Ak vlastníte smerovač DD-WRT, môžete doň nainštalovať softvér svojej VPN. Pamätajte, že nie všetky siete VPN sú kompatibilné s firmvérom DD-WRT, takže ak si chcete router smerovať pomocou DD-WRT sami, musíte sa poradiť s výrobcom..


Pre väčšinu ľudí je proces inštalácie firmvéru DD-WRT príliš technický (a môže mať za následok "bricking" it). Z tohto dôvodu sa väčšina ľudí rozhodne kúpiť si smerový DD-WRT router. V skutočnosti je dokonca možné kúpiť vopred zabalený smerovač DD-WRT, ktorý je dodávaný s predinštalovaným softvérom vašej siete VPN. Viac informácií o našich obľúbených predzábleskových smerovačoch nájdete na našich 5 najlepších DD-WRT smerovačoch z roku 2018..

Ak už vlastníte smerovač DD-WRT a chcete nainštalovať softvér VPN do zariadenia sami - táto príručka je pre vás!

Nastavte si VPN na vašom smerovači

Najlepšia forma šifrovania VPN je OpenVPN. Z tohto dôvodu sa táto príručka nastavenia zameriava na odporúčaný protokol. Ak chcete, aby vaše zariadenia boli čo najbezpečnejšie, odporúčame vám používať OpenVPN.

Aby ste nainštalovali špičkový klient VPN na smerovač DD-WRT (napríklad ExpressVPN - príklad použitý v tejto príručke), budete potrebovať firmvér DD-WRT, ktorý dokáže spustiť najnovšie konfigurácie VPN. a na palube je minimálne 8 MB pamäte typu flash.

Ak chcete skontrolovať, či má váš smerovač tieto funkcie, musíte sa poradiť s výrobcom. Prípadne by ste sa mohli opýtať na Flashrouters.com - pretože sú odborníkmi v oblasti smerovaných smerovačov.

Ak je váš smerovač vhodný, môžete podľa pokynov v tejto príručke nainštalovať sieť VPN do smerovača. V tomto článku vás prevedieme inštaláciou pripojenia OpenVPN na smerovač (najbezpečnejšia forma pripojenia VPN s vojenským šifrovaním)..

 1. Ak chcete nastaviť smerovač VPN na smerovači DD-WRT, musíte si najprv stiahnuť konfiguračné súbory OpenVPN. Tieto súbory vám poskytne vaša VPN, preto ich prosím kontaktujte. Nezabudnite, že vaša VPN bude mať sprievodcu nastavením, ako je tento, (ktorý je špecifický pre túto VPN), preto ich požiadajte, aby si aj tohto sprievodcu prezreli.!
 2. Vo webovom prehliadači prejdite na stránku s nastaveniami smerovača (vo väčšine smerovačov DD-WRT je predvolená adresa http://192.168.1.1)
 3. Keď ste na ovládacom paneli smerovača DD-WRT, kliknite na ikonu služby kartu, za ktorou nasleduje VPN sub-tab.
 4. Ďalej povoľte Spustite klienta OpenVPN voľba. Týmto sa otvorí internetový obchod Konfiguračný panel OpenVPN kde budete môcť zadať svoje nastavenia.Sprievodca nastavením DD-WRT

Pre verzie DD-WRT s overením totožnosti používateľa

Tento krok závisí od toho, či má vaša verzia firmvéru DD-WRT overenie totožnosti používateľa. Ak tak urobí, postupujte podľa týchto krokov, ak nie prejdete na ďalšiu časť.

 1. Ak má vaša verzia DD-WRT Overenie totožnosti používateľa, vaša obrazovka by mala mať toto:Sprievodca nastavením DD-WRT
 2. Ak áno, zadajte nasledujúce nastavenia: silné>Server IP / Name: Túto adresu dostanete od svojej VPN Užívateľské meno: Toto používateľské meno dostanete z vašej siete VPN (môže sa líšiť od vášho prihlasovacieho mena VPN) heslo: Toto heslo dostanete z vašej VPN (môže sa líšiť od vášho prihlasovacieho hesla k VPN)

Pre verzie DD-WRT bez overenia totožnosti používateľa

Ak vaša verzia DD-WRT nemá overenie totožnosti používateľa, postupujte podľa týchto krokov:

 1. Pozrite sa na Dodatočná konfigurácia a zadajte nasledujúci príkaz: auth-user-pass /tmp/auth.txt
 2. IP adresa / názov servera“Je adresa umiestnenia servera VPN, ku ktorému sa chcete pripojiť. Nájdete svoje IP adresa / názov servera a prístav v .konfiguračný súbor ovpn získate z VPN. Postup: Otvorte súbor .ovpn v ľubovoľnom textovom editore. kópie názov „vzdialeného“ klastra servera uvedený v konfiguračnom súbore a vložiť to do Adresa servera / port pole základného ovládacieho panela OpenVPN. To isté urobte pre prístav.Sprievodca nastavením DD-WRT
 3. Na ovládacom paneli smerovača DD-WRT kliknite na kartu „Služby“ a potom na podkartu „VPN“..
 4. Vyhľadajte Dodatočná konfigurácia a zadajte podrobnosti o konfigurácii. Budete ich musieť získať z VPN.
  Pre ExpressVPN vyzerajú takto:Sprievodca nastavením DD-WRT
 5. V textovom editore sa pozrite na konfiguračný súbor OpenVPN (.ovpn), ktorý ste dostali od poskytovateľa VPN skôr. Skopírujte a prilepte text medzi "tls-auth a /tls-auth" do Autentifikačný kľúč TLS lúka. Ak chcete skopírovať správne údaje, pozrite si nasledujúci obrázok: Sprievodca nastavením DD-WRT
 6. Prezrite si znova súbor .ovpn v textovom editore a skopírujte text medzi nimi "ca a /ca" a vložte ho do CA Cert lúka. Pozri ukážkový obrázok nižšie:Sprievodca nastavením DD-WRT
 7. Skopírujte text medzi "cert a / cert" a vložte ho do Certifikát verejného klienta lúka. Ak chcete skopírovať správne údaje, pozrite si nasledujúci obrázok:Sprievodca nastavením DD-WRT
 8. Skopírujte text medzi "kľúč a / key" a vložte ho do Certifikát verejného klienta lúka. Ak chcete skopírovať správne údaje, pozrite si nasledujúci obrázok:Sprievodca nastavením DD-WRT
 9. Kliknite na Uložiť, a potom kliknite na tlačidlo OK Použiť nastavenia na spustenie pripojenia k VPN.
 10. Ak chcete skontrolovať stav pripojenia, kliknite na ikonu Postavenie > OpenVPN. Ak vidíte prázdne formuláre, niečo nebolo správne nastavené. Pravdepodobne budete musieť znova vykonať vyššie uvedené kroky, aby ste sa uistili, že všetko bolo zadané a správne uložené. Po správnom zadaní by mala vyzerať ako na nasledujúcom obrázku: Sprievodca nastavením DD-WRTSprievodca nastavením DD-WRT
 11. Ak potrebujete pomoc s niektorým z vyššie uvedených krokov alebo ak nie je niečo jasné, kontaktujte priamo svoju sieť VPN. Budú mať sprievodcu špecifického pre VPN, ako je tento, so všetkými potrebnými údajmi. Podpora live chatu vás tiež rád prevedie týmto procesom.

Ako otestovať VPN vo vašom smerovači

Úniky DNS informujú vášho poskytovateľa internetových služieb, aké webové stránky navštevujete online: kazia súkromie poskytované sieťou VPN. Toto je obrovský problém, a preto by ste mali vždy zabezpečiť, aby nedochádzalo k únikom DNS. Ak chcete zaistiť, aby nedochádzalo k únikom DNS z pripojenia VPN smerovača, postupujte podľa nasledujúcich krokov.

 1. Na prístrojovej doske smerovača choďte na Nastaviť > Základné nastavenie.Sprievodca nastavením DD-WRT
 2. pod Nastavenia servera sieťových adries (DHCP), zadajte nasledujúce nastavenia DNS (jedná sa o nastavenie pre Google DNS - možno budete musieť použiť iné nastavenie DNS, preto sa obráťte na svoju VPN): Statický DNS 1: 8.8.8.8 - Statický DNS 2: 8.8.4.4 - Nútené presmerovanie DNS: začiarknite toto políčko Sprievodca nastavením DD-WRT
 3. V dolnej časti stránky kliknite na Uložiť a Použiť nastavenia.Sprievodca nastavením DD-WRT
 4. V hornej časti stránky prejdite na služby > služby.Sprievodca nastavením DD-WRT
 5. pod Ďalšie možnosti DNSMasq, zadajte nasledujúce rozhranie = tun1 (pre ExpressVPN). Mali by ste si však tieto nastavenia VPN vyžiadať alebo sa riadiť ich konkrétnymi pokynmi.
 6. V dolnej časti stránky kliknite na Uložiť a Použiť nastavenia.

Sprievodca nastavením DD-wRT VPN - záver

Inštalácia VPN na router DD-WRT znamená, že všetky zariadenia vo vašej domácnosti sú chránené jediným pripojením VPN. Toto je mimoriadne efektívny a bezpečný spôsob nastavenia VPN. Vyššie sme vysvetlili kroky potrebné na inštaláciu VPN na routeri DD-WRT. V príklade používame ExpressVPN. Každá z VPN v našich 5 najlepších VPN pre smerovače DD-WRT však bude mať špecifického sprievodcu nastavením, preto sa, prosím, obráťte na svoju VPN, kde nájdete presnejšie pokyny pre nastavenie VPN..

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me