Zmierte sa s tým: je viac trápnych vecí ako vaša história Vyhľadávania Google. Preto pravidelne vymaľujete históriu prehľadávača v prípade, že niekto požiada o používanie počítača, aby ste zistili, že vaše posledné vyhľadávanie bolo "tajomná červená rana na paži" a fórum pre milovníkov lietania draka je prvým webovým serverom, ktorý sa objaví pri písaní listu "k".


Vymazaním histórie prehliadača si môžete tieto veci ponechať v tajnosti?

zle.

Čo keby sme vám povedali, že vymazaním histórie prehliadača sa neodstráni vaša história vyhľadávania Google? Toto vymazanie histórie prehliadača odstráni iba to, čo je uložené na vašom osobnom počítači, a nijako neovplyvní históriu, ktorú Google uložil na svojich serveroch.?

Čo je horšie, čo keby sme vám povedali, že Google má od roku 2005 uloženú históriu vyhľadávania ľudí?

Áno, povedal som "2005".

Nechajte to klesnúť na chvíľu.

Ste hotoví s hroznými spätnými väzbami ku všetkým trápnym veciam, ktoré ste vtedy pravdepodobne hľadali? Dobre. Potom prejdeme k tomuto definitívnemu sprievodcovi zo stránok ProPrivacy.com o tom, ako natrvalo odstrániť históriu vyhľadávania Google, aby ste mohli odstrániť veľkú časť svojej digitálnej stopy, vylepšiť súkromie online a - vďaka bohu - sa zbaviť tých, ktorí dôstojné vyhľadávanie navždy.

Ako stiahnuť webovú históriu Google pred odstránením

Spoločnosť Google má k dispozícii funkcie, ktoré vám umožnia stiahnuť si celú históriu vyhľadávania ešte predtým, ako ju odstránite. Aj keď sa to na prvý pohľad môže javiť ako dosť čudná funkcia, plní funkciu nad rámec sentimentality, ktorej podrobnejšie sa podrobnejšie venujem v tejto príručke. Tu je niekoľko jednoduchých krokov, ktoré musíte vykonať, aby ste si stiahli a uložili svoju históriu vyhľadávania Google:

 1. Prejdite na stránku Moja aktivita vo svojom účte Google.
 2. Kliknite na zvislú elipsu v pravom hornom rohu a potom kliknite na "Ďalšia aktivita Google."
  Archív Google
 3. Posúvajte stránku nadol, kým sa nedostanete k téme "Stiahnite si svoje minulé vyhľadávania." cvaknutie "Vytvorenie archívu."
 4. Vyberte údaje, ktoré chcete zahrnúť. Automaticky vyberie všetko, ale ak hľadáte iba to, čo hľadáte, nájdete ho štvrtý zdola.
 5. Prispôsobte si archívny formát. Voliteľné typy súborov sú .zip, .tgz a .tbz, zatiaľ čo veľkosť vášho archívu môže byť 1 GB, 2 GB, 5 GB, 10 GB alebo 50 GB.
 6. Vyberte preferovaný spôsob doručenia. Môžete si ho nechať poslať ako odkaz na stiahnutie prostredníctvom e-mailu alebo ho pridať na Disk, Dropbox alebo OneDrive.
 7. cvaknutie "Vytvoriť archív." Skontrolujte svoj e-mail alebo zálohu online a uistite sa, že bol archív prijatý.

Ako odstrániť a zakázať svoju históriu vyhľadávania Google

Teraz, keď je vaša história vyhľadávania Google bezpečne uložená v e-maile alebo online zálohovaní, môžete konečne pokračovať v mazaní a deaktivácii tejto funkcie. Prejdeme vás krok za krokom jednotlivými procesmi v nasledujúcich dvoch oddieloch.

Odstráňte svoju históriu Google

Ak chcete vyčistiť denníky aktivít, postupujte podľa týchto štyroch krokov:

 1. Vráťte sa na stránku Moja aktivita. Kliknite na zvislú elipsu a vyberte položku "Odstrániť aktivitu používateľom."odstrániť históriu vyhľadávania Google
 2. v "Odstrániť podľa dátumu," vybrať "Vždy."
 3. V sekcii priamo pod odchodom "Všetky produkty" vybraný. Ak chcete iba odstrániť niečo konkrétne, môžete to urobiť v tejto rozbaľovacej ponuke. Preto dôrazne odporúčame, aby ste všetko odstránili!
 4. cvaknutie "DELETE". cvaknutie "OK" na ďalšiu stránku, keď spoločnosť Google vyzve na opätovné posúdenie.

Ak bude úspešný, na stránke Moja aktivita by ste už nemali vidieť žiadne denníky.

Zakázať protokolovanie aktivít Google

Ak chcete spoločnosti Google zabrániť v sledovaní akejkoľvek vašej budúcej aktivity vo vyhľadávacom nástroji, zakážte im to pomocou nasledujúcich krokov:

 1. Vráťte sa na stránku Moja aktivita. Kliknite na zvislú elipsu a vyberte položku "Kontroly činnosti."zakážte zhromažďovanie údajov Google
 2. Potiahnite modrý prepínač vedľa položky "web & Aktivita aplikácie" doľava.
 3. Zobrazí sa kontextové okno, ktoré hovorí "Pozastaviť web & Aktivita aplikácie?". Dôkladne si prečítajte poskytnuté informácie a potom kliknite na tlačidlo OK "PAUZA."
 4. Ak je úspešný, prepínač vedľa "web & Aktivita aplikácie" bude sivá a bude jasne uvádzať, že aktivita bola pozastavená.
 5. Ak budete stránku ďalej posúvať, zobrazí sa vám možnosť pozastavenia "História polohy," "Informácie o zariadení," "hlas & Audio aktivita," "História vyhľadávania YouTube," a "História pozerania YouTube." Ak sú spínače sivé, nechajte ich. Ak sú modré, pozastavte ich potiahnutím doľava.
 6. Ak bude úspešný, všetky prepínače budú teraz sivé a budú jasne uvádzať, že aktivita bola pozastavená.

Na rozdiel od vymazania histórie vyhľadávania je možné deaktiváciu protokolovania vašej aktivity Google zrušiť. Od svojich čitateľov však odrádzame, pretože všetko, čo skutočne stratia pozastavením všetkých vyššie uvedených funkcií, je prispôsobené výsledky vyhľadávania (a všetka cielená reklama, ktorá s tým prichádza)..

Prečo by som mal vymazať svoju históriu Google?

Ak dôvody v úvode tejto príručky nepostačovali na to, aby vás presvedčili, aby ste svoju históriu prehľadávania natrvalo odstránili a potrebujete nejaké ďalšie presvedčivé informácie, tu ho nájdete.

Prostredníctvom vašej histórie vyhľadávania Google vie všetko o vás. Pozná každý obrázok a odkaz, na ktorý ste klikli, každý web, ktorý ste navštívili, a všetko, čo ste kedy zadali do ich vyhľadávacieho nástroja..

Pomocou týchto údajov - ktoré zhromažďujú a ukladajú už viac ako desať rokov - dokážu zostaviť neuveriteľne presný obraz o vás. Zahŕňa to váš vek, pohlavie, jazyky, ktorými hovoríte, odkiaľ ste, vaše koníčky a záujmy, ktorú školu ste navštevovali, a ešte oveľa viac. Pomocou tohto profilu vás môžu zacieliť na konkrétne reklamy a nasmerovať vás na určité webové stránky.

Neznie to príliš paranoidne, ale šliape to dosť ďaleko na orwellovské územie. Čo keď sa toto obrovské množstvo informácií o vás niekedy skončilo v nesprávnych rukách? Dlhujete sami sebe, aby ste prijali potrebné bezpečnostné opatrenia a zabezpečili, že vaše prehliadanie online je čo najbezpečnejšie a najbezpečnejšie.

Iné spôsoby, ako zlepšiť vaše online súkromie

Odstránenie vašej histórie vyhľadávania Google je iba špičkou ľadovca na ochranu súkromia online. Aj keď sa podrobne venujeme tomu, ako zlepšiť svoje online súkromie v Sprievodcovi konečným súkromím na webe ProPrivacy.com, tu je niekoľko tipov, ktoré si môžete prečítať v tomto článku:

Použite anonymný vyhľadávací nástroj

Google je nepochybne kráľom online vyhľadávacích nástrojov, ale nie je to jediná možnosť. Nenavrhujem, aby ste používali program Yahoo! alebo Bing, tu. Skôr vás žiadam, aby ste preskúmali vyhľadávacie nástroje, ktoré nesledujú ani neuchovávajú záznamy o vašej vyhľadávacej aktivite, napríklad StartPage alebo DuckDuckGo..

Odstráňte nepoužívané účty

Každý má staré účty z fór, online nákupných webov a podobne, na ktoré zabudol alebo ktoré opustil. Je to nebezpečný krok, ako keby niekto dokázal preniknúť do jedného z týchto účtov, mohol by ho ľahko použiť na preniknutie do dôležitejších účtov, napríklad do Gmailu alebo Facebooku. Z tohto dôvodu odporúčame, aby ste použili históriu vyhľadávania Google, ktorú ste si stiahli (povedal som vám, že by to mohlo byť užitočné!) Na kontrolu stránok, na ktorých máte staré účty. Potom ich môžete vrátiť a odstrániť.

Zaregistrujte sa do služby VPN

Keď bude vaša aktivita v službe Moja aktivita na Googli čistá a deaktivovaná, môžete sa pri registrácii u poskytovateľa VPN dať svojim ďalším aktivitám v prehliadaní online ďalšiu dávku zabezpečenia. Dobrá služba (napríklad ExpressVPN alebo NordVPN) použije najmodernejšie šifrovanie a dá vám k dispozícii množstvo rôznych serverov po celom svete..

V sekcii Recenzie VPN ProPrivacy.com nájdete dokonalú sieť VPN, alebo si prečítajte začiatočnú stránku o sieťach VPN, kde sa dozviete všetko, čo potrebujete vedieť o tom, čo sú a ako fungujú..

Ako odstrániť záver histórie vyhľadávania Google

Vzhľadom na to, že gigant vyhľadávača ukladá vaše údaje už viac ako desať rokov, je na čase, aby ste svojej histórii vyhľadávania Google poskytli dobrý prehľad. Odstránenie a zakázanie funkcie Moja aktivita nielenže odstráni cielenú reklamu a zbaví sa akýchkoľvek stôp vašich trápnejších vyhľadávaní, ale tiež výrazne zlepší vaše online súkromie. Viac informácií o tom, ako zvýšiť bezpečnosť online, nájdete v našich sprievodcoch. Alebo, ak máte nejaké vlastné tipy, ktoré môžete pridať, pomôžte svojim kolegom čitateľom tým, že ich necháte v okienku s komentármi nižšie.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me