Zďaleka najjednoduchší spôsob, ako nastaviť VPN na vašom zariadení s Androidom, je inštalácia dôveryhodnej služby z obchodu Google Play. Mnoho, ak nie väčšina poskytovateľov, ponúka vlastné aplikácie VPN pre Android.

Ako nastaviť VPN v systéme Android

Pri nastavovaní VPN v telefóne s Androidom postupujte podľa pokynov uvedených nižšie:

 1. Kliknite na odkaz poskytnutý vašou službou VPN alebo vyhľadajte serióznu aplikáciu VPN v Obchode Google Play. zoznam služieb, ktoré odporúčame, nájdete v našich najlepších článkoch VPN pre Android.
 2. Na stránke pre stiahnutie aplikácie je vždy vhodné prečítať si recenzie používateľov, aby ste skontrolovali, či je aplikácia legitímna. Ak ste spokojní, vyberte možnosť Inštalovať.

inštalácia služby VPN pre Android

 1. Prečítajte si povolenia, ktoré aplikácia vyžaduje na vašom zariadení, a uistite sa, že ste s nimi spokojní. Nákupy v aplikácii je potrebné na zakúpenie predplatného priamo v aplikácii a každá aplikácia VPN bude potrebovať prístup k vašim nastaveniam Wi-Fi. Nemali by sa vyžadovať žiadne ďalšie povolenia. Keď budete pripravení pokračovať, dotknite sa tlačidla Prijať.

Inštalácia systému Android 2

Aplikácia sa potom stiahne a nainštaluje do vášho zariadenia s Androidom. Po dokončení spustite aplikáciu a v prípade potreby sa prihláste. Keď ste v aplikácii, jednoducho vyberte server, ku ktorému sa chcete pripojiť, a stlačte „Pripojiť“.


Nastavenie OpenVPN Android

OpenVPN je teraz priemyselným štandardným protokolom VPN. To je také, ktoré ProPrivacy.com odporúča používať za takmer všetkých okolností.

Hlavnými aplikáciami OpenVPN od tretích strán pre Android sú OpenVPN Connect a viac plne vybavený a otvorený zdroj OpenVPN pre Android (k dispozícii je verzia F-Droid). podľa pokynov nižšie nakonfigurujte OpenVPN v systéme Android:

 1. Stiahnite si konfiguračné súbory OpenVPN z webových stránok poskytovateľa VPN. Rozbaľte ich (ak je to potrebné) a preneste ich do priečinka na vašom zariadení s Androidom. Prípadne ich stiahnite priamo do svojho zariadenia s Androidom a rozbaľte ich.
 2. Stiahnite si, nainštalujte a spustite OpenVPN pre Android (ak ste tak ešte neurobili). Ak chcete pridať profil, klepnite na ikonu + v pravom hornom rohu obrazovky. Priraďte profilu vhodné meno a stlačte „Import“.

Android Ovpn 1

 1. Prejdite do priečinka, do ktorého ste uložili dekomprimované konfiguračné súbory OpenVPN, a vyberte server (súbor .ovpn). Po importovaní pokračujte klepnutím na ikonu začiarknutia ✔.

Android Ovpn 2

 1. Po dokončení sa názov servera zobrazí na karte Profily. Ak chcete spustiť sieť VPN, stačí sa jej dotknúť. Môžete importovať súbory .ovpn pre ľubovoľný počet serverov a zobrazia sa tu.

Android Ovpn 3

Mnoho poskytovateľov obsahuje všetky potrebné kľúče a informácie o účte do prispôsobených súborov .ovpn, takže nie je potrebná žiadna ďalšia konfigurácia. Iní môžu požadovať, aby ste zadali informácie o svojom účte a ďalšie podrobnosti. Konkrétne pokyny nájdete v dokumentácii vášho poskytovateľa.

Ďalšie OpenVPN pre nastavenia systému Android (voliteľné, ale odporúčané)

Povoliť smerovanie IPv6

Únikom servera DNS IPv6 môžete zabrániť nakonfigurovaním protokolu OpenVPN v systéme Android tak, aby správne smeroval všetku komunikáciu IPv6 cez VPN. Aby ste sa uistili, že je to povolené, postupujte podľa krokov uvedených nižšie:

 1. Upravte konkrétne pripojenie VPN na karte Profily.

Ovpn Android 1

 1. Zaistite, aby IPv6 -> Použiť predvolenú trasu je začiarknuté. Keď ste tu, tiež skontrolujte, či je povolená ochrana proti úniku IPv4 (mala by byť predvolene nastavená).

Ovpn Android Dns Leak Protection

Stiahnite si súbor .apk pre Android

Existuje veľa dôvodov, ako zrušiť odstránenie vášho zariadenia s Androidom. Ak pôjdete touto cestou, väčšina sietí VPN vám poskytne súbor aplikačného balíka Android (.apk) s ich softvérom, ktorý môžete naložiť do systému Android.

Upozorňujeme, že vedľajšie načítavanie súborov mimo obchodu Play predstavuje bezpečnostné riziko. Nezabudnite teda získať súbor .apk od renomovaného zdroja - napríklad od poskytovateľa. Nemôže ublížiť ani spusteniu kontroly škodlivého softvéru.

 1. Stiahnite si aplikáciu na správu súborov Android.
 2. Stiahnite si súbor .apk do svojho zariadenia. Môžete si ho stiahnuť priamo z webu pomocou webového prehľadávača, odoslať ho do svojho zariadenia Android ako prílohu e-mailu, preniesť ho zo stolného počítača cez USB kábel alebo USB kľúč, pristupovať k nemu z účtu Dropbox alebo čokoľvek ....

Inštalovať Android Apk2

IPVanish vám umožňuje sťahovať .apk priamo z jeho webových stránok

 1. Vyhľadajte stiahnutý súbor pomocou prieskumníka súborov (alebo ho jednoducho vyberte v rozbaľovacom zozname upozornení pre systém Android) a vyberte možnosť Inštalovať. Po nainštalovaní aplikácie ju jednoducho otvorte.

Inštalácia systému Android pre aplikáciu Ipv

Ručne nakonfigurujte nastavenia VPN PPTP alebo L2TP / IPsec

Telefóny s Androidom sú dodávané s VPN klientom, ktorý podporuje protokoly PPTP a L2TP / IPsec. Z dôvodov podrobne diskutovaných v časti VPN Encryption: Kompletný sprievodca, vždy odporúčam používať namiesto toho aplikáciu OpenVPN (prostredníctvom vlastnej aplikácie alebo OpenVPN pre vyššie uvedené aplikácie).

Niektorým používateľom sa však páči skutočnosť, že pripojenie PPTP alebo L2TP / IPsec môže byť potrebné bez nutnosti sťahovania aplikácií tretích strán. Upozorňujeme, že podrobnosti nastavenia sa môžu mierne líšiť od pokynov uvedených nižšie v závislosti od toho, aké zariadenie a verziu systému Android používate.

 1. Prejdite na stránku Nastavenia VPN. V telefóne to nájdete na stránke Nastavenia -> pripojenie -> Ďalšie nastavenia pripojenia -> VPN. Vyberte možnosť „Pridať VPN“.

Inštalácia systému Android 3

 1. Zadajte nastavenia PPTP alebo L2TP / IPsec, ktoré vám dá váš poskytovateľ. Tieto nastavenia sú zvyčajne k dispozícii na stránkach nastavení na svojej webovej stránke alebo môžete požiadať o podporu. Po dokončení klepnite na položku Uložiť.

Inštalácia systému Android 4

Upozorňujeme, že použitie vopred zdieľaných kľúčov je z bezpečnostného hľadiska silne znepokojené, hoci to je trochu zmiernené, ak sú účty zabezpečené jedinečným používateľským menom a heslom..

 1. Na stránke Nastavenia VPN vyberte novovytvorené pripojenie.

Inštalácia systému Android 6

 1. Prihláste sa do svojho účtu VPN a stlačte „Pripojiť“.

Inštalácia systému Android 7

Ako otestovať svoju VPN

Bez ohľadu na to, aký typ VPN používate, Android zobrazí na paneli s upozorneniami vždy, keď je pripojený, ikonu malej kľúčovej ikony. To vám na prvý pohľad dá vedieť, že ste chránení.

Kľúč Android Vpn

Pre ďalšie potvrdenie môžete vykonať test tesnosti IP…

Skontrolujte, či v sieti VPN nedošlo k úniku IP

Android je oveľa menej citlivý na úniky DNS a WebRTC ako platformy pre počítače. Po pripojení by ste však mali skontrolovať úniky IP. Keby niečo.

Upozorňujeme, že súkromné ​​použitie - [RFCxxxx] IP sú iba miestne adresy IP. Nemôžu sa použiť na identifikáciu jednotlivca alebo zariadenia, a preto nepredstavujú únik IP.

Povoliť vypínač zabíjania

Metóda 1 (Android Nougat 7+)

Novšie verzie systému Android teraz obsahujú zabudovaný prepínač zabíjania, ktorý funguje s akoukoľvek sieťou VPN. Zahŕňa to zabudovanú aplikáciu PPTP / L2TP pre Android, OpenVPN pre Android a vlastné aplikácie. Ak vaše zariadenie používa Android Nougat 7+, použite túto metódu.

1. Skontrolujte, či je sieť VPN vypnutá, a potom prejdite na nastavenia svojho zariadenia. Na mojom prístroji Samsung Galaxy S8 + sa tieto nachádzajú v časti Nastavenia -> pripojenie -> Ďalšie nastavenia pripojenia -> VPN, ale toto sa môže v závislosti od zariadenia líšiť.

2 na ikone ozubeného kolieska vedľa aplikácie alebo pripojenia, pre ktoré chcete nastaviť prepínač zabíjania.

Zabij Android 1

3. Zapnite obe "Vždy - na VPN" a blokové spojenia bez.

Android Kill 2

4. Potvrďte, že chcete pre svoju sieť VPN prepínač zabíjania

Android Kill 3

A ta-da! Docela groovy, eh?

Metóda 2

Ak prevádzkujete staršiu verziu systému Android, nebojte sa! Môžete nakonfigurovať OpenVPN pre Android tak, aby fungoval ako prepínač zabíjania. To nemusí byť tak bezpečné ako vyššie uvedená metóda, pretože vás nebude chrániť, ak dôjde k zlyhaniu OpenVPN pre Android, ale stále je to veľmi efektívne.

 1. Upravte konkrétne pripojenie na karte Profily (pozri vyššie).
 2. Prejdite na kartu „Spresnenie“, začiarknite políčko „Trvalé ladenie“ a nastavte „Obnovenie spojenia“ na možnosť Neobmedzené.

Ovpn Android 3

Teraz máte prepínač zabíjania OpenVPN pre Android.

záver

Používanie vyhradenej aplikácie VPN z Obchodu Google Play je najjednoduchší spôsob, ako nainštalovať sieť VPN do telefónu. Iné metódy sú však ťažko zložité.

Kredit za obrázok: Autor: .elcic / Shutterstock.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me