Pre všetkých začiatočníkov vo svete sietí VPN sa môže zdať, že je do nich zapojených veľa žargónov. V skutočnosti však pojmy VPN, ktoré sa používajú pravidelne, nie sú zbytočnými technickými rozhovormi: sú nevyhnutné na pochopenie toho, či je služba VPN dobrá. Okrem toho je potrebné túto terminológiu pochopiť (aspoň trochu), aby sa zabezpečilo bezpečné nastavenie siete VPN.

Nechápte ma zle, nemusíte sa stať expertom VPN - v skutočnosti - úroveň znalostí potrebných na úspešné nastavenie siete VPN je dosť malá. Navyše, ak sa rozhodnete pre serióznu, osvedčenú sieť VPN (ktorá má vlastný softvér VPN), nemusíte toho veľa vedieť. Dôvod? Najlepšie VPN - napríklad ExpressVPN - majú všetky potrebné možnosti v rámci svojho softvéru. Preto musí predplatiteľ nainštalovať softvér a potom vybrať svoje preferencie v ponuke VPN.

Ľudia, ktorí sa rozhodnú nezaregistrovať sa do VPN pomocou vlastného klienta (softvér VPN), budú občas musieť nastaviť šifrovanie OpenVPN pomocou softvéru OpenVPN tretích strán. Nie je to také jednoduché, ako iba stiahnutie vlastného softvéru VPN na svetovej úrovni - nie je to také ťažké..

ako nastaviť

OpenVPN Encryption

OpenVPN je názov najbezpečnejšieho šifrovania VPN na trhu. Vzhľadom na to, že poskytuje bezkonkurenčnú úroveň bezpečnosti a ochrany osobných údajov, ide o šifrovanie VPN, ktoré náš tím na webe ProPrivacy.com vždy odporúča použiť..


Z tohto dôvodu táto príručka obsahuje inštalačné príručky pre Android a Windows pre softvér OpenVPN od tretích strán. Táto príručka preto pomôže každému (bez ohľadu na úroveň jeho odbornosti) nastaviť OpenVPN na všetkých VPN, ktorá poskytuje ono. Táto príručka je preto komplexná.

Nastavenia DNS - manuálne nastavenie

Aby sme boli úplne dôkladní, zahrnuli sme dokonca aj sprievodcu manuálnym nastavením DNS. Požiadavky DNS sú dôležitou súčasťou vášho webového prenosu ktoré môžu rozdávať vašu polohu a identitu. Za účelom a Sieť VPN vás ochráni, je dôležité, aby ste nemali žiadne „úniky DNS“.

Výber siete VPN a jej inštalácia

Prvá vec, ktorú musíte urobiť po spýtaní sa, ako nastaviť domácu sieť VPN, je premýšľať o tom, pre čo chcete sieť VPN. A koľko chcete minúť za VPN? Je zrejmé, že každý chce platiť čo najmenej, avšak zaplatenie menej môže mať za následok ďalšie kroky nastavenia (konkrétne oddiely 4 a 5 tejto príručky)..

Najlepšie VPN privádzajú celý zážitok na prechádzku v parku. Okrem toho VPN, ktoré v hornej časti hry poskytujú to najlepšie zo všetkého. Z tohto dôvodu môžu niektoré siete VPN obsahovať článok v 5 najlepších VPN pre šport, 5 najlepších VPN pre Windows, najlepší VPN pre Macbook a 5 najlepších VPN pre streamovanie. Iba vy viete, pre čo chcete svoju službu VPN, a preto je pre uľahčenie vášho života tu, že na ProPrivacy.com máme päť najlepších zoznamov pre každú predstaviteľnú možnosť (a ak si myslíte, že nám niečo uniklo, neváhajte a kontaktujte us). Ak chcete nájsť najlepšiu sieť VPN pre vás, jednoducho použite navigáciu v hornej časti ktorejkoľvek stránky a vyhľadajte päť najlepších zoznamov VPN pre váš účel. Alebo, ak chcete len to najlepšie všestranné služby, prečítajte si článok o najlepších službách VPN.

Kliknite a prejdite na odber

Teraz, keď ste sa rozhodli, všetko, čo musíte urobiť, je prejsť na ich webovú stránku kliknutím na odkaz v našom sprievodcovi a zaregistrovať sa do siete VPN. Dobrá sieť VPN vyžaduje na registráciu iba e-mailovú adresu a spôsob platby. Platba sa zvyčajne môže uskutočniť niekoľkými spôsobmi, napríklad kreditnou alebo debetnou kartou, PayPal alebo bitcoínmi pre tých, ktorí chcú.

Po úspešnom prihlásení a získaní hesla sa môžete prihlásiť na webovú stránku poskytovateľa VPN a získať prístup k softvéru VPN. Ak ste používateľom systému Android alebo iOS, môžete túto aplikáciu zvyčajne získať aj v obchode Google Play alebo iTunes. Po inštalácii do smartfónu alebo tabletu sa jednoducho prihláste pomocou prihlasovacích údajov od prihlásenia sa do služby.

Rozhodovanie o šifrovaní

Po nainštalovaní siete VPN musíte urobiť rozhodnutie o šifrovaní. Protokol PPTP je k dispozícii vo väčšine sietí VPN, ale je to zastaraný šifrovací protokol, ktorý vás nezabezpečí - preto ho nepoužívajte.

Najlepším dostupným protokolom VPN je OpenVPN, takže ak ho má vaša VPN v ponuke, vyberte ho. Niektoré siete VPN navyše poskytujú protokol TCP (Transmission Control Protocol) a UDP (User Datagram Protocol). TCP je spoľahlivejší, ale UDP je rýchlejší - takže ak plánujete streamovať, vyberte UDP.

Použite tento postup:

 1. Kliknite na nastavenie vo vašej VPN (mohlo by to vyzerať podobne) ozubenie). Niektoré siete VPN majú tiež ponuku s názvom „pokročilé nastavenia."
 2. Keď ste v ponuke nastavení, kliknite na „možnosti šifrovania".
 3. Vyberte OpenVPN (TCP pre spoľahlivosť a UDP na streamovanie).

Príklad snímky obrazovky ExpressVPN:

Možnosti šifrovania expresvpn

L2TP / IPsec (Ako nastaviť VPN v systéme Windows 10)

Niektorí ľudia sa občas rozhodnú používať L2TP / IPsec, pretože to funguje natívne v systéme Windows bez potreby softvéru tretích strán. Nie je to také bezpečné ako OpenVPN, ale je to bezpečné (na rozdiel od PPTP). Ak sa rozhodnete použiť protokol L2TP IPsec, postupujte podľa vyššie uvedených krokov vo vašom softvéri VPN, ale namiesto toho vyberte protokol L2TP IPsec.

Ak z nejakého dôvodu vaša sieť VPN nemá vlastného klienta, ktorý má možnosti L2TP IPsec, môžete ho nastaviť manuálne podľa týchto krokov:

1. Najprv pridajte nové pripojenie VPN kliknutím na ikonu Ikona prístupu na internet v systémovej lište.

2. Vyberte položku Nastavenia siete

l2tp 4

3. Teraz, keď ste v sieti & Kliknite na panel s nastaveniami internetu VPN > Pridajte pripojenie VPN.

l2tp5

4. V tejto fáze budete potrebovať svoje VPN adresa servera na nastavenie pripojenia VPN. Okrem toho budete požadovať svoje užívateľské meno a heslo od prihlásenia k službe VPN.

5. V ponuke „Pridať pripojenie VPN“ zadajte nasledujúce nastavenia:

Poskytovateľ VPN: Windows (vstavaný)
Názov pripojenia: [pomenujte pripojenie VPN]
Názov alebo adresa servera: [Vaša adresa servera VPN - získajte ju z VPN]
Typ VPN: L2TP IPsec
Typ prihlasovacej informácie: Používateľské meno a heslo
užívateľské meno: Získajte to od svojho poskytovateľa VPN
heslo: Získajte to od svojho poskytovateľa VPN

Zaškrtnite políčko Zapamätať si moje prihlasovacie informácie.

cvaknutie Uložiť.

l2tp 8

6. Teraz, keď ste úspešne vytvorili pripojenie L2TP IPsec, stačí pripojiť. Ak to chcete urobiť, prejdite na stránku sieť & Panel s nastaveniami internetul. Ak sa chcete pripojiť k serveru VPN, kliknite na ikonu názov spojenia, potom kliknite na pripojiť.

l2tp 7

Nastavenie preferencií a funkcií vlastného klienta

Ak ste sa prihlásili na odber odporúčaného poskytovateľa VPN, budete si môcť vybrať profesionálne funkcie, ako napríklad hlavný vypínač a Ochrana proti úniku DNS. Okrem toho môžete prepnúť na „Automatické pripojenie“. Prepínač zabíjania na báze brány firewall núti všetku komunikáciu prechádzať tunelom VPN. Zaručuje to, že neprenášate na svojho poskytovateľa internetových služieb nijakú nezašifrovanú komunikáciu. Automatické pripojenie tiež pripojí vašu VPN k vybranému serveru, ak by sa pripojenie VPN z akéhokoľvek dôvodu stratilo (takže nemusíte manuálne). Ak chcete tieto funkcie zapnúť, postupujte takto:

 1. Kliknite na nastavenia v softvéri VPN.
 2. Zapnite funkcie, ktoré chcete používať. Ak sa chystáte byť streamovanie pirátskeho obsahu alebo robíte čokoľvek online, čo vy chcú zostať úplne súkromní potom my odporúčame zapnúť funkcia vypínača zabíjania.

Ako nastaviť softvér OpenVPN

OpenVPN: Ako nastaviť VPN v systéme Android

 1. Stiahnite si aplikáciu OpenVPN pre Android tu. Nezabudnite, že OpenVPN pre Android je lepšia (oveľa plnohodnotnejšia) aplikácia ako OpenVPN Connect.
 2. Stiahnite si súbory .ovpn z webu vášho poskytovateľa VPN
 3. Rozbaľte súbory .OVPN na plochu alebo do priečinka, na ktorý si budete pamätať, napríklad: "Súbory OpenVPN"
 4. Ak neviete, ako extrahovať súbor ZIP, stiahnite si WinRAR tu. Vložte súbor zip do priečinka, do ktorého ho chcete rozbaliť, a pravým tlačidlom myši kliknite na súbor a kliknite na tlačidlo "extrahovať tu".
 5. Po extrahovaní si pošlite e-mailom súbory .ovpn.
 6. Otvorte aplikáciu OpenVPN connect, naimportujte si súbory .OVPN, ktoré ste si poslali e-mailom (to sa dá urobiť priamo z poštovej aplikácie) alebo kliknutím na tlačidlo importu v aplikácii OpenVPN connect..
 7. Pripojeniu musíte zadať názov podľa vášho výberu.
 8. Teraz sa stačí pripojiť k jednému zo serverov v aplikácii. Vyžiada si vaše užívateľské meno a heslo (niekedy musíte získať jedinečný kľúč od poskytovateľa VPN, preto si ho overte).

OpenVPN: Ako nastaviť VPN v systéme Windows

 1. Stiahnite si OpenVPN tu
 2. Stiahnite si súbory .ovpn z webu vášho poskytovateľa VPN
 3. Postupujte podľa pokynov na inštaláciu, kým sa na vašom počítači úspešne nenainštaluje OpenVPN. Ak sa zobrazí správa s otázkou, či chcete nainštalovať ovládače TAP, vyberte áno, pretože ich potrebujete.

klepnite na

 1. Rozbaľte a extrahujte súbory .OVPN (získate ich z VPN) do nasledujúceho priečinka: C: Program FilesOpenVPNconfig
 2. Teraz ste pripravení na pripojenie. Kliknite pravým tlačidlom myši na ikonu OpenVPN na pracovnej ploche a potom kliknite na „Spustiť ako správca". Nespúšťajte ho dvojitým kliknutím: musíte ho spustiť ako správca. Zobrazí sa otázka, či ste si istí, kliknite na tlačidlo Áno.

openvpn admin

 1. Teraz kliknite pravým tlačidlom myši na ikonu OpenVPN na paneli úloh (vpravo dole na obrazovke) a vyberte server, ku ktorému sa chcete pripojiť. Zobrazí sa výzva na zadanie používateľského mena a hesla. Kliknite na zapamätať moje heslo, aby ste ho nemuseli znova zadávať (pri prvom pripojení budete musieť požiadať o zapamätanie hesla pre každý server).

Ako manuálne nastaviť nastavenia DNS v systéme Windows

Niekedy môže byť potrebné, aby si ľudia manuálne nastavili svoje nastavenia DNS požiadaviek. Okrem toho používatelia, ktorí sa omylom prihlásia do siete VPN, ktorú neskôr zistia, používajú nezabezpečené servery DNS (ako napríklad GoogleDNS alebo OpenDNS, ktoré uchovávajú protokoly), môžu zmeniť svoje nastavenia DNS tak, aby ich žiadosti spracúvali OpenNIC alebo DNS. WATCH. DNS.WATCH a OpenNIC poskytujú bezplatný prístup k rýchlym serverom požiadaviek DNS bez prihlásenia.

V nižšie uvedenej príručke som ako príklad použil DNS.WATCH, ale treba mať na pamäti, že OpenNIC sa v skutočnosti považuje za ešte bezpečnejší.

Nezabudnite, že ak má vaša VPN zabezpečené servery DNS, je oveľa lepšie ich používať. Obráťte sa preto na svoju sieť VPN a získajte uprednostňované a alternatívne adresy DNS zo svojej siete VPN a namiesto adries VPN používajte adresy uvedené nižšie. Ak chcete zmeniť nastavenia servera DNS v systéme Windows, postupujte takto:

1. V systémovej lište (vpravo dole na obrazovke) kliknite pravým tlačidlom myši na vaše pripojenie k internetu a kliknite na „Otvoriť Centrum sietí a zdieľania“

2. Pravým tlačidlom myši kliknite na aktívne sieťové pripojenie av ponuke vyberte položku Vlastnosti

System tray

3. V okne Vlastnosti pripojenia vyberte IPv4 a potom kliknite na Vlastnosti.

dns 1

DNS2

4. Vo vlastnostiach IPv4 zvoľte "Použite nasledujúci server DNS..." a zadajte preferované a alternatívne servery DNS IPv4. Preferovaný server DNS: 84.200.69.80 Alternatívny server DNS: 84.200.70.40

dns 3

5. Teraz sa vráťte do okna vlastností pripojenia a nastavte IPv6. Vyberte IPv6 a vlastnosti prístupu.

dns 4

6. Vo vlastnostiach IPv6 vyberte položku "Použite nasledujúci server DNS..." a zadajte preferované a alternatívne servery DNS IPv4. Preferovaný server DNS: 2001: 1608: 10: 25 :: 1c04: b12f Alternatívny server DNS: 2001: 1608: 10: 25 :: 9249: d69b

dns 5

7. Teraz, keď ste zmenili nastavenia DNS, je dobré skontrolovať, či nemáte žiadne úniky DNS, ak chcete skontrolovať stránku ipleak.net.

záver

V tejto príručke som uviedol jednoduché kroky na nastavenie novej siete VPN. Okrem toho nezabudnite, že všetky odporúčané siete VPN v našich najlepších piatich zoznamoch majú tendenciu mať aj vlastných sprievodcov nastavením. Ak chcete vidieť obrázky o tom, ako nastaviť konkrétnu sieť VPN, jednoducho prejdite na ich webovú stránku a pozrite si ich sprievodcov. Nakoniec, ak máte akékoľvek otázky, neváhajte a položte nám otázku.

Kredit na obrázok obrázka: BeautyLine / Shutterstock.com

Obrazový kredit: Omelchenko / Shutterstock.com

Obrazový kredit: Nobelus / Shutterstock.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me