Linksys N300 v2 je veľmi lacný smerovač (dostupný od Amazonu za pouhých 35 dolárov), takže nie je prekvapujúce, že nespôsobuje funkcie, ktoré by ste mohli očakávať od produktov vyššej kategórie, a ak chcete USB porty, dvojpásmový príjem 5 GHz, spracovateľský výkon alebo akékoľvek iné funkčné vlastnosti, ktoré sa nachádzajú na mnohých moderných smerovačoch, mali by ste hľadať inde..

To znamená, že aj keď je nedostatočné, robí svoju prácu ako základný smerovač úplne dobre, a čo je najdôležitejšie pre nás, pretože bolo zabalené pomocou DD-WRT, môže sa použiť ako VPN hub pre všetky vaše pripojenie k internetu. zariadenie.

N300 je pomerne šikovný, ale nenáročný klin z čierneho plastu s 5 ethernetovými portami (1 x in, 4 x out), zásuvkou s napájaním a resetovacím gombíkom umiestneným na spodnej hrane jednotky (takže nevidíte porty pri pohľade zhora). Je navrhnutý tak, aby bol umiestnený na povrchu a nemôže byť namontovaný zvisle ani na stenu, a dve antény sú vnútorné, takže z puzdra nič nevyčníva. Z prednej alebo hornej strany nie sú viditeľné žiadne stavové kontrolky a jediné kontrolky sú vôbec LED na portoch LAN.


Ako nastaviť smerovač Cisco Linksys DD-WRT

Vstávanie a prevádzka je smiešne ľahké. Práve sme vypli náš modem / router, zapojili sme N300 a pripojili sme ho k modemu / routeru pomocou dodávaného ethernetového kábla, zapli sme modem / router, potom zapli N300 a ta-da! - všetko fungovalo. Nie chyba spoločnosti Flashrouters, ale zákazníci z krajín mimo USA by si mali uvedomiť, že zásuvka, ktorá bola dodaná s našou jednotkou, bola amerického typu, takže nezabudnite zabezpečiť, aby ste mali k dispozícii medzinárodný adaptér (našťastie sme to urobili!).

Hoci pokyny odporúčajú používať káblové pripojenie, kým nie je všetko správne nastavené, bolo to pre nás trochu nepohodlné, tak sme len pokračovali a pripojili naše Windows PC pomocou WiFi a nenarazili na žiadne problémy.

Po pripojení je potrebné navštíviť stránku nastavenia smerovača. Zahrnuté pokyny sú iba textové, ale všetko je jasne vysvetlené.

Zmena názvu siete a nastavenie bezpečného hesla je najvyššou prioritou a je veľmi ľahké ju vykonať.

Je router Cisco Linksy spoľahlivý?

Router sme umiestnili vo svojich krokoch do konfigurácie „out of the box“ pomocou nášho širokopásmového pripojenia 20 MB / s. Router bol pripojený k bog-štandardu Netgear VMDG280 Wireless N modem / router (dodávaný našim ISP, Virgin Media).

Pripojené priamo k nášmu domácemu modemu / smerovaču (t. J. Nie je pripojené k N300)

Pripojené cez N300

Testy rýchlosti založené na blesku, ako napríklad testy Speedtest.net, nie sú vždy najspoľahlivejšími ukazovateľmi výkonnosti v reálnom svete, a preto sme pomocou softvéru tbbMeter spoločnosti ThinkBroadband merali, ako dlho trvá stiahnutie súboru s veľkosťou 100 MB:

Ak nie je pripojený k smerovaču

Po pripojení k smerovaču

Výsledky tbbMeter naznačujú, že N300 môže byť pomalšia ako smerovač zásob ISP, zatiaľ čo výsledky speedtest.net skutočne ukázali zvýšenie rýchlosti. Uskutočnili sme aj niekoľko (veľmi vedeckých) testov dosahu a zistili sme, že sila signálu N300 bola približne rovnaká ako sila nášho smerovača / modemu pre základné telefóny..

Výkon WiFi na všetkých smerovačoch možno vylepšiť pomocou programu, ako je napríklad inSSIDer, na analýzu rušenia signálu, čo vám umožní vybrať najlepší kanál pre vašu oblasť..

Výrobca uvádza, že N300 je vhodný na súčasné pripojenie až 3 zariadení. V čase písania tohto prehľadu sme sa pokúsili spojiť so všetkým, čo by sme sa mohli do rúk zapojiť (7 zariadení vrátane inteligentnej televízie) a nevyskytli sa žiadne problémy ani spomalenia..

Používanie VPN so smerovačom Cisco N300

Jedným z hlavných dôvodov na získanie smerovača s bleskom DD-WRT (a toho, ktorého sme tu, ProPrivacy, je evidentne najväčší záujem) je to, že všetky zariadenia, ktoré sú k nemu pripojené, môžu mať svoje internetové pripojenie smerované cez server VPN. Podrobnosti nastavenia sa líšia podľa poskytovateľa VPN, ale my sme sa pripojili k PIA bez (príliš) veľkých problémov.

Ako by sa dalo povedať, internet si myslí, že sa nachádzame v New Yorku!

Spustenie klienta VPN vyžaduje výkon spracovania, ale v N300 bohužiaľ chýba, tak ako to ovplyvní výkon?

Pripojenie k serveru VPN v New Yorku pomocou smerovača

Pripojenie k serveru VPN v New Yorku pomocou softvérového klienta Windows

Nie je pripojený k sieti VPN (ale používa rovnaký server speedtest.net v New Yorku)

Tieto výsledky ukazujú obmedzenia procesora a pamäte N300. Jednou z najlepších vecí pri používaní smerového smerovača je to, že výhody môžu získať aj zariadenia, ktoré bežne nemôžu používať sieť VPN.

Naša inteligentná televízia má teraz prístup k geograficky obmedzeným službám, ako je Hulu (k dispozícii iba v USA).

záver

Bezpochyby je N300 poddimenzovaný a hoci jeho výkon bez VPN je zhruba na rovnakej úrovni ako router / modem dodávaný s našimi poskytovateľmi ISP, bojuje s VPN.

N300 v2 vyzerá dobre a je veľmi ľahko nastaviteľný. Ako lacné a veselé riešenie na pripojenie všetkých domácich zariadení pomocou VPN to funguje, len neočakávajte, že taký lacný smerovač, ktorý bude zodpovedať rýchlosti VPN vašej Quad -základné zviera z PC dokáže zvládnuť ...

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me