gpuShack je spoločnosť zameraná na pomoc priemernému ľudu vstúpiť do sveta ťažby GPU, konkrétne ťažby ZCash, Monero a Ethereum. Za týmto účelom poskytuje všetko od hardvéru po softvér, a ja všetky tieto v tejto recenzii. Jeho hlavnými predajnými miestami sú však ťažobné súpravy GPU a jedinečný operačný systém - ethOS. Pretože ethOS je taký fantastický kus firmvéru, urobil som to hlavne v rámci preskúmania etOS. Nechápte ma zle, ostatné aspekty gpuShack sú tiež skvelé, ale ethOS je ich vlajkovou loďou, a právom.


gpuShack Produkty a ceny

gpuShack ponúka veľa položiek na predaj, aby vám pomohol s ťažbou ZCash, Monero a Ethereum. Ako už bolo spomenuté, etos je jeho hlavným predajným bodom a na čo sa v tomto prehľade zameriavam. Popri tom sa však predáva aj rám pod šírym nebom, štartovacie balíčky, renovované GPU a niektoré menšie doplnky..

Ťažobné balíčky, ethOS, renovované GPU a príslušenstvo sú veľmi hodnotné za peniaze a úprimne o nich nemám čo povedať. Aj keď si nie som istý, prečo digitálne sťahovanie etos a verzia SSD sú rovnaké ceny, takže ak dokážete počkať niekoľko dní na doručenie, môžete tiež získať "zadarmo" SSD pri nákupe ethOS. Rám pod šírym nebom je však iná vec. Aj keď je to fantastický výstroj, myslím si, že je trochu drahšie na to, o čo ide, ale jeho výhody a nevýhody zakrym trochu neskôr.

Ceny gpuShack a ethOS

Všetky nákupy majú záruku, takže sa môžete cítiť bezpečne, že nedostanete zlý obchod. Okrem toho ponúka gpuShack tiež záruku zníženia ceny. Pokiaľ nájdete tú istú značku a model za lacnejšiu cenu, do 30 dní získate rozdiel a vrátime vám 5 dolárov! Okrem toho obyvatelia USA dostávajú dopravu zadarmo. Na celom svete môže ísť až o 50 dolárov + zvyky, takže nezabudnite na nejaké čísla, inak by ste mohli preplatiť. Okrem toho poskytujú zľavu 25 USD, ak platíte bitcoínom a môžete dokonca obchodovať so svojimi starými GPU so zľavou!

Celkovo získa gpuShack svoje cenové miesto a som rád, že dokonca darujú 1 - 2% zo zisku na charitu.!

Ako sa stavia ťažobné zariadenie Ethereum

Žiadne nastavenie ťažobnej súpravy Ethereum by nebolo úplné bez demonštrácie všetkého v akcii. Vychutnajte si preto naše video o tom, aké to je zostavenie ťažobnej súpravy pomocou otvoreného rámu gpuShack, nastavenia ethOS a získania ťažby..

Ťažobný rám pod holým nebom

Začnime teda tým, čo to je. Je to rám, ktorý vám umožňuje rýchlo zostaviť ťažobné zariadenie. Má sedadlo pre váš PSU, rýchly a bezpečný držiak pre vašu základnú dosku a umiestnenie pre vaše GPU s operadlom, aby sa zabránilo jeho viseniu (typická situácia s domácimi súpravami). Po pravde povedané, môžete mať kompletný komplet do 30 minút, ak máte všetky komponenty. Navyše, ak používate ethOS, môžete ťažiť iba za 60 minút navyše. Navyše je stohovateľný, takže ak môžete ľahko vytvoriť ťažobnú vežu Ethereum / GPU.

Bohužiaľ, ako vidíte na našej prvej súprave na obrázku vyššie, môžete ľahko vytvoriť niečo podobné s komponentmi z akéhokoľvek priemerného hardvérového obchodu. Keby ste urobili nejaký ďalší výskum, mohli by ste dokonca nájsť veľmi podobné prvky a stále by ste si udržali nízke náklady. Je pravda, že to bude trvať dlhšie, ale pre mňa to trvalo približne 4-5 hodín. V mojom prípade som dokonca pridal fanúšikov na zadnej strane, aby som pomohol prúdeniu vzduchu, a preto majú fanúšikovia GPU bežať pomalšie a tichšie. Je pravda, že som mal štandardný problém nechať GPU visieť za káblové zväzky.

Ak by však gpuShack vykonal nasledujúce vylepšenia, stálo by to za požadovanú cenu 200 dolárov.

 • Zabudovaná správa káblov. Sú veľmi ľahko dostupné a implementovateľné a nadmerná kabeláž kvôli GPU je vždy problémom.
 • Miesta na pripevnenie ventilátora by boli skvelé. Montážne ventilátory pomáhajú nielen prúdeniu vzduchu, ale ak máte AIO vodné chladenie (vyrobené na zákazku alebo ako R9 Fury), potom by ste nemuseli hľadať montážne riešenie..
 • Mierne väčšia hĺbka rámu, aby sa do nej zmestili aj tie najväčšie PSU
 • Viac výšky, v závislosti od vášho PSU, pri použití stúpačiek s pásikmi môže byť inštalácia GPU nad PSU trochu nezrozumiteľná..

Podpora gpuShack

gpuShack je zjavne malá spoločnosť. Preto by nemalo byť žiadnym prekvapením, že ich podpora je obmedzená na e-maily a Twitter. Vždy, keď som im poslal správu s problémom, vždy odpovedali do 24 - 48 hodín, dokonca aj cez víkendy! Jeho podpora bola informovaná, nápomocná a nikdy nevážna. Toľko, že som sa od nich naučil veľa nových informácií a šťastne som pokračoval v konverzácii, aj keď sa obchod uzavrel..

Tím gpuShack / ethOS nájdete aj na mnohých banských komunitách, napríklad na hlavnom fóre ťažby Ethereum. Preto, ak máte problémy s programom ethOS, hľadáte tipy na optimalizáciu alebo len chcete mať všeobecnú diskusiu, môžete sa v komunite cítiť ako doma..

Okrem toho, ak používate ethOS, majú k dispozícii kanál IRC, ku ktorému sa môžete pripojiť, a priateľskí členovia sa tam pokúsia pomôcť vám, ak by ste mali nejaké problémy, alebo by ste chceli nejaké tipy na zlepšenie výkon vašej súpravy.

Ako nainštalovať ethOS

Registrácia a sťahovanie

Registrácia pomocou gpuShack je neuveriteľne ľahká a funguje rovnako ako akýkoľvek elektronický obchod. Po zakúpení zariadenia ethOS dostanete e-mail s pokynmi na stiahnutie, a to je všetko.

Inštalácia a nastavenie

Akonáhle budete mať stiahnuté ethOS, budete ho musieť napísať na SSD. V databáze znalostí sú jasné pokyny a znova sa to dokončilo v priebehu niekoľkých minút.

Spočiatku budete musieť spustiť súpravu iba s jedným GPU namontovaným a pripojeným k primárnemu slotu x16 na plnú rýchlosť. Na tento účel odporúčam použiť stúpač PCIe x16 - x16. Akonáhle to prispeje a ste v, uvidíte, že to automaticky začne ťažbu.

ethOS Domov

Ak to uznáte za vhodné, nastavte si miestne a globálne konfiguračné súbory a potom začnite postupne pridávať svoje GPU, aby ste sa ubezpečili, že ich vždy spustíte, aby ste sa uistili, že funguje dobre. Ak ste odvážni alebo hlúpi, môžete okamžite pridať všetky GPU. Môže to však viesť k ďalším problémom s riešením problémov.

Monitorujte svoju ťažobnú plošinu pre etédu

Po nastavení súpravy je potrebné ju monitorovať. Obzvlášť ak je mimo pracoviska. Bohužiaľ, na rozdiel od Windows, nemôžete nainštalovať Team Viewer na sledovanie vášho zariadenia. Existujú však dve ďalšie metódy: SSH a monitorovanie webových stránok.

S SSH sa môžete priamo prihlásiť do svojho zariadenia a odtiaľ spravovať všetky svoje nastavenia a vykonávať príkazy, ako keby ste ich pravidelne používali. Úplné pokyny na nastavenie sú k dispozícii v ich znalostnej databáze.

ethOS SSH Prístup

Dostanete tiež odkaz, ktorý vám umožní prezerať všetky vaše súpravy online a sledovať ich základné štatistiky. Dobrým príkladom je Virosas, ktorý je hlavným členom komunity etOS.

ethOS Online Monitoring

Optimalizácia vašej súpravy

Akonáhle budete mať svoje zariadenie nastavený a beží, je teraz čas na optimalizáciu. Aj keď v našom sprievodcovi ťažbou Ethereum pokrývam omnoho viac tipov, trikov a optimalizácií, operačný systém ethOS má zabudovaný veľmi šikovný príkaz na pretaktovanie..

 1. Otvorte novú inštanciu terminálu
 2. Ak chcete nájsť hodiny jadra a pamäte vašich GPU, napíšte update. Ak sú všetky vaše GPU rovnaké, bude vaša úloha jednoduchšia, pretože pomocou globálnych príkazov môžete nastaviť premenné a budete musieť vykonať aj menej testov stability..
  Napríklad naše RX480 majú základné hodiny 1266 MHz a pamäťové hodiny 2 000 MHz.
 3. Zvýšte svoje základné hodiny o 10 MHz tým, že do svojho konfiguračného súboru zadáte nasledujúci riadok (s číslom MHz namiesto toho, čo je relevantné pre vašu súpravu):
  globalcore: 1276
 4. Vo vašom termináli spustite putconf && ethos-overclock, aby sa zmeny uplatnili. Na zobrazenie výsledkov použite show miner. Ak je inštalácia spustená po dobrú dobu bez problémov so stabilitou alebo teplom, prejdite na ďalší krok
 5. Zadaním nižšie uvedeného riadku do svojho konfiguračného súboru zvýšte svoje pamäťové hodiny o 10 MHz.
  globalmem: 2010
 6. Opäť sledujte stabilitu. Opakujte kroky 3 až 5, až kým sa systém nerozpadne.
 7. Ak narazíte, obnovte pôvodné hodiny a sledujte stabilitu 24 hodín, aby ste sa uistili, že nedošlo k žiadnym chybám hardvéru.
 8. Ak nedochádza k žiadnym chybám hardvéru, nastavte ako cieľ posledné čísla hodín, s ktorými ste boli spokojní.
 9. Počas procesu nezabudnite tiež nastaviť nastavenia globalfan a maxgputemp.

ethOS vs PiMP OS

Existuje aj ďalší operačný systém, venovaný rýchlej a ľahkej ťažbe - PiMP. To je prenosná platforma okamžitého dobývania - skôr, ako sa do vašej hlavy dostanú akékoľvek vtipné myšlienky. PiMP je lacnejší o pár dolárov, ale je určený ako univerzálna ťažobná platforma. Aj keď majú aj príkladné konfigurácie, pretože s nimi môžete ťažiť čokoľvek, nastavenie môže trvať trochu viac času a problémov. Pokiaľ plánujete ťažbu širokej škály mincí (alebo aspoň testovanie), odporúčam vám držať sa etOS.

záver

mal som rád

 • Rýchle a ľahké nastavenie
 • Robí to, čo hovorí na plechovke
 • Kvalitná podpora a pokyny
 • Fantastické monitorovacie nástroje
 • Bezplatný banský bazén vďaka Alpereum!

Nebol som si tým istý

 • Rámec by mohol urobiť nejaké vylepšenia, aby sa oplatil jeho cene

nenávidel som

 • nič

Celkovo je gpuShack fantastická malá spoločnosť a za ethOS nemáme nič iné ako pochvalu. Ak uvažujete o spustení vlastného ťažobného zariadenia alebo ťažobnej farmy GPU, potom by ste nemali ísť bez toho!

Ak máte vlastnú recenziu gpuShack, dajte nám vedieť v komentároch.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me