Zvýšenie hodnoty bitcoínu nevyhnutne spôsobilo vznik úplne nového odvetvia počítačovej kriminality. Online zločinci sa zameriavajú na naivných používateľov internetu v snahe spôsobiť ich stratu bitcoínov.Bitcoin Security Small


V tomto článku sú uvedené najobľúbenejšie podvody súvisiace s kryptomenami, ktoré vám pomôžu oddeliť zrno od buriny pri riešení bitcoinových transakcií..

Falošné výmeny bitcoínov

Vždy, keď narazíte na reklamu sľubujúcu, že vám bitcoíny predajú za nízku cenu, uvedomte si, že by vás to mohlo pokúsiť nalákať na nečestnú webovú stránku na výmenu kryptomien. Pri návšteve výmenných služieb je potrebné sa predovšetkým pozrieť na to, či využíva HTTPS. Ak webová adresa začína HTTPS, znamená to, že všetky interakcie vášho webového prehľadávača a služby sú šifrované a celkom bezpečné. V prípade HTTP je použitie tohto druhu výmeny nebezpečné.Falošné výmeny bitcoínov

Ďalším znakom falošnej služby je podvod typu PayPal to BTC. Takéto webové stránky ponúkajú webový formulár na zadanie e-mailu PayPal a sumu peňazí, ktorú plánujete minúť. Potom sa objaví QR kód na potvrdenie transakcie. Namiesto toho, aby ste dostávali svoje bitcoíny, vám však váš účet PayPal bude ukradnutý.

Rogue bitcoinové peňaženky

Je o niečo ťažšie rozoznať nečestné bitcoínové peňaženky, pretože primárnym cieľom každej peňaženky je skôr ukladať BTC ako obchodovať. Tento druh podvodu teda vo všeobecnosti nie je zameraný na okamžité peňažné zisky. V skutočnosti sa vás najčastejšie snažia oklamať inštaláciou škodlivého softvéru, ktorý dokáže ukradnúť citlivé údaje.Rogue bitcoinové peňaženky

Ak chcete zistiť podvodné peňaženky, vyhľadajte podozrivé znaky. Opýtajte sa ľudí, ktorým dôverujete, ak už službu využívali. Skontrolujte recenzie a skóre online.

Ak je bitcoinová peňaženka aplikácia na stiahnutie, skontrolujte, či neobsahuje nebezpečný kód. Stránky ako VirusTotal môžu vyhľadávať softvérové ​​binárne súbory na prítomnosť známych infekcií pomocou dvoch desiatok antivírusov súčasne.

phishing

Phishing je pravdepodobne najrozšírenejším podvodom v online svete. Jeho cieľom je vo vzťahu k bitcoínom priviesť vás k návšteve nepoctivej webovej stránky maskovanej ako všeobecne známa a legitímna služba. Pri návšteve pseudo služieb vám hrozí nielen strata bitcoínov, ale aj ohrozenie všetkých citlivých údajov spolu s odcudzením identity.Crypto Phishing

Zdá sa, že škodlivá e-mailová správa typu phishing pochádza z výmennej alebo peňaženkovej služby, ktorú používate. Počítačoví podvodníci mohli získať vaše osobné údaje po veľkom porušení údajov, ako je napríklad notoricky známy hack Yahoo.

Všeobecným usmernením je vyhnúť sa klikaniu na hypertextové odkazy v e-mailoch. Škodlivý hypertextový odkaz sa môže javiť ako úplne originálny. Nakoniec vás pomocou niekoľkých krokov presmerovania privedie na stránky ovládané hackermi. Ak sa chcete vyhnúť tomuto nebezpečenstvu, zadajte adresy URL priamo do prehliadača alebo použite záložky.

Mali by ste tiež pristupovať k e-mailovým prílohám s prílohami, ktoré často dodávajú vírusy, ako je ransomware.

Podvodníci môžu tiež použiť webové reklamy alebo čierne SEO, aby vás nasmerovali na návštevu falošnej bitcoínovej výmeny alebo peňaženky, zatiaľ čo medzi špičkovými výsledkami vyhľadávania sa často zobrazia výrazy od spoločnosti Google, ako napríklad „Kúpiť bitcoíny“ alebo „Výmena bitcoínov“. Pomocou programu VirusTotal znova skontrolujte, či sú webové stránky bezpečné.

Schémy bitcoinových Ponzi

Niektoré webové stránky navrhujú lákavé ponuky BTC. Vyzerajú príliš dobre, aby to bola pravda. Je to preto, že sú. Na základe ich nárokov môžete do druhého dňa zvýšiť BTC dvakrát. Toto je typická Ponziho schéma. Akonáhle pošlete svoj bitcoín, je pravdepodobnosť, že dostanete späť iba počiatočné množstvo, veľmi nízka.Schémy bitcoinových Ponzi

Takéto webové stránky zvyčajne zahŕňajú sprostredkovacie programy, ktoré umožňujú svojim členom zarobiť si peniaze z nových potenciálnych zákazníkov. Odkaz na sprostredkovanie v adresách URL na sociálnych sieťach by mal slúžiť ako varovný signál. Odkazy na sprostredkovanie odkazov vyzerajú takto: website.com/?ref=826.

Falošné sľuby týkajúce sa ťažby v oblakoch

Cloudová ťažba sa týka modelu, v ktorom sa jednotlivci zoskupujú a dávajú peniaze na prenájom bitcoínových ťažobných zariadení. Táto myšlienka je skvelá a úplne legitímna. Avšak podvodníci spustili svoje podvody, aby prilákali záujemcov a nakoniec priniesli nižšiu návratnosť investícií, než aby dodržali svoje sľuby.Falošné sľuby týkajúce sa ťažby v oblakoch

Ak sa chcete vyhnúť podvodom s ťažbou v cloude, dôkladne preskúmajte možné ukazovatele rizika. Držte ďalej od služieb uvádzaných na trh prostredníctvom odkazov na sprostredkovanie. Uistite sa, že webová stránka je otvorená a čestná, pokiaľ ide o to, aký fond sa používa na ťažbu, kto ju prevádzkuje a aké príjmy môžete získať. Profesionálna služba bude vo všeobecnosti zahŕňať palubnú dosku na riadenie procesu a monitorovanie všetkých operácií.

Osobné obchodné krádeže

Krádež bitcoinov presahuje online svet. S novými právnymi predpismi a kontrolou nad obchodovaním s kryptomenami v niektorých častiach sveta môžu mať občania problémy s nákupom a predajom bitcoínov obvyklým spôsobom. Tieto výzvy stimulovali bitcoinové hospodárstvo, aby začalo migrovať offline. Obchodníci sa začínajú stretávať tvárou v tvár pri uskutočňovaní výmen.V obchodovaní s ľuďmi

Niekoľko prípadov ukazuje, aké riskantné môžu byť výmeny bitcoínov typu peer-to-peer. V apríli 2017 bol podnikateľ z Indie okradnutý, keď sa pokúsil kúpiť BTC za atraktívne nízku cenu. Stretol sa s údajnými predajcami v nákupnom centre. Podvodníci potom unesli a okradli ho.

Poučenie, ktoré si z tohto druhu offline incidentov v oblasti počítačovej kriminality môžete prečítať, je to, že je najlepšie zdržať sa osobného stretnutia s neznámymi ľuďmi a vymieňať si BTC, najmä pri prenášaní veľkých súm peňazí..

Bezpečnosť bitcoínov: záver

Svet bitcoínov rastie. Ak sa chystáte stať súčasťou tohto programu, dúfajme, že vyššie uvedené kroky vám pomôžu zostať v bezpečí pri obchodovaní a používaní BTC..

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me