Nie vždy je možné nainštalovať softvér VPN priamo na Smart TV. Ak však váš inteligentný televízor má prístup do obchodu Google Play (Android Smart TVs môže), môžete nainštalovať aplikáciu VPN (pre vášho poskytovateľa) priamo do svojej inteligentnej televízie. Toto je najlepší spôsob pripojenia inteligentnej televízie, takže ak je to možné, použite túto metódu. Nezabudnite, že nie každý inteligentný televízor to dokáže, preto sa musíte poradiť s výrobcom.


Ak má váš SmartTV prístup k službe Google Play, postupujte takto:

Ak máte Android TV, môžete VPN VPN Android TV nainštalovať podľa pokynov uvedených nižšie.

 1. Ak si zakúpite predplatné VPN, odporúčame 5 najlepších VPN pre Smart TV v dolnej časti tohto článku.
 2. Stiahnite si softvér a nainštalujte klienta Android (súbor .APK) do smartfónu s Androidom.
 3. Prihláste sa pomocou prihlasovacích údajov od prihlásenia.
 4. Spustite aplikáciu na Smart TV a pripojte sa k serveru.

To je ono: teraz predstierate, že ste v inej krajine a máte prístup k obsahu z tohto regiónu! Vaše súkromie je tiež chránené vďaka šifrovaniu VPN.

Nie je vo vašej krajine veľký zápas medzi Ruizom a Joshuom k dispozícii?

Ak sa obávate, že vám unikne najočakávanejší zápas v roku 2020, jednoducho sa riaďte sprievodcom ProPrivacy o tom, ako sledovať zápas Ruiz vs Joshua s VPN a budete svedkami pokusu Anthony Joshua získať späť WBA (Super ), IBF, WBO a IBO tituly ťažkej váhy od majstra sveta Andyho Ruize v tomto vysokom vklade vhadzovaním.

Pripojenie prostredníctvom počítača alebo notebooku

Väčšina majiteľov televíznych prijímačov Smart sa rozhodne pripojiť svoj televízor k počítaču pomocou ethernetového kábla. To im umožňuje zdieľať internetové pripojenie svojho počítača (viac o tom neskôr). Toto je efektívny spôsob použitia VPN na odblokovanie obmedzeného obsahu v inteligentnej televízii. Napríklad môžete použiť VPN na odblokovanie videí YouTube obmedzených vo vašej krajine a na odblokovanie streamovacích služieb blokovaných / obmedzených vo vašej krajine. Túto metódu bude musieť použiť každá inteligentná televízia, ktorá neumožňuje priamu inštaláciu aplikácií (alebo smerovač VPN)..

Zdieľanie pripojenia VPN v systéme Windows

 1. Uistite sa, že je váš počítač pripojený k službe VPN. Ak ste sa ešte neprihlásili k odberu VPN, - pozrite si naše 5 najlepších článkov VPN pre Smart TV. Odporúčame NordVPN, pretože obsahuje všetko, čo potrebujete na streamovanie väčšieho obsahu v HD na inteligentnej televízii.
 2. Pripojte SmartTV k počítaču pomocou kábla Ethernet.
 3. Otvorte na počítači Centrum sietí a zdieľania (Štart > Ovládací panel > Centrum sietí a zdieľania) a kliknite na položku „Zmeniť nastavenie adaptéra“.
 4. Nájdite pripojenie k sieti VPN. Spojenia OpenVPN zvyčajne nie sú zreteľne označené, takže hľadajte pripojenie s popisom „adaptér TAP-Win32 V9“ (alebo podobné). Kliknite naň pravým tlačidlom myši az rozbaľovacej ponuky vyberte položku Vlastnosti.
 5. Vyberte kartu „Zdieľanie“ a začiarknite políčko „Povoliť iným používateľom siete pripojenie prostredníctvom internetového pripojenia tohto počítača“. Potom z rozbaľovacej ponuky vyberte možnosť „Local Area Connection“ (ak máte v počítači viacero portov Ethernet, potom vyberte ten, ku ktorému ste pripojili svoju SmartTV), a potom kliknite na tlačidlo „OK“.
 6. Reštartujte SmartTV a počítač a mal by fungovať správne.

Zdieľanie pripojenia VPN v OSX (PPTP alebo L2TP)

Zdieľanie pripojenia na OSX je trochu zložitejšie, ak chcete nastaviť OpenVPN, ale tento tutoriál TunnelBlick vám ukáže, ako na to. Ukážeme vám, ako to nastaviť pomocou protokolu PPTP alebo L2TP a vstavaného klienta VPN.

 1. Zaregistrujte sa do služby VPN a nastavte ju podľa pokynov poskytovateľa. Odporúčame NordVPN, pretože obsahuje všetko, čo potrebujete na streamovanie väčšieho obsahu v HD na inteligentnej televízii.
 2. Keď je SmartTV vypnutý, pripojte ho k portu USB na počítači Mac pomocou kábla Ethernet a adaptéra.
 3. V OSX otvorte System Preferences (ikona Apple v pravom hornom rohu obrazovky) -> System Preferences) a kliknite na „Sharing“ (Zdieľanie).
 4. a) Rozbaľte ponuku „Zdieľanie pripojenia z“ a vyberte pripojenie VPN. b) V poli „Do počítačov pomocou“ začiarknite políčko „USB Ethernet“. c) Začiarknite políčko „Zdieľanie Internetu“ a zobrazí sa kontextové okno. Kliknite na „Štart“ a (d) „Zdieľanie internetu: Zapnuté“ sa zobrazí zeleno, aby ste vedeli, že všetko funguje dobre.
 5. Reštartujte SmartTV.

Metóda smerovača VPN

Niektorí ľudia radšej používajú sieť VPN, ktorá je nainštalovaná na smerovači typu flash. To znamená, že všetky zariadenia v ich domácnosti - vrátane ich Smart TV - sú podporované pripojením VPN. Je to veľmi jednoduchý spôsob pripojenia inteligentnej televízie k službe VPN (a so všetkými ostatnými zariadeniami v domácnosti).

Aj keď je pravda, že smerovač môžete vypnúť sami (ak je kompatibilný), zvyčajne to robia iba ľudia, ktorí sú dosť techní. Dôvodom je, že môže blikať smerovač s firmvérom DD-WRT (alebo iným firmvérom smerovača) "tehla" zariadenie (zablokujte ho, aby bolo nepoužiteľné).

Ak máte nízku úroveň technického know-how, blikanie smerovača pravdepodobne nie je pre vás vhodné. Našťastie existujú spoločnosti, ktoré ponúkajú predplatené a vopred zabalené smerovače, ktoré umožňujú jednoduché nastavenie typu plug-and-play - Flashrouters je skvelým príkladom.

Niektoré služby VPN (napríklad NordVPN, predávajú samotné smerovače vopred).

Predblikané smerovače

Jednou z významných výhod použitia bleskového smerovača je to, že všetky vaše zariadenia pripojené na internet (vrátane herných konzol, telefónov iPhone a Android a samozrejme SmartTV) budú mať z pripojenia k sieti VPN výhody, keď sa pripoja prostredníctvom smerovača..

Väčšinu sietí VPN je možné zakúpiť vopred zabalené do smerovača na serveri Flashrouters dodávateľa. Existujú dva hlavné typy smerových svetiel: DD-WRT a Tomato. DD-WRT je najobľúbenejšou možnosťou, pretože je to najviac prispôsobiteľný typ smerovaného smerovača. Kliknutím na odkazy získate podrobnejšie informácie o týchto typoch smerovačov.

Výhodou použitia smerovača s bleskom je to, že automaticky používa službu VPN bez ohľadu na to, aké zariadenie sa pripájate k sieti Wi-Fi. Môže tiež pomôcť pri znižovaní počtu sieťových káblov, ktoré používate, a robiť to tak, aby ste nemuseli hrať s nastaveniami počítačovej siete. Nezáleží tiež na tom, či váš počítač nie je blízko k vášmu SmartTV.

Smerovač DD-WRT

Úplný zoznam kompatibilných smerovačov nájdete na webovej stránke DD-WRT, kde nájdete aj informácie o inštalácii a konfigurácii DD-WRT. Kliknutím na tieto odkazy získate pokyny o nastavení PPTP a OpenVPN.

Tomato router

Úplný zoznam kompatibilných smerovačov nájdete na webovej stránke smerovača paradajok, obsahujú aj informácie o inštalácii a konfigurácii rajčiaka a sprievodcu nastavením OpenVPN..

5 najlepších sietí VPN pre používateľov inteligentnej televízie

Kredit na obrázok názvu: Andrey_Popov / Shutterstock.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me