Väčšina poskytovateľov VPN má na svojich webových stránkach k dispozícii podrobných sprievodcov nastavením Mac, ale tento článok poskytuje všeobecný prehľad o tom, ako nainštalovať VPN pre Mac.

Použite vlastný počítačový softvér VPN od spoločnosti VPN

MacOS nie je tak dobre podporovaný vlastnými VPN klientmi ako Windows, ale väčšina VPN ponúka špecializovaný Mac softvér. Ako trochu uvidíme, manuálna konfigurácia VPN v MacOS nie je náročná, ale použitie vlastnej VPN je jednoducho šialene ľahké.

Z dôvodu vlastnej povahy softvéru sa podrobnosti nastavenia môžu mierne líšiť od VPN po VPN. Všeobecne však:

  1. Zaregistrujte sa do siete VPN a ďalšie informácie nájdete v našej najlepšej príručke pre siete VPN.
  2. Stiahnite si jeho softvér Mac.
  3. Nainštalujte aplikáciu. Zvyčajne to znamená iba dvojité kliknutie na stiahnutý súbor .dmg a nasledujúce pokyny.
  4. Spustite aplikáciu. Pri prvom spustení budete pravdepodobne vyzvaní na zadanie podrobností o svojom účte. Upozorňujeme, že je bežné, že aplikácie VPN vyžadujú na spustenie oprávnenia správcu.

Keď ste v aplikácii, jednoducho vyberte server VPN, ku ktorému sa chcete pripojiť, a stlačte „Pripojiť“. Je však potrebné preskúmať možnosti aplikácie. Dôležité nastavenia, ako napríklad ochrana proti úniku DNS a prepínače zabíjania, sú často voliteľné a musia sa manuálne povoliť. Nemám potuchy, prečo, ale tak to máte.

Expressvpn Mac 2


Funkcia „Network Lock“ ExpressVPN poskytuje prepínač zabíjania na báze brány firewall a ochranu pred únikom DNS. Preto sa uistite, že je zapnutá.

Môžete tiež skontrolovať, či aplikácia používa protokol OpenVPN, pretože toľko predvolených nastavení je pre menej bezpečné (ale možno rýchlejšie) protokoly VPN. Potešenie nájdete tu pre viac informácií o protokoloch VPN.

Tunnelblick

Tunnelblick je otvorený zdroj na stiahnutie klienta OpenVPN, ktorý môže byť nakonfigurovaný tak, aby pracoval so špeciálnymi konfiguračnými súbormi Tunnelblick (.tblk) alebo so štandardnými konfiguračnými súbormi OpenVPN (.ovpn a .conf)..

Teraz obsahuje úplnú ochranu pred únikom DNS a ochranu pred únikom WebRTC (Web Real-Time Communication). Najnovší klient verzie beta má tiež prepínač zabíjania na báze brány firewall.

1. Stiahnite si Tunnelblick alebo bežné konfiguračné súbory OpenVPN z vami vybranej služby VPN. Budete potrebovať jeden súbor na každé umiestnenie servera VPN, hoci je často možné stiahnuť viac konfigurácií do jedného súboru ZIP. V takom prípade musíte súbory pred použitím rozbaliť.

2. Stiahnite, nainštalujte a spustite program Tunnelblick. Na uvítacej obrazovke vyberte „Mám konfiguračné súbory.“

Tunnelblick 1

3. Potiahnite konfiguračný súbor (alebo viacnásobné súbory pre viac konfigurácií servera) na ikonu Tunnelblick na paneli s ponukami.

Tunnelblick 3

4. Stlačte „Inštalovať“ a potom vyberte, či chcete nainštalovať iba pre seba alebo všetkých používateľov vášho počítača Mac. Pravdepodobne si vyžiada heslo správcu.

Tunnelblick 6

5. A to je nastavenie hotové! Ak sa chcete pripojiť k serveru VPN, kliknite na ikonu Tunnelblick na paneli s ponukami a vyberte server VPN.

Tunnelblick 4

Ikona zmení tmavší odtieň, čo znamená, že ste pripojení. Ak nad ňou umiestnite kurzor, zobrazia sa ďalšie informácie.

Dodatok:

Zapnite ochranu pred únikom DNS

Ochrana tunelov IPv4 a IPv6 DNS nie je v Tunnelblick predvolene povolená. Ak chcete povoliť ochranu úniku DNS, prejdite na Konfigurácie -> Nastavenia a začiarknite políčka vedľa položky „Trasovať všetok prenos IPv4 cez VPN“ a „Zakázať IPv6“.

Tunnelblick 7

Upozorňujeme, že spoločnosť Tunnelblick nechráni pred únikom WebRTC. Preto budete musieť problém vyriešiť manuálne (Safari tým nie je dotknutý).

Zapínanie vypínača v systéme Mac

Novinkou v najnovšej beta verzii aplikácie Tunnelblick je veľmi vítaná funkcia prepínača zabíjania. To zabezpečí, že vaša skutočná adresa internetového protokolu (IP) nebude odhalená v prípade výpadku siete VPN.

Ak chcete povoliť prepínač kill, prejdite na Konfigurácie a kliknite na individuálnu konfiguráciu VPN (prepínač kill musí byť povolený pre každú konfiguráciu). Kliknite na pole „Pri neočakávanom odpojení“ a v rozbaľovacej ponuke vyberte možnosť Zakázať prístup k sieti.

Tunnelblick Kill Switch

Ručne nakonfigurujte VPN pre Mac PPTP, L2TP / IPsec alebo IKEv2

MacOS je dodávaný so vstavaným klientom VPN, ktorý podporuje protokoly VPN PPTP, L2TP / IPsec a IKEv2. Z dôvodov podrobne diskutovaných v VPN Encryption: Kompletný sprievodca, vždy odporúčam používať namiesto toho OpenVPN aplikáciu. Ale IKEv2 je tiež dobrá voľba.

Veľkou výhodou pripojenia PPTP, L2TP / IPsec a IKEv2 VPN je to, že sa dajú nastaviť bez potreby sťahovania aplikácií VPN tretích strán..

  1. Prejdite na Predvoľby systému -> Network. Kliknite na tlačidlo + a vyberte položku Rozhranie: VPN v rozbaľovacom dialógovom okne.
  2. Vyberte protokol VPN (typ VPN) a vyberte názov pripojenia VPN (voliteľné)..

Macos 1

  1. Vyplňte podrobnosti o serveri nastaveniami, ktoré vám poskytla vybraná služba VPN.

Macos2

Vstavaný klient MacOS VPN nemá žiadnu formu ochrany pred únikom WebRTC, takže ak používate zraniteľný prehliadač, mali by ste WebRTC deaktivovať manuálne. Upozorňujeme, že Safari nepoužíva WebRTC, a preto nie je zraniteľný voči únikom WebRTC. Je to však patentovaný softvér s uzavretým zdrojom.

Ako otestovať VPN pre Mac

Bez ohľadu na to, aký druh VPN používate, macOS zobrazí ikonu na paneli upozornení vždy, keď je VPN pripojená. To vám na prvý pohľad dá vedieť, že ste chránení.

Airvpn Mac

Kliknutím na ikonu sa zvyčajne zobrazia ďalšie podrobnosti a možnosti. Pre ďalšie potvrdenie, že VPN je pripojená a pracuje správne, môžete spustiť test úniku IP…

Skontrolujte úniky IP z počítačov Mac VPN

Po pripojení k sieti VPN (pomocou akejkoľvek metódy) je vhodné skontrolovať úniky IP.

Príklad Ip úniku 2

Vyššie uvedený príklad ukazuje zlý prípad úniku IPv6. Výsledok DNS IPv4 správne ukazuje, že som v USA pripojený k serveru VPN, ale webová stránka môže vidieť moju skutočnú adresu IPv6 vo Veľkej Británii prostredníctvom pravidelného úniku DNS a WebRTC. Fail!

Ak chcete získať ďalšie informácie o zabezpečení online vo Veľkej Británii, prečítajte si nášho sprievodcu Best VPN UK.

Upozorňujeme, že súkromné ​​použitie - [RFCxxxx] IP sú iba miestne adresy IP. Nemôžu sa použiť na identifikáciu jednotlivca alebo zariadenia, a preto nepredstavujú únik IP.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me