Dnes máme všetci obrovské množstvo textových dokumentov, piesní, fotografií, videí a iných osobných údajov, ktoré chceme chrániť. Lokálne ukladanie našich údajov môže byť riskantné, pretože pevný disk sa môže poškodiť a mobilné zariadenie sa môže stratiť, odcudziť alebo zlomiť..


V správach sa dokonca objavili ľudia, ktorí pri aktualizácii operačného systému Windows veľa strácajú celú svoju zbierku fotografií, a to až do zúfalstva. Ukladanie údajov online je vynikajúci spôsob ochrany pred takýmito stratami, ale je bezpečné ukladanie v cloude?

Pokiaľ ide o zálohovanie údajov online, existuje niekoľko kľúčových služieb, ktoré ľudia zvyčajne používajú. Sú to; Disk Google, Dropbox, OneDrive a iCloud. V tomto článku sa pozrieme na tieto populárne ukladacie služby a preskúmame, aké bezpečné sú tieto cloudové ukladacie služby skutočne.

Je Disk Google bezpečný?

Disk Google predstavuje jednoduchý a efektívny spôsob zálohovania údajov do cloudu. Keďže je k dispozícii zadarmo (až 5 GB úložného priestoru) pomocou účtu Gmail, je veľmi populárny..

Pre ľudí, ktorí zálohujú citlivé dokumenty, však môžu existovať obavy o to, ako je Disk Google skutočne bezpečný. Koniec koncov, dôkazy o pracovnej činnosti spoločnosti Google spolu s NSA sa už predtým týkali jej monitorovacieho programu PRISM. Aký druh zabezpečenia poskytuje Disk Google skutočne? Ak považujete Disk Google za jednu z možností, prečítajte si našu recenziu na Disku Google.

V preprave

Prvé možné bezpečnostné riziko pre vaše dáta je počas prenosu. Keď odovzdáte svoje údaje na centrálne servery spoločnosti Google, musia cestovať tam cez internet, čo znamená, že počas prenosu môžu byť zachytené..

Aby sa tomu zabránilo, spoločnosť Google pred odovzdaním údajov šifruje vaše údaje pomocou protokolu TLS. Je to rovnaký šifrovací štandard, ktorý sa používa na zabezpečenie pripojenia prehliadača k webovým stránkam HTTPS. Rýchla kontrola pomocou nezávislého nástroja na auditovanie šifrovania Qualys SSL Labs odhaľuje, že pripojenia TLS spoločnosti Google sú hodnotené ako A + (čo je také dobré, ako sa dá).

Google tiež šifruje vaše údaje vždy, keď sa prenášajú v rámci jeho vnútornej siete. To znamená, že vaše údaje sú vždy šifrované, keď sa prenášajú z jedného servera Google na druhý a počas synchronizácie s rôznymi zariadeniami.

V pokoji

Keď vaše dáta dorazia do spoločnosti Google, sú šifrované, aby boli chránené v rámci cloudových serverov. Spoločnosť Google používa 128-bitové šifrovanie AES pre všetky údaje, ktoré sú v pokoji. Aj keď to nie je také silné ako 256-bitové šifrovanie; zatiaľ sa stále považuje za budúci dôkaz.

Pre vyššiu bezpečnosť spoločnosť Google šifruje šifrovacie kľúče AES používané na šifrovanie vašich údajov pomocou rotujúcej sady hlavných kľúčov. K údajom uloženým na serveroch spoločnosti Google sa tým pridá ďalšia vrstva zabezpečenia.

Google šifruje všetky vaše súbory "za chodu" aby ste zaistili, že vaše údaje sú vždy bezpečne uložené a že je dešifrovaný iba súbor, ku ktorému chcete skutočne pristupovať. Spoločnosť Google však vo vašom mene drží kľúč k vašim súborom, čo znamená, že spoločnosť môže do vašich súborov vstúpiť, ak chce.

Zásady ochrany osobných údajov

Zmluvné podmienky spoločnosti Google uvádzajú, že "ponecháte si vlastníctvo všetkých práv duševného vlastníctva, ktoré vlastníte na tento obsah. Stručne povedané, to, čo patrí vám, zostáva vaše." Firma však tvrdí, že má právo používať váš súkromný obsah na zlepšenie svojich služieb.

Znamená to, že spoločnosť môže skenovať vaše dokumenty, či neobsahujú informácie a kľúčové slová, aby vám lepšie zobrazovala reklamy (v rámci ostatných služieb) alebo aby inak zlepšila svoje služby a vyvíjala nové. Pretože spoločnosť Google požaduje súhlas s prístupom ku všetkému, čo odovzdáte, nemôže si nárokovať zhodu so zákonom HIPAA.

Spoločnosť Google si tiež vyhradzuje právo odovzdať vaše údaje orgánom, ak sa im doručí príkaz. To znamená, že vláda USA sa mohla dostať do všetkých vašich súborov a nikdy by ste to nevedeli (kvôli objednávkam roubíka). Nič z toho nie je ideálne a je hlavným dôvodom, prečo nie je možné akúkoľvek službu cloudového úložiska, ktorá neposkytuje šifrovanie typu end-to-end, nikdy považovať za skutočne bezpečnú.

Je OneDrive bezpečný?

OneDrive je populárna služba cloudového ukladania poskytovaná spoločnosťou Microsoft. Rovnako ako Disk Google poskytuje používateľom 5 GB bezplatného úložiska ihneď po registrácii k účtu Microsoft. Ak ste používateľom OneDrive, možno vás zaujíma, ako bezpečné sú vaše údaje. Poďme sa pozrieť ...

V preprave

Dáta prenášané do cloudového úložiska OneDrive spoločnosti Microsoft sú šifrované pomocou šifrovania TLS pomocou 2048-bitových kľúčov. Toto je robustné šifrovanie, ktoré zaisťuje, že vaše údaje sú počas prenosu chránené pred hackermi a sledovaním.

S cieľom zabezpečiť vaše údaje v bezpečí pri ich prechode z jedného servera na druhý (spoločnosť Microsoft ukladá vaše údaje na viacerých miestach, aby boli chránené pred katastrofami), spoločnosť tiež šifruje vaše údaje skôr, ako ich interne presunú. Microsoft uvádza, že hoci „údaje sa už prenášajú pomocou súkromnej siete, sú ďalej chránené šifrovaním najlepšej triedy“.

V pokoji

Zatiaľ čo spoločnosť Microsoft definitívne poskytuje informácie o šifrovaní v pokoji pre platiacich používateľov OneDrive na podnikovej úrovni. Pokúsiť sa nájsť dôkazy o šifrovaní v kľude pre používateľov OneDrive je zložitejšie.

Firemným používateľom sa hovorí, že nástroj BitLocker šifruje všetky údaje, ktoré ukladajú na serveroch spoločnosti Microsoft. Šifrovanie jednotlivých súborov poskytuje nepretržité šifrovanie pre každý jednotlivý súbor, ktorý odovzdáte. Podľa spoločnosti Microsoft používa šifrovanie AES 256, ktoré je v súlade so štandardom FIPS (Federal Information Processing Standard) 140-2. Toto je silné šifrovanie.

Napriek nejasnostiam okolo rozdielu medzi obchodnými a osobnými účtami môžeme predpokladať, že spoločnosť Microsoft skutočne poskytuje šifrovanie všetkým používateľom OneDrive. Tento článok určite naznačuje, že je to pravda:

„Každý súbor je v pokoji šifrovaný jedinečným kľúčom AES256. Tieto jedinečné kľúče sú šifrované sadou hlavných kľúčov uložených v úschovni Azure Key Vault. “

Z tohto tvrdenia vyplýva, že všetci používatelia OneDrive dostávajú pokojné šifrovanie a že toto šifrovanie je nepretržité. (Aj keď by bolo pekné, keby spoločnosť Microsoft úplne jasne stanovila rozdiel medzi obchodným a osobným účtom).

Je však potrebné si uvedomiť, že OneDrive je úplne patentovaná služba cloudového ukladania. Je to uzavretý zdroj, čo znamená, že nie je možné overiť, ako bezpečné sú vaše údaje. Okrem toho, pretože firma zašifruje vaše údaje vo vašom mene - a na svojich serveroch má šifrovacie kľúče - má prístup k vašim údajom, ak chce a môže vaše dokumenty skenovať podľa vlastného želania..

Zásady ochrany osobných údajov

Podobne ako v prípade služieb spoločnosti Google, aj na spoločnosť OneDrive sa vzťahuje všeobecná politika ochrany osobných údajov pre všetky produkty a služby spoločnosti Microsoft. V tejto politike sa uvádza, že spoločnosť Microsoft má právo prístupu k vašim údajom, aby mohla lepšie poskytovať svoje služby. Spoločnosť tiež umožňuje prístup k vašim údajom na účely sledovania a zobrazovania reklám.

Zásady spoločnosti Microsoft tiež používateľom pripomínajú, že bude dodržiavať vládne príkazy, ak bude požiadaný, aby:

„Nakoniec budeme mať prístup, zverejňovať a uchovávať osobné údaje vrátane vášho obsahu (napríklad obsah vašich e-mailov, inej súkromnej komunikácie alebo súborov v súkromných priečinkoch), ak v dobrej viere veríme, že je potrebné: 1 „dodržiavať platné právne predpisy alebo reagovať na platné právne postupy, a to aj od orgánov činných v trestnom konaní alebo od iných vládnych orgánov.“

Úrady tak môžu kedykoľvek získať prístup k vašim údajom a preto, že USA vynucujú objednávky gag - nikdy nebudete o tomto vniknutí do vašich údajov informovaní..

Preto, ako vždy, ak chcete, aby boli vaše údaje bezpečne uložené online, je nevyhnutné zvoliť si službu, ktorá poskytuje skutočné šifrovanie typu end-to-end (a to je otvorený zdroj)..

Je iCloud bezpečný?

iCloud je služba úložiska cloud spoločnosti Apple. Pretože je to domáca služba spoločnosti Apple, ktorá sa pečie na jej produkty, jedná sa o mimoriadne obľúbenú službu medzi používateľmi Apple. Často sa považuje za dobré pre súkromie a bezpečnejšie ako niektorí jeho konkurenti.

Avšak, ako iné populárne služby v tomto článku, iCloud je uzavretý zdroj. To znamená, že jeho zdrojový kód nie je k dispozícii na auditovanie odborníkmi v oblasti bezpečnosti. Musíte teda iba dôverovať spoločnosti Apple, aby ste poskytli úroveň bezpečnosti, o ktorej tvrdí.

Apple bol predtým odhalený (Edward Snowden), že pracovali ruka v ruke s NSA, aby sliedili svojim používateľom. Takže tomu môžete veriť? A je Apple iCloud skutočne bezpečnejší ako jeho konkurenti?

V preprave

V roku 2014 Apple dostal veľa zlých noviniek po sérii útokov na používateľov iCloud. Podľa týchto správ boli pripojenia k serverom iCloud zraniteľné voči človeku v strede útoku. Apple to poprel a tvrdil, že obete boli skutočne phishing. Napriek tomu spoločnosť zlepšila bezpečnosť svojej služby iCloud.

Spoločnosť Apple uvádza, že všetka komunikácia so servermi iCloud je chránená šifrovaním TLS 1.2 pomocou funkcie Forward Secrecy. Bezpečnosť iS TLS od spoločnosti iCloud sme skontrolovali pomocou SSL laboratórií Qualys a sme radi, že sme zistili, že služba získala A +. Bezpečnosť tranzitných údajov by preto mala byť v poriadku.

Ak chcete pristupovať k službám iCloud pomocou natívnych aplikácií Apple, ako sú napríklad Pošta, Kalendár alebo Kontakty, z dôvodu zvýšenej bezpečnosti sa overovanie vykonáva pomocou zabezpečeného tokenu. Zabezpečené tokeny eliminujú potrebu ukladania hesla iCloud do zariadenia alebo počítača. Na rozdiel od hesla (ktoré sa dá použiť na prihlásenie z iného zariadenia), tento token nemožno ukradnúť, pretože je kryptograficky viazaný na vaše zariadenie (a bez zariadenia je zbytočné).

Nepodarilo sa nám ani overiť, akú ochranu spoločnosť Apple používa na prenos údajov po svojich súkromných sieťach. Dalo by sa predpokladať, že firma používa šifrovanie na prenos údajov medzi cloudovými servermi, ale informácie o úrovni bezpečnosti nie sú voľne dostupné..

V pokoji

Spoločnosť Apple uvádza, že všetky údaje sú uložené na jej serveroch pomocou šifrovania AES 128. Nie je to také bezpečné ako šifrovanie AES 256 poskytované mnohými službami cloudového ukladania, ale v súčasnosti sa zatiaľ považuje za budúci dôkaz

End-to-end šifrovanie je k dispozícii pre niektoré údaje, ktoré sú komunikované na serveroch spoločnosti Apple (Apple používa šifrovanie end-to-end pre iMessages a FaceTime a pre domáce dáta, zdravotné údaje, iCloud Keychain, platobné informácie, naučenú slovnú zásobu Quicktype klávesnice, čas obrazovky, informácie Siri a informácie o sieti Wi-Fi).

Nie je však k dispozícii pre jednotlivé súbory prenášané do iCloud. To znamená, že spoločnosť Apple si vo svojom úložisku typu cloud zachová kontrolu nad šifrovacími kľúčmi pre súbory, ktoré vo vašom mene šifruje. To nie je ani zďaleka ideálne, pretože to znamená, že kľúče k vašim údajom môžu byť prístupné zamestnancom spoločnosti Apple, únikom online alebo možno hackermi hackerov z jeho serverov dokonca napadnutí..

Zásady ochrany osobných údajov

Zásady ochrany osobných údajov spoločnosti Apple objasňujú, že za určitých okolností je možné získať prístup k údajom užívateľa iCloud:

„Osobné údaje tiež používame na to, aby sme nám pomohli vytvárať, vyvíjať, prevádzkovať, dodávať a zlepšovať naše produkty, služby, obsah a reklamu a na účely predchádzania stratám a boj proti podvodom. Vaše osobné informácie môžeme tiež použiť na účely účtovníctva a zabezpečenia siete, a to aj na ochranu našich služieb v prospech všetkých našich používateľov, a na predbežnú kontrolu alebo skenovanie nahraného obsahu na potenciálne nezákonný obsah vrátane materiálu na sexuálne zneužívanie detí. “

Ako vidíte, táto politika umožňuje spoločnosti Apple skenovať vaše dokumenty, aby sa ubezpečila, že nie sú nezákonné. Nie je jasné, či spoločnosť Apple využíva svoju schopnosť skenovať dokumenty na akékoľvek iné účely, ale zároveň si tiež dáva povolenie používať údaje ľudí na vývoj nových služieb. Zdá sa teda pravdepodobné, že vykonáva určitú úroveň podnikovej špionáže. Samozrejme, pretože Apple je uzavretý zdroj, nie je možné presne overiť, aký druh snoopingu by sa mohol vyskytnúť.

Tak ako v prípade spoločností Google a Microsoft, aj v politike spoločnosti Apple sa uvádza, že bude spĺňať zákonné požiadavky na údaje. To znamená, že je možné, aby sa firme dalo objednať roubík a vaše údaje iCloud boli prístupné bez vášho vedomia:

„Môže byť nevyhnutné - na základe zákona, súdneho konania, súdnych sporov a / alebo žiadostí verejných a vládnych orgánov v krajine vášho bydliska alebo mimo nej - spoločnosti Apple zverejniť vaše osobné informácie. Môžeme tiež zverejniť informácie o vás, ak zistíme, že na účely národnej bezpečnosti, presadzovania práva alebo iných otázok verejného významu je zverejnenie potrebné alebo primerané. “

Ako často vlastne Apple vedie na účty ľudí? V prvej polovici roku 2015 Apple pripustil, že dostane policajné orgány na celom svete 4 472 žiadostí. Spoločnosť Apple uvádza, že polícii poskytla údaje za 1 886 z týchto žiadostí (z ktorých bolo 1 407 poskytnutých orgánom činným v trestnom konaní v USA)..

Nakoniec je potrebné poznamenať, že poznámky uložené na iCloud nie sú nikdy šifrované.

Je Dropbox bezpečný?

Dropbox je služba cloudového úložiska so sídlom v San Franciscu v Kalifornii. Je to jediná služba úložiska v cloude na tomto zozname, ktorá nepatrí k technickému gigantovi, namiesto toho sa zvýšila popularita len na základe svojej služby.

Napriek tomu je ťažké považovať Dropbox za bezpečnejší ako ostatní populárni konkurenti v tomto článku. Službu v skutočnosti priamo kritizoval Edward Snowden, ktorý veľmi hlasno vyjadril nedostatok súkromia, ktoré používatelia dostanú na platformu..

Dropbox je čiastočne licencia GPLv2 a čiastočne uzavretý zdroj. To znamená, že nie je možné nezávisle overiť všetky zdrojové kódy služby. To je dosť na to, aby niektorí ľudia boli vyradení zo služby, pretože na trhu sú úplne otvorené cloudové úložné služby.

V preprave

Rovnako ako v prípade ostatných služieb uvedených v tomto zozname, Dropbox používa zabezpečený TLS na ochranu všetkých údajov, ktoré sa prenášajú od spotrebiteľov na podnikové servery. Dropbox uvádza, že jeho pripojenia TLS vytvárajú tunel, ktorý je chránený šifrovaním AES 128.

Službu Dropbox sme skontrolovali pomocou Qualys SSL Labs, aby sme zistili, či vyhovuje testom nezávislého audítora. Spoločnosť Qualys ohodnotila pripojenie TLS s A +, čo znamená, že týmto pripojeniam možno dôverovať, aby chránili užívateľské údaje počas prenosu.

Dropbox však neposkytuje šifrovanie typu end-to-end, čo znamená, že údaje sú stále citlivé na možnosť zachytenia..

V pokoji

Dropbox ukladá všetky údaje na svojich serveroch so silným šifrovaním AES 256. Z vlastných publikácií však nie je možné zistiť, či sa toto šifrovanie poskytuje nepretržite pre každý prístupový súbor..

Ako v prípade ostatných služieb v tomto článku, Dropbox neposkytuje šifrovanie typu end-to-end. Namiesto toho uchováva šifrovacie kľúče pre údaje všetkých a zachováva úplnú kontrolu nad šifrovaním a dešifrovaním údajov v mene používateľa. Toto je riziko z hľadiska bezpečnosti a ochrany osobných údajov, pretože to znamená, že firma má prístup k údajom o používateľovi kedykoľvek chce.

Okrem toho je možné, že údaje používateľa sa môžu odhaliť, ak dôjde k internému úniku alebo ak hackeri dokážu ukradnúť šifrovacie kľúče používateľov zo serverov spoločnosti..

Je tiež potrebné poznamenať, že služba už predtým mala problémy s mechanizmami autentifikácie, v dôsledku čoho mal každý prístup k súborom Dropbox pre všetkých približne štyri hodiny - bez potreby hesla účtu. Okrem toho vedci v oblasti bezpečnosti predtým objavili chybu v aplikácii Dropbox pre iOS, ktorá ukladala prihlasovacie informácie používateľov v čistom texte.

Odvtedy však tieto problémy vyriešil a pridal bezpečnostné opatrenia, ktoré spotrebiteľom umožnia chrániť svoje účty. Patria medzi ne dvojfaktorové overenie, stránka na kontrolu aktívnych prihlásení k účtu, automatizované systémy, ktoré kontrolujú neobvyklú aktivitu, a vynútené aktualizácie hesla pre účty, o ktorých sa predpokladá, že konajú podozrivo.

Napriek týmto vylepšeniam bude každý, kto chce používať Dropbox úplne bezpečným spôsobom, pred odovzdaním do Dropboxu potrebovať na zašifrovanie svojich údajov softvér tretích strán..

Zásady ochrany osobných údajov

Pravidlá ochrany osobných údajov Dropboxu jasne uvádzajú, že vaše údaje zostanú vždy vaše. Zásada však spoločnosti dáva povolenie na „skenovanie“ všetkých vašich údajov z dôvodu lepšieho poskytovania svojich služieb:

„Keď používate naše Služby, poskytujete nám veci, ako sú vaše súbory, obsah, správy, kontakty atď. („ Vaše veci “). Váš Stuff je váš. Tieto podmienky nám neudeľujú žiadne práva na vaše veci okrem obmedzených práv, ktoré nám umožňujú ponúkať služby.

Potrebujeme vaše povolenie robiť veci, ako je hosťovanie vašich vecí, ich zálohovanie a zdieľanie, keď nás o to požiadate. Naše služby vám tiež poskytujú funkcie, ako sú miniatúry fotografií, ukážky dokumentov, komentáre, ľahké triedenie, úpravy, zdieľanie a vyhľadávanie. Tieto a ďalšie funkcie môžu vyžadovať, aby naše systémy mali prístup, ukladanie a skenovanie vašich položiek. “

Ak by to nestačilo, registrácia do Dropboxu tiež znamená, že vaše údaje sa môžu zdieľať s tretími stranami:

„Dáte nám povolenie na vykonávanie týchto vecí a toto povolenie sa vzťahuje na naše pridružené spoločnosti a dôveryhodné tretie strany, s ktorými spolupracujeme.“

Byť americkou firmou tiež znamená, že Dropboxu by sa mohol doručiť rozkaz a objednávka roubíkov. Za týchto okolností by americká vláda mohla získať prístup k údajom kohokoľvek na neurčito. Vďaka objednávke roubík by používatelia nikdy nevedeli, že americké spravodajské agentúry vykonávali dohľad nad obsahom účtov ľudí.

Dropbox objasňuje, že bude dodržiavať právne požiadavky a upozorňuje používateľov, že by nemali používať svoje účty na zdieľanie obsahu chráneného autorskými právami:

„Ste zodpovedný za svoje správanie. Vaša položka a vy musíte dodržiavať naše zásady prijateľného použitia. Obsah služieb môže byť chránený právami duševného vlastníctva iných. Nesmiete kopírovať, odovzdávať, sťahovať ani zdieľať obsah, pokiaľ na to nemáte právo. “

Zásada objasňuje, že pri používaní služby nie je zaručené súkromie. Váš obsah bude naskenovaný a mohol by byť použitý na vaše stíhanie, ak by ste boli uznaní za vinných z porušovania akýchkoľvek zákonov vrátane autorského pirátstva.

Osvedčené postupy na používanie cloudového úložiska

Ako vidíte z tohto článku, existuje veľa otázok týkajúcich sa ochrany osobných údajov, ktoré poskytujú populárne služby cloudového úložiska. Žiadne šifrovanie typu end-to-end znamená, že musíte poskytovateľovi dôverovať, že vaše údaje uchováva a chráni. A vzhľadom na svoju základňu v USA existuje vždy možnosť, že vláda by mohla infiltrovať údaje v týchto účtoch pomocou príkazu roubík..

To, či sú vyššie uvedené cloudové služby pre vás prijateľným riešením, do veľkej miery závisí od vašich osobných okolností. Ak sa zdá, že povolenie spoločnosti Google, Apple, Microsoft alebo Dropbox na ukladanie vašich dokumentov zašifrovaných vo vašom mene je pre vás dostatočne bezpečné, potom tieto služby použite všetkými prostriedkami. Ak si však skutočne vážite súkromie, vždy bude lepšie hľadať alternatívy s otvoreným zdrojom a šifrovanie typu end-to-end..

Ak sa rozhodnete využiť niektorú z vyššie uvedených služieb, odporúčame vám určité osvedčené postupy:

  • Vyberte silné a jedinečné heslo. Každý z vašich účtov vyžaduje silné jedinečné heslo, aby bolo skutočne bezpečné. Ak tak neurobíte, vaše údaje budú vystavené phishingovému útoku.
  • Použite autorizáciu dvoch faktorov. Vaše heslo je kľúčom ku všetkým vašim dokumentom, čo znamená, že ktokoľvek, kto ho rozbije alebo ho uhádne, bude mať okamžite prístup k vašim súborom. 2FA vám poskytuje ďalšiu vrstvu ochrany, ktorá hackerom zabráni v prístupe k vašim súborom.
  • Súbory, ktoré vytvoríte na Disku Google, OneDrive, iCloud a Dropbox, sú predvolene nastavené ako súkromné. Ak sa však rozhodnete zdieľať prístup k súboru alebo priečinku s niekým pomocou odkazu, je možné, že táto tretia strana môže zdieľať tento súbor alebo priečinok s niekým iným. Z tohto dôvodu je dôležité vždy zvážiť, s kým zdieľate prístup k svojim údajom, ako a prečo.
  • Pred odovzdaním do cloudovej služby online používajte softvér tretej strany na šifrovanie údajov. Šifrovanie údajov pred ich odovzdaním do služby bude znamenať, že k údajom budete mať len kľúč. Je to však dlhodobý prístup, pretože sa na trhu nachádzajú poskytovatelia otvorených zdrojov s úplným šifrovaním na trhu..
Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me