3D tlač má vzal svet búrkou!Projekty 3D tlače

Mnohí z nás sen mať 3D tlačiareň a o tlači doma.

Nielenže sú domáce tlačiarne skvelé, sú tam tiež fantastický vývoj 3D tlače okolo sveta!

V tomto zozname sme zhromaždili niektoré z najlepších projektov z celého sveta a niektoré z nich môžete vyskúšať sami.

Pomocou ponuky nižšie môžete zistiť, čo je v obchode, a ak nájdete skvelý projekt 3D tlače, ktorý nie je zahrnutý, dajte nám vedieť v komentároch.


SLO: 3D tlačený fotoaparát

SLO 3D tlačené kamery

Vyskúšajte tento zábavný vývoj 3D (určená hračka)! V tomto projekte nájdete súbory na 3D tlač vlastného fotoaparátu. Zahrnuté sú všetky základné prvky. Uzávierka a objektív sú moduly, takže ich môžete vymeniť za iné bez toho, aby ste museli znova tlačiť fotoaparát. Užite si nostalgiu pri práci s 35 mm filmom. Najnáročnejšou časťou tohto projektu je tlač šošoviek. Pretože to musí byť dokonale hladké, čakajte, že vám dáte dostatok času a vyleštite lakťové mazivo. Aj keď nebudete mať všetky vymoženosti digitálneho fotoaparátu, stále budete môcť pomocou svojho 3D tlačeného fotoaparátu snímať obrázky vysokej kvality..

Mobilná konštrukcia 3D tlačiareň

Stavebníctvo prechádza revolúciou. 3D tlač sa používa na stavbu domov v kratšom čase a za menej peňazí. Aj keď sa táto technológia zatiaľ nestala bežnou technológiou, využíva sa pri stavbe domov v častiach sveta, kde je ťažké zabezpečiť bezpečné bývanie. Apis Cor je prvou spoločnosťou, ktorá vyvinula mobilnú konštrukčnú 3D tlačiareň, ktorú je možné úplne použiť na mieste. Spoločnosť plánuje pokračovať v rozvoji svojich služieb, kým si všetci na planéte nebudú môcť dovoliť bezpečné a cenovo dostupné bývanie. Vďaka dnešným novým stavebným materiálom je možné pomocou 3D tlače stavať domy za 24 hodín.Mobilná konštrukcia 3D tlačiareň

Shoetopia

Shoetopia

Shoetopia je projekt zameraný na životné prostredie, ktorý vyvinuli Zuza Gronowicz a Barbara Motylinska. Koncept je jednoduchý a možnosti sú nekonečné. Na výrobu kompostovateľnej a funkčnej obuvi sa používajú pružné a biologicky odbúrateľné vlákna a prírodné textílie. Vďaka použitej tlačiarenskej technike nie je potrebné šitie ani lepenie. Záujemcovia o navrhovanie vlastnej obuvi môžu použiť online aplikáciu obuvi, kde si môžu pripraviť personalizovaný tlačový súbor, kúpiť ho a potom si topánky sami vytlačiť alebo poslať do miestneho centra 3D tlače. Aj keď je to zábavný projekt, dá sa použiť aj na poskytovanie obuvi pre menej šťastné časti sveta.

Plnofarebné sochy

Plnofarebné sochy

Eric van Straaten je umelec skúsený v ručne vyrezávaných sochách. Keď sa však naučil umeniu 3D tlače, posunul svoje návrhy na novú úroveň. Eric je presvedčený, že neexistuje žiadna iná technika, ktorá by mohla dosiahnuť úroveň hyper surrealizmu ako pri 3D tlači. Vyvíja svoje vlastné návrhy, ale podľa možností prijíma žiadosti. Jednou z najlepších funkcií 3D tlače je jedinečnosť každého kusu, čo je zrejmé v Ericovej práci. Každá funkcia tváre, zámok vlasov a príslušenstvo boli navrhnuté s presnosťou. Aj keď 3D tlač má niekoľko použití, jej umeleckú hodnotu nemožno prehliadnuť.

Potravinový atrament.

Stále jete jedlo, ktoré sa pestuje staromódnym spôsobom? Prečo neupravovať svoje chuťové poháriky tlačeným jedlom? V Food Ink si užijete posedenie na tlačenom nábytku, zatiaľ čo na konzumáciu tlačeného jedla použijete tlačené riady. Pop-up večerná séria kombinuje umenie a technológie a vytvára skutočne jedinečný kulinársky zážitok. Myšlienka, že jedlo je možné tlačiť, vyzerá ako niečo priamo z budúcnosti, ale s Food Ink je budúcnosť tu. Zatiaľ čo väčšina reštaurácií bude pokračovať v pečení, grilovaní a opekaní, myšlienka tlačeného jedla môže stratiť časť ich stigmy, keďže spoločnosti ako Food Ink naďalej zavádzajú svoje výtvory po celom svete..Potravinový atrament

Softvér so štvornohým robotom s potlačou 3D

Inžinieri z Kalifornskej univerzity v San Diegu vyvinuli prvý robot svojho druhu pomocou 3D tlače. Aj keď je v robotike veľa vecí, jedným bežným problémom je neschopnosť robota prechádzať po nerovnom teréne. Ale 3D tlačený robot vyrábaný univerzitou dokáže prelomiť prekážky a ľahko zvládnuť drsný terén, ako je piesok alebo kamene. V súčasnosti je robot priviazaný k vzduchovému čerpadlu a doske s otvoreným zdrojom, ale v prácach existujú návrhy, ktoré umožňujú robotovi chodiť nezávisle. Tento projekt 3D tlače by mohol transformovať svet robotiky a urobiť z robotov súčasť nášho každodenného života skôr, ako si myslíme.Soft Robot so štyrmi nohami

Carbon 3D Printing

Používanie uhlíka z uhlia umožnilo výrobcom 3D tlače pomáhať lekárskemu svetu, automobilovému a leteckému priemyslu a rozvíjať miestne pracovné sily. Zachovaním baníckych pracovných miest a využívaním uhlia na účel, ktorý nepoškodí planétu, vyhráva každý. Spoločnosť Ramaco Carbon je odhodlaná využívať uhlie nákladovo efektívnym a inteligentnejším spôsobom. Ako príjemca grantu vo výške 3,7 milióna dolárov schváleného ministerstvom energetiky USA pracuje spoločnosť Ramaco Carbon na revolúcii vo výrobe súčiastok a komponentov, ktoré každý deň používame. Ramaco Carbon si predstavil svet, v ktorom sa uhlie používa na záchranu planéty a prináša výhody pre naše zdravie a spoločenstvá.Carbon 3D Printing

Učebňa 3Space

Učebňa 3Space

Zoznámte sa s triedou Jamesa Madison University 3SPACE, prvou učebňou 3D tlače pre všeobecné vzdelávanie na univerzite v krajine. Jej študenti od svojho založenia v roku 2003 navrhli a vyrobili niekoľko jedinečných projektov. V tomto priestore je príliš veľa projektov, medzi niektoré z našich obľúbených patrí napríklad Coronation Cube Puzzle a Fidget Star. Ak hľadáte niečo trochu iné, váza Spiral Vase alebo niektorá z umeleckých sôch môžu urobiť tento trik. Stiahnite si súbory a vytlačte si vlastné alebo použite projekty ako inšpiráciu pre svoje vlastné výtvory. Nemôžeme sa dočkať, až uvidíme, čo budú študenti navrhovať ďalej.

Projekt AME & Vytlačené 3D Shelby Cobra

Shelby Cobra

Národné laboratórium Oak Ridge (ORNL) je zodpovedné za dva monumentálne projekty 3D tlače. Prvý, Shelby Cobra, je tlačený 3D podvozok a telo 194 Shelby Cobra. Projekt demonštruje schopnosť vyrábať silné, ale ľahké kompozitné diely. Spoločnosť ORNL spolupracovala na projekte TruDesign a spoločnosť Shelby Cobra cestovala po svete. Dokonca to videl aj bývalý prezident Barack Obama. Druhým projektom, AME, je spolupráca medzi ORNL a niekoľkými partnermi, vrátane spoločnosti Georgia Tech, University of Minnesota a Ministerstva energetiky. Je to plne funkčné, čiastočne 3D tlačené rýpadlo. Tieto projekty ukazujú potenciál 3D tlače v náročných projektoch.

Rukavice One

Rukavice One

Mobilné telefóny zmenili spôsob, akým žijeme. Keď si myslíme, že zariadenie bolo čo najpokrokovejšie, prichádza projekt ako Glove One. Glove One je prenosné mobilné komunikačné zariadenie, ktoré transformuje vašu ruku z podpory vášho telefónu na váš telefón. Ak sa rozhodnete vytvoriť si svoj vlastný projekt, nenájdete sa tu cez noc. Tvorcovi to trvalo asi dva mesiace. Po vykonaní všetkých krokov budete mať futuristické mobilné komunikačné zariadenie, ktoré určite otočí o niekoľko hláv.

Pečivo 3D Art

Umelé pečivo

Toto je milý projekt, ktorý vás určite upúta. Dinara Kasko spojila svoje sily s Jose Margulisom, umelcom z Miami, ktorý je známy svojimi 3D sochami s využitím farebných plastových dosiek. Spoločne vytvorili rôzne lákavé torty s návrhmi, ktoré boli príliš dobré na jedenie. Zdá sa, že vrcholy každého koláča pripomínajú jedinečnú krajinu. V závislosti na uhle, v ktorom sa pozeráte na kus, si všimnete presné rezy a hĺbky, ktoré tam predtým zdanlivo neboli. Niektoré z najlepších umení sa spájajú, keď sa využíva viac ako jeden zmysel. Kombináciou pôsobivých vizuálnych prvkov s chuťou je tento 3D projekt skutočne jedinečný.

Predsedníctvo Mycelium

Predsedníctvo Mycelium

Odhaduje sa, že v oceánoch končí každý rok takmer osem miliónov ton plastového odpadu. Čo keby existoval spôsob, ako vymeniť plast bez toho, aby bola ohrozená jeho univerzálnosť? Holandskí dizajnéri Eric Klarenbeek a Maartje Dros veria, že sme si bližšie, než si väčšina ľudí myslí. Tím kultivuje riasy a potom ich spracúva na materiál, ktorý je možné použiť na 3D tlačové objekty. Používajú tiež iné materiály na vývoj ekologickej tlače. Jedným z príkladov je živá stolička mycélia, ktorá sa vyrába a spevňuje hubami a surovinami. Tomu musíš veriť.

1800 krytých vozňov 3D

Krytý vozeň

Ioan Florea je umelec s jedinečnou schopnosťou spojiť dva zdanlivo protichodné materiály a vytvoriť plynulé umelecké dielo. Jedným z hlavných príkladov tohto je jeho 1800 kusov 3D Covered Wagon. Umelec používa pre svoju tvorbu veľkú priemyselnú 3D tlačiareň s rozmermi 8 x 4 cm. Toto konkrétne umelecké dielo v životnej veľkosti využíva autentický drevený rám zakrytého vozňa, zatiaľ čo horná časť je tlačená v 3D formáte. Keď sú umiestnené dokopy, zdá sa, že boli navrhnuté tak, aby sa navzájom dopĺňali, a že horný kryt je nejako starý ako jeho základňa. Využite kreativitu Ioana na inšpirovanie svojho vlastného umenia alebo jednoducho preskúmajte jeho jedinečnú online galériu.

Umelecké lebky

Umelecké lebky

Nie všetky 3D tlačené grafiky sú vytvorené rovnako. Keď uvidíte tieto tlačené lebky, poznáte umeleckú hodnotu, ktorú majú. Umelec, ktorý za nimi stojí, Joshua Harker, je sochár a vynálezca, ale je tiež považovaný za priekopníka a vizionára vo svete 3D tlačeného umenia. Filigránový dizajn má vintage štýl, ale kúsky vyzerajú ako niečo z budúceho sna. Podmanivé kusy sa opisujú ako „nezameniteľné“, ale Joshua naďalej robí umeleckú realitu nemožným. Preskúmajte svoje portfólio pre seba a uvidíte, prečo bola jeho práca tak dobre prijatá.

Digitálna groteska II

Digitálna groteska

Čo získate, keď zmiešate talentovaného architekta so siedmimi tonami tlačeného pieskovca? Odpoveď je Digital Grotesque II, 3D tlačené jaskyne v plnom meradle. Navrhnutý Michaelom Hansmeyerom, je dielom oslavou pokročilej architektúry, ktorá by sa pred desiatimi rokmi považovala za nemožnú. Digitálnu grotesku II si môžete pozrieť na výstave Imprimer le monde v Centre Pompidou v Paríži. Ak sa nemôžete vydať na cestu, existuje veľa obrázkov na prezeranie online. Pochybujeme však, že obrázky presne reprezentujú obrovský detail a textúru zobrazenú v diele.

XOCO čokoládová tlačiareň

Čokoládová tlačiareň XOCO

Technologický pokrok uľahčil život. Napríklad zdravotnícka technológia zachránila nespočet životov. Ale to, na čo sme skutočne nadšení, je XOCO, 3D tlačiareň, ktorá robí všetko, o čom sa vám sníva z čokolády. Je to ideálny produkt pre 5-hviezdičkové reštaurácie a umelcov koláčov. Malý profil tlačiarne je ideálny pre spoločnosti všetkých veľkostí. Môže dokonca nájsť miesto na vašom domácom pulte. XOCO nie je v súčasnosti na predaj, ale návrh otvára dvere pre 3D tlačovú vlnu potravín, ktorá začína zametať priemysel.

Palačinka Bot

Palačinka Bot

Ak ste niekedy chceli vyrobiť dizajnérske palacinky v pohodlí svojho domova, čaká vás PancakeBot. PancakeBot, navrhnutý Miguelom Valenzuelou, sedí nad mriežkou a tlačí buď svoj vlastný návrh, alebo jeden z knižnice s približne 300 obrázkami. Nové obrázky sa pridávajú každý týždeň. Či už sa chcete len pobaviť doma, alebo pridať umelecké palacinky do ponuky reštaurácie, PancakeBot je plný presnosti, umenia a prekvapenia. Preskúmajte rozmarnú stránku 3D tlače potravín pomocou PancakeBot.

Bronzové slnečnice

Bronzová slnečnica

3D tlač zmenila svet mnohými spôsobmi. Ale to, čo sa robí v umeleckom svete, je skutočne pôsobivé. Stačí sa pozrieť na Sunflowers, 3D tlačenú sochu navrhnutú Robom a Nickom Carterom, tímom manželov a manželiek, ktorí sa venujú umeniu už viac ako 20 rokov. Táto bronzová socha, inšpirovaná olejom Vincenta van Gogha z roku 1888 na rovnomennej maľbe na plátne, má moderné i historické doteky. Zdá sa, že každý okvetný lístok môže ožiť. Ak chcete skutočným príkladom umeleckých výkonov v 3D tlači, Sunflower je nádherné miesto, kde začať.

3D tlačený uchopovač

Potlačený chápadlo

Zoznámte sa s Jerrym, viacúčelovou robotickou platformou. Ako každý dobrý robot, aj Jerry môže vykonávať niekoľko úloh, z ktorých niektoré využíva odnímateľné držadlo. To je miesto, kde 3D tlač začína hrať. Jerryho 3D tlačený chápadlo sa skladá z piatich tlačených kusov. Pôsobí ako vlastná jednotka a je ideálny pre väčšie projekty robotiky. Sila je pôsobivá a pevná. Robotické funkcie vyvinuté spoločnosťou Slant sú navrhnuté tak, aby zohľadňovali fungovanie robotov. Slant chce dostať robotov z laboratória a do sveta a 3D tlač pomáha.

Birdsnest Eggcup

Birdsnest Eggcup

Ráno sú drsné. Získanie raňajok skôr, ako vám dôjdu dvere, môže byť problémom. Najlepší vtáčia šálka vajec však môže tieto ranné hodiny trochu uľahčiť. Táto hravá šálka čaju bola inšpirovaná prírodou a prichádza spolu s 3D tlačou. Aj keď je flexibilný materiál určený na držanie stredne veľkého vajca, dokáže uniesť väčšinu veľkostí vajec. Navrhnuté štúdiom Gijs, šálka vajec je skvelým darčekom pre priateľa alebo pre seba, aby zvýšila vašu náladu v drsných ranných hodinách. Každé šálky na vajce sa tlačia na požiadanie. Toto je fantastický spôsob, ako získať svoj prvý kus 3D tlače.

Protéza zlomenín zápästia

Protéza zlomenín zápästia

V roku 2007 jej malé dieťa zlomilo zápästie. Vyžiadalo by si to šesť týždňov. Umiestnenie tradičných odliatkov môže byť bolestivé a nepríjemné pri nosení. S 3D tlačou, ktorá búri zdravotnícky priemysel, sa tlač obsadenia javila ako logický krok pre Anais. Jej ruka bola naskenovaná a bola vytlačená tenká vrstva. Ortéza bola potiahnutá zmesou medi a niklu, aby sa preskúmali ďalšie liečivé vlastnosti. Niklové pokovovanie urobilo ortézu chladnejšou, čo pomáhalo pri uzdravovaní pohodlie. Bol to však tiež experiment na rozostrenie hraníc medzi medicínou a šperkami.

Niektoré problémy v tomto procese spočívajú v tom, že oneskorenie medzi skenovaním a tlačou nie je ideálne. Poloha zlomeniny môže byť opuchnutá, čo vedie k nepresnej tlači. Tieto odliatky sú však otvorené, môžu sa nosiť v sprche a hojenie tkaniva sa môže riadne monitorovať.

Vytlačte svoje mesto

Vytlačte svoje mesto

Vytlačte svoje mesto! je výzvou na akciu pre mestá po celom svete. Obyvatelia sa vyzývajú, aby svoj domáci plastový odpad premenili na surovinu pre projekty 3D tlače, ako je napríklad verejný nábytok. Projekt bol spustený v roku 2016 a je ešte len v plienkach. Počiatočná spätná väzba však bola pozitívna. Občania sa viac zapájajú do znižovania svojej environmentálnej stopy. Magistrát Amsterdam bol prvým programom, ktorý prijal tento program a postavil komunálnu lavicu z toho, čo by inak bolo zbytočným materiálom. Ak chcete priniesť Print Your City! až k krku lesa, pre viac informácií navštívte ich webovú stránku.

Toyze - priveďte svoje obľúbené herné postavičky k životu ako prispôsobené hračky!

Toyz

Zoznámte sa s Toyzou, zábavnou a rýchlou aplikáciou, ktorá vám umožní vytvárať osobné a jedinečné 3D herné postavy. Nech je vaša obľúbená hra, nech už je vaša obľúbená hra, môžete ju navrhnúť podľa vlastného uváženia. Vyberte si z rôznych pozícií a veľkostí alebo pridajte zábavné doplnky, ako sú klobúky a okuliare. Po prispôsobení svojej postavy zadajte objednávku. Vaša postava bude odoslaná priamo k vám. V súčasnosti sa Toyze venuje mobilným hrám, ale v dielach sa plánuje zahrnúť video a počítačové postavy spolu s komiksmi a filmovými postavami. Máte obľúbenú postavu? Dajte ruku na nejaké 3D tlačené memorabílie.

Maska s lebkou pre psa 3D

Maska pre lebku psa

Najlepší priateľ človeka - prinášajú nám radosť a pohodlie. Čo sa však stane, keď potrebujú uzdravenie? Tu sa Loca ocitla, 4-mesačné šteniatko, ktoré bolo tak vážne pohryznuté iným psom, že sa jej zlomili dve kosti v tvári. Podobne ako liatina pomáha pri hojení rúk alebo nôh po zlomení, bola maska ​​na tvár vytlačená pomocou CT skenovania na UC Davis College of Engineering. Exo-K9, ako bola maska ​​dabovaná, umožnil Lokovi liečiť sa v priebehu niekoľkých nasledujúcich mesiacov bez toho, aby bolo vystavené riziku vážnejšieho poškodenia. 3D tlač pomohla ľudským pacientom, ale teraz sa dá použiť aj na podporu kožených pacientov.

Freeform 3D Printed House

Freeform 3D Printed House

Vďaka 3D tlači vyzerá budúcnosť nehnuteľností celkom jasne. Tím WATG v Chicagu získal prvú cenu v súťaži Freeform Home Design Challenge. Ich dom tlačený v 3D, nazvaný „Curve Appeal“, bol vyhlásený za premyslený prístup a tlačí obálku toho, čo je možné. Dom má kuchyňu, kúpeľňu, obývaciu izbu a spálňu. Umožňuje dostatok prirodzeného svetla a spĺňa všetky elektrické, inštalačné a svetelné požiadavky bez obmedzenia možností solárnej energie. Aj keď sa dom môže vo vašom okolí zdať mimo miesta, myslíme si, že je to dizajn, ktorý by mohol získať srdcia amerických štvrtí.

Náramky pre slnečnú sústavu

Náramok slnečnej sústavy

Žijeme v spoločnosti, ktorá stále váhá, keď mladé dievča prejaví záujem o inžinierstvo alebo vedu. Zostavenie knižnice IT @ SDSU však dúfa, že sa to zmení. V Deň dievčat, deň počas Týždňa inžinierov v organizáciách, dostala mladá skupina dievčat stredných škôl možnosť navrhnúť svoj vlastný 3D tlačený náramok. Dizajn musel byť niečo, čo dievčatá chceli, ale tiež také, ktoré bolo možné vytlačiť 45-krát v malom okienku, ktoré mali k dispozícii. Projekt tiež vyžadoval, aby návrh súvisel s STEM. Výsledkom bol náramok s celou slnečnou sústavou. Dievčatá maľovali aj náramky po potlači. Pozrite sa, čo ešte stavia IT, aby inšpirovala mladých ľudí!

Projekt AMIE & Prvá tlačená 3D ponorná tlač

Námorné ponorné

Nedávne námorné partnerstvo vyvinulo prvý 3D tlač ponorný. Prototyp sa zišiel do štyroch týždňov a v súčasnosti sa plánuje výroba prototypov schopných fungovať vo flotile, ktoré by mohli byť k dispozícii už v roku 2020. Medzi partnermi v projekte patrilo Národné laboratórium Oak Ridge (ORNL), Centrum námornej povrchovej vojny, Disruptive Division Carderock Division Technologické laboratórium, Picatinny Arsenal, Agentúra pre obranné projekty pokročilého výskumu, Veliteľstvo námorných leteckých systémov, Laboratórium aplikovanej fyziky Univerzity Johnsa Hopkinsa, Centrá námorných povrchových vojen z Crane, Panama City, Philadelphia, Námorné podmorské bojové centrum Newport a Portsmouthské námorné lodenice. Druhý projekt, do ktorého sa spoločnosť ORNL zapojila, bola tlač AMIE, jedného z prvých 3D tlačených domovov na svete, ktorý slúži aj ako vozidlo a integrovaný energetický systém..

Prvý 3D tlačený most

Prvý 3D tlačený most

3D tlač v infraštruktúre môže ušetriť čas a peniaze. To bol len prípad výstavby prvého mosta na 3D tlačené na svete v Madride. Organizovaný Inštitút pre pokročilú architektúru Katalánsko, most meral 12 metrov dlhý a 1,75 metra široký. Použitým materiálom bol mikrob vystužený betón. Surovina sa počas výstavby recyklovala, čím sa minimalizovalo množstvo odpadu a maximalizovala sa štrukturálna výkonnosť. Aj keď sa 3D tlač tradične používa pre menšie projekty, inštalácia tohto mosta rozširuje možnosti, ktoré ponúka 3D tlač pre stavebníctvo..

Biometrické plastiky

Biometrické plastiky

Monica Horcicová je česká výtvarníčka známa svojimi komplexnými sochami, vytvorenými technológiou 3D tlače. Autorove témy sú metaforou smrti a života. Preskúmanie jej galérie vás zavedie na druh láskavej cesty. U väčšiny kusov zahŕňajúcich tlačené ľudské kosti je počiatočnú reakciu ťažké opísať. Umelecké dielo je krásne, ale zároveň surové a silné. Od zložitých kusov po nadmerne veľké vonkajšie exponáty, Monica plne využíva silu 3D tlače. Zažite jej kresbu pre seba a uvidíte, ako podrobná a presná 3D tlač môže byť.

Kinematické plátkové šaty

Kinematické plátkové šaty

Pre dámy, ktoré opovrhujú časom stráveným v šatni, by tento projekt mal vyvolať určitý záujem a zvedavosť o budúcnosti módy. Nervózny systém bol poverený múzeom výtvarného umenia v Bostone, aby navrhol šaty, ktoré ukazujú spojenie medzi módou a technológiou. Na určenie presných meraní tela nositeľa sa použilo 3D skenovanie. Kolekcia Kinematical Petals Dress bola inšpirovaná prírodnými prvkami, ako sú lístky a perie. Je vybavený viac ako 1600 kusmi jedinečných kusov, ale šaty sú kompletne zmontované a pripravené na použitie. Preskúmajte obrázky a zistite, ako vyzerajú vlastné tlačené šaty.

Prvý samostatný, úplne mäkký robot 4D Printing Shapeshifting Devices

4D zariadenia na posun tvaru

Predstavte si robota. Zahŕňa to dramatické uhly, studené materiály a ostré rohy? Tím vedcov z Harvardskej univerzity mení predpoklad, ako by mal robot vyzerať. Navrhli malého 3D tlačeného robota, ktorý neobsahuje elektroniku ani tradičné robotické materiály. Vzhľadom na prvý samostatný, úplne mäkký robot bol projekt nazvaný „octobot“, pretože pripomína chobotnicu. Zariadenie je poháňané chemickou reakciou, ktorá nafúkne ramená robota. Budúce návrhy budú v ideálnom prípade schopné plávať a spolupracovať. „Octobot“ bol navrhnutý tak, aby inšpiroval robotikov a vedcov k objavovaniu mäkkej robotiky.

Vytlačené Wi-Fi

Vytlačené WiFi

Predstavte si fľašu pracieho prostriedku, ktorá vám objedná jej výmenu. Teraz si predstavte rovnaký koncept, ale bez potreby batérií alebo elektroniky. Ak sa vám to zdá ako čarodejníctvo, budete prekvapení, keď sa dozviete, že je to práca 3D tlače. Bezdrôtové senzory, vstupné widgety a inteligentné komunikačné objekty môžu byť tlačené v 3D a integrované do nášho každodenného života. Aj keď tento projekt má dostatok priestoru pre rast a rozvoj, tím zložený z dvoch študentov a jedného člena fakulty na University of Washington navrhol plne 3D tlačené váhy, prietokové senzory a anemometre. Inšpirovať sa môže aj niekoľko prototypov.

Equus

Equus

Umenie 3D steny nie je neobvyklé. V porovnaní s obrazmi alebo maliarskymi výtlačkami ponúka 3D nástenné umenie množstvo výhod. Pozrite sa na tento návrh, ktorý navrhol Dominik Raskin. Zdá sa, že 3D tlačená koňská hlava a dve predné nohy vyrazili zo steny. Táto skladba by mohla nájsť domov v rôznych dekoratívnych štýloch. Umelecké dielo spoločnosti Equus sa dodáva v niekoľkých rôznych veľkostiach a farbách, aby zodpovedali individuálnym potrebám. Vďaka 3D tlači je ľahká štruktúra drôteného rámu ľahko zavesiteľná bez poškodenia stien. Navštívte web a zistite, aké jednoduché je dostať ruky na kúsok 3D tlačeného diela, ktoré určite upúta pozornosť.

Adaptér rakety Lego Minifig

Adaptér rakety Lego

AirRocketWorks spolupracuje so školami, klubmi STEM, skautmi, knižnicami, múzeami a vzdelávacími centrami, aby ľuďom všetkých vekových skupín a schopností priniesla lásku k raketám. Jeden z ich projektov využíval 3D tlač jednoduchým a zábavným spôsobom, vďaka čomu je zostavenie domácej rakety možné pre každého. Ich adaptéry rakiet 3D tlačené sa dajú použiť s plastovou trubicou tela, penovým nosom a sadou samolepiek. Aby ste si to užili, je tu priestor na pridanie vašej obľúbenej figúrky LEGO. Pošlite svoju figúrku na nezabudnuteľnú jazdu s týmto projektom a objavte zábavu rakiet.

Umelé srdce

Umelé srdce

Spoločnosť ETH News a spoločnosť ETH Zurich informovali o výrobe prvého silikónového ľudského srdca. Schopnosť vyrábať ľudské orgány na transplantáciu je jedným z najsľubnejších spôsobov použitia 3D tlače. Silikónové srdce sa podobá ľudskému srdcu, zvnútra aj zvonka. Napríklad má pravú a ľavú komoru a môže sa podľa potreby sťahovať do krvi. S prototypom však existuje jeden hlavný problém. Môže trvať iba asi 3000 úderov, čo by u človeka bolo menej ako hodinu. Materiál nedokáže zvládnuť namáhanie dlhšie ako toto. Tento prvý zásadný krok k 3D tlači orgánov by však určite mal inšpirovať inžinierov a výskumníkov, aby pokračovali v práci na prototype, ktorý by jedného dňa mohol nahradiť darovanie ľudských orgánov..

3D tlačená automatická meteorologická stanica

Automatická meteorologická stanica

3D-PAWS, alebo 3D tlačená automatická meteorologická stanica, bola spustená University Corporation for Atmospheric Research a US National Weather Service International Activities Office. Cieľom tejto iniciatívy je vybudovať nízkonákladové systémy, ktoré sú trvalé a spoľahlivé, aby zhromažďovali a oznamovali údaje o počasí prostredníctvom vidieckych komunít. Jednou z hlavných výhod týchto systémov je to, že v prípade zlyhania systémov je možné 3D tlačené komponenty podľa potreby znova vytlačiť. Pri tradičných poveternostných systémoch sú výmeny nákladné a niekedy nie je možná ich oprava. Schopnosť presne sledovať počasie udržuje obyvateľov v bezpečí.

Ľahký jazdec

Ľahký jazdec

Trávite teplé a slnečné dni jazdením po diaľnici na svojom motocykli? Ak je to tak, nasledujúci projekt sa vám bude páčiť. Light Rider je prvý 3D tlačený prototyp na svete pre elektrický motocykel. Zámerom je vyvinúť exkluzívnu malú sériu Light Rider, ktorá bude na ulici legálna. Dizajn spája niekoľko konceptov do jedného dizajnu. Najskôr sa na navrhovanie rámu použil letecký prístup. Potom bol tlačený v 3D s použitím materiálu triedy kvality. Pomer výkonu a hmotnosti bicykla sa rovná pomeru supercar, vďaka čomu je ideálny pre všetkých démonov rýchlosti. Bicykel je šetrný k životnému prostrediu a nevytvára žiadne emisie. Vďaka 3D tlači je možné dosiahnuť silnejší, rýchlejší a bezpečnejší motocykel.

3D tlačené šošovky

3D tlačené šošovky

Luxexcel je ocenený ako prvá a jediná spoločnosť na svete, ktorá dokáže vytvárať očné šošovky s potlačou 3D. Tieto šošovky nevyžadujú leštenie ani brúsenie a v súčasnosti sú k dispozícii pre očné laboratóriá. Tradičná výroba očných šošoviek zahŕňa niekoľko krokov a nadmerný materiál, čo vedie k vyšším nákladom. 3D tlačené verzie sú rovnako efektívne a spoľahlivé, ale majú nižšiu cenu. Riešenie však nebolo navrhnuté na základe nákladov. Namiesto toho spoločnosť Luxexcel vyvinula technológiu pre nezávislé očné laboratóriá a ich zákazníkov, aby mohli byť šošovky dostupné každému..

Mobily tlačené v 3D

Mobily tlačené v 3D

Marco Mahler, kinetický sochár, sa spojil s Henrym Segermanom, asistentom profesora na Štátnej univerzite v Oklahome, s cieľom vyvinúť prvé úplne 3D tlačené mobily na svete. Ich kusy sú podrobne opísané prinajmenšom s jedným dizajnom s 1 365 kusmi. Bez možnosti 3D tlače týchto mobilných telefónov by pre niektorých boli časovo náročné a finančne mimo dosahu. Mobilné telefóny sa tlačia na objednávku v Shapeways pomocou návrhov Marca a Henryho. Za jedinečný kúsok pre váš domov zvážte niektorú z týchto 3D tlačených mobilných telefónov. Ich návrhy sú sofistikované a príbeh za nimi je inšpiratívny.

3D tlačený bicykel z nehrdzavejúcej ocele

Arc Bicycle

Tento trojmesačný projekt, ktorý realizovali študenti laboratória priemyselného dizajnu v 3D Building Field Lab, využíval pri 3D tlači na bicykli z nehrdzavejúcej ocele najnovšie technológie. Pokrok umožnil, aby sa materiály tlačili do vzduchu v ľubovoľnom smere a bez potreby podporných štruktúr. „Arc Bicycle“ váži rovnako ako bežné bicykle, má však pôsobivý dizajn a dokonalú silu. Tento typ projektu ukazuje, že obmedzenia týkajúce sa tlače stredných a veľkých objektov sa zmenšujú. Sloboda formy umožňuje tlač takmer všetkého, vrátane tejto spoľahlivej formy prepravy.

Prvý vystužený most v 3D tlači

3D tlačený most

Holandsko je domovom svetového prvého 3D tlačeného vystuženého betónového mostíka s predpätým zaťažením. Most je 8 metrov široký a 3,5 metra široký. Jeho pevnosť bola testovaná so záťažou päť ton, oveľa ťažšou ako denné zaťaženie, ktoré bude musieť odolať. Je to súčasť cyklistickej trasy pre obyvateľov a verí sa, že prepraví stovky cyklistov denne. Tím vedený spoločnosťou BAM Infra spolupracoval s výskumníkmi na Eindhoven University of Technology s cieľom vyvinúť spôsob, ako zahrnúť oceľový výstužný kábel počas tlače. Projekt stojí menej peňazí, spotrebuje menej materiálu a znižuje množstvo emisií CO2 počas výstavby.

3D tlač predstavuje konkurenčnú výhodu pre snežné stroje

Snehové stroje

Nie je veľa odvetví (ak vôbec existujú), ktoré 3D tlač nemôže pomôcť. Jedným z takýchto podnikov, ktoré si uvedomili, že je to Snow Business, výrobcovia špičkových strojov na výrobu snehu. Výkon a životnosť ich strojov sú rozhodujúce vlastnosti, ktoré by mohli zabezpečiť podnikanie alebo ho zničiť. Vďaka použitiu 3D tlačiarní na výrobu trysiek spoločnosť Snow Business urýchlila vývoj a znížila náklady. Táto konkurenčná výhoda spôsobuje, že ich výrobky sú lepšie navrhnuté, lacnejšie a žiaduce pre spotrebiteľov. Svoj príbeh použite ako inšpiráciu, keď premýšľate o spôsobe, ako 3D tlač môže pomôcť vašej práci alebo firme.

3D tlač v technológii Zero-G

Space 3D Printed

3D tlač sa už neobmedzuje iba na laboratórium. Tlačiarne je možné vyradiť z prevádzky a poskytnúť riešenia, ktoré sa kedysi považovali za nemožné. Môžu však 3D tlačiarne fungovať aj vo vesmíre? To je otázka, ktorú mala NASA. Keby mohla Medzinárodná vesmírna stanica tlačiť v 3D, mala by možnosť tlačiť nástroje na požiadanie a lepšie fungovať s obmedzeniami letovej hmotnosti. Po testovaní hardvéru 3D tlače na parabolických letoch sa začalo testovanie na vesmírnej stanici. Výsledky ukázali, že 3D tlač skutočne funguje vo vesmíre, otvára dvere novým misiám, experimentom a príležitostiam.

Gradient stoličky

Hliníková prechodová stolička ukazuje, ako sa dá hliník použiť v dizajne nábytku v digitálnom veku. Stolička je ľahká hliníková konštrukcia s výhodami peny a pevnosťou kovu. Dizajn využíva jedinečnú techniku ​​tlače, ktorá poskytuje štrukturálnu pevnosť a zároveň znižuje množstvo potrebného materiálu. Hliníkový prechodový kreslo nájdete v stálej zbierke v Národnej galérii vo Victorii v austrálskom Melbourne spolu s múzeom dizajnu Vitra v Nemecku. Schopnosť vyrábať ľahký a pritom odolný nábytok za prijateľnú cenu by mohla zmeniť nábytkársky priemysel a prinútiť výrobcov hľadať výrobné metódy, ktoré sú priaznivé pre spotrebiteľa..Gradient stoličky

Zbrane 3D na tlač

Zbrane 3D tlačené

Distribuovaná obrana je sila za 3D tlačenými zbraňami. 27. júla 2012 spoločnosť vydala súbory pre prvú tlačiteľnú zbraň na svete. V rámci svojho podielu na právnych a politických bitkách sa spoločnosť Distribuovaná distribúcia obrátila na bitcoínovú komunitu, aby získala finančné prostriedky. Myšlienka tlačených zbraní je revolučná, ale tiež kontroverzná. Spoločnosť stále bojuje proti zákonnosti poskytovania súkromných súborov so zbraňami obyvateľstvu USA. Prípad by mohol čoskoro smerovať na Najvyšší súd. Ak áno a bez ohľadu na výsledok, určite sa s Američanmi stretne diskusia.

Jeden šálka denne

Jeden pohár denne

Už vás nebaví piť kávu každý deň z tej istej šálky? Projekt One Coffee Cup Day, ktorý ste už pokryli. Projekt bol zábavným a úspešným experimentom v oblasti kreativity a rýchlej výroby. Projekt bol otvorený pre spoluprácu a umožnil každému hrať sa a navrhnúť si vlastný šálku kávy. Akonáhle boli vybrané obľúbené 30 dizajny, boli zobrazené v obchode a dostupné na zakúpenie. Návrhy boli kombináciou morfovaných pohárov, zaujímavých, ale nefunkčných pohárov a šálok pokrytých rôznymi textúrami. Projekt bol považovaný za úspešný a preukázalo sa, že 3D tlač môže byť zábavná a náladová.

Mesh

Mesh

Meshu založili dvaja dizajnéri v San Franciscu. Ich návrhy zahŕňajú čiary, ktoré predstavujú geodata a poskytujú zákazníkom jedinečný spôsob, ako presne určiť momenty a spomienky, bez ohľadu na to, kde sa vo svete vyskytli. Jemnosť šperkov je súčasťou jeho šarmu. Príjemca presne vie, čo znamenajú linky, aj keď to nikto neurobí. Aj keď už neprijímajú objednávky, Meshu vyrobil náhrdelníky, prstene, náušnice a plagáty na pamiatku žiadostí spotrebiteľov. Využite ich prácu ako inšpiráciu pre svoje vlastné výtvory v 3D tlači. V tomto prípade je možné 3D tlač použiť na sentimentálne účely.

Prvá stolná kovová 3D tlačiareň

Stolný kov

Desktop Metal bol navrhnutý s ohľadom na jednu vec. Zakladatelia chceli poskytnúť riešenie inžinierskym tímom, ktoré hľadajú dostupnú kovovú 3D tlač. Spoločnosť ponúka dva samostatné 3D tlačové systémy. Spoločnosti môžu tieto systémy používať pre všetko od prototypov až po hromadnú výrobu. Štúdiový systém je navrhnutý pre inžinierov a umožňuje používateľom tlačiť komplexné kovové časti interne. V porovnaní s inými tlačovými systémami je Studio System až desaťkrát lacnejší. Ale keď potrebujete rýchlosť na vašej strane, produkčný systém je ideálny. Je navrhnutý na priepustnosť a je 100-krát rýchlejší ako iné tlačové systémy. Uvedenie výrobného systému do prevádzky bude v roku 2020.

3D tlačené mikropočítačové vozidlo

Mikropočítačové vozidlo

Spoločnosť Kabuku Inc. sa spojila so spoločnosťou Honda Motor Co., Ltd. s cieľom vyvinúť 3D tlačené vozidlo. Spoločnosť Toshimaya Corp. potrebovala vlastné dodávkové vozidlo, ktoré by bolo možné použiť na doručovanie aj na reklamu. Ich miestna infraštruktúra však sťažila niektoré dodávky. Hlavným vinníkom boli úzke cesty. Kabuku a Honda sa rozhodli vyvinúť tlačené auto, ktoré síce vyhovovalo ich potrebám, ale malo primeranú veľkosť. Proces vývoja trval iba dva mesiace, pričom tlač zabezpečovala Rinkak, 3D tlačová služba vo vlastníctve spoločnosti Kabuku. Toshimaya bolo vybavené originálnym vozidlom, ktoré vyhovovalo ich veľkosti, výrobe a reklamným potrebám.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me