Ak uvažujete o kúpe VPN pre Windows alebo ste si nedávno zakúpili predplatné, možno vás zaujíma, ako nainštalovať túto VPN. Dobrou správou je, že ak ste si kúpili odporúčanú sieť VPN od nášho najlepšieho sprievodcu sieťou VPN pre Windows, táto úloha bude veľmi jednoduchá. Dôvodom je skutočnosť, že špičkoví poskytovatelia VPN majú softvér VPN navrhnutý na mieru, ktorý sa neuveriteľne ľahko inštaluje a používa.


Zoznam odporúčaných najlepších sietí VPN pre PC má vlastný softvér pre Windows. Z tohto dôvodu je nastavenie VPN rovnako jednoduché ako prihlásenie, stiahnutie softvéru a jeho inštalácia. Toto je zďaleka najjednoduchší a najlepší spôsob inštalácie vašej VPN a nebudete potrebovať žiadne špeciálne znalosti ani zručnosti - postupujte podľa pokynov na obrazovke.

Niektoré menej zavedené siete VPN nemusia mať vlastný softvér VPN - alebo môžu vyžadovať manuálne nastavenie. Celkovo odporúčame držať sa ďalej od týchto sietí VPN (prečo nielen získať niečo, čo je kompatibilné s vaším systémom Windows?)

Chceme však pomôcť, kedykoľvek je to možné, a preto sme vytvorili tohto sprievodcu nastavením na manuálnu inštaláciu siete VPN v systéme Windows. Pre ľudí, ktorí chcú používať šifrovanie OpenVPN, sme na konci zahrnuli aj sprievodcu.

Nastavte sieť VPN v systéme Windows 10

Ak chcete VPN nastaviť manuálne v systéme Windows, potrebujete od svojej služby VPN niekoľko podrobností. Po prihlásení na odber siete VPN musíte od svojho poskytovateľa získať nasledujúce informácie:

 1. Názov alebo adresa servera VPN
 2. Protokol VPN. Odporúčame vám zvoliť L2TP / IPsec, IKEv2 alebo SSTP pretože protokol PPTP je neistý. Úplný sprievodca šifrovaním VPN nájdete tu.
 3. Používateľské meno a heslo (na pripojenie k serveru VPN)

Ak vaša VPN v systéme Windows určuje, že musíte použiť konkrétny názov pripojenia, musíte to získať aj od svojho poskytovateľa VPN. Ak nepotrebujete konkrétne meno, môžete sa spojiť s menom generovaným používateľom podľa vášho výberu.

Nakoniec, ak vaša VPN pre Windows vyžaduje, aby ste svoje proxy nastavenia zadali ručne, pokračujte a získajte svoju IP adresu a číslo portu pre proxy od poskytovateľa VPN..

Tieto podrobnosti si uschovajte spolu, pretože v kroku dva budete potrebovať ich manuálne nastavenie VPN.

Nastavte si VPN pre Windows 10

Po získaní vyššie uvedeného zoznamu podrobností môžete svoju VPN pre Windows nastaviť ručne v niekoľkých jednoduchých krokoch.

 1. Kliknite na tlačidlo Štart av ponuke Štart vyberte položku Nastavenia. Teraz kliknite na sieť & internet, ako je zobrazené na obrázku nižšie.
  VPN pre Windows
 2. Kliknutím na VPN vľavo zobrazíte nastavenia systému.
  Windows VPN
 3. Teraz kliknite na ikonu „+“ s nápisom Pridať pripojenie VPN.
  Nastavenie VPN systému Windows
 4. V poli Poskytovateľ VPN vyberte položku Predvolené Windows.
 5. V poli Názov pripojenia zadajte názov pripojenia VPN. Ak poskytovateľ VPN požaduje, aby ste sa pripojili pomocou konkrétneho mena, budete ho potrebovať v tejto fáze. (Pri získavaní informácií o ID servera od poskytovateľa VPN sa opýtajte, či potrebujete konkrétny názov pripojenia VPN. Týmto spôsobom ich budete mať v tejto fáze - ak ich potrebujete.)
 6. Do poľa Názov servera alebo adresa zadajte IP adresu, ktorú vám VPN poskytla. V systéme Windows 10 nie je možné nastaviť pripojenie VPN bez adresy URL alebo IP adresy vášho servera VPN.
 7. V časti Typ VPN vyberte protokol, ktorý nastavujete (toto zistíte pri komunikácii s vašou VPN v prvom kroku)..
 8. Ak pripojenie VPN nefunguje po jeho nastavení z akéhokoľvek dôvodu, môžete sa vrátiť a vybrať automatický a Windows 10 zistí protokol za vás.
 9. Zadajte svoje heslo

Ak by ste sa radšej prihlásili do svojej Windows VPN bez toho, aby ste sa museli občas zadávať s ID používateľa a heslom, zadajte svoje údaje teraz. Trochu posuňte stránku nadol a začiarknite políčko, ktoré hovorí Zapamätať si moje prihlasovacie informácie. Potom kliknite na tlačidlo OK Uložiť a prejdite späť na Pridajte sieť VPN strana.

Sprievodca systémom Windows Pamätajte

Ak všetko prešlo podľa plánu, teraz budete môcť vidieť svoje pripojenie VPN pod Pridajte sieť VPN gombík.

Keď vyberiete VPN, ktorú ste vytvorili, zobrazí sa výzva s tromi možnosťami. Jedným z nich je pripojiť. Kliknutím na túto ikonu sa pripojíte k sieti VPN. Ďalšie dve možnosti sú Pokročilé nastavenia a Remove. Ak potrebujete kedykoľvek odstrániť pripojenie VPN zo systému Windows 10, môžete to urobiť tu.

Ako nastaviť OpenVPN v systéme Windows 10

Na používanie šifrovania OpenVPN v systéme Windows 10 možno budete (s niektorými sieťami VPN) potrebovať softvér tretích strán. Väčšina VPN má vlastný Windows VPN softvér s OpenVPN (všetky naše odporúčané VPN áno). A čo viac, ak chcete používať šifrovanie OpenVPN (najlepšie šifrovanie VPN na trhu) - dôrazne odporúčame dodržiavať odporúčanú Windows VPN.

Ak však v softvéri vašej siete VPN nie je žiadna možnosť OpenVPN, môžete získať klienta OpenVPN s otvoreným zdrojom z adresy OpenVPN.net. Jeho použitie je veľmi jednoduché, ale nemá toľko pokročilých funkcií.

Tu je inštalačný proces pre klienta OpenVPN s otvoreným zdrojom:

 1. Nainštalujte softvér pre Windows z vyššie uvedeného odkazu OpenVPN.net.
 2. Po inštalácii kliknite na ikonu OpenVPN a vyberte možnosť „Otvoriť umiestnenie súboru“.
 3. Kliknite pravým tlačidlom myši na ikonu GUI OpenVPN (alebo kliknite na ikonu na pracovnej ploche) a kliknite na Vlastnosti.
  OpenVPN
 4. Pred kliknutím na tlačidlo OK kliknite na kartu Kompatibilita v hornej časti a začiarknite políčko Spustiť tento program ako správca.
  OpenVPN v systéme Windows
 5. Stiahnite si konfiguračné súbory OpenVPN od svojho poskytovateľa VPN. Tieto súbory budete musieť rozbaliť a umiestniť do konfiguračného priečinka inštalačného adresára OpenVPN (zvyčajne C: \ Program Files (x86) \ OpenVPN \ config, alebo C: \ Program Files \ OpenVPN \ config). Musíte iba rozbaliť súbory pre servery VPN, ktoré chcete používať.
 6. Dvakrát kliknite na ikonu GUI OpenVPN. Na paneli úloh sa zobrazí malá červená ikona. Kliknite pravým tlačidlom myši na túto ikonu, vyberte požadovaný server a kliknite na Pripojiť. Na pripojenie k sieti VPN budete musieť zadať svoje používateľské meno a heslo.

Nastavenie funkcií VPN vo Windows

Ak ste si predplatili odporúčanú sieť Windows VPN pomocou vlastného softvéru, budete môcť nastaviť niektoré z jej pokročilých funkcií. Akonáhle sa VPN úspešne nainštaluje, všetko, čo musíte urobiť, je vybrať nastavenie v softvéri. Menu nastavení sa zvyčajne nachádza vľavo hore alebo vpravo v ponuke hamburgera ozubeného kolieska.

Sprievodca systémom Windows Hamburger

V ponuke nastavení budete môcť vybrať nasledujúce funkcie:

 • Šifrovací protokol. Vždy odporúčame používať OpenVPN, takže prosím vyberte túto možnosť. Ak máte možnosť protokolu TCP alebo UDP, vyberte možnosť UDP, ak máte v úmysle vykonávať veľa streamovania videa a iné úlohy náročné na údaje..
 • Hlavný vypínač. Toto bráni vašej VPN v náhodnom úniku akýchkoľvek nezašifrovaných údajov na vášho poskytovateľa internetových služieb alebo na navštívenú webovú stránku - v prípade neúmyselného výpadku pripojenia VPN..
 • Auto-connect. Ak dôjde k výpadku siete, táto funkcia znovu pripojí sieť VPN. Pracuje v spolupráci s killswitchom, aby vaše dáta boli v bezpečí.
 • Ochrana proti úniku DNS. Únik DNS môže dať preč, čo robíte online. Najlepšie VPN poskytujú ochranu proti úniku DNS, aby ste zaistili, že tieto požiadavky nikdy neodošlete vášmu poskytovateľovi internetových služieb.
 • Technológia utajenia / zahmlievania VPN. Používa sa na miestach ako Irán a Čína na obchádzanie brán firewall. Používajú ho aj ľudia, ktorí chcú úplne skryť svoje používanie VPN.

Spravidla budete chcieť použiť všetky vyššie uvedené nastavenia - s výnimkou posledného v zozname - ktoré je potrebné iba v konkrétnych prípadoch.

Ako nastaviť VPN pre Windows 7

Ak ste stále neaktualizovali na najnovšiu verziu systému Windows a používate 7, 8 alebo 8.1, potom je najlepšou voľbou vyhľadať na stránke sprievodcov poskytovateľa služieb VPN staršieho sprievodcu nastavením. Proces bude takmer presne rovnaký ako ten, ktorý je opísaný vyššie. Preto by vyššie uvedená príručka mala stačiť na to, aby väčšina ľudí nastavila svoju VPN.

Ako otestovať Windows VPN

Pravidelne testujeme siete VPN pomocou vlastnej vedeckej metodiky rýchlostného testu. Toto je najpokročilejšia metóda testovania rýchlosti VPN na svete - ktorú nepoužíva žiadna iná porovnávacia stránka VPN. Z tohto dôvodu môžete jednoducho skontrolovať výkonnosť služby tak, že jednoducho prejdete na jej individuálnu recenziu tu na ProPrivacy.com. Jednoducho vyhľadajte VPN, ktorá vás zaujíma, pomocou našej vyhľadávacej funkcie v pravom hornom rohu.

Ak chcete, môžete tu rýchlo otestovať svoje rýchlosti VPN. Jednoducho si vyberte testovací server vo vašom okolí a otestujte svoje pripojenie k internetu pomocou "kombinovaný" test. Nezabudnite ho najprv otestovať bez zapnutej siete VPN. To vám umožní porovnávať vaše rýchlosti internetu s pripojenou sieťou VPN aj bez nej. VPN, ktoré odporúčame, sú rýchle VPN s vynikajúcou kompatibilitou so systémom Windows.

Rôzne typy pripojenia VPN

Pre váš systém Windows je k dispozícii množstvo šifrovacích protokolov VPN. Najlepším protokolom tunelovania je OpenVPN. Poskytujú to všetky naše odporúčané siete VPN. Avšak pre vašu informáciu tu je prehľad všetkých protokolov.

 • Protokol Tunneling Point-to-Point (PPTP) - poskytuje minimálnu bezpečnosť a súkromie, ale je rýchly.
 • Tunelovací protokol vrstvy 2 (L2TP) / zabezpečenie internetového protokolu (IPsec) - L2TP / IPsec poskytuje silnejšiu bezpečnosť ako PPTP spolu so strednými rýchlosťami.
 • Internet Key Exchange verzia 2 (IKEv2) - Toto je najpoužívanejší protokol pre klientov iOS VPN. Je bezpečný, ale nie taký silný ako OpenVPN a vo Windows sa často nepoužíva. Máte však možnosť použiť ju, ak si budete priať.
 • OpenVPN - otvorený zdrojový a vysoko bezpečný protokol. Tento protokol poskytuje šifrovanie na vojenskej úrovni, keď ho poskytovatelia implementujú správne. Všetky VPN pre Windows v tejto príručke majú OpenVPN (implementované bezpečne).

Podrobnejší pohľad na šifrovanie a protokoly VPN nájdete v našej Príručke Ultimate VPN Encryption Guide.

Ak hľadáte VPN pre Mac, pozrite sa na nášho najlepšieho sprievodcu VPN pre Mac. Poznámka: Ak hľadáte najlepšiu bezplatnú sieť VPN pre počítače Mac, je dôležité si uvedomiť, že by sme vám neodporúčali používať bezplatnú sieť VPN. Viac informácií nájdete v našej bezplatnej príručke služieb VPN..

Kredit na obrázok názvu: Anton Watman / Shutterstock.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me