Protokol BitTorrent je veľmi efektívny a efektívny spôsob zdieľania a „sťahovania“ obsahu. Online streamingové služby, ako sú služby ponúkané prostredníctvom aplikácie Kodi alebo prostredníctvom streamingových webových stránok, v súčasnosti získavajú všetky titulky, ale tradičné torrentovanie je stále veľmi populárne. Použitím siete VPN môžete na stránkach ostať v bezpečí. Viac informácií nájdete v našom najlepšom sprievodcovi servermi VPN pre torrent.


Ak chcete torrent, potrebujete klienta BitTorrent. Toto je softvér, ktorý vám umožňuje zdieľať súbory na vašom počítači s ostatnými používateľmi BitTorrent, aby ste si mohli „stiahnuť“ obsah. Skvelá správa je, že existuje veľa dobrých klientov BitTorrentu.

Varovanie: Torrenting sám o sebe je z právneho hľadiska zákonný, ak máte povolenie vlastníkov obsahu. Ak nemáte povolenie, odporúčame vám, aby ste sa nezrušili kvôli spôsobu, akým funguje protokol BitTorrent, pre držiteľov autorských práv je ľahké zistiť IP adresu každého, kto sťahuje svoje duševné vlastníctvo. Potom môžu informovať vášho poskytovateľa internetových služieb alebo podniknúť právne kroky proti vám.

Pri sťahovaní z nižšie uvedených webových stránok je preto dôležité chrániť sa pomocou siete VPN. Sieť VPN skryje vašu skutočnú adresu IP a zašifruje vašu komunikáciu, aby váš poskytovateľ internetových služieb nemohol vidieť, čo robíte. Je tiež dobré použiť prepínač zabíjania, aby sme vás ochránili, ak sa sieť VPN počas sťahovania odpojí. Podrobnejší článok o najlepších sieťach VPN, ktoré sa majú použiť, nájdete v tomto článku.

Ale späť k téme, aký je najlepší klient?

Čo je najlepšie?

Výber editora

víťaz

qBittorrent

Qbittorrent Mac

PROS

 • Open source
 • ľahká váha
 • účinný
 • Môže sa viazať na VPN
 • Plne vybavený

ZÁPORY

 • Neviem na ničoho

Ako dlhodobý fanúšik Vuze to trvalo dosť niečo ľahká váha open source BitTorrent klient, ktorý nahradí Vuze na mojej ploche. Jedným z dôvodov, prečo som tak dlho uviazol vo Vuze, je schopnosť priviesť torrent klienta k môjmu VPN rozhraniu.

Aj keď to nie je nevyhnutne potrebné, ak váš softvér VPN obsahuje prepínač zabíjania, vždy som ocenil túto ďalšiu vrstvu zabezpečenia. Zabraňuje klientovi sťahovať torrenty, keď VPN nie je aktívna.

qBitTorrent túto funkciu nielen podporuje, ale aj uľahčuje implementáciu. Bol to pre mňa veľký faktor, ako som urobil zmenu, rovnako ako veľkosť inštalovaného zariadenia qBitTorrent so štíhlou a strednou veľkosťou 100 MB alebo menej (presná veľkosť v závislosti od platformy). S programom qBitTorrent neexistuje žiadne nadúvanie!

Napriek tomu funkcie qBitTorrent obsahujú takmer všetko, čo väčšina torrenterov bude potrebovať. Zahŕňa to šifrovanie protokolu BitTorrent, prioritizáciu torrentu, dopytovanie torrentu, selektívne sťahovanie obsahu, vytváranie torrentu, vzdialený prístup a predplatné RSS. Môžete vyhľadávať torrent v klientovi a vstavaný prehrávač médií je užitočný.

qBitTorrent je 100% zadarmo a bez reklám. Je k dispozícii pre systémy Windows, MacOS a Linux. Podrobnejší pohľad na tento vynikajúci softvér vrátane pokynov o tom, ako prepojiť qBittorrent s rozhraním VPN, nájdete v 5 najlepších VPN pre qBittorrent..

2. miesto

prevodovka

Transmisný klient

PROS

 • Open source
 • ľahká váha
 • Tony funkcií
 • pekný
 • K dispozícii natívne na mnohých nejasných operačných systémoch

ZÁPORY

 • Nie veľa (zraniteľnosť by mala byť stanovená v čase, keď si to väčšina z vás prečíta)

Prenos začal život ako klient BitTorrentu pre počítače Mac a Linux, kde si vybudoval impozantnú reputáciu. Používatelia systému Windows sa teraz môžu do hry zapojiť. Aj keď je veľmi schopný klient BitTorrent, hlavným ťahom programu Transmission je jeho krásne používateľské rozhranie, doplnené o upozornenia Growl pre používateľov počítačov Mac.

Ale nejde len o pekný vzhľad. Prenos obsahuje podporu na webe, šifrovanie protokolu BitTorrent, adresáre sledovania, úpravy sledovania, globálne a rýchlostné limity na torrent a ďalšie. Podporuje tiež voliteľné doplnky, ktoré môžu rozšíriť jeho množinu funkcií. Patria medzi ne nástroje na odber RSS a doplnok Kodi.

Prenos sa nedávno dostal na titulky vďaka zraniteľnosti, ktorú môžu hackeri zneužiť. Diskutujem o tom trochu neskôr v článku, ale oprava je k dispozícii a problém sa dá veľmi ľahko vyriešiť. Preto som sa rozhodol, že tento problém nebude mať vplyv na hodnotenie Transmission v tomto 5 najlepších príručkách.

Prenos je 100% bezplatný a otvorený zdroj. Je k dispozícii pre systémy Windows, Mac OSX / MacOS, Linux (veľa vzdialení), FreeBSD, Gentoo a ďalšie..

3. miesto

Vuze

Vuze klient

PROS

 • Smiešne plne vybavený
 • Môže viazať stiahnuté súbory na VPN
 • K dispozícii je množstvo doplnkov na zvýšenie funkčnosti
 • Vstavaný prehrávač videa
 • Skvelé aplikácie pre Android

ZÁPORY

 • Trochu objemné a náročné na zdroje
 • Reklamy
 • Snaží sa nainštalovať crapware
 • Iba čiastočne otvorený zdroj
 • Rozhranie môže byť krajšie a intuitívnejšie

Vuze je starým klientom BitTorrentov. Už to nie je otvorený zdroj a trochu sa vrčí pod váhou svojich nespočetných funkcií. Inými slovami, je to polárny opak ľahkých klientov, ako je qBitTorrent.

Kto však povedal, že množstvo funkcií je nevyhnutne zlá? Väčšina torrenterov nikdy nebude využívať všetky dostupné nástroje, ale Vuze v skutočnosti nemôže robiť nič, čo by súviselo s Torrentom. To zahŕňa možnosť pripojenia Vuze k vášmu adaptéru VPN, ale tiež načíta zábavnejšie veci, ako je napríklad vyhľadávanie obsahu prostredníctvom automatických predplatných, integrovaný prehrávač médií, vzdialená správa a oveľa viac..

Pomocou rozhrania drag-and-drop od spoločnosti Vuze môžete prevádzať súbory do viacerých formátov a analyzovať svoje sťahovanie pomocou množstva štatistík a vizualizácií. Vuze je sen mocného užívateľa.

Nevýhodou je, že Vuze je náročná na zdroje a je dosť škaredá (najmä v porovnaní s prenosom!). Jeho neohrabané rozhranie tiež ukazuje svoj vek. Túto situáciu nepomáha zahrnutie reklám do bezplatnej verzie alebo skutočnosť, že pri inštalácii musíte byť opatrní, ak nechcete inštalovať aj množstvo crapware..

Aj keď je Vuze primárne zadarmo, prémiová verzia je k dispozícii aj za 29,90 USD ročne. Predplatné Vuze Plus odstraňuje reklamy a poskytuje vstavané antivírusové skenovanie, napaľovačku DVD a "hrať teraz" podpora. Je to, samozrejme, celkom zábavné!

To ma tiež upozorňuje na to, že napriek svojim otvoreným koreňovým zdrojom je Vuze v súčasnosti chránený softvér s uzavretým zdrojom. Je potrebné poznamenať, že správy o Vuzeho zániku sa zdajú byť veľmi predčasné. Vuze 5.7.6.0 bol vydaný v októbri 2017 a je plne funkčný.

Na rozdiel od desktopového klienta je vynikajúca aplikácia pre Android ľahká a bez reklám. Profesionálna verzia je teraz k dispozícii prostredníctvom nákupu v aplikácii (približne 4 doláre), ale nedokázala som zistiť, aké funkcie to pridá (a som príliš skinflintová, aby som vyhladila peniaze potrebné na zistenie!).

Vuze Remote je praktická aplikácia pre Android, ktorá vám umožňuje diaľkové ovládanie sťahovania torrentov na pracovnej ploche.

Vuze je k dispozícii pre systémy Windows, Mac OSX / MacOS, Linux a Android.

4. miesto

Popcorn Time

Popcorn Time Jan 2018

PROS

 • Okamžité streamovanie vysokokvalitného obsahu BitTorrent!
 • Open source
 • Veľmi inteligentné rozhranie
 • Podpora zariadení Chromecast, Airplay a DLNA
 • K dispozícii takmer na každej platforme

ZÁPORY

 • Iba pre videoobsah

Všetky ostatné programy v tomto zozname sú klientmi BitTorrentu. Stiahnete súbor .torrent alebo kliknete na magnetický odkaz a obsah sa stiahne do vášho počítača, kde je uložený lokálne.

Popcorn Time je iný; Ide o aplikáciu s otvoreným zdrojovým kódom, ktorá využíva technológiu BitTorrent na streamovanie vysokokvalitného videoobsahu na všetky hlavné platformy. To znamená, že na rozdiel od tradičných klientov BitTorrent môžete sledovať film alebo reláciu bez čakania na dokončenie sťahovania. Možno premýšľate "je Popcorn čas bezpečný?", môže to byť nebezpečné pre váš počítač, ale používanie siete VPN môže zaistiť bezpečnosť vášho počítača.

Je pozoruhodný tým, že má veľmi úhľadné a intuitívne rozhranie a poskytuje prístup k obrovskej knižnici aktuálneho obsahu..

Aj keď primárne ide o streamingovú platformu, obsah je možné stiahnuť aj lokálne (a určitý obsah sa vždy ukladá do vyrovnávacej pamäte). K dispozícii sú rôzne verzie (vidlice) programu Popcorn Time, ale dôrazne odporúčam používať iba jednu z vidlíc odporúčaných v príručke Best VPN for Popcorn Time guide..

Konkrétne funkcie sa mierne líšia v závislosti od použitej vidlice, ale naparovanie na televízor s veľkou obrazovkou cez Chromecast, Airplay a DLNA je celkom štandardné.

Popcorn Time je zadarmo a seriózne verzie sú bez reklám a iného crapwaru. Je k dispozícii pre systémy Windows, Mac OSX / MacOS, Linux a Android. PopcornTime.to dokonca obsahuje aplikáciu pre iOS VPN, ktorú je možné nainštalovať bez toho, aby ste svoje zariadenie prerušili.

5. miesto

potopa

Záchranný klient

PROS

 • Open source
 • ľahká váha
 • Veľa funkcií
 • Rozbaliteľné prostredníctvom doplnkov (vrátane RSS)

ZÁPORY

 • Menej plne vybavený ako niektorí iní klienti

Rovnako ako qBitTorrent, Deluge je pomerne konvenčný, ale ľahký a otvorený klient BitTorrent. Jeho zoznam funkcií nie je obrovský, ale mal by byť viac než dostatočný, aby uspokojil väčšinu používateľov. Medzi vlastnosti patrí vzdialená správa webu a podpora magnetických odkazov.

Funkčnosť môže byť ďalej rozšírená o rad interných doplnkov a doplnkov tretích strán. Medzi hlavné výhody patria doplnky pre podporu RSS, upozornenia Growl, streamovanie počas sťahovania a ďalšie.

Deluge je úplne FOSS, bez reklám alebo crapware. Je k dispozícii pre Windows, OSX, Linux (rôzne distribúcie) a FreeBSD.

Časté otázky klientov

Čo je to BitTorrent?

BitTorrent je populárny protokol zdieľania súborov typu peer-to-peer (P2P). Namiesto ukladania na centralizovaný server, z ktorého sťahujete, sú torrentované súbory zdieľané medzi mnohými ďalšími používateľmi BitTorrentu. Týmto spôsobom je možné ľahko zdieľať obľúbené súbory medzi stovkami používateľov.

Keď „sťahujete“ (čo je niečo nesprávne, pokiaľ ide o torrentovanie) súboru používajúceho protokol BitTorrent, v skutočnosti robíte zdieľanie jeho malých častí so všetkými ostatnými, ktorí sťahujú ten istý súbor..

Súbor sa stiahne, akonáhle budete mať všetky kusy potrebné na jeho opätovné zostavenie. Za dobrý formát sa považuje „semeno“ (pokračovanie v zdieľaní) súboru po jeho stiahnutí, aby sa ostatným pomohlo dosiahnuť 100% dokončenie..

Prečo používať klienta?

Aj keď je používanie BitTorrentu stále veľmi populárne, v posledných rokoch sa mierne znížilo. Je to čiastočne vďaka množstvu možností legálneho streamovania dostupných od poskytovateľov, ako sú Netflix a Amazon Prime. Popularita nelegálnych možností, ako sú stránky Kodi a streamingové webové stránky, je tiež faktorom. Najlepšie tipy a najlepšia sieť VPN pre streamovanie nájdete v nasledujúcich sprievodcoch:

 • Sieť VPN Amazon Prime
 • VPN Netflix
 • VPN Kodi
 • iPlayer VPN

Tradičnejší spôsob sťahovania pomocou klienta BitTorrent však naďalej ponúka niektoré hlavné výhody:

 • BitTorrent sa sťahuje lokálne, takže je k dispozícii navždy a je možné ho fyzicky ľahko prenášať medzi zariadeniami.
 • Doslova je možné stiahnuť akýkoľvek digitálny obsah - nielen videoobsah. To zahŕňa softvér, obrázky, elektronickú knihu, hry a ... pomenujete ich!
 • Pokiaľ však ide o videoobsah, kvalita je často výrazne vyššia ako streamovaný obsah. Dôvodom je, že nie je potrebné udržiavať veľkosť súborov na nízkej úrovni, aby sa predišlo problémom s ukladaním do vyrovnávacej pamäte, pretože obsah sa prehráva lokálne.
 • BitTorrent je veľmi efektívny a ľahký spôsob, ako zdieľať a propagovať svoj vlastný obsah s ostatnými.

Linuxové torrenty

Mnoho linuxových distribúcií nájde torrentové odkazy najlepším spôsobom, ako distribuovať svoj softvér bez toho, aby ho museli hostovať na nákladných serveroch.

Pri torrentovaní použite sieť VPN

BitTorrent sa zdieľa medzi viacerými domácimi počítačmi. Toto nie je dobré z hľadiska ochrany osobných údajov, pretože zdieľanie súborov s partiou ďalších náhodných „sťahovateľov“ na internete je takmer súkromné.

Použitím správneho softvéru (ktorý zahŕňa mnoho populárnych klientov BitTorrent) je veľmi ľahké vidieť jedinečné adresy IP (Internet Protocol) každej inej osoby, ktorá tiež zdieľa (sťahuje) ten istý súbor..

Zoznam rovesníkov

Ako bolo ukázané vo vyššie uvedenom Vuze, vidím IP adresy každej inej osoby, ktorá sťahuje rovnaké súbory ako ja.

VPN vás chráni

VPN bude chrániť počas sťahovania, pretože:

 • Sieť VPN skryje informácie o vašej adrese IP pred ostatnými sťahovateľmi.
 • Sieť VPN šifruje všetku internetovú komunikáciu medzi počítačom a serverom VPN.
 • To znamená, že váš poskytovateľ internetových služieb nevidí, čo sťahujete.

VPN s robustnými politikami protokolovania nebudú mať čo odovzdať orgánom, bez ohľadu na to, pod akým tlakom môžu prísť. VPN tiež odblokuje webové stránky, ak sú z akéhokoľvek dôvodu cenzurované.

Pokiaľ je P2P povolená, VPN je veľmi účinná pri ochrane vášho súkromia počas sťahovania.

Podrobnejší pohľad na fungovanie sietí VPN nájdete v časti VPN pre začiatočníkov - čo potrebujete vedieť. Podrobnejší návod na použitie VPN počas torrentingu nájdete v príručke Najlepšie VPN pre Torrenting.

Šifrovanie protokolu BitTorrent

Niektorí klienti BitTorrentu podporujú šifrovanie protokolu BitTorrent. Patria sem prenosy, qBitTorrent a Vuze. Je to funkcia, ktorá má skryť skutočnosť, že sa od správcu internetových služieb (ISP) šíriš.

VPN to tiež robia a tiež skryjú svoju skutočnú IP adresu pred ostatnými používateľmi torrentu a kýmkoľvek iným, ktorí sledujú internet. ďalej:

„Analýza šifrovania protokolu BitTorrent ukázala, že štatistické merania veľkostí paketov a smerov paketov prvých 100 paketov v relácii TCP sa môžu použiť na identifikáciu zmäteného protokolu s presnosťou viac ako 96%.“

To znamená, že aj tie najzákladnejšie techniky kontroly hlbokých paketov (DPI) môžu určiť, že používate BitTorrent. Teraz je pravda, že DPI môže tiež ľahko zistiť použitie VPN (pokiaľ nie je zahmlené), aj keď existuje veľa oprávnených dôvodov na použitie VPN, existuje iba jeden dôvod na použitie šifrovania protokolu BitTorrent…

Používanie šifrovania protokolu BitTorrent je preto pravdepodobne lepšie ako použitie vôbec, ale používanie VPN poskytuje omnoho lepšiu ochranu počas sťahovania.

Ako môžem používať klienta BitTorrent?

Jedným z dôvodov popularity online streamingových služieb (aj prostredníctvom používania boxov Kodi) je dojem, že torrenting je podivínska zábava, ktorá si vyžaduje technické know-how. V skutočnosti je však torrentovanie veľmi ľahké.

 1. Stiahnite a nainštalujte klienta BitTorrent z vyššie uvedeného zoznamu.
 2. (Voliteľné, ale dôrazne sa odporúča) Skontrolujte, či máte spustenú sieť VPN. Týmto sa obíde cenzúra stránok torrentov, skryje sa vaša IP pred ostatnými, s ktorými zdieľate súbory, a skryje vaše stiahnuté súbory od poskytovateľa internetových služieb. Zoznam odporúčaných služieb nájdete v našom sprievodcovi sieťou VPN pre Torrenty.
 3. Navštívte webovú stránku BitTorrent. Tieto webové stránky sú hostiteľmi odkazov na súbory torrent. Môžete vyhľadávať obsah, ktorý vás zaujíma, alebo hľadať niečo konkrétne. Mnoho webových stránok obsahuje používateľské recenzie torrentov, ktoré vám môžu pomôcť pri výbere dobrých torrentov.
 4. Keď nájdete požadovaný obsah, jednoducho kliknite na odkaz torrent alebo odkaz na magnet. Torrent sa otvorí v klientovi BitTorrent a začne sa sťahovať.
 5. Keď je sťahovanie 100% dokončené, užívajte si! Niektorí klienti BitTorrentu majú vstavané prehrávače médií, ale VLC bude prehrávať takmer akýkoľvek mediálny súbor, ktorý naň môžete vrhnúť.

siatie

BitTorrent je decentralizovaná platforma na zdieľanie súborov. Aby to fungovalo, používatelia zdieľajú súbory s ostatnými používateľmi. Stáva sa to počas sťahovania súboru, ale považuje sa za dobrý formulár nechať svojho klienta BitTorrent otvorený po dokončení sťahovania súboru, aby ste mali osoh pre ostatných používateľov..

Toto sa nazýva očkovanie a za dobré sa považuje netiketa s nasadením do pomeru najmenej 1: 1 (t. J. Pre ostatných používateľov odovzdajte rovnaké množstvo dát, ktoré sťahujete.) Väčšina klientov BitTorrentu zobrazí počiatočný pomer stiahnutých súborov..

Ostatné veci

Aby ste boli úprimný, nikdy nebudete potrebovať vedieť viac o torrentingu viac ako vyššie uvedené informácie. Ak si však niekedy budete chcieť tento predmet ďalej prezrieť, tento slovník je dobrým úvodom k použitému žargónu.

Najmä filmové torrenty majú s nimi spojené veľké množstvo žargónu. Aby ste mohli robiť informované rozhodnutia o obsahu, ktorý chcete stiahnuť, je užitočné sa s ním zoznámiť.

Jedna vec, na ktorú si treba dávať pozor na verejných torrent stránkach, sú sponzorované odkazy. Často sa zobrazujú na viditeľnom mieste a často sú zámerne zmätené. Zvyčajne poukazujú na komerčné stránky na priame sťahovanie alebo na služby Usenet. Vyhľadajte odkaz, ktorý výslovne hovorí „Torrent“ alebo „Magnet Link“.

uTorrent

uTorrent (a jeho takmer identický súrodenec ako oficiálny klient BitTorrent) zostáva najobľúbenejším klientom BitTorrent na svete. Je preto rozumné opýtať sa, prečo som ho nezaradil do tohto 5 najlepších zoznamov.

uTorrent je uzavretý zdroj a podporuje sa pomocou reklám. Tieto reklamy sa dajú vypnúť, ak sa ponoríte dostatočne hlboko do nastavení softvéru, ale to je stále veľmi nepríjemné. Z môjho osobného pohľadu (a hej, tento zoznam je osobnou voľbou), to znamená, že uTorrent má všetky nevýhody Vuze, ale nie toľko užitočných funkcií..

Ak teda chcete trocha neohrabaného klienta BitTorrent s podporou uzavretých zdrojov, ale klienta, ktorý to kompenzuje ponúknutím množstva funkcií, použite Vuze. K dispozícii sú aj iné stanoviská.

Zraniteľnosť prenosu

Výskumný pracovník v oblasti bezpečnosti objavil chybu v prenose, ktorá by mohla hackerom umožniť vykonať škodlivý kód na cieľových počítačoch. Teoreticky by im to mohlo umožniť úplne prevziať infikovaný systém.

Táto chyba využíva laxnú bezpečnosť vo funkcii prenosu na webe spoločnosti Transmission. Upozorňujeme, že ide o dôkaz koncepčného útoku a neexistuje dôkaz o jeho zneužití vo voľnej prírode. Oprava je už k dispozícii a spoločnosť Transmission oznámila, že čoskoro bude k dispozícii aktualizácia, ktorá ju zahrnie.

Oprava prenosu Mac

Prípadne sa chyba dá ľahko opraviť. Ak funkciu vzdialeného prístupu na web nepoužívate, jednoducho ju vypnite! Prejdite do časti Predvoľby -> Vzdialené a zrušte začiarknutie políčka „Povoliť vzdialený prístup“. Ak používate funkciu vzdialeného prístupu na web, potom zmeňte predvolené heslo na niečo zabezpečené. jednoduchý!

Upozorňujeme, že výskumný pracovník v oblasti bezpečnosti, ktorý objavil chybu, naznačil, že zraniteľní môžu byť aj iní klienti BitTorrents. Pravdepodobne je preto dobré skontrolovať podobné nastavenia v akomkoľvek klientovi, ktorý používate.

záver

Ak je niečo iné, torrent dav je nadmerne obsluhovaný veľkými klientmi BitTorrentu! V skutočnosti tento zoznam piatich najlepších takmer vôbec nepoškriabe povrch mnohých dostupných. Skutočnosť, že väčšina z nich je softvér s otvoreným a otvoreným zdrojom (FOSS), zahrieva srdcia mušlí!

Ak je k dispozícii tak veľa možností, som si istý, že mnohí z vás budú mať obľúbenú položku, ktorá tu nie je uvedená. Ak áno, napíšte mi a ostatným čitateľom, prečo si myslíte, že je taká veľká!

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me