Mnoho ľudí využíva tie najlepšie služby VPN, aby sa chránili pred násilníkmi v oblasti vymáhania autorských práv, ale pri tomto postupe stále hrozí, že pripojenie VPN klesá, takže prenos BitTorrentu je vystavený svetu, aby videl.

Niektorí poskytovatelia VPN, napríklad súkromný prístup na internet, Mullvad a VPNArea, (najlepšie VPN v roku 2018 nájdete v našich recenziách VPN) obsahujú vo svojich klientoch VPN prepínač zabíjania na internete (VPNArea dokonca obsahuje prepínač zabíjania na aplikáciu) a predtým sme diskutovali o iných riešeniach tretích strán.

Existuje však aj priamejší spôsob, ako - prepnúť vlastný vypínač zabíjania (globálny alebo na aplikáciu) pomocou brány firewall.

Používanie vstavanej brány Windows Firewall

Vo Windows 7 je celkom jednoduché nastaviť prepínač zabíjania pomocou vstavaného Firewallu.

Vo Windows 8.x sú veci zložitejšie, pretože Centrum sietí a zdieľania vám neumožňuje zmeniť typ siete z Home na Public. Tiež sme nemohli získať systém Windows 8.1 na zobrazenie nášho pripojenia OpenVPN v Centre sietí a zdieľania.


Prvý problém sa dá vyriešiť podľa týchto pokynov a mal by fungovať dobre pre pripojenia PPTP a L2TP. Druhé sa nám však nepodarilo vyriešiť, a tak sme sa obrátili na bránu Firewall spoločnosti Comodo.

Zvyšok tohto tutoriálu predpokladá, že používate OpenVPN (nezáleží na tom, či ide o klienta VPN alebo základného open source)..

Používanie Comodo Firewallu

Comodo Firewall je samostatný samostatný firewall, ktorý na rozdiel od základného systému Windows, ktorý monitoruje iba prichádzajúce pripojenia, tiež monitoruje všetky odchádzajúce pripojenia (veľmi užitočné pri blokovaní vírusov, ktoré infikovali počítač z vytáčania), a komerčného softvéru, ktorý má rád „volať domov“ z overenia jeho pravosti).

Comodo Firewall si môžete stiahnuť tu. Aby proces uvedený nižšie fungoval, musíte po nainštalovaní aplikácie Comodo vypnúť bránu Windows Firewall.

1. Zistite fyzickú adresu svojej siete VPN

Keď je pripojenie OpenVPN otvorené a spustené, začnite -> napíšte „CMD“. Na príkazový riadok napíšte ipconfig / all a rolujte, kým neuvidíte časť označenú TAP-Win32 (alebo adaptér TAP-Windows). Poznamenajte si fyzickú adresu a ponechajte okno otvorené pre referenciu.

cmd

2. Vytvorte novú sieťovú zónu.

a) Spustite Comodo Firewall a choďte na Rozšírené zobrazenie (ikona vľavo hore) -> POŽARNE dvere -> Sieťové zóny. Kliknite na malú šípku v dolnej časti okna Comodo a vyberte možnosť Pridať -> Nová sieťová zóna

comodo 1

b) Priraďte svojej novej zóne príslušné meno a kliknite na OK.

comodo 2

c) Vyberte novú zónu vytvorenú sieťou, Pridať -> Nová adresa

comodo 3

d) Vyberte Typ: Mac adresa a zadajte fyzickú adresu, ktorú ste si poznamenali v kroku 1. Kliknite na OK.

comodo 4

3. Vytvorte sadu pravidiel

a) Prejdite v aplikácii Comodo na Firewall -> Pravidlá a kliknite na „Pridať“.

comodo 5

b) Pomenujte nový súbor pravidiel a kliknite na Pridať.

comodo 6

c) Vyberte nasledujúce nastavenia:

 • Akcia: Blok
 • Protokol: IP
 • Smer: dovnútra alebo von
 • Zdrojová adresa: Akákoľvek adresa
 • Cieľová adresa: Akákoľvek adresa

comodo 7

Kliknite na tlačidlo OK.

d) Vytvorte ďalšie dve pravidlá s nasledujúcimi nastaveniami:

 • Akcia: Povoliť
 • Protokol: IP
 • Smer: von
 • Zdrojová adresa: Sieťová zóna / vaša zóna
 • Cieľová adresa: Akákoľvek adresa

e) Opakujte znova s ​​nasledujúcimi nastaveniami:

 • Akcia: Povoliť
 • Protokol: IP
 • Smer: In
 • Zdrojová adresa: Akákoľvek adresa
 • Cieľová adresa: Sieťová zóna / vaša novovytvorená sieťová zóna (v našom príklade VPN zóna)

Vo vašom súbore vlastných pravidiel by ste teraz mali vidieť 3 riadky - 2 zelené, potom 1 červený (v poradí uvedenom nižšie) - poradie, v ktorom sa tieto pravidlá objavia, je dôležité, pretože je to poradie, v ktorom sa uplatňujú. Poradie môžete zmeniť potiahnutím pravidiel myšou alebo výberom pravidla a pomocou ponuky „Move Up“ alebo „Move Down“ z ponuky (šípka dole).

comodo 8

4. Použite pravidlo na programy

a) Prejdite na Firewall -> Pravidlá aplikácie a buď vyhľadajte aplikáciu, ktorú chcete vynútiť na používanie VPN (ak už je pre ňu nastavené pravidlo Firewallu), alebo „Pridať“ nové (kliknite na šípku v dolnej časti okna pre rozbaľovaciu ponuku).

comodo 9

b) „Vyhľadať“ umiestnenie programu, ktorý si želáte použiť (pomocou ľubovoľného filtra Skupiny súborov alebo Spustené procesy)

c) Kliknite na prepínač „Použiť pravidlá“ a vyberte sadu pravidiel VPN. Kliknite na tlačidlo ok. Tu sme aplikáciu Ruleet aplikovali na prehliadač Google Chrome, ale možno ju použiť aj na programy, ako je napríklad uTorrent.

5. Otestujte aplikáciu, aby ste sa uistili, že všetko funguje.

Zistili sme, že je potrebné reštartovať počítač.

Global Kill Switch

Namiesto toho si môžete nechať veci jednoduché a zvoliť si prepínač „globálny“ zabíjač, ktorý pri pripojení k sieti VPN zníži prístup na internet celého počítača. Ak to chcete urobiť, prejdite na Firewall -> Globálne pravidlá a pridajte rovnaké 3 pravidlá, o ktorých sme diskutovali v kroku 3 „Vytvorenie sady pravidiel“. Môže to byť v rozpore s existujúcimi pravidlami Firewallu, z ktorých niektoré možno bude potrebné odstrániť (tu môže byť potrebné trochu pokusu a chyby).

Viac informácií o zabezpečení online nájdete v našom najlepšom sprievodcovi systémom Windows 10.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me