej ponuke „Ochrana osobných údajov a bezpečnosť“ nájdete niekoľko ďalších nastavení, ktoré si môžete vylepšiť, aby ste zlepšili svoje súkromie.

Za zmienku stojí najmä možnosť „Tweet s miestom“, ktorá určuje, či do svojich tweetov pridáte miesto. Vo väčšine prípadov sa oplatí vypnúť to, pokiaľ nechcete inzerovať konkrétne tam, kde ste. Ak ste toto nastavenie mali zapnuté v minulosti a rozhodli ste sa zdieľanie zastaviť, existuje možnosť „Odstrániť informácie o polohe“ z vašich predchádzajúcich tweetov..

Ak sa pokúšate udržať nízky profil na Twitteri a chcete ľuďom sťažiť hľadanie vás, môžete tiež zrušiť začiarknutie dvoch políčok na tejto obrazovke, ktoré umožňujú ľuďom nájsť vás pomocou vašej e-mailovej adresy a telefónneho čísla..

Možnosť „Prijímať priame správy od kohokoľvek“ je ďalšou možnosťou, ktorú pravdepodobne budete chcieť uistiť, že nie je oklikaná. Zabráni sa tým podvodníkom a podvodníkom, aby vám posielali priame správy, ktoré vás pozývajú na riskantné webové stránky. Ak túto voľbu neoznačíte, zaistíte, aby vám priamu správu mohli poslať iba vaši sledovatelia.

V tejto časti je tiež niekoľko ďalších možností, ktoré stojí za zváženie, ako napríklad neumožniť ľuďom označiť vás na fotografiách a kontrolovať, aké ľahké je pre vás pridať vás do účtov tímov Twitter..

Blokovanie ľudí na Twitteri

Ak chcete blokovať ľudí na Twitteri úplne z akéhokoľvek dôvodu - existujú dva jednoduché spôsoby, ako to urobiť.Twitter Block People

Prvým spôsobom je navštíviť ich profil na webe, kliknúť na malú ikonu „troch bodov“ v pravom hornom rohu a potom kliknúť na „Blokovať“. Keď to urobíte, už nebudú môcť odosielať správy ani vás sledovať. , Viac informácií o dôsledkoch blokovania ľudí na Twitteri nájdete tu.

Jedna vec na zapamätanie, ak niekoho zablokujete zablokovaný používateľ mohol vidieť vaše tweety, ak máte verejný profil a odhlásia sa zo svojho účtu. Ak sa jedná o problém, musíte zvážiť, či by ste radšej neprešli na „chránený“ účet, ako je opísané vyššie..

Môžete tiež zablokovať používateľov počas prehliadania služby Twitter kliknutím na malú šípku nadol vedľa tweetu ktorejkoľvek osoby a výberom možnosti "blok" odtiaľto.

Aplikácie spojené s Twitterom

Podobne ako Facebook, Twitter umožňuje pripojenie z množstva aplikácií tretích strán. Tieto možnosti siahajú od aplikácií, ktoré odkazujú na sekcie komentárov novín tým, že vám umožňujú „zaregistrovať sa na Twitteri“ - až po nástroje Twitter a mobilné aplikácie, ktoré vám umožňujú uverejňovať príspevky na Twitteri bez použitia webovej stránky Twitter alebo oficiálnych aplikácií..Prepojené aplikácie Twitter

Ak chcete zistiť, ktoré aplikácie majú prístup k vášmu účtu Twitter, prejdite do sekcie Aplikácie v tej istej ponuke nastavení. Je dobre sa pozrieť na zoznam a použiť možnosť „odvolať prístup“ pre všetky aplikácie, ktoré nepoznáte alebo už nepoužívate..

Keď prepojíte aplikáciu so službou Twitter, rozhodnete sa, aký prístup má táto aplikácia. V niektorých prípadoch je prístup minimálny, ale v iných prípadoch majú aplikácie právo tweetovať vo vašom mene. Ak chcete maximalizovať svoje súkromie, mali by ste minimalizovať počet aplikácií, ktoré majú akýkoľvek prístup.

Niektoré záverečné myšlienky

Vylepšenie nastavení na Twitteri na zvýšenie vášho súkromia je rýchla práca a stojí za to ju urobiť. Keď ste tam, mali by ste aktivovať aj dvojstupňové overenie.

Či už sa rozhodnete pre úplný „chránený“ účet (dobrý nápad, ak si chcete udržať aktivitu na Twitteri medzi vami a malou skupinou priateľov a rodinou), alebo len vykonávať trochu väčšiu kontrolu nad verejným účtom, možnosti sú k dispozícii - umožňujúc tak používanie služby Twitter bez ohrozenia vášho súkromia.

Súkromie na Instagrame

Súkromie na Instagrame

Nebezpečenstvo Instagramu

Instagram je zaujímavá služba, pokiaľ ide o súkromie v sociálnych médiách, pretože by sa dalo tvrdiť, že väčšina používateľov aktívne vyhľadáva názory, páči sa mi a noví sledovatelia - v ešte väčšej miere ako na Twitteri..

Mnoho používateľov pridáva do svojich príspevkov na Instagrame viacero hashtagov v nádeji, že zvýšia svoj dosah, aby ich príspevky mohli zobraziť najširšie publikum. To skôr letí tvárou v tvár túžbe po súkromí! Používatelia Instagramu môžu skontrolovať nastavenia. Existuje tiež možnosť uzamknutia účtu Instagram tak, aby bol viditeľný iba pre sledovateľov, ktorých autorizujete osobne.Nebezpečenstvo Instagramu

Pokiaľ ide o nebezpečenstvo Instagramu, je veľmi podobný Twitteru. Medzi nebezpečenstvá patrí riziko trollov a zločincov a nebezpečenstvo odhalenia priveľa informácií o sebe. Rovnako ako v prípade iných sociálnych sietí sa vaša celková úroveň ochrany súkromia zníži na to, čo sa rozhodnete zdieľať, rovnako ako nastavenia, ktoré vyberiete. Prejdime teraz k týmto nastaveniam.

Nastavenia ochrany osobných údajov na Instagrame

Nastavenia ochrany osobných údajov Instagramu sú dostupné prostredníctvom mobilnej aplikácie Instagram. Ak chcete získať prístup k nastaveniam, otvorte aplikáciu Instagram a klepnite na sekciu „Profil“ (ikona malej osoby v pravom dolnom rohu.) Potom klepnite na malú ikonu ozubeného kolieska, ktorá sa zobrazí vedľa tlačidla „Upraviť profil“, čím sa dostanete do ponuky nastavení..

Výber verejného alebo súkromného účtu

Súkromný účet na Instagrame je úplne rovnaký ako chránený účet na Twitteri. Ak sa rozhodnete pre súkromný účet, nikto neuvidí váš obsah, pokiaľ ho neschválite ako sledovateľa. Spoločne s Twitterom, ľudia, ktorí vás už sledujú v momente, keď prepnete svoj účet na súkromný, zostanú autorizovanými sledovateľmi, pokiaľ ich nezablokujete. Ak chcete prepnúť na súkromný účet, jednoducho aktivujte možnosť „Súkromný účet“ v dolnej časti časti „Účet“ v ponuke nastavení.Súkromný účet na Instagrame

To, či si vyberiete súkromný účet, závisí od toho, ako chcete používať Instagram. Prostredníctvom súkromného účtu zablokujete každého, koho výslovne neautorizujete. Je to perfektné, ak chcete komunikovať iba s malou skupinou sledovateľov, napríklad s rodinou a priateľmi. Pre mnohých to však odporuje účelu Instagramu. Výber je na tebe.

Ďalšie nastavenia ochrany osobných údajov na Instagrame

V porovnaní s inými sieťami, na Instagrame nie je toľko, čo sa týka súkromia. Možno však budete chcieť zvážiť niekoľko ďalších možností...

Zabezpečenie na Instagrame

V sekcii „Fotografie, kde ste vy“ v nastaveniach môžete určiť, či si ľudia môžu do vášho profilu pridať fotografie tak, že vás do nich označia. Ak chcete, aby tieto fotografie boli pred ich zverejnením „veta“, vyberte možnosť „Pridať ručne“. (Upozorňujeme, že predvolené nastavenie je „Pridať automaticky“.)

V časti „Nastavenia príbehu“ môžete určiť, kto môže odpovedať na vaše každodenné Instagramové príbehy - a tiež diktovať, či vaši sledovatelia môžu vaše príbehy ďalej zdieľať. Toto je iná možnosť, ktorá je predvolene povolená a ktorú chcete deaktivovať, ak chcete zvýšiť svoje súkromie.

Blokovanie ľudí na Instagrame

Blokovanie na Instagrame funguje veľmi podobne ako blokovanie Twitteru.Blokovaní používatelia na Instagrame

Počas prehľadávania informačného kanála Instagram klepnite na meno používateľa, ktorého chcete zablokovať. Tým sa dostanete na stránku svojho profilu. Potom klepnite na malú ikonu „troch bodov“ v pravom hornom rohu profilu a vyberte červenú možnosť „Blokovať“.

Po zablokovaní každého používateľa sa zobrazí výzva na potvrdenie. Zoznam blokovaných používateľov môžete skontrolovať aj v hlavnej ponuke nastavení.

Niektoré záverečné myšlienky

Rovnako ako v prípade Facebooku a Twitteru, stojí za to aktivovať dvojstupňové overenie na vašom Instagramovom účte, bez ohľadu na to, čo sa rozhodnete pre ďalšie nastavenia.

Okrem toho záleží len na vás, ako chcete používať Instagram - ale aj napriek tomu, že sa chcete pokúsiť stať sa ďalšou hviezdou alebo značkou ovplyvňujúcou značku Instagram - stále je možné vylepšiť svoje súkromie a stať sa rozumnejším o tom, čo chcete zdieľať..

Súkromie Snapchat

Súkromie Snapchat

Nebezpečenstvo Snapchat

Snapchat je veľmi odlišný druh sociálnej siete navrhnutý skôr na základe okamžitejšej interakcie medzi priateľmi, než na myšlienku vytvorenia časovej osi všetkých vašich historických aktivít..

Snapchat sa vyvinul rýchlo a začal ako platforma pre správy, ktoré by sa „rýchlo zničili“ rýchlo po ich zobrazení. Od uvedenia na trh sa pridalo množstvo funkcií a stále sa pridáva viac. Teraz je možné v sieti uchovávať „príbehy“ 24 hodín a ukladať „snímky“ do oblasti osobného úložiska. Stále však platí základný princíp Snapchatu ako „neustálej“ sociálnej siete (nájdete tu veľký základ pre Snapchata a jeho pokračujúci vývoj)..Nebezpečenstvo Snapchat

Táto nestálosť správ spojená s obrovskou popularitou Snapchatu medzi mladšou generáciou robí z Snapchatu obzvlášť znepokojujúcu platformu pre rodičov s deťmi, ktoré ich používajú. Služba určovania polohy spoločnosti Snapchat (mapa mapy) je obzvlášť znepokojujúca, pretože keď je aktivovaná, môže ostatným používateľom sotva uľahčiť určenie polohy niekoho iného. Našťastie je táto funkcia v predvolenom nastavení zakázaná, ale ak vaše malé deti používajú program Snapchat, určite stojí za to skontrolovať, či ho neaktivovali..

Nebezpečenstvá Snapchatu sú podobné nebezpečenstvám iných sociálnych sietí, vrátane rizika šikanovania online a trollingu. Jedinečnosťou je dočasná povaha správ na platforme a skutočnosť, že je tak populárna u detí, napriek tomu, že ju starší ľudia často ignorujú - čo predstavuje riziko, že tínedžeri môžu používať niečo, čo rodičia naozaj nerozumejú.

Z tohto dôvodu sa môže stať, že budete musieť skontrolovať nastavenia ochrany osobných údajov v mene svojich detí (ak ste rodič), a nie vo svojom vlastnom účte..

Nastavenia ochrany osobných údajov modulu Snapchat

Kľúčové nastavenia ochrany osobných údajov v aplikácii Snapchat sa týkajú toho, kto môže vidieť, čo uverejníte. Aplikáciu je možné nakonfigurovať tak, aby všetko, čo uverejňujete, bolo viditeľné pre kohokoľvek na platforme. Našťastie sú predvolené nastavenia skôr reštriktívnejšie. Pokiaľ sa nesnažíte vybudovať osobnú značku alebo spustiť Snapchat v mene spoločnosti, nie je dôvod, prečo by ste mali zdieľať veci, ktoré sú také široké.

Ak chcete skontrolovať tieto nastavenia, klepnite na ikonu Snapchat v ľavej hornej časti aplikácie. Ďalej klepnite na ikonu ozubeného kolieska „nastavenia“ v pravom hornom rohu. Posuňte zobrazenie nadol v časti s názvom „Kto môže ...“

snapchat

V tejto časti môžete určiť, kto uvidí vaše príspevky, alebo vás pridať do siete. Vo väčšine prípadov budete chcieť zvoliť možnosť Moji priatelia pre možnosti „kontaktujte ma“ a „zobraziť môj príbeh“. Ak naozaj nechcete ukázať svoju polohu, je najlepšie nechať „Zobraziť moju polohu“ v nastavení „iba ja“. Verge popisuje lokalizačné vlastnosti Snapchatu, ktoré sú „najväčšou hrozbou pre súkromie“ siete, ako je uvedené tu. Pred aktiváciou pre širšie publikum si preto dôkladne premyslite. Ak sa rozhodnete umožniť ľuďom, aby videli vašu polohu, je najlepšie nechať si ju pre vybranú skupinu priateľov a rodiny.

Posledná funkcia v tejto sekcii je označená slovom „uvidíme sa rýchlo pridať“. Je to podobné, ako Facebook navrhuje ľudí, ktorých možno poznáte. Môže to byť užitočné pri hľadaní „priateľov priateľov“, ale pre maximálnu ochranu súkromia je najlepšie túto funkciu zakázať.

Blokovanie ľudí v službe Snapchat

Vo vyššie uvedených ponukách nastavení si všimnete sekciu Blokované, kde sa v zozname zobrazí každý, koho ste sa rozhodli blokovať na platforme..

Ak chcete niekoho zablokovať v službe Snapchat, klepnite do jeho profilu v hlavnom okne aplikácie Snapchat. Klepnite na ikonu „tri riadky“ v ľavom hornom rohu a v zobrazenej ponuke vyberte možnosť „blokovať“.

Niektoré záverečné myšlienky

Jedným z ďalších krokov na získanie ochrany osobných údajov v službe Snapchat je zdržať sa aplikácie, aby mohla prehľadávať kontakty na vašom zariadení s cieľom navrhnúť ďalšie možné pripojenia. Pretože toto nastavenie je súčasťou počiatočného nastavenia, je možné, že ste to už vy (alebo vaše dieťa) už povolili.

Preto v rámci čistenia súkromia pre Snapchat sa oplatí preskúmať zoznam kontaktov (alebo to urobiť s vaším dieťaťom) a odstrániť každého, kto by tam nemal byť..

Nakoniec, ako je uvedené vyššie v tomto článku, je vhodné aktivovať dvojstupňové overenie na prihlásenie do účtu Snapchat, aby ste zvýšili svoje šance na to, aby ste neboli hacknutí..

Ochrana osobných údajov spoločnosti Google

Ochrana osobných údajov spoločnosti Google

Google je internetový gigant, ale nejde o sociálnu sieť. Napriek tomu má viac ako milión ľudí účet Google alebo Gmail a spolu s rozšíreným každodenným používaním vyhľadávania Google to znamená, že veľká časť používateľov internetu odovzdáva spoločnosti Google každý deň obrovské množstvo informácií. To nevyhnutne ovplyvňuje ich súkromie.

V nasledujúcich častiach sa zaoberáme niektorými rizikami spojenými s účtami Google a Google a navrhujeme niektoré nastavenia, ktoré by ste mohli chcieť skontrolovať, ak si chcete prevziať určitú kontrolu..

Odstránenie z výsledkov vyhľadávania Google

Zamestnali ste sa niekedy? To, čo nájdete, bude závisieť od toho, ako ste aktívny / -á, a aké temné je vaše meno. Ak máte meno „svojho druhu“ - je pravdepodobné, že sa ocitnete na začiatku výsledkov vyhľadávania alebo blízko nich. Vzhľadom k tomu, že ak máte bežnejšie meno - alebo zdieľate meno s niekým, kto má dokonca malú slávu online - možno budete musieť hľadať trochu ťažšie, aby ste sa našli..

Bez ohľadu na to ste sa možno pýtali, čo môžete urobiť, ak na serveri Google príde niečo, čo by ohrozilo vaše súkromie - niečo, čo by ste radšej odstránili.Odstránenie Google

Bohužiaľ, nie je to také ľahké, ako sa rozhodnúť, či chcete niečo preč z internetu, a požiadať spoločnosť Google o jeho odstránenie. V oficiálnom odporúčaní spoločnosti Google pre správu reputácie online spoločnosť navrhuje, aby ste ako prvý prístav zavolali vlastníka ktorejkoľvek webovej stránky, na ktorej je obsah.

Účet Google

Ak však vlastník webových stránok nemôže pomôcť - spoločnosť Google je schopná z výsledkov vyhľadávania odstrániť určité informácie (ak môžete firmu presvedčiť, že jej obsah spôsobuje skutočné utrpenie). Obsah, ktorý spoločnosť Google odstráni z výsledkov vyhľadávania, zahŕňa veci, ako sú lekárske údaje, identifikačné čísla vlády a urážlivé obrázky. Ďalšie informácie nájdete tu.

Tu je potrebné poznamenať dva body. Prvým je, že zatiaľ čo spoločnosť Google môže z výsledkov vyhľadávania odstrániť položky, nemôže však odstrániť aktuálny obsah zo skutočných webových stránok, na ktorých sú umiestnené. Po druhé, ako uvidíte z pravidiel odstránenia spoločnosti Google, existuje obmedzená skupina okolností, za ktorých bude spoločnosť konať v súvislosti so žiadosťou o odstránenie. Napriek tomu, ak máte pocit, že vo výsledkoch vyhľadávania Google sú informácie o vás, ktoré by nemali byť, oplatí sa odvolať na svoje právo na zabudnutie..

Účty Google a ich riziká

Ak používate pravidelnosť internetu, je pravdepodobné, že spoločnosť Google má veľa informácií, ktoré by mohli mať negatívny vplyv na vaše súkromie.

Na účely tejto príručky sa zameriavame na účty Google a Gmail. Je však potrebné poznamenať, že ak používate službu Google na vyhľadávanie vecí online - aj keď ste prihlásení do jedného zo svojich účtov pomocou predvolených nastavení - spoločnosť Google pravdepodobne bude mať dlhý a podrobný záznam o vašej histórii vyhľadávania. Ak je to niečo, z čoho sa cítite nepohodlne, mali by ste si pozrieť túto príručku na prezeranie a mazanie histórie vyhľadávania.Aktivita Google

Ak používate služby Gmail, Disk Google alebo Google Apps (najmä s prehliadačom Chrome), spoločnosť Google sleduje veľa toho, čo robíte online. Pozrime sa bližšie na riziká, ktoré predstavujú účty Google...

Je známe, že Google má schopnosť čítať všetky vaše správy Gmail a dokumenty z Disku Google. V skutočnosti spoločnosť Google donedávna obsah e-mailov používala na zacielenie reklamy (jeden z mnohých dôvodov, prečo sa zdá, že váš webový prehľadávač vie, že vás pozná lepšie ako vy sami!)

To neznamená, že zamestnanci spoločnosti Google si sadajú, aby si prečítali vaše e-maily - aspoň dúfame, že nie. Táto schopnosť je však k dispozícii a predstavuje jasné riziko pre jednotlivcov, ktorí si uvedomujú súkromie. Nedávno sa potvrdilo, že Google môže prezerať dokumenty uložené a zdieľané v Dokumentoch Google, ako aj v Gmaile. Zrejme to je tak, aby Google mohol vykoreniť nezákonný obsah - ale to tiež znamená, že Google nie je obzvlášť súkromná platforma na ukladanie e-mailov alebo dokumentov online..

Bohužiaľ neexistuje jednoduchý spôsob, ako urobiť tieto služby Google súkromnejšími a bezpečnejšími. Záleží na tom, do akej miery dôverujete spoločnosti a ako ste spokojní s obetami súkromia, ktoré musíte urobiť. Ak by ste sa radšej vzdialili od Gmailu, prečítajte si nášho sprievodcu bezpečnými súkromnými e-mailovými službami.

Google Authenticator

Spoločnosť Google poskytuje množstvo možností na vykonávanie dvojfaktorovej autentifikácie v službách Gmail, účty Google a ďalšie online služby. Službu 2FA je možné nastaviť pomocou správ SMS, tlačením kódov, keď váš telefón nie je k dispozícii, pomocou bezpečnostných kľúčov USB alebo pomocou praktickej aplikácie s názvom Google Authenticator..Google Authenticator

Google Authenticator je aplikácia pre mobilné zariadenia, ktorá neustále vytvára a aktualizuje jednorazové prihlasovacie kódy. Informácie o tom nájdete tu. Môžete ho použiť ako druhý krok na prihlásenie do služieb Google a mnohých online účtov.

Ak používate veľa webových stránok, ktoré vyžadujú prihlásenie a umožňujú dvojfaktorové overenie, program Google Authenticator môže byť mimoriadne užitočný na zvýšenie bezpečnosti. Ak ju chcete použiť, používatelia zadajú svoje obvyklé užívateľské meno a heslo a potom jednoducho vyhľadajú posledný jednorazový prístupový kód vo svojom telefóne alebo tablete. Nastaviť je naozaj jednoduché. Vyžaduje sa od vás, aby ste naskenovali čiarový kód pre každú stránku, ku ktorej ju chcete pripojiť.

Nie je nevyhnutné používať ho pre svoj účet Gmail, ale je to vynikajúci spôsob, ako zvýšiť bezpečnosť na platforme. a mnoho ďalších, napríklad finančné produkty, ktoré často podporujú aplikáciu Google Authenticator.

Záver o ochrane osobných údajov v sociálnych sieťach

Sociálne médiá a súkromie nie sú prirodzenými spolužiakmi. Informácie v tejto príručke sú navrhnuté tak, aby vám pomohli urobiť kompromisy v oblasti ochrany súkromia a zároveň zostali spoločensky prepojení. Netrvalo dlho a vykonajte kroky pre každú platformu, čo znamená, že môžete rýchlo vylepšiť svoje súkromie online. Nezabudnite však, že toto je postup, ktorý by sa mal periodicky vracať, aby ste sa uistili, že vaše nastavenia sú dostatočne pevné.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me