Vládny dohľad je v Amerike v posledných rokoch problémom, a to z dobrých dôvodov. Špionáž NSA ovplyvňuje nielen technologických gigantov, medzinárodné spoločenstvá a svetových vodcov, ale postihuje takmer každého občana bežného mlyna..


Vrátane pravdepodobne vás.

Áno ty.

Ako sa pýtaš?

Ako na vás špehuje NSA

Pridajte tento infographic na svoje stránky pomocou nižšie uvedeného kódu:

Ako na vás špehuje NSA
Infographic na https://proprivacy.com

NSA špehuje vaše telefónne hovory a textové správy

Zbierka domácich telefónnych záznamov NSA, inak známa ako Patriot Act, je jej požiadavkou na slávu. Je to jedno z prvých významných odhalení, ktoré vyšli na svetlo Glenn Greenwald a Guardian..

Americká verejnosť dostala správy, že NSA každý deň bez povolenia zhromažďuje miliardy textových správ, umiestnení zariadení a informácie o volaniach, ako je identifikácia volajúcich a príjemcov - predovšetkým nie identifikácia zamýšľaných cieľov, ale nevinných. Američania, ktorých údaje boli pri vyhľadávaní prehnané.

Mnoho ľudí si myslí, že o tri roky NSA ukončil hromadnú zbierku telefónnych záznamov.

Nie.

Kým kontroverzná časť 215 zákona o patriotoch bola 1. júna 2015 v dôchodku - prepustená za zmenenú verziu, ktorá sa nazýva zákon USA o slobode 2. júna -, jej nahradenie je doplnené zákonnými medzerami, ktoré jej umožňujú obísť nové zákony a pokračovať aby hromadne padli na Američanov, ak by si to želali.

A viete, že áno.

Úrad NSA sleduje vaše e-maily, chat a históriu prehliadania webu

Krátko po odhalení existencie Patriot Act predstavil Greenwald svet XKEYSCORE, nástroj NSA, ktorý zhromažďuje údaje takmer o všetkom, čo používateľ robí na internete..

IP adresy, e-maily, história prehliadania, súbory cookie prehľadávača, online rozhovory, hlasové hovory, obrázky, relácie Skype, páry používateľských mien a hesiel, aktivita v sociálnych médiách, zaznamenané stlačenia klávesov ... to všetko sa zhromažďuje v ďalekosiahlom programe internetového dohľadu NSA, ktorých 700+ serverov na celom svete zhromažďuje 20+ terabajtov údajov za deň.

Rovnako ako Patriot Act, XKEYSCORE je „určený“ na sledovanie zahraničných cieľov. Keď však Američan komunikuje s niekým v inej krajine, je v databáze označený ako účastník zahraničnej komunikácie a môže si nechať vyhľadávať svoje osobné údaje online bez príkazu.

Špionáž NSA dokáže identifikovať vašich priateľov, rodinu a sociálne siete

Na základe údajov zozbieraných z vyššie uvedených programov Patriot Act a XKEYSCORE môže NSA ľahko zostaviť prepracované grafy sociálneho kruhu Američanov vrátane identifikácie ich spolupracovníkov a kolegov, cestovných spoločníkov, ich umiestnení a ďalších vysoko súkromných údajov..

Na zostavenie týchto grafov zhromažďuje NSA informácie z takých vecí, ako sú kódy bánk, profily Facebook, osobné záznamy, informácie o zdravotnom poistení, zoznamy voličov, údaje o polohe GPS a daňové a majetkové záznamy..

Pri vyhľadávaní svojich databáz môžu dokonca vytvárať profily sociálnych sietí jednoducho pomocou dotazov, ako napríklad „travelsWith, hasFather, sentForumMessage“..

Aj keď sa opäť zameriavame na zahraničné ciele, počet nevinných Američanov, ktorí skončili v kontaktnom reťazci dotknutej osoby alebo organizácie, nie je nijako obmedzený..

NSA monitoruje vaše finančné transakcie a nákupy kreditných kariet

Poskytovatelia telefónov a internetu nie sú jedinými organizáciami pôsobiacimi v NSA. Vaše telefónne účty a kreditné karty sú okrem vašich telefónnych záznamov a používania webu ľahko monitorované a prístupné bez záruky.

Pobočka NSA s názvom Follow the Money (FTM) zbiera informácie z transakčných sietí viac ako 25 000 finančných spoločností vrátane bánk, kasín a agentúr pre bankový prevod. Tieto informácie potom ukladá do databanky NSA nazvanej Tracfin, v ktorej sú uložené milióny záznamov.

Odhaduje sa, že približne 84% týchto údajov pochádza z transakcií kreditnými kartami.

VISA tvrdí, že „nie sú si vedomí žiadneho neoprávneného prístupu do [svojej] siete“ a že „poskytujú iba informácie o transakciách ako odpoveď na predvolanie alebo iný platný právny proces“, ale prezentácie NSA, ktoré spoločnosť Snowden zverejnila, dôrazne naznačujú inak.

Zhromažďovanie finančných informácií NSA v skutočnosti prekračuje toľko hraníc, že ​​dokonca aj ich britský náprotivok a častý spolupracovník, GCHQ, je znepokojený týmto činom, pričom pripúšťa, že väčšina „zhromaždených osobných informácií“ zhromaždených „nie je o [ich] cieľoch. ".

NSA má prístup k vašej osobnej webkamere

Aj keď nie je potvrdené, či NSA tieto praktiky vykonáva sám (aj keď sa to zdá veľmi pravdepodobné), majú prístup k obrázkom z webkamer dostupných v databázach svojho partnera pod dohľadom, GCHQ, ktorí sú známymi snoopermi počítačových kamier spoločnosti Yahoo..

Program Codenamed Optic Nerve, ktorý sa začal v roku 2008, sa uvádza, že je stále aktívny v roku 2012. Aj keď nie je isté, či je stále v prevádzke, to, čo sa im podarilo v tomto období zhromaždiť, je dosť znepokojujúce. Viac ako 1,8 miliárd snímok z webkamery Zákazníci spoločnosti Yahoo na celom svete zbierali údaje iba v jednom polroku.

Optický nerv bol pôvodne určený na experimenty v automatickom rozpoznávaní tváre, na monitorovanie existujúcich cieľov a na objavovanie nových. Namiesto toho uložili jeden obrázok každých päť minút z informačných kanálov - medzi 3% a 11% z nich boli sexuálne explicitné obrázky nevinných používateľov..

Kopač? Aby ste sa stali novým cieľom, musíte mať iba používateľské meno podobné známemu cieľu. Neexistuje žiadny zákon Spojeného kráľovstva, ktorý z jeho vyhľadávacích dopytov odstraňuje domácich občanov alebo občanov z krajín, ktoré sú súčasťou aliancie Five Eyes - vrátane USA. a databázy.

NSA monitoruje komunikáciu medzi hráčmi online

Bolo by prekvapením, že ani neškodné online zábavy, ako sú MMORPG, nie sú v bezpečí pred zvedavými očami NSA.?

Odpoveď znie nie, nemala by.

NSA, domnievajúc sa, že teroristické siete môžu využívať online hry na tajnú komunikáciu, vykonáva dohľad a zhromažďuje údaje miliónov používateľov z celého sveta z virtuálnych herných serverov vrátane umiestnenia, identity a aktivity používateľov, ako sú protokoly hlasových a textových rozhovorov..

Áno, váš čas strávený hraním World of Warcraft, Second Life, Xbox Live a podobne sa ukladá a zaznamenáva NSA. Sakra, ten roztomilý škriatok, s ktorým si hovoril, môže byť dokonca agentom NSA.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me