Teória, že používatelia počítačov Mac sú online online, prebieha navždy. Ľutujeme, ale je nám ľúto, že to tak nie je! Aj keď sú počítače Mac v niektorých aspektoch bezpečnejšie, žiadny systém nie je pri pripojení na internet nikdy bezpečný.


Našťastie sme pre vás vytvorili tohto sprievodcu, ktorý zaistí bezpečnosť vášho počítača Mac. Nižšie uvádzame desať bezpečnostných tipov pre Mac, ktoré môžete implementovať bez ohľadu na to, aké sú vaše schopnosti.

Contents

Top 10 bezpečnostných tipov pre Mac

Tu je 10 najdôležitejších vecí, ktoré by ste mali implementovať, ak nemáte dostatok času. Bez ich vykonania by mohol byť váš počítač Mac skutočne ohrozený.

1. Použite bránu firewall

Zapnutie brány firewall blokuje nechcené prichádzajúce sieťové pripojenia. Mnoho ľudí si myslí, že spoločnosť Apple to umožňuje ako predvolené nastavenie, ale nie vždy je to tak.

Ak chcete zapnúť bránu firewall systému Mac, postupujte takto:

 1. Prejdite na Predvoľby systému > zabezpečenia & súkromia
 2. Kliknite na kartu Firewall
 3. Kliknite na ikonu zámku
 4. Na konfiguráciu karty zadajte svoje používateľské meno a heslo

Ďalšou užitočnou možnosťou je povoliť tajný režim kliknutím na tlačidlo Možnosti brány Firewall a potom kliknutím na položku Povoliť tajný režim v dialógovom okne. Vďaka tomu bude váš počítač neviditeľný vo verejných sieťach.

2. Povoľte automatické aktualizácie

Na ochranu vášho počítača je nevyhnutné, aby ste povolili automatické aktualizácie. Vývojári spoločnosti Apple neustále pracujú na aktualizácii makier. Zahŕňa to reakciu na všetky vznikajúce útoky, voči ktorým môže byť váš počítač zraniteľný.

Povolenie automatických aktualizácií je veľmi jednoduché - stačí otvoriť systémové predvoľby a kliknúť na App Store, kde si môžete prispôsobiť nastavenia aktualizácie.

3. Používajte silné heslá

Je nevyhnutné používať silné heslá pre vaše používateľské účty.

Ak to chcete urobiť, vráťte sa do časti Všeobecné v časti Zabezpečenie & Nastavenia ochrany osobných údajov.

Mali by ste tiež použiť správcu hesiel, aby ste pomohli vytvoriť silné a jedinečné heslá. Odporúčame 1Password, ale o tejto téme sa budeme podrobnejšie zaoberať v tejto príručke.

4. Vypnite automatické prihlásenie

Vypnite túto funkciu kvôli zvýšenej bezpečnosti, najmä ak používate prenosný počítač Mac. Ak niekto ukradne váš počítač Mac, vypnutie automatického prihlásenia pomôže chrániť vaše osobné údaje pred zlodejmi.

Ak by ste chceli skontrolovať silu svojho hesla alebo si sťažiť hackerské heslo (ale ľahko zapamätateľné), prečítajte si náš článok: https://proprivacy.com/password-strength-checker/

5. Vypnite spúšťanie nebezpečných aplikácií

Na karte Všeobecné nastavenia môžete upravovať a autorizovať aplikácie, ktoré sa môžu v počítači Mac spúšťať. Najbezpečnejšou možnosťou je povoliť spúšťanie aplikácií iba z App Store.

Ak však chcete dosiahnuť väčšiu slobodu, môžete si vybrať spúšťanie aplikácií od vývojárov známych spoločnosti Apple, ako aj z App Store.

6. Povoľte FileVault

Povolenie funkcie FileVault je nevyhnutné. Keď je zapnutá, môžete šifrovať všetky súbory vo vašom používateľskom účte. Ak ich chcete dešifrovať, musíte zadať heslo svojho účtu alebo obnovovací kľúč, ktorý ste vytvorili pri zapnutí FileVault.

7. Vypnite Javu

Jednou z najlepších funkcií je možnosť deaktivácie Java. Java je plná bezpečnostných dier. Ak Java nemáte spustený pravidelne, vypnite ho. Ak sa nedá spustiť, nemôže povoliť kódom vytvárať bezpečnostné medzery vo vašom počítači Mac.

V nastaveniach zabezpečenia prehliadača môžete vypnúť Javu. V prehliadači Safari prejdite do časti Preferencie > Zabezpečenie a zrušte začiarknutie karty „Povoliť Javu“.

8. Vyžadovať heslo pri Wake / Screen Saver

Ak máte MacBook, zvážte otvorenie Zabezpečenia & Podokno ochrany osobných údajov v časti Systémové preferencie a nastavenie poľa Vyžadovať heslo na "bezodkladne". Po zapnutí bude potrebné znova prihlásiť prihlasovacie údaje, aby ste sa mohli prihlásiť do svojho účtu potom, čo Mac prešiel do režimu spánku alebo sa aktivoval šetrič obrazovky.

9. Povoľte dvojfaktorové overenie

Dvojfázová alebo dvojfaktorová autentifikácia je systém, v ktorom vaše prihlásenie do služieb alebo webových stránok vyžaduje viac ako iba vaše používateľské meno a heslo. Potrebuje tiež číselný kód. Tento dvojstupňový kód sa vám zvyčajne zasiela prostredníctvom textovej správy alebo telefonického hovoru. Hacking to predstavuje ďalšiu výzvu pre hackerov.

Služby, ako je Gmail od spoločnosti Google, majú túto funkciu, ale musíte ju povoliť, aby ju mohla používať. Môžete ho zapnúť pre služby a weby spoločnosti Microsoft, ako aj pre Dropbox. Dvojstupňové overenie môže znamenať mierne nepohodlie v používateľskom prostredí, ale bezpečnosť, ktorú získate, prevažuje nad malými problémami..

10. Nainštalujte a nakonfigurujte aplikáciu Anti-malware

Čoraz viac škodlivého softvéru sa zameriava na počítače Mac (aj keď stále nie je nikde blízko úrovne, ktorej čelia používatelia systému Windows). OS X obsahuje výkonný, neustále fungujúci, ale neviditeľný nástroj proti malvéru s názvom Xprotect. Napriek tomu by ste mali občas spustiť aplikáciu, ako je Malwarebytes, aby ste mohli prehľadať svoje súbory. Ak máte záujem o úplnú ochranu pred malvérom, pozrite si náš článok o odstraňovaní a ochrane malvéru.

Zabezpečenie siete Mac

Jedným z najväčších nebezpečenstiev používania počítača Mac alebo iného počítača v tejto oblasti je online.

Nie je preto prekvapujúce, že veci zabezpečujeme sieťovou bezpečnosťou.

Ak chcete nakonfigurovať možnosti siete, kliknite na ponuku Apple v ľavom hornom rohu obrazovky. Otvorte System Preferences a vyberte Network.

Ovládajte sieťové pripojenia

Ak máte odborné znalosti, môžete si sami nastaviť pravidlá pre sieť a pripojenie. Bohužiaľ, pre väčšinu z nás to tak nie je. Aplikácie, ktoré sú uvedené nižšie, vám pomôžu sledovať a zabezpečiť vaše pripojenia.

Ruky preč!

Ruky preč! tajne monitoruje všetky aktivity aplikácií spustených na pozadí. Hneď ako sa aplikácia pokúsi spustiť bez predtým definovaného pravidla, Hands Off! vás upozorní. Táto správa obsahuje všetky relevantné informácie o operácii a žiada vás, aby ste sa rozhodli. Kým neodpoviete na upozornenie, Hands Off! blokuje prevádzku a chráni vás.

Little Snitch

Little Snitch je firewall pre prichádzajúce spojenia. Odhaľuje všetky pokusy o odchádzajúce sieťové pripojenie a zabezpečuje, aby vaše súkromné ​​údaje neopustili váš počítač. Ponúka rovnakú úroveň riadenia pre prichádzajúce spojenia.

murus

Murus je nástroj na správu brány firewall. Nemáte skúsenosti s bezpečnosťou, aby ste mohli využívať všetky funkcie tejto zjednodušenej a užívateľsky prívetivej aplikácie. Veľkou výhodou Murusu je jeho vstavaný grafický nástroj na úpravu pravidiel, ktorý môžete použiť na vytvorenie prispôsobených súprav pravidiel pre každú príležitosť..

Rádio Silence

Radio Silence je veľmi malá aplikácia na monitorovanie siete. Pomáha vám chrániť vaše súkromie a zabraňuje aplikáciám odosielať vaše citlivé údaje na pozadí. Používanie tejto aplikácie nemá žiadne vedľajšie účinky na výkon vášho počítača Mac a neprenáša vám automaticky kontextové upozornenia.

Firewall v systéme Mac

Ovládanie sieťových pripojení je jedna vec. Musíte sa tiež uistiť, že sa nevplíži nič. Preto je použitie brány firewall nevyhnutné.

Všetky verzie počítačov Macintosh s procesorom 10.4 s názvom Tiger mali systém brány firewall založený na systéme Unix, ktorý chráni používateľa pred škodlivými útokmi. Apple to nazval ipfw. Spravoval prichádzajúce a odchádzajúce pripojenia, umožňoval ich užívateľovi ich blokovať alebo blokovať. Tieto systémy brány firewall usporiadali prenos podľa typu, pôvodu a cieľa.

V nasledujúcej verzii systému Mac OS (Leopard) spoločnosť Apple aktualizovala zariadenie ipfw o nový doplnok s názvom Application Firewall, aby spravovala sieťové požiadavky aplikácií. Keď program požiada o sieťovú komunikáciu, soketový filter skontroluje právo na to. Ak program nie je na zozname, OS X vás požiada o povolenie pokračovať.

Keď povolíte predvolený firewall, odporúčame vám tiež použiť niektorú z vyššie uvedených brán firewall. Sú užitočné, pretože sa jedná o ich špecializované podnikanie, takže s väčšou pravdepodobnosťou zastavia nechcenú komunikáciu.

VPN

Je to jedna vec, aby ste sa ubezpečili, že z vašej siete nie je nič zlé. Je to ďalší spôsob, ako udržiavať vaše pripojenia v súkromí.

VPN (Virtual Private Network), šifruje vaše dáta. Tým ho skryje pred nechcenými očami. Využívanie VPN má tiež oveľa viac výhod, napríklad neobmedzené globálne vysielanie. Ak sa chcete dozvedieť viac, prečítajte si naše hĺbkové porovnanie najlepších VPN pre Mac.

Ochrana dát

Teraz, keď máte svoju sieť pod kontrolou, je čas vziať si súbory do rúk. Pri ochrane údajov však buďte opatrní. Ak budete robiť veci nesprávne, môžete sa nakoniec uzamknúť zo svojich súborov. Preto skôr, ako začnete, nezabudnite si zálohovať údaje (aj keď by ste ich mali pravidelne pravidelne zálohovať)..

Okrem súborov FileVault a TimeMachine, ktoré sú uvedené nižšie, môžete zvážiť vyskúšanie programu MiniTool.

FileVault

Na šifrovanie údajov použite FileVault.

Čo je FileVault?

FileVault je program na šifrovanie diskov v rámci operačného systému Apple, macOS. FileVault používa 128bitové šifrovanie AES s 256-bitovým kľúčom na uzamknutie disku a všetkých súborov na ňom.

Prečo by ste mali používať FileVault?

Pre prenosné zariadenia sa dôrazne odporúča šifrovanie vašich osobných údajov, aby sa zabezpečili vaše údaje a súbory. V mnohých prípadoch to môže byť užitočné, najmä ak sa niekto pokúša získať neoprávnený prístup. Ak navyše Mac stratíte alebo stratíte, vaše údaje budú v bezpečí.

Je FileVault bezpečný?

Ak stratíte heslo a kľúč na obnovenie, vaše údaje budú navždy nedostupné - nebudete môcť obnoviť žiadny zo svojich súborov. Šifrovanie FileVault je také silné, že by mohlo trvať 100 000 rokov, a preto je nemožné ho hacknúť.

Apple vám pomôže uložiť kľúč obnovy do jeho zálohy. Znižuje sa tým riziko straty. Ak však zabudnete alebo máte tendenciu prísť, FileVault nemusí byť pre vás vhodný.

Ako zapnúť FileVault

  1. Z ponuky Apple otvorte System Preferences a choďte na Security & súkromia.

  2. Vyberte kartu FileVault a kliknite na malú ikonu zámku v ľavom dolnom rohu a potom zadajte heslo správcu.

  3. Potom kliknutím na tlačidlo „Zapnúť FileVault“ spustite proces nastavenia.

  4. Ak má váš Mac viac používateľov, budete musieť povoliť prístup k FileVault pre každého z nich.

  5. Nájdite bezpečné miesto pre vaše 24-alfanumerické heslo a kliknite na Pokračovať.

  6. Môžete požiadať spoločnosť Apple o uloženie kľúča na obnovenie. Ak sa tak rozhodnete, budete musieť odpovedať na tri bezpečnostné otázky. Pomôže vám to spojiť sa s Apple a autorizovať sa.

  7. Po dokončení zodpovedania bezpečnostných otázok stlačte tlačidlo Reštartovať.

Šifrovanie údajov môže byť veľmi pomalý proces. Šifrovanie sa vykonáva každých 50 GB v závislosti od výkonu počítača Mac v priebehu 5 až 15 minút. Najlepším spôsobom je nechať ho bežať v noci. Priebeh môžete skontrolovať, ak v časti Zabezpečenie prejdete späť na kartu FileVault & súkromia.

Ak chcete vypnúť FileVault, obráťte poradie vyššie uvedených krokov. Dešifrovanie bude trvať rovnako dlho ako šifrovanie. Celá vec závisí od veľkosti vašej jednotky, rýchlosti disku a výkonu Macu. Počas šifrovania / dešifrovania sa váš počítač môže zdať pomalý, ale nemusíte sa obávať.

Opravte bezpečnostnú dieru

Ak nie ste presvedčení o zabezpečení FileVault a stále sa obávate hackingu, môžeme vám pomôcť.

Keď váš počítač Mac prejde do režimu spánku, má potenciálny bezpečnostný otvor. Dôvodom je, že heslá potrebné na dešifrovanie FileVault sú uložené v jeho pamäti. V podstate by to niekto mohol prebudiť a načítať kľúč bez prihlasovacieho hesla.

Ak máte obavy o bezpečnosť, môžete urobiť nasledovné.

UPOZORNENIE: Pri každodennom používaní budete musieť dvakrát zadať svoje prihlasovacie heslo a počítač Mac bude pri prebudení z režimu spánku trochu pomalší.

Nepovinná podpoložka

 1. Otvorte terminál (môžete ho nájsť v priečinku Utilities alebo ho vyhľadať pomocou Spotlight)
 2. Zadajte: sudo pmset -a destroyfvkeyonstandby 1 hibernatemode 25
 3. Stlačte Enter a reštartujte počítač Mac

Tento príkaz spôsobí, že váš počítač Mac prejde do pohotovostného režimu namiesto režimu spánku. V pohotovostnom režime sa obsah pamäte uloží na disk a počítač prejde do režimu hlbokého spánku. Príkaz tiež povie vášmu počítaču, aby v pohotovostnom režime nedržal kľúč FileVault v pamäti.

Ak chcete túto funkciu vypnúť, znova otvorte terminál a napíšte: sudo pmset -a destroyfvkeyonstandby 0 hibernatemode 3

Potom stlačte Enter a reštartujte počítač.

Stroj času

S FileVault budú vaše dáta v bezpečí. Musíte ju však tiež zálohovať. Je zbytočné vedieť, že vaše údaje sú v bezpečí, ak je váš laptop ukradnutý, ak ich nikdy nedostanete späť.

Čo je stroj času?

Time Machine je zálohovací softvér vyvinutý spoločnosťou Apple a distribuovaný ako súčasť makra. Aj keď existuje veľa ďalších možností zálohovania, TimeMachine je ideálny pre majiteľov počítačov Mac.

Ako funguje stroj času?

Time Machine vytvára hodinové zálohy za posledných 24 hodín, denné zálohy za posledný mesiac a týždenné zálohy za každý predchádzajúci mesiac. Zálohovanie vytvára lokálne snímky vášho počítača Mac. Denná snímka sa ukladá každých 24 hodín. Spustí sa po zapnutí alebo reštartovaní počítača.

Vyzerá to ako veľa zálohy, ale nástroj Time Machine zálohuje iba zmeny, ktoré ste vykonali v súboroch. Ukladá viac verzií každého súboru. Napríklad, ak by ste editovali dokument 50-krát, mohli by ste obnoviť 15. verziu.

Preto spoločnosť Apple nazýva stroj Time Machine: pretože sa môžete vrátiť späť v čase a pozrieť si históriu súborov.

Ako používať stroj času

Nepovinná podpoložka

 1. Pripojte úložný disk k počítaču Mac.
 2. Mali by ste vidieť upozornenie s otázkou, či chcete disk používať s Time Machine. Kliknite na položku Použiť ako záložný disk.
 3. Ak sa upozornenie nezobrazí, otvorte položku Predvoľby systému > Stroj času.
 4. Vyberte záložný disk, vyberte úložné zariadenie, do ktorého chcete zálohovať, a kliknite na Použiť disk.
 5. Môžete si zvoliť šifrovanie záloh. V takom prípade budete potrebovať heslo, aby ste k nim mali prístup.

Nastavenia zdieľania Mac

Váš počítač Mac môže zdieľať údaje mnohými spôsobmi, nielen s inými počítačmi Mac. To môže byť užitočné v niektorých prípadoch, napríklad pri práci na diaľku. Ak však na počítači Mac otvoríte port, musíte sa postarať o jeho bezpečnosť, aby ste predišli možným útokom.

Ak chcete nakonfigurovať nastavenia zdieľania, otvorte System Preferences a kliknite na ikonu Sharing.

plátno

V podnikových prostrediach môže technická podpora túto možnosť zapnúť, aby mohli vidieť vašu obrazovku a prípadne vykonať vzdialené opravy alebo aktualizácie. Počítače so systémom Windows a Linux môžu tiež použiť túto možnosť na prístup na obrazovku vášho počítača Mac. Ak túto možnosť podpory nepotrebujete, skontrolujte, či je vypnutá.

súbor

Súbor umožňuje ostatným počítačom v sieti dosiahnuť systém súborov vášho počítača. Technicky systém zdieľania súborov používa aj služba Back To My Mac, ktorá vám umožňuje prístup k súborom Mac z iného počítača Mac cez internet. Ak nepoužívate žiadnu z týchto služieb, vypnite súbor.

tlačiareň

Toto zdieľa každú tlačiareň pripojenú k počítaču Mac s inými počítačmi v sieti vrátane počítačov so systémom Windows a Linux. Ak tlačiareň nepoužívate, nastavenie vypnite.

Vzdialené prihlásenie

Remote Login je o nastavení pripojení k vášmu Macu cez SSH / SFTP. Technici používajú toto nastavenie na vzdialenú prácu. Ak ho nepoužívate, vypnite ho.

Zdieľanie internetu

Internet vášho počítača Mac môžete zdieľať s iným počítačom Mac. História tohto nastavenia siaha až do 20 rokov, keď ľudia používali telefonické pripojenie na internet. Je to stále zbytočné, takže ho vypnite.

bluetooth

Po zapnutí je váš počítač Mac schopný odosielať a prijímať súbory do az iného zariadenia s podporou Bluetooth, napríklad z mobilného telefónu. Apple iPhone a iPad nemôžu zdieľať súbory týmto spôsobom (hoci majú aj Bluetooth). Pravdepodobne ho budete používať, iba ak máte telefón so systémom Android. Ak ste túto funkciu nevynechali, pravdepodobne ju nepotrebujete.

správa užívateľov

Ak počítač ako jediný nepoužívate, musíte sa ubezpečiť, že ostatní, ktorí majú prístup k vášmu počítaču, ho nemôžu poškodiť..

Ak používate počítač ako jediný, môžete túto časť preskočiť.

Čo znamená viacužívateľský význam?

Správa používateľov vám pomáha zdieľať počítač s ostatnými bez toho, aby im umožňovala upravovať vaše citlivé údaje. Je to jedna z veľkých výhod, keď ste používateľom Mac.

Rodičia môžu pomocou správy používateľov riadiť účty svojich detí vytvorením pravidiel a obmedzení.

Ako spravovať viacerých používateľov

Ak chcete spravovať viacerých používateľov, otvorte System Preferences a kliknite na Users & Skupiny. Vľavo môžete vidieť používateľov počítača. Ak kliknete na znak Uzamknúť v ľavej dolnej časti okna, môžete nastaviť nových používateľov.

V časti Možnosti prihlásenia môžete nastaviť rýchle prepínanie medzi používateľmi. To znamená, že pomocou niekoľkých kliknutí myšou môžete prejsť na profil iného používateľa. Kliknite na Zobraziť rýchle prepínanie používateľov. Prepínanie trvá menej ako dve sekundy, v závislosti od počtu otvorených aplikácií v každom účte.

Správa používateľov je viac než len nastavenie účtov a pomoc pri zmene miest v počítači Mac. Existuje veľa dôvodov na zriadenie viacerých používateľských účtov. Napríklad:

1. Riešenie problémov

Ak máte problémy s často používanou aplikáciou, možno ju budete musieť otestovať v čistom prostredí. Predstavte si napríklad, že ste svoj prehliadač používali šťastne roky, potom ste nainštalovali nový doplnok a celá vec bola popraskaná. Nie ste si istí, či to bol doplnok alebo či ste omylom stiahli škodlivý softvér do svojho počítača. Na jeho otestovanie si môžete vytvoriť účet „testovacieho používateľa“ a tam problém analyzovať. Ak to funguje dobre, viete, že problém musí byť vo vašom bežnom používateľskom účte.

2. Buďte neadministrátorským používateľom

Byť používateľom s plným prístupom nie je vždy najbezpečnejším spôsobom používania počítača. Stačí skontrolovať sprievodcu NSA, ktorý slúži na overenie bezpečnosti, o bezpečnostných obmedzeniach v počítačoch Mac. Na druhej strane môže byť požiadavka správcovského prístupu k inštalácii aplikácií bolesťou, ak nie ste správcom. Mohli by ste si preto vytvoriť účet typu „iba správca“ s plnými právami správcu a nechať ho prihlásený. Na svoju obvyklú prácu môžete použiť svoj bežný účet. Ak potrebujete nejakého správcu, rýchlo prepnite na účet iba správcu. práca.

3. Účet pre prezentácie

Ak používate počítač Mac na pravidelné prezentácie, možno budete chcieť zabrániť aplikáciám, ktoré vás tlačia na upozornenia a rušia váš výkon. Tomu sa môžete vyhnúť vytvorením účtu pre prezentácie. Znamená to tiež, že si môžete nechať svoj chaotický desktop pred publikom skrytý!

4. Hranie

Vytvorenie čistého účtu pre hranie hier vám môže poskytnúť zvýšený výkon, a tým vám spríjemní zážitok z hry.

5. Oddeľte svoj pracovný a súkromný život

Niekedy musíme priniesť prácu domov, ale to neznamená, že musíte miešať svoj pracovný a súkromný život na počítači Mac. Samostatnými užívateľskými profilmi môžete zabezpečiť, aby sa zachoval výkon každého profilu. Ak potrebujete dosiahnuť presný súbor, môžete tak urobiť rýchlym prepínaním.

Vírusy Mac - mestská legenda?

Môže môj počítač Mac získať vírusy? Potrebujem antivírusovú ochranu? Na tieto otázky nie je ľahké odpovedať. Mac sú vo vnútri OS vyzbrojené Xprotectom a pre Mac je stále menej vírusov ako pre Windows. Počet sa však zvyšuje v dôsledku rastúcej popularity počítačov Mac.

Posledná správa naznačovala, že malware v Macu vzrástol v roku 2017 o 270%. Macworld zostavil zoznam škodlivých kódov a bezpečnostných nedostatkov, na ktorých môžete vidieť širokú škálu vírusov Mac. Napriek tomu je Mac operačným systémom založeným na Unixe, takže je stále jedným z najbezpečnejších operačných systémov. Spoločnosť Apple sa okrem toho neustále snaží zvyšovať bezpečnosť svojich produktov.

Najlepšie antivírusový softvér pre Mac

Kaspersky Internet Security je náš obľúbený antivírusový softvér pre počítače Mac. Okrem nájdenia vírusov vám umožňuje aj voľne prehliadať web bez obáv, že na váš počítač zaútočí niečo škodlivé. Skenovanie môže byť trochu pomalé, ale výsledkom je podrobná správa. K dispozícii je tiež fantastická funkcia Bezpečné peniaze na ochranu platieb online.

Správa hesiel

Nastavenie a zapamätanie si silných hesiel nie je ľahké. V prípade zložitých, mimoriadne dlhých hesiel sú nástroje na správu hesiel, ako je Apple Keychain, vynikajúcou pomôckou v oblasti pamäte.

Apple Keychain

Čo je to Keychain?

Kľúčenka je cloudový nástroj na správu hesiel od spoločnosti Apple. Je zabudovaný do iOS a macOS. KeyChain pomáha používateľom vytvárať, organizovať a získavať heslá.

Ako používať Keychain

Ak chcete uložiť svoje heslá, zapnite KeyChain tak, že na svojom iPhone alebo iPad otvoríte Nastavenia. Otvorte iCloud a posúvaním nadol klepnite na Keychain, čím ho aktivujete prepnutím prepínača.

Ak ste tak ešte neurobili, budete musieť nastaviť heslo kľúča iCloud Keychain. Ak ste ho už predtým nastavili, musíte sa overiť pomocou iného zariadenia. Táto funkcia vám pomôže dosiahnuť všetky vaše zabezpečené údaje, bez ohľadu na to, ktoré zariadenie používate.

Náhodne vygenerované heslá

Ak vám došli nápady na heslá alebo si len chcete zaistiť, aby bolo vaše heslo čo najbezpečnejšie, má Keychain pre vás fantastickú funkciu - generátor hesiel. Ak ju chcete použiť:

 1. Na obrazovke Aplikácie otvorte prístup Keychain Access a vyberte svoju kategóriu.
 2. Kliknite na tlačidlo plus (+) v dolnej časti obrazovky. V rozbaľovacom okne je veľa možností, napríklad testovanie hesla. Kliknutím na znamienko kľúča napravo otvorte Pomocníka pre heslá.
 3. Použite Password Assistant na generovanie pamätných písmen a čísiel, iba čísel, náhodných hesiel alebo hesiel kompatibilných s FIPS-181 rôznych dĺžok. Panel kvality vám ukáže úroveň zabezpečenia vášho hesla.

Najlepšie Password Managers pre Mac

Ak nie ste spokojní s Keychainom vášho počítača Mac alebo vás zaujíma niečo viac, prečítajte si nášho sprievodcu nástrojmi na kontrolu hesla a nástrojmi. Stručne povedané, sú to najlepšie alternatívne možnosti:

 • 1Password
 • Dashlane
 • LastPass

Sledovanie vášho počítača Mac

Ak ste niekedy stratili svoj Mac alebo iPhone, budete vedieť, že je to strašný pocit. Je to ešte horšie, ak sa ukradne. Našťastie tam sú nástroje, ktoré vám pomôžu nájsť / načítať.

Nájsť My Mac

Čo je funkcia My Mac?

Find My Mac je služba Apple, ktorá umožňuje vlastníkovi lokalizovať stratený produkt av prípade potreby ho vzdialene vymazať.

Ako zapnúť funkciu Nájsť môj Mac

 1. Prejdite na Predvoľby systému.

 2. Kliknite na tablu iCloud.

 3. Posuňte zobrazenie nadol a začiarknite políčko Nájsť My Mac.

 4. Ak funkcia Find My Mac ešte nie je zapnutá, zapnite ju kliknutím na políčko a po zobrazení výzvy.

Ako nájsť Mac

Ak ste stratili svoj Mac, choďte na iCloud.com. Uvidíte mapu so všetkými zariadeniami v okolí. Informácie o svojich zariadeniach môžete zobraziť kliknutím na Všetky zariadenia. Informácie zahŕňajú podrobnosti o tom, či je zariadenie online alebo offline a kedy bolo naposledy použité.

Kliknutím na zariadenie získate prístup k rôznym možnostiam: Prehrať zvuk, Straty alebo Vymazať.

Prehrávanie zvuku je užitočná voľba, ak je váš počítač Mac v blízkosti, ale jednoducho ho nemôžete nájsť.

špionážne

Undercover je softvér určený na sledovanie a monitorovanie chýbajúcich počítačov Mac na diaľku. Môže dokonca pomôcť získať späť ukradnutý stroj. Ak chcete svoju polohu neustále sledovať, načítate ju na pozadí svojho počítača.

Poznámka

Odinštalovanie programu Undercover je takmer nemožné: iba správca ho môže z počítača Mac odstrániť.

Mac Security: Zrátané podčiarknuté

Bezpečnosť Mac sa v posledných rokoch veľa zmenila. Používatelia počítačov Mac musia teraz vzhľadom na zvýšené hrozby venovať väčšiu pozornosť bezpečnosti svojich zariadení. Ak chcete, aby bol váš Mac v týchto dňoch čo najbezpečnejší, je dôležité investovať do jeho zabezpečenia a udržiavania.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me