VPN v škole - prečo?

Keď deti navštevujú školu, majú často zakázaný prístup na stránky sociálnych médií v škole WiFi. Toto je predovšetkým ich digitálne zastavenie „odovzdávania poznámok v triede“. Webové stránky sociálnych médií, ako sú Facebook, Instagram a Snapchat, môžu byť pri práci v škole veľmi rušivé, ale vždy existujú rodičia, ktorí dávajú prednosť tomu, aby ich dieťa mohlo posielať správy..

Niektorí rodičia sa radi počas dňa prihlásia na svoje dieťa a nie každý rodič si môže dovoliť zaplatiť za svoje dieťa, aby dostal údaje alebo telefonickú zmluvu. Pre týchto rodičov môžu byť kuriérske služby dostupné na platformách sociálnych médií skutočným požehnaním - ale iba ak ich deti majú prístup k týmto službám počas dňa.

Pre väčšinu ľudí sa môže zdať triviálne, ale schopnosť dať dieťaťu vedieť, že beží neskoro, aby ho vyzdvihla, a že by sa nemalo báť - alebo ho požiadať o stretnutie v obchode za rohom, aby sa ušetril čas - je dôležitejšie, než si myslíte. Z dôvodu jednoduchej ekonómie a obmedzení, ktoré správcovia školskej siete kladú na služby a webové stránky, niektorí rodičia v tomto smere nemajú také šťastie ako ostatní..

Z tohto dôvodu sa rodičia môžu obrátiť na VPN. S VPN môžu deti obísť obmedzenia internetu, ktoré sa kladú na služby škôl. To umožňuje ich dieťaťu pristupovať k blokovaným webom, aby zostali ľahko kontaktovateľné počas pobytu v areáli.


VPN v škole

Je to legálne?

Školy sa takmer určite obávajú používania VPN, a určite by mohli vaše dieťa dostať do problémov s učiteľom. Je to oveľa pravdepodobnejšie, ak si všimnú, že zneužívajú svoju moc a majú prístup do vyhradených miest, keď sú v priestoroch školy. Školy zámerne blokujú sociálne médiá, stránky s hrami, webové stránky zamerané na streamovanie obsahu, obsah pre dospelých - a mnoho ďalších druhov služieb, aby sa deti nemuseli rozptyľovať alebo aby si prezerali materiál nevhodný pre vek..

Vďaka zariadeniu s povolenou sieťou VPN môže dieťa obísť všetky tieto bloky, čo znamená, že by potenciálne mohli robiť veľa vecí, ktoré nechceli robiť v školských hodinách. Zodpovedné dieťa môže byť dosť rozumné na to, aby používalo VPN len na informovanie svojich rodičov späť, keď bude kontaktované; iné deti však môžu hrať Minecraft (iné hry sú k dispozícii) v škole - alebo ukázať videám svojich priateľov - čo vedie k zadržaniu a zhabaniu ich telefónu alebo zariadenia.

Napriek tomu je pravda, že používanie VPN vo väčšine krajín nie je nezákonné. V skutočnosti existuje len veľmi málo krajín, v ktorých je používanie VPN zakázané zákonom a mohlo by vaše dieťa dostať do problémov. Na druhej strane, určite existujú veci, ktoré môže vaše dieťa urobiť s VPN, ktoré by im mohlo pristáť v rozpore so zákonom...

Odblokovať Obmedzený obsah na školách alebo na vysokej škole

Mnoho škôl obmedzuje WiFi, takže určité webové stránky sú blokované pre svojich študentov. Na školách je samozrejme najdôležitejšie vzdelávanie. Myslíme si však, že školy by mali povzbudiť študentov, aby si odpočinuli v prestávkach alebo prestojoch, a prístup k svojim obľúbeným online službám im umožní robiť to len. Ak sú vo vašej školskej sieti WiFi obmedzené webové stránky, sieť VPN vám môže pomôcť odblokovať nasledujúce služby a ďalšie!

  • Odblokujte Netflix v škole
  • Odblokujte SnapChat v škole

Môže dieťa porušiť zákon pomocou VPN?

Používanie VPN nie je vo väčšine krajín nezákonné a nie je konkrétne zakázané používať VPN v škole. V závislosti od krajiny, v ktorej žijete, však existujú veci, ktoré by dieťa mohlo robiť s VPN, ktoré by mohli byť nezákonné. V niektorých krajinách poskytovatelia internetových služieb v mene vlády blokujú materiál LGBT, sexuálny obsah, hazardné hry (a iný nábožensky nekompatibilný obsah) alebo politicky sporný obsah webových stránok..

Keď dieťa používa VPN, môžu mať prístup nielen k obsahu blokovanému školou, ale aj k obsahu blokovanému poskytovateľmi internetových služieb a vládou. Z tohto dôvodu je možné, že dieťa malo prístup na webové stránky blokované vládou a tento akt (namiesto použitia VPN) by ich mohol dostať do vážnych problémov s orgánmi..

Dieťa používa VPN

A čo v USA?

Dokonca aj v USA môže technicky zdatné dieťa používať proxy, aby sa nedostalo k dobru. Dieťa by mohlo použiť VPN pri pokuse utajiť svoju totožnosť, čo by mohlo umožniť zneužívajúce správanie, napríklad šikanovanie na internete. Je to však opäť nezákonné správanie, do ktorého sa dieťa zapája - a nie použitie samotnej VPN.

Je používanie VPN v škole nezákonné - záver

Ak rodič alebo opatrovník môže dôverovať svojmu dieťaťu, že počas školy nezneužíva VPN, je to účinný spôsob, ako obísť webové bloky. Dôležité je, aby rodič / opatrovník zdôraznil dôveru, ktorú vkladajú do svojho dieťaťa, a vysvetlil, že používanie siete VPN na čokoľvek iné, ako ich kontaktovanie, by ich mohlo dostať do mnohých problémov, a to tak v škole, ako aj mimo nej..

Ak je na konci dňa dieťa chytené pomocou VPN v škole, môže to viesť k zhabaniu telefónu a možno budete musieť hovoriť s učiteľom vášho dieťaťa. Ak dieťa preukáže, že nie je schopné zvládnuť zodpovednosť za prístup k blokovaným webovým stránkam, pravdepodobne budete musieť zmeniť heslo v službe VPN, aby ste zabránili prístupu vášho dieťaťa. Inak môžu byť chytení pomocou VPN znova, čo vedie k ďalším krokom zo strany školy.

Obrázkové kredity: Monkey Business Images / Shutterstock.com, thodonal88 / Shutterstock.com, wavebreakmedia / Shutterstock.com,

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me