Občania z celého sveta sa prebúdzajú k tomu, že ich digitálne súkromie je pod útokom. Sme svedkami toho, čo sa nazýva „dotvarovanie funkcie“; postupné rozširovanie využívania technológií nad rámec účelov, na ktoré boli pôvodne určené.


World Wide Web bol navrhnutý ako priestor na spoluprácu, kde používatelia mohli komunikovať prostredníctvom zdieľania informácií. Vyvinula sa oveľa viac. Je zakorenený v našej sociálnej štruktúre a stal sa rozšírením nášho fyzického sveta.

Práva, ktoré požívame vo fyzickom svete, sa však nevzťahujú na náš digitálny život.

Súkromie je kvalifikované a základné ľudské právo. Toto právo je vyjadrené vo všetkých hlavných medzinárodných a regionálnych vyhláseniach o ľudských právach:

 • Vyhlásenie OSN o ľudských právach (UDHR) z roku 1948, článok 12
 • Medzinárodný pakt o občianskych a politických právach (ICCPR) z roku 1966, článok 17
 • Americký dohovor o ľudských právach, článok 11
 • Americká deklarácia o právach a povinnostiach človeka, článok 5
 • Európsky dohovor o ľudských právach, článok 8

V skutočnosti má viac ako 130 krajín ústavné vyhlásenia týkajúce sa ochrany súkromia v každom kúte sveta.

Napriek takmer všeobecnému prijatiu, že súkromie je právo, ktoré má rovnakú dôveryhodnosť ako samotný život, mnohí z nás ostávajú otupení voči svojej pretrvávajúcej erózii; a práve agentúry, ktoré účtujeme za ochranu nášho spôsobu života, sú zodpovedné za ich zánik.

V ProPrivacy hovoríme, že toho je dosť. Je čas, aby sme, ľudia, vzali [príslovečné] zbrane a bojovali za naše správne digitálne súkromie. Ak sa chcete pripojiť k boju, ste na správnom mieste.

"Je čas uznať internet ako základné ľudské právo. To znamená zaručenie dostupného prístupu pre všetkých, zabezpečenie toho, aby sa internetové pakety dodávali bez komerčnej alebo politickej diskriminácie, a ochrana súkromia a slobody používateľov webu bez ohľadu na to, kde žijú.." ~ Sir Tim Berners-Lee

Kto chráni moje súkromie pred?

Všeobecne povedané, v súčasnosti existujú štyri bezprostredné hrozby pre digitálne súkromie:

Váš poskytovateľ internetových služieb

Všetko, čo robíte online, je smerované prostredníctvom vášho poskytovateľa internetových služieb (ISP). To znamená, že majú záznamy o všetkých navštívených stránkach. Väčšina ľudí si to neuvedomuje, pokiaľ nerobia niečo, čo je právne alebo eticky sporné.

Tí, ktorí odmietajú dohľad ISP tvrdením, že nemajú „čo skrývať“, sa pozerajú na súkromie cez nesprávny koniec ďalekohľadu. Nemali by sme všetci zamávať svoje právo na súkromie z dôvodu niekoľkých zlých hercov. Nemali by sme sa báť, že sme našimi skutočnými ja online, pretože sme sa obávali, že by to mohlo spadať mimo spektrum „normálneho správania“..

Vaša vláda

Naša neschopnosť uvedomiť si, že naše vlády priamo ohrozujú naše digitálne súkromie, je pravdepodobne najväčší rúk a nevyslovený škandál v generácii. Dokonca aj po odhalení Snowdenu, ktoré odhalilo podrobnosti o globálnom sledovacom aparáte, o ktorom sa predtým myslelo, že je nemožné, priemerný občan sa ani nezastavil na zamyslenie..

Teraz vieme fakty - každé volanie, každý e-mail, ktorý posielame, každú navštívenú stránku potenciálne zhromažďujú vládne agentúry; a napriek tomu sedíme nečinne.

Obchodné subjekty

Na webe dominuje hŕstka silných spoločností. Každú sekundu sa vykonáva 63 000 vyhľadávaní Google; takmer 2,4 miliardy aktívnych používateľov na Facebooku, takmer tretina svetovej populácie. Tieto služby sa stali súčasťou nášho spoločenského zloženia, pretože spĺňajú potreby, robia to veľmi dobre ... a sú zadarmo v mieste použitia. Všetko, čo požadujú, je neobmedzený prístup k vašim osobným údajom.

A je to kompromis, ktorý je väčšina z nás ochotná urobiť, pretože im čelíme, tieto služby bezpochyby obohacujú náš digitálny život - a ak v tomto procese musíme vzdať niektoré z našich práv na súkromie - tak nech to je. Správny?

hackeri

Vlády používajú sofistikované programy hromadného sledovania. Obchodné subjekty používajú súbory cookie a údaje, ktoré im dobrovoľne odovzdávame za prístup k ich službám.

Potom sú zlí herci, ktorí majú oveľa viac transakčných, ale rovnako invazívnych prístupov k súkromiu. Všetky vaše súkromné ​​údaje, či už ide o vaše meno, meno vášho domáceho maznáčika alebo číslo vašej kreditnej karty, majú pre niekoho význam.

Nástroje, ktoré potrebujete na ochranu svojho súkromia

Cieľom programu ProPrivacy je vybaviť používateľov internetu nástrojmi a znalosťami, ktoré potrebujú na udržanie svojho súkromia online. Nižšie uvádzame zoznam našich piatich najlepších nástrojov na ochranu digitálneho súkromia.

Nie každý nástroj môže chrániť vaše súkromie pred každou hrozbou, ale ak sa používa spolu s ostatnými, môžete dramaticky znížiť svoju online stopu a urobiť krok smerom k získaniu digitálneho súkromia..

 1. Dobrá VPN

  Zo všetkých nástrojov, ktoré by ste mali mať vo svojom arzenáli ochrany osobných údajov, by VPN mala byť na samom začiatku zoznamu. VPN alebo virtuálne súkromné ​​siete sú navrhnuté tak, aby šifrovali všetok webový prenos a maskovali vašu IP adresu.

  Toto bráni vášmu poskytovateľovi internetových služieb a vládnym agentúram v monitorovaní vašej online aktivity. Znamená to tiež, že sa môžete vyhnúť blokom webových stránok a iným formám cenzúry.

  Svoju polohu môžete jednoducho „spoofovať“ a získať prístup k službám, ktoré nie sú dostupné vo vašom regióne.

  ProPrivacy (predtým BestVPN.com) bol prvý web s recenziami VPN na trhu. Máme špičkové porovnávacie nástroje, ktoré vám pomôžu nájsť tú správnu VPN pre vaše potreby. Prezrite si zoznam našich najlepších služieb VPN 2020 a nájdite VPN.

 2. Zabezpečený prehliadač

  Prehliadače ako Chrome, Edge a Safari zhromažďujú používateľské údaje aktívne a agresívne. Nakoniec ich vlastnia spoločnosti Google, Microsoft a Apple. Títo traja poskytovatelia majú takmer 84% podiel na trhu webových prehliadačov. To znamená, že ste si prečítali tento článok pomocou jedného z prehľadávačov.

  Urobte si láskavosť a urobte z nej poslednú navštívenú stránku pomocou nezabezpečeného prehliadača. Prejdite do nášho Sprievodcu najbezpečnejšími prehliadačmi a zistite, ktorým prehliadačom a rozšíreniam môžete dôverovať, aby ste zachovali svoje súkromie.

 3. Dôstojný blokovač reklám

  V určitom okamihu sme všetci čelili obávanému kontextovému oknu. Dokonca aj skvelé webové stránky, ako sú naše, preplnené užitočnými informáciami, zobrazujú občasnú reklamu (hej, musíme nejako udržať svetlá). Väčšina z nás sa dokáže vyrovnať s reklamou alebo dvoma reklamami, ale keď sa obchodné záujmy dostanú do prekážky používateľskej skúsenosti, potrebujete slušný blokovač reklám..

  Niektoré kontextové okná sú úplne zlé a presmerujú vás na stránky, ktoré podávajú škodlivý softvér.

  Nástroj na blokovanie reklám udržuje na dosah ruky obťažujúce inzerentov aj škodlivých hercov. Prezrite si nášho najlepšieho sprievodcu blokovaním reklám, kde nájdete naše najlepšie odporúčania.

 4. Pevný antivírusový roztok

  Na všetky vyššie uvedené nástroje sa dá pozerať ako na proaktívne opatrenia na ochranu vášho súkromia. Antivírusové riešenia sú reaktívnou metódou ochrany vášho súkromia. Bez ohľadu na to, ako veľmi sa snažíte, bez ohľadu na to, koľko úsilia vynakladáte na ochranu svojich osobných údajov - vírusy a škodlivý softvér sú v dnešnej dobe nevyhnutnosťou,.

  Mnoho škodlivého softvéru nájdeného na webe je relatívne neškodné. Škodlivý kód má však potenciál zbaviť vás súkromia spôsobmi, ktoré by ste nikdy nenapadlo možné. Antivírusový softvér je často poslednou líniou obrany medzi vami a tými, ktorí vám chcú ublížiť.

  Prečítajte si naše odporúčané antivírusové riešenia.

Sme v súkromí

Naším poslaním je pomáhať používateľom na celom svete získať späť svoje právo na súkromie prostredníctvom výskumu, recenzií, zdieľania znalostí, vyšetrovania a priameho konania. Sme ochotní urobiť všetko, čo je potrebné na zvrátenie tohto hrubého porušenia zákona a narušenia súkromia online.

Internet je váš rovnako ako niekto iný.

Pozývame vás na preskúmanie našich stránok, použitie našich nástrojov a prečítanie našich recenzií. Ak máte akékoľvek otázky, neváhajte nás kontaktovať. Naším cieľom je odpovedať na každú jednotlivú otázku.

Mimochodom, naše stránky sú financované prostredníctvom pridružených odkazov, čo znamená, že ak si zakúpite určité produkty kliknutím na odkaz, urobíme províziu. To nijako neovplyvňuje naše názory. Vaše kliknutia priamo financujú prácu, ktorú robíme. Ďakujem.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me