Spoločnosť Apple nepovoľuje v obchode App Store aplikácie BitTorrent, vďaka ktorým je torrentovanie na zariadeniach iPhone alebo iPad o niečo náročnejšie ako na iných platformách. Dobrou správou však je, že vďaka službám cloud torrentu je možné torrentovanie na zariadení iOS.

Čo je služba cloudového torrentu?

Služba Cloud torrent je ako priateľ, ktorý pre vás robí skutočné torrentovanie. Namiesto toho, aby ste po dokončení sťahovania preniesli obsah torrentu na USB kľúč do svojho domu, jednoducho ho jednoducho preneste alebo streamujte zo vzdialeného servera na váš iPhone alebo iPad pomocou bežného protokolu HTTP..

Služby Cloud torrent zvyčajne fungujú vo vašom prehliadači, hoci je zaujímavé, že spoločnosť Apple povoľuje niektoré aplikácie aplikácie Cloud torrent do App Store.

Existuje mnoho cloudových služieb, z ktorých väčšina pracuje viac-menej rovnakým spôsobom. Patria medzi ne Bitport.io, put.io a Zbigz, ale ich je omnoho viac.

ceny

Pre cloudové torrentové služby je bežné ponúkať bezplatné účty, často s obmedzením na 1 GB. Môže to byť užitočné, ale dostanete to, za čo platíte. Zistili sme, že väčšina bezplatných účtov viedla k rýchlostiam sťahovania HTTP, ktoré boli všetky nepoužiteľné.


Platené programy sa zvyčajne začínajú na približne 10 USD mesačne na 100 GB úložného priestoru. Môže sa to však dramaticky líšiť, takže sa oplatí nakupovať. Platené plány nemenne vytvárajú omnoho lepšiu rýchlosť sťahovania ako bezplatné programy a zvyčajne sú zabezpečené pomocou protokolu HTTPS.

Streaming

Veľkou výhodou služieb cloud torrentu okrem toho, že budú fungovať na vašom iPhone, je to, že môžu do vášho telefónu prenášať videoobsah, takže ho nemusíte ukladať lokálne..

Spoločnosť Apple je notoricky známa, keď rozdáva pamäť na svojich mobilných zariadeniach, ktoré tiež nepodporujú externé karty SD. Vďaka tomu je táto funkcia šetriaca priestor darcom užívateľov iOS.

Ako torrent na iPhone alebo iPad

Niektoré služby cloudového torrentu (vrátane nášho príkladu put.io) vlastne obsahujú aplikáciu pre iOS, ale väčšina je založená iba na prehliadači. Keďže ide o všeobecného sprievodcu, zameriavame sa predovšetkým na to, ako používať cloudovú službu prostredníctvom webového rozhrania.

 1. Získajte účet typu cloud torrent. V tejto príručke budeme používať put.io, pretože je to veľmi typické pre tento druh služby. Zistili sme, že to fungovalo dobre a že sa nám páči skutočnosť, že ponúka aplikáciu pre iOS, ale my sme trh úplne nezískali a preto sme vybrali put.io z čisto ilustratívnych dôvodov..

  Čo sa oplatí, put.io neponúka bezplatné účty. Ponúka však jednodňovú skúšobnú verziu prémiovej služby za 0,99 dolárov, ktorú sme na účely hodnotenia považovali za oveľa užitočnejšiu ako akýkoľvek bezplatný účet, ktorý sme vyskúšali..

 2. Pripojte sa k sieti VPN (nie je to nevyhnutne potrebné, ale vždy je to dobrý nápad).

 3. Navštívte torrent stránku. Väčšina ľudí, ktorí čítajú tento článok, už bude mať obľúbenú položku, ale ak ste na torrentingu nováčikom, váš priateľ je Google (alebo súkromný vyhľadávací nástroj)..

 4. Vyhľadajte požadovaný obsah.

  1337x webová stránka

 5. Vyhľadajte odkaz na magnet, dlho naň stlačte a kopírujte odkaz. Niektoré služby cloudového torrentu vám tiež umožňujú vkladať do súborov .torrent, ale väčšina potrebuje na fungovanie odkaz na magnet.

  stiahnite torrent pomocou magnetického odkazu

 6. Vo svojom prehliadači sa prihláste do účtu cloud torrent a vyhľadajte pole „pridať nový torrent“ (môže sa to nazývať niečo iné). Dlhé stlačenie -> Prilepte odkaz na magnet do. Pozrite sa nižšie, ako to robíme v put.io.

  put.io nový prevod

  Teoreticky môžete použiť akýkoľvek prehliadač. Je však potrebné poznamenať, že Firefox pre iOS pre nás fungoval najlepšie, pretože Safari a Chrome počas procesu sťahovania odhalili niektoré chyby..

 7. Torrent sa začne sťahovať do vášho účtu cloud torrent. Ak ho chcete preniesť lokálne do svojho iPadu prostredníctvom protokolu HTTP, jednoducho stlačte príslušné tlačidlo na stiahnutie.

  zoznam súborov put.io

  Prípadne je zvyčajne možné streamovať videoobsah priamo v okne prehliadača.

  noc živej mŕtvych torrentov

 8. Ako vlastník iDevice už pravdepodobne dobre viete, že správa súborov v systéme iOS nie je taká priama, ako na iných platformách. Našťastie Files (vstavaná aplikácia pre správu súborov) pre iOS poskytuje prístup do priečinka pre sťahovanie Firefox, kde môžete ľahko pristupovať k svojim novo stiahnutým torrentom..

  Počet stiahnutí zobrazených vo Firefoxe

  Praktický tip: VLC pre mobil je 100% bezplatná a otvorená zdrojová aplikácia, ktorá bude prehrávať takmer každý video súbor, ktorý naň môžete hádzať..

  Ako už bolo uvedené, put.io v skutočnosti ponúka aj aplikáciu pre iOS. To vám umožní prehliadať súbory uložené v účte put.io, preniesť ich lokálne do vášho iPhone alebo iPad alebo (v prípade filmových súborov) ich streamovať.

  Inými slovami, nahrádza potrebu vykonať kroky 7 & 8 vyššie vo vašom prehliadači. Stále budete musieť postupovať podľa vyššie uvedených krokov 1-6, aby ste súbory na váš server mohli torrentovať.

Ako udržať váš iPhone v bezpečí pri torrentingu?

Sieť VPN vám pomôže udržať iPhone v bezpečí aj v prípade, že sa nachádzate v režime torrentu. Výhody použitia VPN sú nasledujúce:

 • Skryje vašu skutočnú adresu IP od kolegov, ktorí inak môžu presne vidieť, kým ste. Toto je obzvlášť znepokojujúce, keď si uvedomíte, že orgány na presadzovanie autorských práv pravidelne monitorujú IP adresy ľudí, ktorí porušujú svoje duševné vlastníctvo, a podnikajú proti nim kroky..
 • Skryje to, čo sťahujete od vášho poskytovateľa internetu (ISP).

Podrobnú diskusiu na túto tému nájdete v časti Najlepšie VPN pre Torrenting.

Torrenting na zariadeniach iPhone alebo iPad je však iný, pretože priamo nezačnete torrent. Vaša služba Cloud torrent funguje ako sprostredkovateľ, čo znamená, že:

 • Kolegovia vidia IP adresu servera cloud torrentu, nie vašu skutočnú IP.
 • Vaše miestne prevody sú pravdepodobne skryté pomocou protokolu HTTPS (to sa často netýka bezplatných účtov, ale je to bežná funkcia pre väčšinu prémiových účtov typu cloud torrent).

Takže ak všetko, čo chcete pre VPN, je chrániť sa počas torrentovania na iPhone, potom je potreba VPN VPN menej naliehavá. Stále však odporúčame používať VPN, pretože:

 • VPN odblokuje stránky torrentov, ktoré stále potrebujete navštíviť, aby ste na prvom mieste našli torrent.
 • Sieť VPN skryje vašu skutočnú adresu IP pred navštívenými webovými servermi typu torrent a kto vie, aké záznamy zaznamenávajú?
 • Sieť VPN skryje vašu skutočnú IP adresu od poskytovateľa cloudového torrentu (aj keď pravdepodobne bude mať vaše platobné podrobnosti, ak si kúpite prémiový program).

Myslíme si, že by ste na všetkých svojich zariadeniach mali používať sieť VPN. Väčšina služieb VPN ponúka aplikáciu pre iOS, ale pozrite si Najlepšie odporúčané aplikácie VPN pre iPhone a iOS.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me