V tejto príručke sme pokryli všetko zdola nahor, takže či už ste začiatočník alebo profesionál, mali by ste byť schopní získať užitočný prehľad a naučiť sa niečo nové.


Nezáleží na tom, či plánujete ťažbu pomocou systémov Linux, ethOS alebo Windows. Uistil som sa, že pokryje kroky pre každého. Nájdete tu tiež niekoľko skvelých tipov, trikov, optimalizácií a riešení bežných problémov pri riešení problémov.

Ak ešte dnes nemáte čas na prečítanie toho všetkého, vytvorte si záložku na tejto stránke alebo sa zaregistrujte do nášho zoznamu e-mailov a získajte ju ako bezplatnú elektronickú knihu.!

Ak vás zaujíma ochrana osobných údajov, pri ťažbe kryptom by ste mali použiť sieť VPN. Prezrite si nášho najlepšieho sprievodcu VPN, kde nájdete zoznam najrýchlejších, najbezpečnejších a súkromných sietí VPN.

Contents

Čo je to Ethereum?

Ethereum je otvorená platforma blockchainu podobná bitcoínu, ale s ďalšími zabudovanými flexibilitami. S programom Ethereum možno blockchain považovať za inteligentný vďaka virtuálnemu stroju Ethereum a inteligentným zmluvám. Zatiaľ čo u bitcoínov je to oslavovaná kniha.

Inteligentné zmluvy

S programom Ethereum môžete vykonávať kód na blockchainu distribuovaným spôsobom. Nazývajú sa inteligentné zmluvy. Umožňujú vám nastaviť systém, ktorým bude osoba dostávať platby iba za určitých podmienok. S rastom spoločnosti Ethereum sa očakáva zväčšenie rozsahu a zložitosti týchto zmlúv. Inteligentné zmluvy poskytli spoločnosti Ethereum takú pevnú základňu, ako v prípade http://www.gridcoin.us/GridCoin má blockchain funkčné využitie..

Ak vás zaujíma, ako vzniklo Ethereum a chceli by ste sa o tom dozvedieť viac, pozrite si toto video YouTube od COO, Stephan Tual.

Ziskovosť ťažby v spoločnosti Ethereum

Predtým, ako sa rozhodnete, či by ste sa mali vydať na dobrodružstvo s ťažbou Ethereum; budete sa musieť rozhodnúť, či to bude ziskové alebo nie.

Aj keď je to na povrchu neuveriteľne ľahké, ako ukážem nižšie, musíte si uvedomiť, že ťažba je veľmi podobná obchodovaniu. Ceny kryptomeny kolíšu, vaše zariadenie sa môže pokaziť atď. Napríklad, keď som začal tento projekt spájať, hrubým odhadom bolo, že by som svoju investíciu získal späť do šiestich mesiacov. Teraz by pri rovnakých výpočtoch trvalo osem mesiacov. Výhodou ťažby oproti obchodovaniu je, že ceny mincí môžu byť o niečo stabilnejšie a na konci dňa budete mať stále vybavenie. Čo by ste, ak ste sa rozhodli múdro, nestratili príliš veľa zo svojej hodnoty.

Ziskovosť ťažby v spoločnosti Ethereum

Vypočítajte si očakávané hasháty a výplaty

Najprv musíte vypočítať, aká bude vaša hashovacia sila. Ak už máte nejaké GPU, ktoré plánujete používať, môžete pomocou Google zistiť mieru hashovania. Prípadne môžete použiť web, napríklad CryptoCompare, aby ste určili, aká je najlepšia hodnota za peniaze. Zatiaľ som však nenašiel databázu s úplným zoznamom, takže by ste mohli začať s vlastným excelovským súborom a porovnávať hashát, ktorý získate za dolár. Ceny GPU sa tiež môžu v jednotlivých krajinách výrazne líšiť, preto nezabudnite na to vziať aj tieto informácie.

Rozhodol som sa ísť s RX480 tak, ako sa očakáva, že dá 25MH / s pri skladových nastaveniach s cenou 200 dolárov. Preto platím 8 USD / MH a cieľom je dosiahnuť čo najnižšiu cenu. Preto ak vidíte použité GPU, na ktorých platíte menej, ako by ste mali, mali by sa oplatiť.

Na základe vášho hashátu môžete na výpočet očakávanej výplaty použiť CoinWarz, v tomto okamihu by to malo byť 4,2. V súčasnosti to stojí približne 42 dolárov.

Vypočítajte si náklady na elektrinu

Keď však budete mať svoje GPU karty, budú potrebovať energiu. Preto je druhým najdôležitejším faktorom to, koľko bude vaša karta spotrebovať a koľko za to budete musieť zaplatiť. Aby ste to mohli vypočítať, musíte zistiť, koľko energie spotrebuje a koľko musíte zaplatiť za KW / h. Pre mňa to predstavuje 150 W a 0,10 USD za KW / h. Na vypočítanie nákladov na jednu hodinu stačí previesť W na kW (potápaním o 1000) a vynásobiť spolu, takže pre mňa by zostava stála 0,15 * 0,1 = 0,015 $ / hod, aby zostala nažive. To predstavuje 0,36 USD / deň alebo 10,80 USD / mesiac.

Vypočítajte si svoj zisk a stratu a návrat

Takže teraz viete, koľko peňazí zarobíte a koľko míňate. S vyššie uvedenými číslami zarobím 42- $ 10,80 = 31,20 $ mesačne s jedným RX480.

Výpočty zanedbávajú elektrickú energiu, ktorú používajú ostatné súčasti počítača, ale zvyčajne sú zanedbateľné, najmä ak máte v jednej súprave viac GPU. V mojom prípade ťažím s viacerými RX480s a očakávam, že vygenerujem približne 200 dolárov mesačne. Pretože všetko vybavenie ma stálo 2 000 dolárov, zlomím sa dokonca aj po desiatich mesiacoch a do konca roka zarobím 400 dolárov alebo 20%..

Ťažobný hardvér spoločnosti Ethereum

Aby ste mohli začať ťažiť, potrebujete iba neuveriteľne jednoduchý počítač. Budete tiež potrebovať myš, klávesnicu a obrazovku, ale je to potrebné iba pre nastavenie, takže by ste mali mať možnosť používať akékoľvek existujúce, ktoré môžete mať..

Ďalej uvádzam úvahy, ktoré musíte mať na pamäti pri výbere týchto základných komponentov a populárnych možností pre každú z nich. Môžete použiť webovú stránku, napríklad PCPartPicker, aby ste sa uistili, že vybrané časti budú spolupracovať. Ak si tiež chcete kúpiť kompletný balík CPU, RAM a základnej dosky od gpuShack.

Základná doska

Základná doska je najdôležitejším aspektom ťažobného zariadenia. Dôvodom je to, že musí byť schopný podporovať všetky vaše GPU. Ak plánujete iba jednu alebo dve, potom to nie je také dôležité. Väčšina ľudí sa však bude snažiť maximalizovať a mať 6 GPU v jednom zariadení. Existuje veľmi málo základných dosiek, ktoré budú podporovať chod 6 GPU. Veľkou výhodou pri ťažbe je to, že môžete spustiť GPU zo slotov x1 PCIe, takže nemusíte nájsť základnú dosku so 6 x 16 slotmi PCIe..

H81 Pro BTC

Od začiatku ťažby „šialenstva“ vyrába ASRock základnú dosku zameranú presne na ťažbu. To je z tohto dôvodu pravdepodobne najlepšia a najobľúbenejšia základná doska, ktorá sa dá kúpiť, je H81 Pro BTC alebo H97 Anniversary.

Ďalšími obľúbenými základnými doskami sú: Gigabyte GA970, Gigabyte 990FXA, MSI Z97 Gaming 5 a Biostar TB85. Ďalšie odporúčania nájdete aj tu.

CPU

Pri výbere CPU potrebujete iba minimum. Neodporúčal by som dostať absolútne najlacnejšie, ale jeden alebo dva body vyššie. Dôvodom je to, že pri nastavovaní je užitočný nejaký extra výkon a reštartuje počítač trochu rýchlejšie. Rozhodol som sa ísť s procesorom Intel Celeron G1840.

RAM

Opäť budete potrebovať holé minimum, 4 GB. Rozhodol som sa ísť s 8 GB pre prípad. Tiež, ak sa chystáte robiť sólovú ťažbu, je dobré mať na začiatku čo najviac, pretože synchronizácia blockchainu bude oveľa rýchlejšia. Po dokončení samozrejme môžete prebytok odstrániť.

GPU

Ako už som naznačil výber GPU. V súčasnosti sú RX480 jednou z najobľúbenejších banských kariet, ale ak sa pozriete okolo fóra Ethereum, určite nájdete veľa ďalších odporúčaní..

Radeon RX480

PSU

Ak chcete vypočítať veľkosť jednotky PSU, ktorú potrebujete, musíte spočítať požiadavky na energiu všetkých svojich komponentov. Stránky ako PCPartPicker to urobia za vás dokonale. Pridajte 20% k požadovanému ako bezpečnostný faktor. Tiež sa uistite, že používate vysokokvalitný, dobre rozpoznaný a vysoko štandardný zdroj napájania, ako keby fúka, môžete sa rozlúčiť s veľmi drahým vybavením..

Pevný disk

Pre pevný disk je použitie SSD nevyhnutné. Zatiaľ čo disky SSD sú drahšie, budete potrebovať iba 16 GB, ktoré vás vrátia o menej ako 30 dolárov. Ak plánujete sólovú baňu, odporúča sa kúpiť si 32 alebo 64 GB, ale opäť to bude o niekoľko dolárov viac.

Ostatné komponenty

Okrem hlavných komponentov budete tiež potrebovať stúpačky GPU. Odporúčam vám napájať USB stúpačky 1x až 16x, ktoré môžete získať od Amazonu, za pár dolárov. Pri niektorých modeloch základných dosiek budete musieť na pripnutie základnej dosky skrátiť niekoľko kolíkov, aby ste rozpoznali stúpač.

Powered PCI Riser

Odporúča sa tiež, aby ste si kúpili nejaké ďalšie PCIe ku konektorom Molex (alebo SATA), aby ste mohli pripojiť stúpačky k rôznym koľajniciam na vašom PSU. Znova ich nájdete na Amazone a bude stáť iba pár dolárov.

Celkovo by vás váš hardvér, okrem GPU, nemal stáť viac ako 500 dolárov, a veľká časť z toho bude vaša PSU. Nižšie je uvedený zoznam odporúčaných nákupov od spoločnosti Amazon. Celková hodnota bez GPU je 472,21 dolárov. Zatiaľ čo pri 6 RX480s by vaše celkové náklady predstavovali 1702,15 dolárov bez prepravných nákladov.

Sprievodca ťažbou v Ethereum

Takže teraz, keď sme pokryli ziskovosť a hardvér, je čas začať ťažiť.

Avšak aj pri ťažbe existujú tri dôležité dôvody: operačný systém, sólo alebo pool a ťažobný softvér.

Ktorý OS zvoliť?

Pokiaľ ide o výber operačného softvéru na ťažbu Ethereum, existujú tri hlavné subjekty: Windows, Linux a ethOS. Ak ste fanúšikom Macu, je to možné, ale odporúča sa to z mnohých dôvodov.

windows

Ak ste zvyknutí na Windows a ešte ste sa nikdy nepriblížili k Linuxu, zostaňte pri Windows. Ak plánujete používať 6 GPU, odporúča sa systém Windows 10, pretože má zabudovanú podporu. Windows 7 & 8 bude vyžadovať určité hranie s. Ak ste zvyknutí na velenie systémov v štýle liniek a ťažba bude jediným cieľom zariadenia, potom by som dôrazne odporúčal pozrieť sa na etOS.

Okrem toho má systém Windows výhodu univerzálnejšej podpory a vo všeobecnosti lepšie nástroje na pretaktovanie. Navyše, prístup k nim je absolútne ľahký s niečím ako TeamViewer. Má to nevýhodu o niečo zložitejšie nastavenie, ale nič príliš zložité, najmä ak nemáte v pláne vylepšiť výkon GPU..

Okrem toho, ak hľadáte baňu Ethereum iba ako koníček s vašim bežným počítačom, MinerGate vám to umožní veľmi ľahko.

étos

ethOS je odizolovaná verzia Linuxu (konkrétne Ubuntu 14.04), ktorá má jednoduchý cieľ ťažiť Ethereum (a niekoľko ďalších kryptomien). Nielenže je to neuveriteľne ľahké nastavenie, ale tiež sa ľahko používa a udržiava. Tiež som si všimol, že beží optimálnejšie ako Windows. Má to nevýhody, že nebudete môcť používať svoju súpravu pre oveľa viac, ale väčšina ľudí to rovnako nemá. Okrem toho je vzdialený prístup iba cez SSH, takže by ste nemali mať GUI. Podľa môjho názoru je však za 39 dolárov nič netušiaci.

ethOS Domov

linux

Niektorí nadšenci ťažby prisahajú, že Linux je najlepším operačným systémom pre ťažbu. Aj keď to tak bývalo, v tejto téme existujú výraznejšie nezhody ako predtým. Aj keď dávam prednosť Windows, Linux má svoje výhody a je štíhlejší systém, ktorý môže mať svoje výhody. Navyše, Windows zvyčajne prichádzajú s cenovkou, takže ak hľadáte voľbu zdarma, potom je ten pravý pre vás Linux.

Samostatná ťažba vs bazén

Pokiaľ ide o ťažbu kryptomeny, situácia je veľmi podobná skutočnej bani, keď považujete každú jednotku GPU za osobu, ktorá ťaží.

Sólová ťažba

Samostatná ťažba je, keď ťa baním sám. Výhodou je, že všetko, čo nájdete, je úplne na vás. Bohužiaľ, ak máte iba pár baníkov, nájdenie môže trvať veľmi dlho "zlato." Frekvencia nájdenia zlata sa môže tiež značne líšiť. Možno budete mať týždeň, kedy ste trikrát zasiahli zlato, ale potom celý mesiac nič. Je zrejmé, že ak máte veľa baníkov (GPU), výsledok bude stabilnejší, ale pod úrovňou ťažby 1 GH / s sa ťažba sóla neodporúča, ak chcete stabilný výnos. Ak nemáte obavy z posunov, keď nájdete Eth, potom je ťažba sóje dobrou voľbou nad 100Mh / s, pretože nemusíte nikomu platiť poplatky..

Ťažba bazénov

S ťažbou bazénov sa veľa baníkov spojí v snahe nájsť mincu. Nájdené mince sú potom rovnomerne rozdelené medzi baníkov, aj keď pri niektorých fondoch sa pomer môže líšiť v závislosti od niekoľkých faktorov. Za údržbu služby však musíte prevádzkovateľovi bazénu zaplatiť malý poplatok (zvyčajne menej ako 1%). Nevýhodou je, že budete mať konzistentné výplaty a tým spresníte výpočty týkajúce sa peňazí.

Ak čítate tohto sprievodcu, pravdepodobne budete chcieť ťažiť na jedinom zariadení, takže sa budem venovať predovšetkým ťažbe bazénov, ale dotknete sa aj ťažby sólov.

Ťažobný bazén Ethereum

Ťažobné bazény Ethereum

  1. http://ethereumpool.co/ - 0,8% poplatky. Výplaty sa uvoľňujú dvakrát denne pre zostatky vyššie ako 0,5 ETH.
  2. http://dwarfpool.com/ - 2% poplatky. Výplaty uvoľňované 4-6 krát denne za zostatky vyššie ako 1 ETH.
  3. http://weipool.org/ - 0% poplatky. Výplaty uvoľňované každých 24 hodín za zostatky vyššie ako 1 ETH.
  4. http://ethpool.org/ - Predvídateľná oblasť ťažby sóje. 0% poplatky. Výplaty po 10 potvrdeniach. Viac informácií o @dr_pra komentároch nižšie.
  5. http://nanopool.org/ - PPLNS 1% poplatky. Výplaty sa uvoľňujú dvakrát denne pre zostatky vyššie ako 0,1 ETH.
  6. https://www.alpereum.ch - 0% poplatky. Výplata každých 30 minút za zostatky nad 0,2ETH.

Vyžaduje registráciu

  1. https://eth.suprnova.cc/ - 1% poplatky. Výplaty sú až do banu (manuálne alebo automaticky od 0,01 ETH).

Ťažobný softvér

Vráťte sa k analógii ťažby v reálnom svete. Pri ťažbe kryptomeny môžete pomocou rôznych nástrojov nájsť zlato, tzv. Ťažobný softvér. Každý ťažobný softvér sa vyvíjal v priebehu rokov, ale niektoré sa vyvinuli viac ako iné. Hlavnými uchádzačmi o ťažbu Ethereum sú Claymore a Genoil.

Geth

Geth je originálny softvér od tímu Ethereum. Ak si želáte sólo baňu, bude to vaša najlepšia voľba. Je to jednoduché a jednoduché použitie. Môže tiež vytvoriť vašu peňaženku, ale ako je uvedené nižšie, mali by ste získať aj peňaženku Mist / Ethereum, ak uprednostňujete možnosť GUI.

MinerGate

MinerGate sa neodporúča, ak plánujete mať špecializované ťažobné zariadenia. Ak si však želáte ťažbu na existujúcom počítači ako hobby alebo mimo záujmu, je to perfektné.

Aj keď to vyžaduje poplatok z vašej ťažby, je to GUI je rýchle a jednoduché použitie a po inštalácii môžete ťažbu okamžite. Má tiež niekoľko výziev, ktoré vás povzbudia k ťažbe, a ak ste úplným začiatočníkom, jednoduchosť tohto softvéru vás presvedčí o radosti. Ak preferujete jednoduchosť, je NiceHash tiež veľmi solídnou možnosťou.

Genoil

Janov je pre Ethereum neustále sa rozvíjajúci a veľmi optimalizovaný minerál. Funguje hladko a môžete s ňou veľmi rýchlo vstávať a bežať. Osobne som mal niekoľko problémov s generáciou DAG, ale niekoľko vyladení to rýchlo vyriešilo. Ak plánujete iba ťažbu Ethereumu, potom je Ethminer by Genoil silným súperom.

škótsky meč

Osobne som zistil, že Claymore je najsilnejší a najlepší všestranný baník. Je ľahké ho nastaviť, nikdy som s ním nemal žiadne problémy a má veľa doplnkových funkcií (napr. Správu ventilátorov), ktoré som nevidel s ostatnými baníkmi. Má tiež bonus, že dokáže ťažiť dve mince naraz, čo niektorí ľudia považujú za veľmi užitočné na optimalizáciu svojho príjmu. Boli zaznamenané správy o kdekoľvek medzi 3 a 10 percentami mimoriadneho príjmu.

Claymore Ťažba Windows

Pre každý operačný systém dám pokyny na nastavenie preferovaného baníka.

Peňaženka Ethereum

Akonáhle začnete ťažbu, budete tiež musieť uchovávať svoje Ethereum na bezpečnom mieste. Je to možné dvoma spôsobmi: miestnou peňaženkou alebo online peňaženkou. Miestna peňaženka má lepšiu bezpečnosť, pretože vždy zostáva pod vašou kontrolou. Ak však používate miestnu peňaženku, nainštalujte ju do počítača, ktorý nie je váš baník, alebo pravidelne prevádzajte prostriedky inde. Dôvodom je to, že v prípade zlyhania počítača; mohlo by byť ťažké získať späť akýkoľvek éter, ktorý tam je.

Peňaženka na hmlu / etéru

Miera a peňaženka Ethereum sú oficiálnym vývojom tímu Ethereum. Aj keď v jadre je jednoduché používanie, obsahuje veľa ďalších funkcií. Keďže je integrovaný so službou ShapeShift, môžete prijímať platby aj z bitcoinových účtov iných altcoínov. Umožňuje vám tiež vyvíjať aplikácie a služby založené na systéme Ethereum - a.k.a. Smart Contracts.

Peňaženka z hmly Ethereum

Geth (s Etherwall)

Geth je základný kód pre peňaženku Mist a je hlavnou službou na synchronizáciu blockchainu Ethereum. Bohužiaľ, je to služba príkazového riadku, ktorá môže sťažiť a nepríjemné použitie. http://www.etherwall.com/Etherwall k nemu pridáva klientske rozhranie GUI, čo uľahčuje jeho používanie.

Moja EtherWallet

MyEtherWallet je otvorená klientska peňaženka Ether na strane klienta spustená v jazyku Javascript. MyEtherWallet uľahčuje vytváranie bezpečných peňaženiek bez príkazového riadku alebo nutnosti spúšťať klienta Ethereum vo vašom počítači. Spustením MyEtherWallet v počítači offline môžete vytvoriť bezpečné papierové peňaženky pre svoje éterické držby.
Ethereum-Wallet.net je podobný vývoj, ktorý sa oplatí pozrieť.

Poloniex a Kraken

Poloniex a Kraken sú online obchodné kryptocoínové obchodné platformy. Môžete použiť vkladové adresy na prenos akéhokoľvek éteru, ktorý vytvoríte, priamo tam.

windows

Takže teraz, keď som diskutoval o všetkých predpokladoch, tu sú všetky kroky, ktoré budete potrebovať na spustenie ťažby v systéme Windows.

1. Nainštalujte redistribuovateľné tabuľky Windows a C ++

Toto je do značnej miery dané. Myslel som si však, že by som to spomenul, pretože vždy je najlepšie začať čistou inštaláciou. Ak používate viac ako 4 GPU, odporúčame vám používať systém Windows 10 alebo budete musieť urobiť nejaké vylepšenia. Ak chcete používať Windows 7 alebo 8, nainštalujte tiež softvér 6xGPU Mod. Pri nových inštaláciách je dôležité pamätať na to, že by ste mali počítač zakázať v režime spánku alebo hibernácie.

Budete tiež musieť nainštalovať redistribuovateľné balíčky C ++ pre Visual Studio.

2. Stiahnite si ovládače a balíky

Stiahnite si ovládače a ovládacie balíčky pre svoje GPU. Aj keď je možné mať súpravu s GPU Nvidia aj AMD, nedoporučuje sa, pretože to môže viesť k niekoľkým problémom..

Pre NVidiu nainštalujte ovládač 347.52 a najnovší balík OpenCL CUDA, čo je v čase písania CUDA 8.0.

Pre AMD nainštalujte Radeon Software Crimson Edition 15.12 a balík OpenCL SDK. V závislosti od vášho GPU to nemusí byť správny ovládač. Ak máte nejaké problémy, obráťte sa na fórum Ethereum.

3. Nainštalujte ďalší softvér

Pred začatím ťažby sa odporúča nainštalovať ďalší softvér, ktorý vám pomôže monitorovať a optimalizovať výkon vášho systému.

Zobraziť odinštalačný program ovládača. DDU pomáha vytvárať čisté odinštalovanie ovládačov displeja. Môže to pomôcť, ak máte problémy s ovládačmi videa. V systéme Windows 10 tiež zakáže automatické aktualizácie ovládačov displeja, ktoré môžu spôsobiť problémy s kompatibilitou a ťažbou.

GPU-Z. GPU-Z je nástroj na sledovanie štatistík vašich GPU a zobrazovanie základných informácií o ňom. Štatistiky môžete ľahko vykresliť a podľa potreby ich logovať / exportovať.

TeamViewer. Ak plánujete vzdialený prístup k súprave, aby ste ju mohli monitorovať a ovládať, potom sa bezplatná verzia aplikácie TeamViewer najľahšie použije.

Nástroj na pretaktovanie. Ak plánujete optimalizovať výkon vašej súpravy (čo by ste mali byť), odporúča sa, aby ste dostali nejaký nástroj na pretaktovanie. Väčšina výrobcov GPU vám ich poskytne. V závislosti od toho, aký ťažobný softvér budete používať, budete potrebovať aj na riadenie rýchlosti ventilátora na GPU. Navyše, nový AMD WattMan sa ukázal ako veľmi dobre navrhnutý softvér vylepšujúci nastavenia GPU.

Wattman

4. Nastavte si Peňaženku

Rozhodnite sa, ktorú službu chcete použiť pre svoju peňaženku, a zaregistrujte sa. Vytvoril som si účet Poloniex, pretože plánujem obchodovať s bankou Ether I, aby som sa pokúsil ďalej zvyšovať svoje zisky. Poznačte si svoju adresu. Malo by to vyzerať asi takto: 0x7b5eff562ee17b9e27a7af6afc26944266c8b025.

Peňaženka Poloniex

Ak chcete miestnu adresu, stiahnite si peňaženku Mist, nechajte synchronizáciu blockchainu a vytvorte si tam svoj účet. Prípadne si stiahnite Geth a uložte ho do priečinka ako C: Ether. Potom napíšte "účet geth nový". Bez ohľadu na to, ktorú metódu hľadáte, nezabudnite si svoje heslo uložiť pomocou zabezpečeného softvéru, napríklad KeePass.

5. Nastavenie Geth (voliteľné pre sólovú ťažbu)

Ak by ste chceli baňu Solo, budete musieť byť v synchronizácii s blockchainom. Aby ste to mohli urobiť, musíte si stiahnuť Geth a uložiť ho do priečinka ako C: Ether. Potom otvorte príkazový riadok a pomocou príkazu cd prejdite do tohto priečinka. Najprv, ak nepoužívate miestnu peňaženku, budete musieť synchronizovať blockchain. Najrýchlejším spôsobom je použitie príkazu:

geth --fast --cache = 1024 - konzola jitvm

Hodnota vyrovnávacej pamäte je množstvo pamäte RAM, ktorá je vo vyššie uvedenom príklade 1 GB. Čím viac pamäte RAM máte, tým rýchlejšie môžete synchronizovať blockchain.

V programe Poznámkový blok vytvorte súbor s nižšie uvedeným textom a uložte ho ako gethsync.bat do priečinka Ether. Spustite tento bat súbor zakaždým pred začatím ťažby. Môžete si tiež vytvoriť odkaz na ploche.

geth --rpc

6. Pripravte si baníka

V prípade systému Windows sa minerál Genoil ukázal byť najúčinnejším a ukážem vám, ako ho nastaviť. Avšak, ak vás zaujímajú ďalšie alt mince, mali by ste zvážiť aj prehliadku minerálu Claymore.

Po stiahnutí Genoil ho uložte a rozbaľte do vhodného priečinka, napr. C: éter.

Otvorte program Poznámkový blok a do rovnakého priečinka vytvorte súbor s názvom genoil.bat s nasledujúcim textom. Tieto nastavenia optimalizujú vaše možnosti ťažby a spustí samotnú ťažbu. Nezabudnite nahradiť adresu fondu a peňaženky tým, čo práve používate. Ak ste dolovanie sóla, posledný riadok nahradte príkazom "ethminer.exe -G".

setx GPU_FORCE_64BIT_PTR 0

setx GPU_MAX_HEAP_SIZE 100

setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1

setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100

G - farm-recheck 200 --cl-local-work 256 --cl-global-work 8192

Spustite genoil.bat a začnete s ťažbou. Zakaždým, keď ho spustíte, bude chvíľu trvať, kým systém povie 0mh / s ako váš hashát. Neboj sa. Zvyčajne to znamená, že váš súbor DAG sa stále generuje. Čím viac GPU máte, tým dlhšie to bude trvať.

7. Sledujte svoju súpravu

Akonáhle budete ťažiť, uistite sa, že sledujete svoje súpravy. Prvých 24 - 48 hodín je nevyhnutných a určí, či je váš systém stabilný alebo nie. Ak počas tohto obdobia beží bez problémov, mali by ste byť v poriadku. Počas tejto doby by som vám odporúčal zostať v dosahu vašej súpravy, pretože sa môžu vyskytnúť najrôznejšie problémy, a ak máte mimoriadne smolu, môžete skončiť spálením budovy..

Diaľkovo môžete sledovať svoju súpravu tak, že skontrolujete stav hashovania v oblasti podľa vášho výberu a tiež prihlásením pomocou aplikácie TeamViewer..

8. Zlepšenie výkonnosti

Ak si želáte vylepšiť rýchlosť hashovania, na konci si prečítajte časť o tejto téme.

ubuntu

1. Nainštalujte Ubuntu 16.04 a ovládač AMD.

Stiahnite si Ubuntu 16.04 a nainštalujte ho. Po nastavení stiahnite ovládač AMDGPU-Pro, rozbaľte ho a nainštalujte tiež.

2. Nainštalujte softvér Ethereum

Najprv budete musieť pridať úložisko. Použite na to príkazy uvedené nižšie.

sudo apt-get install software-properties-common

sudo add-apt-repository ppa: aktualizácia ethereum / ethereum sudo apt-get

Teraz nainštalujte preferovaný softvér Ethereum, ban a Geth. Tieto vám pomôžu so synchronizáciou s blockchainom a potom s ťažbou.

sudo apt-get install ethereum

sudo apt-get install ethminer sudo apt-get install geth

Ak chcete, môžete pomocou Geth vytvoriť svoju peňaženku, ale ako už bolo uvedené, je ideálnejšie, ak používate online peňaženku..

3. Benchmark a začatie ťažby

Teraz môžete otestovať, že vaše zariadenie ťaží pomocou prvého príkazu a potom začať ťažiť pomocou druhého príkazu. Je to jednoduché. Ak chcete použiť bazén iný ako Nanopool, potom ho, samozrejme, vymeňte za vami vybraný.

ethminer -G-M
ethminer -G -F http://eth-eu1.nanopool.org:9999/0x - farm-recheck 200

Ak máte problém s jedným z vašich baníkov, môžete použiť nasledujúce príkazy, ktoré vám pomôžu vyskúšať a zistiť, ktorý GPU je problém.

ethminer -G -M --opencl-device x (kde x je vaše GPU ID začínajúce na 0)
zoznam - zariadenia (zobrazuje všetky dostupné GPU)

étos

ethOS je možno najjednoduchší spôsob, ako vytvoriť ťažobné zariadenie a je mojou voľbou pri vytváraní nového. Aj keď to stojí cenu 39 dolárov, množstvo času, ktoré ušetrí pri riešení problémov, je viac ako stojí za to. Monitorovanie je tiež jednoduchšie a efektívnejšie, pretože k nemu môžete jednoducho pristupovať prostredníctvom SSH alebo si pozrieť svoj vlastný informačný panel. Tu si môžete prečítať moju recenziu, alebo si ju môžete kúpiť na gpuShack a kúpiť si ju.

1. Nákup, stiahnutie a inštalácia ethOS

Po zakúpení licencie dostanete odkaz na stiahnutie. Stiahnite si ju a nainštalujte ju podľa pokynov na malú jednotku SSD.

2. Počiatočné zavedenie & Nastaviť

Pri prvom spustení musíte mať k zásuvke x16 najbližšie k CPU pripojenú jednu GPU. Počiatočné spustenie systému bude trvať niekoľko minút. Po dokončení budete musieť zmeniť vzdialené a lokálne konfiguračné súbory. Aby ste tomu pomohli, gpuShack má fantastickú vedomostnú základňu. Samozrejme, ak ste tak ešte neurobili, budete si musieť získať peňaženku alebo adresu Ethereum.

3. Pridajte GPU

Pridajte každú GPU jednu po druhej a uistite sa, že systém beží vždy stabilne. Týmto zabezpečíte, aby systém každý správne rozpoznal, a ak sa vyskytnú nejaké problémy, bude ľahšie určiť ho..

4. Sledujte svoju súpravu

Ak chcete monitorovať svoju súpravu, máte dve možnosti. Môžete sa prihlásiť pomocou SSH alebo sa pozrieť na vygenerovaný panel štatistík. Panel so štatistickými údajmi má tú výhodu, že ide o jednoduchú webovú stránku a môžete ju ľahko zobraziť odkiaľkoľvek. Výhodou SSH je, že v prípade akýchkoľvek problémov môžete systém ľahko spravovať na diaľku (pokiaľ ste spokojní s operáciami príkazového riadku systému Linux)..

5. Zlepšenie výkonnosti

Ak si želáte vylepšiť rýchlosť hashovania, na konci si prečítajte časť o tejto téme.

6. Tipy pre etos

Zmeň si heslo: Pomocou príkazov uvedených nižšie môžete zmeniť užívateľské heslá root i hlavné etos. Toto je dôležité najmä v prípade, že plánujete vzdialený prístup cez SSH. V opačnom prípade by mohlo dôjsť k zneužitiu vášho zariadenia.

sudo passwd

sudo passwd étos

Nastaviť SSH: Ak sa chystáte nastaviť SSH, musíte urobiť dve dôležité veci. Najskôr nastavte smerovač na svojom smerovači tak, aby prevádzka presmerovala vaše zariadenie. Po druhé, pomocou príkazov uvedených nižšie zmeňte port SSH na niečo iné, napr. 2221. Aj keď to nezastaví útok, ak existuje kontrola portov, zníži sa tým možnosť útoku prehľadávačom. Môžete tiež zvážiť použitie súkromných & verejné kľúče na 100% zaručujú, že k súprave budete mať prístup iba vy.

sudo nano / etc / ssh / sshd_config

Zmeňte riadok s názvom „# Port 22“ na „Port 2221“ alebo preferovaný port.

Cloudová ťažba

Dolu Ethereum je možné ťažiť pomocou online služieb, ako sú AWS alebo DigitalOcean. Nikomu sa však nepodarilo dosiahnuť zisk v reálnom čase a tento koreň by ste mali vziať len vtedy, ak si neželáte zostaviť svoju vlastnú súpravu a nechcete špekulovať o cenách..

Existujú aj zmluvy o ťažbe spoločnosti Ethereum, ako napríklad Genesis Mining. Tieto spoločnosti vám poskytnú vlastnú špecializovanú ťažobnú súpravu, ktorú musíte zaplatiť vopred. Opäť platí, že pokiaľ nie ste silne špekulujú o cenách, tieto spravidla nemajú cenu.

Všeobecné tipy na zlepšenie výkonnosti baníctva

Nastavenia základnej dosky

V niektorých prípadoch nemusí byť systém BIOS základnej dosky ihneď nastavený správne. Ak pridávate GPU jeden po druhom a naraz narazíte na zlyhanie vašej súpravy a odstránili ste problémy súvisiace s GPU, je pravdepodobné, že problém nastane na vašej základnej doske. Pozrite si fóra, kde nájdete pomoc, ale často budete potrebovať zmenu niekoľkých nastavení. Osobne som mal skúsenosti s vypnutím niektorých funkcií systému BIOS a úpravou alokácií, ale nastavenie systému sa do značnej miery líši, takže by som povedal, že Google je váš najlepší priateľ.

Ventilátor a teplota: regulácia a monitorovanie

Vždy sa uistite, že máte systém na monitorovanie vašich fanúšikov a teploty a môžete ich skontrolovať na diaľku. Ak používate Genoil, potom sa systém pokúsi opraviť sám seba a ak používate ethOS, v prípade prehriatia sa vypne GPU. Nie všetci baníci sú však stvorení rovnocenní a ak si nie ste opatrní, môžete spáliť váš dom. To je jeden z dôvodov, prečo je také dôležité nepretržite monitorovať vašu súpravu a zabezpečiť jej stabilnú prevádzku počas prvých 24 hodín. Nezabúdajte tiež na kolísanie tepla v letných a zimných mesiacoch, pretože tieto malé rozdiely môžu mať obrovský vplyv.

Zlepšenie výkonnosti

Ak chcete zvýšiť výkon, máte dve možnosti: pretaktovanie a vlastný BIOS. Vlastný systém BIOS má v sebe zabudované pretaktovanie, ako aj niekoľko ďalších vylepšení.

pretaktovanie: Pretaktovanie je jednoduchšia z týchto dvoch metód. Windows a ethOS ich ľahko podporujú prostredníctvom Wattmanu a pretaktovania étosom. Všeobecným pravidlom je, že zvýšením času mem o 10% sa zvýši váš hashát o 10%. Môžete tiež zmeniť základné hodiny. To však má menší účinok. Zníženie základných hodín môže byť tiež prospešné, pretože môže znížiť vašu spotrebu energie a zatiaľ čo váš hashát bude o niečo nižší, môžete byť celkovo pozitívni, pretože budete používať menej energie. Správny zostatok jadra / pamäte bude závisieť od vašich nákladov na elektrinu a hashátu.

Vlastné BIOS. Vlastné BIOS sú zložitejšie. Aj keď je ľahké použiť nástroj, ako je AtiFlash, na flash GPU, majte na pamäti, že je to riskantné. Budete tiež musieť nájsť BIOS, ktorý je vhodný pre vaše GPU, pokiaľ nie ste schopný ho vylepšiť pomocou nástroja ako PolarisBiosEditor. To však môže mať najväčší zisk. Napríklad pre model RX480 môže vlastný BIOS zvýšiť rýchlosť hashovania na 30 Mh +, čo predstavuje značné zlepšenie o 30%!

Extra ventilátory. Najmä ak máte viac súprav, potom nezabudnite k puzdru / krytu pripevniť ďalšie ventilátory. Niektorí ľudia tiež používajú bežné stolové ventilátory alebo v niektorých prípadoch vysokovýkonné priemyselné ventilátory. Pozrite sa na moje zariadenie na ťažbu z medených rúrok a získajte niekoľko kreatívnych nápadov o tom, ako vytvoriť užitočný, ale atraktívny ťažobné zariadenie súčasne!

Ultimate Mining Rig

Záver o ťažbe v spoločnosti Ethereum

Tak to je všetko. Dúfam, že sa vám tento sprievodca ťažby Ethereum páčil, teraz začnite stavať svoju súpravu, aby ste mohli začať ťažiť čo najrýchlejšie!

Máte nejakú spätnú väzbu, otázky, pripomienky? Dajte mi vedieť v komentároch a zaistím, aby bol tento článok aktuálny.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me