Nastavenie VPN v iPhone nie je náročná úloha. V závislosti od toho, na ktorej VPN sa rozhodnete, však existuje niekoľko rôznych spôsobov. Najlepšie služby iPhone VPN majú vlastné aplikácie, ktoré si môžete stiahnuť buď z obchodu iTunes alebo z webových stránok VPN. Sťahovanie a inštalácia týchto sietí VPN je rovnaká ako inštalácia akejkoľvek inej aplikácie. Aby sme vás však sprevádzali týmto procesom, napísali sme túto príručku.

Niektoré siete VPN nemajú vlastný softvér VPN (známy ako klient VPN) pre zariadenia iOS. Drvivá väčšina sietí VPN však poskytuje účastníkom prístup k konfiguračným súborom OpenVPN (súbory .ovpn). Tieto súbory môžu byť použité s vynikajúcim softvérom OpenVPN Connect od tretích strán.

OpenVPN Connect je klient VPN, ktorý napísali vývojári protokolu OpenVPN. Toto je najbezpečnejší dostupný protokol VPN. Inštalácia OpenVPN Pripojenie a import súborov .ovpn je veľmi jednoduché a nemusíte sa naňho vôbec sústrediť. Aby sme vám však pomohli, zahrnuli sme sprievodcu ďalej v tomto článku.

Ako nastaviť aplikáciu VPN pre iPhone

Ak chcete nastaviť aplikáciu VPN na iPad, nastaviť VPN na iPhone alebo nastaviť VPN na akomkoľvek inom zariadení so systémom iOS, postupujte takto:

 1. Vyberte sieť VPN zo zoznamu najlepších služieb iOS VPN.
 2. Prejdite na webovú stránku VPN kliknutím na odkaz a prihlásením sa na odber svojej obľúbenej siete iOS VPN. V tomto príklade sme použili ExpressVPN. Pamätajte, že ročné predplatné vám ušetrí veľa peňazí.
 3. Po prihlásení na odber, Prihláste sa pomocou prihlasovacích údajov a hesla, ktoré ste zadali pri prihlásení na odber.ExpressVPN pre iPhone
 4. Klepnite na Môj účet alebo K stiahnutiu v závislosti od VPN. Prípadne môžete získať možnosť kliknite na „Nastaviť ExpressVPN“ (alebo ktorúkoľvek VPN, ktorú ste si predplatili).
 5. Teraz budete presmerovaní na stránku nastavenia systému iOS.

  Vyberte možnosť „Stiahnuť z obchodu s aplikáciami“. Teraz budete presmerovaní na softvér VPN. Inštalácia je jednoduchá, postupujte podľa pokynov na obrazovke. Počas nastavovania vás vaše zariadenie iOS môže požiadať o prístupový kód zariadenia, zadať ho alebo použiť dotykové ID a kliknúť na povolenie.ExpressVPN pre iPhone


 6. Po inštalácii aplikácie iOS VPN, spustiť softvér. Budete musieť znova zadať svoje poverenia.
 7. V ponuke siete VPN, vyberte Nastavenia (zvyčajne v ponuke hamburger alebo ozubené koliesko).
 8. Vyberte preferovaný protokol VPN

  . Odporúčame vám používať šifrovanie Open VPN šifrovanie TCP alebo UDP. UDP je najlepšie na streamovanie. Ak to nie je k dispozícii, vyberte protokol L2TP (Layer 2 Tunneling Protocol) / Internet Protocol Security (IPSec) alebo IKEv2. Oba protokoly sú silné. Nepoužívajte protokol PPTP (Point-to-Point Tunneling Protocol), pretože protokol PPTP je neistý.Protokol VPN pre iPhone

 9. konečne, zo zoznamu vyberte server VPN

  umiestnení servera a kliknite na Pripojiť.ExpressVPN pre iPhone

 10. Po nadviazaní pripojenia k sieti VPN sa v sieti iPhone / iPad VPN zobrazí pripojenie povolené na obrazovke. Vaša IP adresa je teraz adresa VPN a vaše údaje sú bezpečné, Takže môžeš prístup na ľubovoľnú webovú stránku.

Niektoré siete VPN majú funkciu automatického spustenia a funkcie automatického pripojenia. Ak chcete, aby bola vaša VPN aktívna vždy, keď používate internet, vyberte tieto možnosti v nastaveniach VPN. Prípadne stačí spustiť aplikáciu ručne zakaždým, keď ju chcete používať, vyberte server a kliknite na Pripojiť.

Express VPN pre iPhone

Najlepšie protokol VPN pre iPhone

V systéme iOS je k dispozícii niekoľko šifrovacích protokolov:

 • PPTP - poskytuje menšie zabezpečenie a súkromie, ale je rýchle.
 • L2TP / IPSec - silnejšia bezpečnosť ako PPTP, ale stále nie je dokonalá.
 • Internet Key Exchange verzia 2 (IKEv2) - najpoužívanejší protokol pre klientov iOS VPN. Je to bezpečné, ale nie také silné ako Open VPN.
 • OpenVPN - otvorený zdrojový a vysoko bezpečný protokol. Tento protokol poskytuje šifrovanie na vojenskej úrovni, ak je implementovaný správne. Všetky siete VPN pre systém iOS v tomto článku poskytujú bezpečnú implementáciu. Niekedy je potrebné stiahnuť softvér Connect od tretej strany. Je to veľmi jednoduché a umožní vám to používať OpenVPN, ak chcete. Pokyny na manuálne nastavenie siete VPN nájdete v mojej príručke uvedenej nižšie.

Nie ste si istí, aké šifrovanie použiť? Pozrite sa na naše Ultimate Encryption Guide Pre viac informácií.

Konfigurácia OpenVPN na iPhone

Niekedy môže byť potrebné nastaviť sieť VPN pomocou OpenVPN Connect tretej strany na zariadení iOS. Ak šifrovanie OpenVPN nie je dostupné vo vlastnom softvéri iOS VPN, budete si musieť stiahnuť klientsky softvér tretej strany. Je to veľmi jednoduché:

 1. Stiahnite si aplikáciu OpenVPN Connect

  .OpenVPN pre iPhone

 2. Nainštalujte softvér do svojho zariadenia.
 3. Prejdite na webovú stránku svojej siete VPN a stiahnite konfiguračné súbory OpenVPN (súbory .OVPN). Zvyčajne to budete musieť urobiť na počítači, pretože sú na zip. Tieto súbory sa nachádzajú v oblasti sťahovania, kde ste dostali softvér VPN. Ak máte vôbec nejaké problémy s nájdením týchto súborov na webových stránkach vašej VPN, jednoducho požiadajte ich tím podpory. Stiahnite si konfiguračné súbory pre servery, ktoré chcete použiť.Konfigurácia VPN pre iPhone

 4. Rozbaľte súbory a pošlite im e-mailom (aby ste ich mohli otvoriť v telefóne iPhone). Otvorte e-mail v telefóne iPhone a stiahnite si súbory do svojho zariadenia, aby ste ich mohli použiť v aplikácii.
 5. Otvorte aplikáciu Connect a kliknite na Import. Vyberte súbory, ktoré ste uložili do svojho zariadenia v kroku 4.Otvorte VPN pre iPhone

 6. Po importovaní súborov kliknite na server, ku ktorému sa chcete pripojiť, a zadajte svoje užívateľské meno a heslo.OpenVPN pre iPhone

 7. Po pripojení aplikácie je vaše zariadenie zabezpečené šifrovaním a vaša IP adresa je adresa vzdialeného servera.
 8. Teraz stačí spustiť aplikáciu Connect a pripojiť sa k serveru, kedykoľvek budete chcieť používať vašu VPN. Heslo by sa malo automaticky uložiť do aplikácie connect, aby ste ho nemuseli zakaždým znova zadávať.

Nezabudnite: Vaša VPN bude mať svojho vlastného sprievodcu. Ak ju chcete používať, požiadajte ich zákaznícku podporu, aby vás prepojili s týmto sprievodcom, alebo si pozrite časť FAQ na webovej stránke. Táto príručka bude špecifická pre VPN, ktorú ste si predplatili. Bude však mať rovnaké kroky, ktoré tu boli uvedené.

Ako otestovať VPN pre iPhone

Tu na serveri ProPrivacy.com pravidelne testujeme siete VPN, aby sme skontrolovali ich výkonnosť. To znamená, že si môžete prečítať o ich rýchlosti a celkovom výkone na svojich individuálnych recenziách. Úplne však chápeme, či chcete sami skontrolovať výkonnosť svojho klienta VPN. Ak to chcete urobiť, jednoducho prejdite na túto webovú stránku a otestujte svoje internetové rýchlosti s VPN aj bez VPN.

Najlepšie je vybrať testovací server vo vašom okolí. Potom kliknite na „kombinovaný test“. Otestuje sa tým rýchlosť odosielania a sťahovania. Nezabudnite skontrolovať svoje rýchlosti s VPN a bez VPN, aby ste porovnali úrovne výkonu.

Ako odstrániť VPN z vášho iPhone

Zbavenie sa VPN zo zariadenia je rovnaké ako odstránenie akejkoľvek inej aplikácie z obchodu Apple. Stačí ho vybrať na obrazovke aplikácií a odstrániť. Ak sa chcete uistiť, že na svojom zariadení nemáte stále pretrvávajúci profil VPN, postupujte takto:

 1. Otvorené nastavenie.
 2. Kliknite na všeobecný, potom prejdite nadol a vyberte položku Profile.
 3. vybrať Konfiguračný profil VPN.
 4. Po otvorení vášho konfiguračného profilu VPN kliknite na Odstrániť profil.
 5. Vyvolá sa výzva na potvrdenie. Kliknite na tlačidlo delete.

Súbor profilu bude teraz odstránený aj z vášho zariadenia so systémom iOS.

Kredit na názov obrázka: Chayantorn Tongmorn

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me