Každý vie, že by si mali prečítať dlho nudnú právnu skratku, ktorá sprevádza takmer všetko, čo robíme v modernom svete. Ale kto to robí? Je koniec koncov veľmi nudný a často sa píše v tajomnom jazyku, ktorý podľa všetkého bol odrazený od všetkých najtvrdších legálnych masochistov!


Problémom VPN je skutočnosť, že tento legálny žargón sa často obmedzuje na jadro skutočnej služby, za ktorú platíte. Aj keď je to užitočné aj na šifrovanie nezabezpečených verejných pripojení Wi-Fi a na prístup k webovým službám s obmedzeným prístupom, väčšina z nás používa VPN predovšetkým na ochranu našej anonymity a považuje to za svoju najdôležitejšiu funkciu..

S týmto vedomím skoro všetci poskytovatelia VPN nahlas prehlasujú výhody svojej služby pri udržiavaní anonymity online na svojich predných stránkach. Keď sa však pozriete na mnohé z ich Zmluvných podmienok (Zmluvné podmienky, tiež nazývané Podmienky) & Zmluvné podmienky alebo Podmienky používania) zistíte, že zmluvné podmienky sú buď v rozpore s týmito tvrdeniami, alebo ich kvalifikujú do tej miery, že ich bezvýznamné.

Tento nesúlad medzi tým, čo sa tvrdí, že je ponúkané, a tým, čo je po dôkladnom preskúmaní malej tlače skutočne v ponuke, je dôležité zvážiť právnu politiku VPN pred registráciou na ich služby. Existuje mnoho bežne uvádzaných tvrdení, ktoré si vyžadujú osobitnú pozornosť priemerného používateľa VPN.

Zaručené súkromie

Takmer všetci poskytovatelia VPN sľubujú, že osobné údaje používateľov alebo podrobnosti o ich internetových aktivitách nebudú odovzdávať žiadnej tretej strane. Ak však skontrolujete ich ToS, rýchlo sa ukáže, že v prípade súdneho konania (predvolania, súdne príkazy a podobne) nemajú inú možnosť, ako vyhovieť, a za týchto okolností odovzdajú informácie bez odpálenia viečka..

Už sme to povedali predtým v ProPrivacy a povieme to znova. Jediným spôsobom, ako spoločnosť VPN môže skutočne zaručiť vaše súkromie, je nevedieť záznamy. Žiadne záznamy = nič, čo by sa malo odovzdať v prípade súdneho konania (alebo ešte horšie zabavenie serverov VPN spoločnosti zo strany orgánov - stalo sa).

Neuchovávajte protokoly

Aj keď poskytovateľ VPN tvrdí, že neuchováva žiadne protokoly, oplatí sa skontrolovať protokol ToS, aby sa presvedčilo, čo to vlastne znamená. Jedným častým problémom je, že hoci sa denníky môžu nakoniec vyradiť, často sa vopred uchovávajú na krátku (alebo nie tak krátku) dobu. Napríklad, HMA robí veľa zo skutočnosti, že nevedie záznamy, ale štúdia ich ToS ukazuje, že sú uchovávané po dobu 10 dní, čo je pomerne dlhá doba a určite dosť na to, aby sa podnikli právne kroky, ktoré ich donútia, aby sa s nimi zaobchádzalo. cez.

Ďalším, aj keď menším, je určovanie, ktoré denníky a záznamy sa zahodia a ktoré nie. Zatiaľ čo väčšina sietí typu „no-logs“ nevyradí záznamy o online aktivitách používateľa, niektoré stále zachovávajú podrobnosti, ako napríklad IP, ku ktorému sa používateľ pripojil, čas a pripojenie, ktoré síce nie sú pre väčšinu kritické, ale aj niekoľko podrobností. veľa pre niektoré.

Podobne väčšina poskytovateľov VPN vedie záznamy o platobných údajoch svojich zákazníkov. Aj keď sú tieto informácie zjavne užitočné pre také veci, ako je nepretržité používanie sledovania fakturácie a problémy, a pravdepodobne nie sú pre mnohých veľké obavy, existujú poskytovatelia (napríklad súkromný prístup na internet), ktorí prejavujú svoj záväzok voči súkromiu používateľov tým, že ničia platobné záznamy hneď, ako transakcia je dokončená (správa využitia atď. priradením jej klientov náhodným, nevysledovateľným číslom používateľa).

Garancia vrátenia peňazí

Bežnou (ale v žiadnom prípade nie univerzálnou) praxou je poskytnúť záruku vrátenia peňazí, ktorá zvyčajne môže trvať čokoľvek od jedného dňa po mesiac. Čo sa však pod touto zárukou rozumie, môže sa značne líšiť, takže ak ju plánujete používať ako bezplatnú skúšobnú verziu na overenie služby poskytovateľa ToS, je potrebné venovať zvýšenú pozornosť.

Zatiaľ čo niektoré siete VPN sú radi, že vám poskytujú službu spätného vrátenia peňazí za službu „no quibble“, iní vám vrátia peniaze iba v prípade, že vás ich technický tím nepripojí v stanovenom čase. Aj keď s tým samo osebe nie je nič zlé, je dôležité, aby ste si boli pred registráciou vedomé akýchkoľvek obmedzení (často skrytých dosť hlboko v právnej politike spoločnosti). Čo považujeme za trestuhodné, sú spoločnosti, ktoré vo svojich ToS uvádzajú, že nespokojnosť z dôvodu pomalých rýchlostí alebo inak zlých služieb nie je dôvodom na vrátenie prostriedkov.

porušenie autorských práv

Priznajme si to, veľa ľudí používa VPN, aby si mohli stiahnuť torrent torrentov. Niektorí poskytovatelia VPN to ticho umožňujú, zatiaľ čo iní aktívne poskytujú špecializované servery VPN pre danú úlohu! Mnohé, najmä v krajinách, ako sú USA alebo kde sú autorské práva prísne a aktívne vymáhané, majú prísne pravidlá proti a budú vydávať upozornenia, že ak bude naďalej detekovaná, bude vám zakázaná služba.

Problém je poznať popularitu sťahovania torrentov, veľa sietí VPN s prísnymi politikami proti pirátstvu túto skutočnosť neinzeruje veľmi dobre a uprednostňuje skryť svoje politiky v protokole ToS z dôvodu straty potenciálnych zákazníkov. Viac informácií o zabezpečení počas torrentingu nájdete v našej najlepšej príručke VPN pre torrent servery.

Ostatné veci

Hore sú hlavné veci, o ktorých si myslíme, že by ste si ich mali dávať pozor. Väčšina poskytovateľov VPN sa snaží odškodniť sa proti absolútne všetkému, hoci vnútroštátne a medzinárodné právne predpisy nahradia všetko napísané v firemných ToS..

Mnoho spoločností tiež radi kvalifikuje svoje „neobmedzené rýchlosti“ a „neobmedzené šírky pásma“ pomocou zásad „čestného použitia“, ktoré nájdete iba v prípade, ak dôkladne preskúmate ich Zmluvné podmienky. Aj keď skutočnosť, že také podmienky vôbec existujú, je nepríjemná, musíme sa ešte stretnúť s poskytovateľom, ktorý ich skutočne presadzuje, a preto ich nepovažujeme za niečo, čo by sa príliš obávalo..

záver

Dúfame, že sme zdôraznili, prečo je veľmi dôležité, aby ste si rozbalili rukávy a skutočne si prečítali malú tlač, keď sa rozhodujete, ktorý poskytovateľ VPN je pre vás najvhodnejší. Nie je to moc zábavné, ale keďže sa obťažujete s ochranou svojej identity pomocou VPN, v prvom rade stojí za to zabezpečiť, aby sa poskytovateľ VPN podobne zaoberal vašim súkromím..

To neznamená, že všetci poskytovatelia VPN majú zlé právne zásady. V skutočnosti niektorí berú ohľad na problémy, ako sú zákazníci a majú ToS, ktoré to podporujú. Máme článok o našich obľúbených poskytovateľoch VPN typu „no-logs“, ktorý nájdete tu.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me